Liga europejska. Benfika lepsza od Bragi w pierwszym meczu półfinałów

0 : 1
Komentarze
Od?wie?
29
Przewaga Benfiki ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Braga miała momenty dobrej, szybkiej gry, ale to zespól gospodarzy dominował na boisku. W pierwszej połowie goście imponowali inteligentną obroną. Dodatkowo sprzyjało im szczęście - na początku meczu Oscar Cardozo umieścił piłkę w bramce Artura, ale uczynił to będąc na pozycji spalonej. W przedostatniej minucie pierwszej połowy ten sam piłkarz trafił w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się od szaleńczych ataków z obu stron. Wymiany potężnych ciosów nie wytrzymała Braga. W 50 minucie meczu po raz kolejny słupek zatrzymał Paragwajczyka Cardozo. Piłka trafiła jednak pod nogi Jardela, który nie miał kłopotów ze strzeleniem gola.

W tym momencie wydawało się, że Benfika pójdzie za ciosem i kolejne trafienia są tylko kwestią czasu. Jednak to Braga śmielej ruszyła na bramkę rywala i trzy minuty później po kapitalnej główce Vandinho na tablicy wyników widniał remis.

Wynik meczu ustalił Oscar Cardozo, który cudownym uderzeniem z rzutu wolnego ukoronował swój kapitalny występ.

Porażka 1:2 nie skazuje Bragę na porażkę w dwumeczu. Pogromca Lecha Poznań na własnym boisku spisuje się bardzo dobrze. Odrobienie jednobramkowej straty nie musi stanowić problemu dla podopiecznych Domingosa Pacienci.

90. min. +3 Koniec meczu!

90. min. +2 Dwie przebojowe akcje rezerwowego Jary. Piłkarz ma sporo sił więc nie miał problemów z przeprowadzeniem szybkich rajdów prawą stron. Zagęszczona obrona gości radzi sobie z każdym dośrodkowaniem ze strony przeciwnika.

90. min. Kolejny strzał w kierunku bramki Benfiki. Zmęczony Leandro Salino przenosi jednak piłkę wysoko nad poprzeczką. Braga kontratakuje, szuka jednej jedynej okazji do wyrównania stanu meczu. Gościom brakuje precyzji, co wynika z olbrzymiego zmęczenia

86. min. Benfika bije głową w mur. Przez kilkanaście minut zawodnicy Jesusa nie zagrozili bramce Bragi. Nic nie wskazuje na to, by wynik w tym meczu mógł się jeszcze zmienić

78. min. Kolejne uderzenie z dystansu. Szczęścia próbował Miguel Garcia. Piłka po jego strzale minęła bramkę Benfiki o kilka metrów

76. min. Niesygnalizowany strzał Limy z ostrego kąta. Roberto broni jednak pewnie, spokojnie odbijając uderzenie w boczny sektor boiska

74. min. Skupiona wyłącznie na obronie Braga na razie skutecznie odpiera kolejne ataki Benfiki. Ciekawe czy piłkarzom gości wystarczy sił - podopieczni Jesusa utrzymują wysokie tempo rozgrywania akcji, próbują wielu sposobów na sforsowanie defensywy przeciwnika

68. min. Benfika wciąż w natarciu. Braga nie wykazuje chęci atakowania na bramkę rywala. Piłkarze gospodarzy coraz częściej przebywają na połowie przeciwnika i powiększa swoją przewagę w posiadaniu piłki

65. min. Biorąc pod uwagę statystyki, śledząc poczynania Bragi w meczach u siebie, porażka 1:2 nie skazuje Sportingu na przegranie dwumeczu. Gol na wyjeździe może okazać się bardzo ważny - dla pogromców Lecha to niezła zaliczka przed rewanżem

60. min. Cardozo przełamał, przezwyciężył prześladującego go pecha. Przypomnijmy: w pierwszej połowie napastnikowi Benfiki nie uznano gola, później trafił w słupek. Na początku drugiej połowy piłka po jego strzale również odbiła się od słupka, ale po kilku minutach Cardozo pokazał na co go stać

59. min. Cudowny gol Cardozo! Niesamowite, potężne uderzenie z rzutu wolnego trafia w samo okienko bramki Artura! Benfika odpowiedziała więc natychmiastowo, skutecznie i niezwykle pięknie!

53. min. Ależ odpowiedź Bragi! Aimar bezsensownie fauluje rywala. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową uderzył Vandinho i bramkarz Benfiki nie miał szans na skuteczną interwencję. Fantastyczny początek drugiej połowy!

50. min. Gol dla gospodarzy! Kapitalna akcja Cesara prawą stroną. Pomocnik minął jak dziecko Limę, odegrał piłkę do Cardozo, który trafił w słupek. Futbolówka trafiła do Jardela, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce!

46. min. Arbiter rozpoczyna drugą połowę meczu. Czy Braga zdoła utrzymać korzystny dla siebie rezultat?

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy meczu

44. min. Cardozo trafia w słupek! Ładna akcja gospodarzy. Kilka szybkich podań otworzyło gospodarzom drogę do bramki Arura. Paragwajczyk strzelił lewą nogą, precyzyjnie, ale zabrakło mu szczęścia. Dobitka kolegi trafiła w nogi obrońcy.

41. min. Bardzo mocne uderzenie z dystansu Aimara. Artur broni strzał, ale wypuszcza piłkę z rąk. Sytuacja została jednak opanowana błyskawicznie. Bramkarz Bragi nie miał daleko do futbolówki, w pobliżu nie było żadnego gracza Benfiki, więc poprawka interwencji była bardzo pewna

32. min. Doskonała sytuacja dla Benfiki! Cardozo dostał dobre, szybkie podanie z głębi pola, zdecydował się na podcinkę nad Arturem ale zdecydowanie przesadził z siłą. Piłka wylądowała na trybunach Estadio da Luz

28. min. Od kilku minut na boisku wieje nudą. Żadna z drużyn nie potrafi sobie stworzyć klarownej pod bramką rywala

21. min. Dobra akcja Benfiki. Podanie do Saviola, który momentalnie złożył się do strzału z powietrza. Piłka po silnym uderzeniu leciała jednak prosto w Artura - bramkarz Bragi wypiąstkował futbolówkę przed siebie

15. min. Braga nie potrafi znaleźć recepty na dobrze zorganizowaną obronę Benfiki, ale sama też broni się nieźle. Po szybkim początku tempo meczu delikatnie spadło

11. min. Cardozo trafia do siatki, ale sędzia nie uznaje tego trafienia! Napastnik dobijał strzał kolegi, ale sędzia liniowy dostrzegł, że Paragwajczyk był ustawiony najbliżej bramkarza Bragi. Słuszna decyzja o spalonym

9. min. Benfika coraz częściej dochodzi do głosu. Kilka akcji prawą stroną boiska nie przyniosło efektu w postaci gola, ale gołym okiem można dostrzec, że gospodarze budują sobie coraz większą przewagę na placu gry

6. min. W pierwszych kilku minutach meczu Braga pokazała, że nie zamierza się bronić. Piłka częściej wędruje na połowie gospodarzy. Bardzo aktywni są napastnicy pogromcy Lecha

3. min. Braga blisko objęcia prowadzenia! Kapitalne uderzenie Limy zza pola karnego. Mocno podkręcona piłka trafia w boczną siatkę na wysokości okienka bramki Benfiki. To mógł być cudowny gol

1. min. Pierwszy groźny atak gospodarzy! Uderzenie głową jednego z graczy Benfiki zatrzymuje jednak bez trudu Artur

1. min. Sędzia rozpoczął spotkanie w Lizbonie

Przed meczem: Benfika jest faworytem dwumeczu. Bardzo ważną postacią w drużynie ze stolicy Portugalii jest trener Jorge Jesus. Szkoleniowiec poprowadził Benfikę do zdobycia trzech trofeów w ciągu dwóch lat, a teraz jest przekonany, że jego zespół stać na pokonanie Bragi.

Sporting Braga jest jednak rewelacją obecnych rozgrywek Ligi Europejskiej. Po awansie z fazy grupowej podopieczni Domingosa Pacienci wyeliminowali z cyklu Lecha Poznań, FC Liverpool i Dynamo Kijów. - Moi piłkarze wierzą, że mogą wygrać na Estadio da Luz. Benfica traciła bramki w 14 meczach z rzędu, a mój zespół stwarza trzy, cztery okazje bramkowe w meczu, więc mam nadzieję, że przyniesie to pożądany efekt - powiedział przed spotkaniem szkoleniowiec Bragi.