Liga Europejska. Sporting Braga w półfinale. Remisuje z Dynamem 0:0

Komentarze
Od?wie?
31
Po meczu:

Trener Paciencia zapowiadał, że nie zamierza grać u siebie na remis, który dla Portugalczyków oznaczałby awans. I choć tak się skończyło, to jego podopieczni wyraźnie próbowali zagrozić bramce Dynama. Szowskowski miał w tym spotkaniu sporo pracy, często jednak ułatwianej przez samych zawodników Bragi, który trafiali prosto w ukraińskiego golkipera. Braga choć uderzała częściej, to była równie nieskuteczna. W zespole gospodarzy nie było jednak widać osłabienia. W pierwszej połowie czerwoną kartkę zobaczył Cesar. Ukraińcy nie wykorzystali przewagi.

Druga połowa z każdą minutą oznaczała coraz większa dominację gospodarzy. Dynamo dało się zepchnąć do defensywy, ale cały czas było groźne w kontratakach. Ale najbardziej niebezpieczne były wciąż strzały piłkarzy Sportingu - Alana i Limy. Mimo to wydawało się, że losy półfinału mogą rozstrzygnąć jeszcze ostatnie minuty, zwłaszcza gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Popow. Bramki jednak nie padły i zdziesiątkowany skład Sportingu wyeliminował Dynamo.

Teraz Bragę czeka bratobójczy dwumecz z Benficą. Portugalskie kluby spotkają się w 1/2 finału 28 kwietnia i 5 maja. Finał 18 maja w Dublinie.

90. min. +4 Ostatnie tchnienia Dynama. Próbują do ostatniej minuty, ale nic nie mogą już zmienić. Braga remisuje u siebie i awansuje do półfinału LE!

90. min. Alan i Barbosa aktywni do samego końca. Alen zalicza jeszcze jedno celne trafienie, ale nie udało im się przypieczętować awansu.

87. min. Popow ukarany drugą żółta, a w konsekwencji czerwoną kartą za faul na Alanie. Zatem oba zespoły zakończą mecz w dziesiątkę. O ile nic już się nie wydarzy...

84. min. Bezradni piłkarze Dynama. Nie mają pomysłu na pokonanie walczących jak lwy o każdą piłkę gospodarzy.

78. min. Dynamo kontynuuje napór na bramkę gospodarzy, ale bezskutecznie.

75. min. Piłkarzom Dynama wreszcie udaje się przenieść grę na połowę Sportingu. Rzut wolny wykonuje Garmasz (wszedł z ławki za Krawetsa). Wydaje się, że Artur będzie miał problem z wybronieniem strzału, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

71. min. Popow ukarany żółtą kartka za faul na Mossoro (zastąpił Mejonga). Rzut wolny dla Sportingu. Viana decyduje się uderzyć bezpośrednio na bramkę. Piłkę lecącą tuż pod poprzeczką wybija nad bramkę Szowkowski.

63. min. Mnożą się za to okazje Bragu. Silva spóźniony do Alana, który wymienia podania z Limą i groźnie strzela po ziemi w długi róg. Piłka przelatuje jednak obok bramki Artura.

60. min. Inicjatywę przejmują goście. Najlepszą okazję stworzył Popow, strzelając w polu karnym. Świetnym wyczuciem popisał się Artur, który rzucając się w prawy narożnik obronił pierwszy groźny strzał Ukraińców.

56. min. Za chwilę kolejny sprawdzian Szowkowskiego - bramkarz Dynama wychodząc z bramki i łapiąc piłkę ratuje skórę gościom.

55. min. Kolejna świetna okazja Alana, ale raptem kilka metrów od bramki piłkarz Sportingu w nią nie trafią. Sędzia liniowy pokazuje jednak spalony.

50. min. Wzmożona ofensywa piłkarzy bramki. Zdominowali pole karne rywali, łatwo dochodzą do sytuacji strzeleckich. Największą szansę na trafienie miał Mejong Ze, który urwał się obrońcom Dynama. Rewelacyjnie zainterweniował jednak ukraiński bramkarz. Szowkowski wyszedł przed bramkę i dłońmi wybił piłkę ponad bramkę. Chwilę później dobrą okazję miał Alan, ale Brazylijczyk przelobował bramkę.

46. min. Zaczynamy drugą połowę! A zaczynamy od faulu Almeidy, który pojawił się na boisku pod koniec pierwszej połowy. Bez kartki.

45. min. +2 Wynik w pierwszej połowie już się nie zmieni. W Bradze do przerwy 0:0.

45. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

43. min. Rzut wolny dla Sportingu. Gospodarze w pobliżu pola karnego Dynama. Majong strzela, ale trafia prosto w golkipera Kijowa. Odbita piłka znów trafia pod nogi jednego z Portugalczyków, ale ponownie obija ją własnym torsem Szowkowski. Piłka wybita poza pole karne trafia jeszcze pod nogi Custodio, ale ten zupełnie nie trafia. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką. Najlepsze okazje dla Sportingu zmarnowane.

35. min. Mocno naciskają goście, ale Braga pewnie gra w defensywie. Zagęścili obronę, ale Dynamo nie rezygnuje.

29. min. Cesar brutalnie fauluej Jarmoenkę. Wjazd na nogi Ukraińca już po oddaniu przez niego piłki. Jeremenko lezy na murawie, koledzy podbiegają do piłkarza Sportingu. Zaczynają się przepychanki. Szybko jednak piłkarze hamują emocje. Sędziowie naradzają się, jak ukarać piłkarza Sportingu. Czerwona kartka! Sporting gra już w dziesiątkę! Żółty kartonik obejrzeli Viana i Chaczeridi - za przepychanki.

25. min. Przypominają o sobie goście. Po dośrodkowaniu w pole karne z prawej strony głową strzela Jeremienko. Piłka trafia w ręce Artura.

20. min. Ofensywa Bragi mocno zdeterminowana. Próbują, szukają, przyspieszają. Kolejne dobre zagranie Limy do Alana mogło skończyć się bramką. Po raz kolejny oglądamy mocny strzał z dystansu - drugi celny w wykonaniu gospodarzy, ale ponownie piłka trafia idealnie w bramkarza.

17. min. A jednak - pierwszy celny i naprawdę niebezpieczny strzał Sportingu. Zza pola karnego, podobnie jak niedawno Jeremienko, strzela Viana. Trafia jednak idealnie w bramkarza gości. Piłka odbija się od Szowkowskiego, ale nie ma w pobliżu nikogo, kto mógłby dobić.

16. min. Gospodarzom w akcjach na połowie rywala brakuje dokładności. Są szybcy, ale łatwo sami tracą piłkę.

15. min. Szybka kontra Dynama, daleko od pola karnego mocno uderza Jeremienko. Groźny strzał szarpie jedynie boczną siatkę bramki.

12. min. Rzut wolny dla Dynama - dobrze dośrodkowuje Husjew, dobrze ustawiony pod bramką Sportingu Milewski, ale rywale wybijają piłkę i liczą na kontrę. Przy piłce jednak znów Dynamo.

8. min. Z wolnego mocne dośrodkowanie Sportingu, piłka jak ostrze przecina powietrze, lecąc do bramki Dynama. Zdecydowanie łapie ją Szowkowski.

7. min. Strzał Dynama w pole karne, ale nie ma tam nikogo na dobicie piłki. Artur pewnie łapie futbolówkę.

6. min. Salino fauluje Wukojewicia, sędzia nie karze go jednak kartką.

4. min. Mocno zaczęli gospodarze, ale Dynamo po przejęciu piłki nie oddaje jej już rywalom, coraz groźniej czając się pod polem karnym Sportingu.

Zaczynamy!

Przed meczem:

Teren w Bradze jest ciężki do zdobycia, o czym przekonały się już Lech Poznań, Arsenal Londyn czy Liverpool. Sporting w pucharowym meczu po raz ostatni na własnym stadionie stracił bramkę 28 września. A właśnie gol to dla Dynama warunek konieczny do awansu. Tymczasem w ich szeregach zabraknie głównej gwiazdy - Andrija Szewczenki. W pierwszym spotkaniu Ukrainiec zobaczył czerwoną kartkę.

Więcej powodów do zmartwień jeśli chodzi o kadrę ma szkoleniowiec Sportingu. Domingo Paciencia ma do dyspozycji tylko trzynastu zawodników. - Najtrudniej sytuacja wygląda w defensywie. Do tej pory właśnie obrona była naszą mocną stroną, a teraz będziemy szukali innych rozwiązań. Zdajemy sobie sprawę z naszego położenia, ale zawsze można znaleźć jakieś wyjście - podkreślił Paciencia.