LE. Pogromca Lecha w finale! Sensacyjna Braga

1 : 0
Komentarze
Od?wie?
36
Piłkarze Bragi awansowali do finału Ligi Europejskiej. W czwartkowym meczu wygrali 1:0 po bramce Custodio. Piłkarz gospodarzy był niepilnowany w polu karnym i po dośrodkowaniu w rzutu rożnego, zdobył bramkę głową. Benfica długo nie mogła sobie poradzić z dobrze grającą defensywą gospodarzy. Jej napór trwał jednak bezustannie od 75 minuty, kiedy goście rzucili wszystko na jedną kartę. Po jednym ze strzałów, piłkę z linii bramkowej Bragi w ostatnim momencie wybił Paulao.
Bardzo słabo zaprezentował się Javier Saviola, który nie wykorzystał dogodnej okazji do strzelenia bramki z dwóch metrów. Braga we wcześniejszej fazie LE wyeliminowała Lecha Poznań wygrywając w dwumeczu 2:1 (0:1, 2:0). W finale Braga spotka się z FC Porto.

90. min. +5 Koniec! Braga w finale LE!

90. min. +1 Żółta kartka dla Luisao.

90. min. Arbiter doliczył 5 minut.

88. min. Fenomenalna okazja gości! Po główce w zamieszaniu podbramkowym piłkę z linii bramkowej wybił w ostatnim momencie Paulao!

87. min. W szeregach gospodarzy Barbosa za Meyonga.

86. min. Boisko opuszcza Saviola. W jego miejsce Menezes.

84. min. Hugo Viana uderza z 16 metrów lewą nogą po ziemi. Piłka odbija się od Roberto i opuszcza boisko.

81. min. Luisao zgrywa piłkę głową, a Saviola nie trafia do bramki z dwóch metrów! Kapitalna okazja do wyrównania zmarnowana.

80. min. Zmiana. Kaka w miejsce Mossoro.

79. min. Gaitan uderza z 20 metrów, jednak w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybija interweniujący Artur!

73. min. Zmiana w drużynie gospodarzy. Salino za Limę.

72. min. Ostre wyjście bramkarza Sportingu Braga, który przewrócił biegnącego Coentrao. Wcześniej jednak Artur trafił w piłkę.

68. min. Cardozo z wolnego, jednak bardzo wysoko nad murem i poprzeczką.

67. min. Coraz śmielej atakuje Benfica, która w chwili obecnej jest poza finałem LE. Rzut wolny z 30 metrów.

61. min. Znakomita indywidualna akcja Mossoro! Zabrakło jednak ułamka sekundy na oddanie strzału.

58. min. Zmiana w Benfice. Schodzi Peixoto, wchodzi Jara.

53. min. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Silvio. Piłka otarła się jednak o nogi obrońców, znacznie zwolniła i problemów z interwencją nie miał Roberto.

50. min. Cesar Peixoto uderzył łokciem jednego z zawodników Bragi. Otrzymał za to zagranie żółtą kartkę.

46. min. Rozpoczynamy drugą połowę.

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy.

44. min. Starcie w powietrzu Luisao i Artura. Nie ma mowy o karnym. Piłkarz gości faulował.

42. min. Coentrao prostopadle do Cardoso, ten do Savioli, który strzela w słupek! Znakomita okazja dla gości!

40. min. Prostopadła piłka w pole karne w kierunku Limy, jednak szybszy był Roberto.

32. min. Najgroźniejsza okazja Benfiki. W zamieszaniu na 5 metrze przed bramką Bragi nie udało się jednak oddać strzału.

30. min. Ciekawie rozegrany fragment gry, po którym uderzał nabiegający Silvio. Piłka o kilkanaście centymetrów minęła słupek!

29. min. Kolejny rzut wolny dla Bragi. Faulowany tuż przed linią pola karnego Alan.

25. min. Spotkanie rozgrywane jest w szybkim tempie, jednak obfituje też w niedokładne podania. Benfica nie może znaleźć drogi do bramki Roberto.

18. min. Gol! Braga prowadzi 1-0! Rzut rożny dla Bragi, po którym piłka znajduje w polu karnym niepilnowanego Custodio. Ten wyskakuje w powietrze i strzałem głową pokonuje bezradnego Roberto!

15. min. Groźny strzał z rzutu wolnego Carlosa Martinsa, ale lecącą w kierunku długiego słupka piłkę wybił na rzut rożny Artur.

14. min. Miguel Garcia fauluje w bocznym sektorze boiska Cesara Peixoto. Rzut wolny z wysokości pola karnego.

11. min. Dośrodkowanie z prawej strony, tym razem piłkę zagrywał Miguel Garcia. Lima próbował strzału z powietrza, jednak uderzał bardzo niecelnie.

8. min. Wrzutka z prawej strony Limy do Mossoro. W porę jednak interweniował Luisao.

3. min. Pierwsza żółta kartka. Ukarany piłkarz Bragi - Silvio.

1. min. Rozpoczęli.

Przed meczem:
Po pierwszym spotkaniu bliżej finału Ligi Europejskiej jest Benfica. Zespół Jorge Jesusa pokonał Sporting Braga 2:1 po bramkach Jardela i Cardozo. Zwycięstwo gospodarzy mogło być dużo wyższe, a honorowa bramka Vandinho daje Bradze szanse na awans do finału. Początek meczu o 21.