5 : 1
Komentarze
Od?wie?
36
Falcao był niewątpliwą gwiazdą meczu. Strzelił aż cztery bramki, więcej w LE w tym sezonie nie strzelał (dwukrotnie miał hat-trick). Zaczął od gola z rzutu karnego, który dał Porto wyrównanie. Później zadał jeszcze trzy zabójcze ciosy. Najpierw wykończył kontrę Guarina, a następnie dwukrotnie najlepiej ustawiał się przy stałych fragmentach gry - raz ubiegł obrońców przy rzucie wolnym, a w 90. minucie wykorzystał słabe krycie piłkarzy Villarreal i strzelił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bramkę na 2:1 dla Porto zdobył Guarin.

Villarreal był bezradny. W pierwszej połowie nastawił się na grę z kontry, ale dobrych akcji nie byli w stanie wykończyć ani Nilmar ani Rossi. W 44. minucie w końcu im się udało. Nilmar popędził prawą stroną, wrzucił w pole karne, a Cani jak przecinak wpakował piłkę do siatki obok spóźnionego Heltona. W drugiej połowie to piłkarze Villarreal byli spóźnieni. A Falcao to wykorzystał.

Kolumbijczyk strzelił cztery bramki i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców. Po czwartkowych meczach ma aż 15 trafień i o pięć wyprzedza drugiego w zestawieniu Rossiego. Niewiele wskazuje na to, by ktoś mógłby odebrać mu koronę króla strzelców.

Za tydzień rewanż w Hiszpanii. Villarreal szanse na awans ma niewielkie.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu

90. min. 5:1!!!! Niesamowity Falcao znów pokonał Lopeza. To już jego czwarty gol w tym meczu. Tym razem trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Źle ustawiony bramkarz Villarreal piłki nie sięgnął.

83. min. Żółta kartka dla Heltona, bramkarza Porto.

75. min. 4:1, trzeci gol Falcao! Napastnik Porto świetnie wybiegł zza pleców obrońców do dośrodkowania z rzutu wolnego i strzelił obok bezradnego Lopeza.

72. min. Cazorla strzela z rzutu wolnego, piłka odbija się od nóg obrońców, ale Helton pewnie łapie piłkę.

67. min. Porto gromi! 3:1 Zabójcza kontra Porto. Guarin popędził prawą stroną, wstrzelił piłkę w pole karne wprost pod nogi nadbiegającego Falcao, który wpakował piłkę do siatki. To jego drugi gol w dzisiejszym meczu i 13. w Lidze Europejskiej. Jest najlepszym strzelcem tych rozgrywek.

64. min. Nastawieni na grę z kontry piłkarze Villarreal muszą przejąć teraz inicjatywę. Porto po strzeleniu drugiej bramki zwolniło, długo rozgrywa piłkę w środku pola.

61. min. 2:1! Guarin popędził prawą stronę, z ostrego kąta uderzył obok Lopeza, piłka trafiła w słupek. Guarin dopadł do niej jako pierwszy i głową wpakował ją do siatki. Ależ odpowiedź Porto na początku drugiej połowy!

58. min. Valero pada po starciu z Bruno Sędzia, mimo sugestii piłkarzy Villarreal, nie pokazał kartki. I słusznie. Piłkarz Porto wybił czysto piłkę, Valero uderzył go w nogę.

53. min. Rzut wolny dla Porto z prawej strony pola karnego rywali. Wrzutka w '16', ale obrońcy Villarreal wybijają piłkę daleko od własnej bramki.

51. min. Nilmar na spalonym. Gdyby nie podniesiona chorągiewka, Villarreal mógł znów objąć prowadzenie.

49. min. Remis! Falcao wyrównuje z rzutu karnego. Strzelił pewnie, w środek bramki. Lopez rzucił się w lewą stronę.

47. min. Rzut karny dla Porto! Lopez fauluje w polu karnym Falcao. Najlepszy strzelec tej edycji Ligi Europejskiej wszedł w pole karne, wypuścił sobie piłkę. Odrobinę spóźniony Lopez piłki nie sięgnął, za to złapał Falcao za nogi i powalił na ziemię.

46. min. Gramy! Rozpoczęła się druga połowa!

45. min. +1 PRZERWA

45. min. +1 Hulk bliski wyrównania. Potężny strzał, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców, ale w ostatniej chwili Lopez wybił piłkę na rzut rożny.

45. min. Gol dla Villarreal Fantastyczna akcja prawą stroną, Nilmar wrzuca w pole karne do wbiegającego Caniego, który uprzedził spóźnionego Lopeza.

40. min. Żółta kartka dla Valero za wejście w nogi Pereiry.

37. min. Guarin w kontrze strzela z ponad 20 metrów, ale Lopez pewnie łapie piłkę. Chwilę później dobrą okazję marnuje Alvaro Pereira.

34. min. Nilmar marnuje kolejną dobrą okazję. Z trzech metrów uderza nad bramką Heltona.

30. min. Hulk bliski strzelenia gola dla Porto! 25 metrów od bramki, dostał dobre podanie, przełożył piłkę na lewą nogę i huknął w długi róg. Piłka o centymetry minęła słupek bramki Lopeza.

28. min. Rossi znów blisko strzelania bramki. Minął bramkarza i strzelił z ostrego kąta. Uderzenie w ostatniej chwili wślizgiem zatrzymał Rolando.

26. min. Żółta kartka dla Hulka za próbę wymuszenia rzutu karnego. Pomocnik Porto wpadł w pole karne, walczył o piłkę z jednym z obrońców i naglę padł jak ścięty. Sędzia nie dał się oszukać.

25. min. Ależ szczęście mają piłkarze Porto! Rozpędzony Nilmar wpadł w pole karne, oddał do Rossiego tego jednak w ostatniej chwili osaczyli obrońcy i zblokowali strzał.

22. min. Rzut wolny dla Porto ponad 30 metrów od bramki Villarreal. Hulk zdecydował się na strzał, ale uderzył wysoko ponad bramką Lopeza.

16. min. Rossi dostaje fantastyczne podanie za plecy obrońców, wychodzi sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale sędzia przerywa akcję. Był spalony.

14. min. Gorąco pod bramką Villarreal. Piłka w strzelona w pole karne, ale obrońca w ostatniej chwili przeciął podanie i wybił na rzut rożny. Porto stosuje pressing już na połowie rywala i przynosi to rezultaty.

13. min. Po chwili dominacji Porto, Villarreal zaczął zagrażać bramce Porto. Po bardzo dobrej akcji z lewej strony Rossiego znów rzut rożny na Hiszpanów. Na razie nie potrafią wykorzystać stałych fragmentów gry.

7. min. Fantastyczna akcja Nilmara. Popędził prawą stroną, wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny sparował Helton.

5. min. Żółta karta dla Fernando za ostre wejście w nogi Nilmara.

3. min. Villarreal, trzeci zespół hiszpańskiej Primera Division, po raz trzeci doszedł do półfinału Ligi Europejskiej (wcześniej Pucharu UEFA), ani razu nie awansował do finału. W 2004 roku został wyeliminowany przez Valencię, dwa lata później przez Arsenal.

1. min. Już w 15 sekundzie gorąco pod bramką Villarreal. Lopez z najwyższym trudem przeciął dośrodkowanie z lewej strony.