2 : 5
Komentarze
Od?wie?
37
Piłkarze Porto kolejny raz w meczu ze Spartakiem urządzili sobie ostre strzelanie. U siebie pokonali Rosjan 5:1, tydzień później w Moskwie również strzelili rywalom pięć bramek. Strzelali je Hulk, Rodriguez, Guarin, Falcao i Micael.

Gospodarze byli w stanie odpowiedzieć tylko dwiema bramkami Dziuby i Ariego. Efekt? Bolesna porażka w dwumeczu 10:3 i koniec marzeń na sukces w Lidze Europejskiej.

Portugalska drużyna w półfinale tych rozgrywek zmierzy się z Villarealem, który w pierwszym meczu pokonał Twente 5:1.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. Sędzia postanowił nie narażać Spartaka na kolejne bramki, kończy mecz równo z upływem 90. minut. Porto pokonało w dwumeczu Rosjan aż 10:3 i pewnie awansuje do półfinału Ligi Europejskiej.

89. min. 5:2! Najpierw Rodriguez strzelił w poprzeczkę, piłka trafiła jednak pod nogi Rubena Micaela, który podwyższa wynik meczu. [WIDEO] Micael ustala wynik meczu.

84. min. Tempo meczu spadło...

78. min. Spartak w natarciu, jednak obrona Porto w ostatnich kilku minutach nie popełnia błędów. Rzut rożny dla gospodarzy.

72. min. Drugi gol dla Spartaka! Ari dostał dobre prostopadłe podanie, przedryblował bramkarza i trafił do pustej bramki. Grad goli w Moskwie. [WIDEO] Ari pokonuje Heltona

71. min. Porto z niesamowitą łatwością stwarza sobie sytuacje strzeleckie. Tym razem blisko podwyższenia na 5:1 był Falcao.

65. min. Wynik 2:9 w dwumeczu nie wygląda najlepiej. Spartak nadal próbuje wyjść z tego meczu z twarzą. Z dystansu próbował McGeady, jego strzał został zablokowany przez obrońców.

59. min. Chwila spokojniejszej gry po gorących pierwszych minutach drugiej połowy

54. min. Błyskawiczna odpowiedź Porto! Rzut rożny, piłkę przedłuża Rodriguez, a Falcao z bliskiej odległości pakuje ją do siatki. 3 gole w 9 minut! [WIDEO] Główka Falcao

52. min. Bramka dla gospodarzy! Dziuba z wielką gracją przepuścił piłkę między nogami obrońców, wyszedł na czystą pozycję i z łatwością pokonał bramkarza Porto. [WIDEO] Bramka Dziuby

48. min. Wielkie zamieszanie w polu karnym gości, ale piłka jak na złość nie chce wpaść do bramki Heltona.

46. min. I już jest 3:0! Guarin ładnym strzałem w długi róg podwyższa wynik meczu. Spartak na kolanach... [WIDEO] Guarin podwyższa na 3:0

46. min. Początek drugiej połowy.

Piłkarze obu drużyn są już na boisku. Za chwilę początek drugiej połowy.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. +2 Gol do szatni! Porto prowadzi 2:0! Rodriguez po rzucie rożnym trafia głową. Piłkarze Spartaka z opuszczonymi głowami schodzą na przerwę. [WIDEO] Gol Rodrigueza

45. min. Piękny strzał Hulka z wola sprzed pola karnego. Świetnie broni Dykan.

42. min. Spartak bierze się do roboty, ale na razie nie przekłada się to na bramki.

39. min. Swoją szansę miał Dziuba. Przedarł się w pole karne i zdecydował się na trudny strzał z ostrego kąta. Minimalnie nad bramką Heltona.

38. min. Z dystansu próbował Moutinho. Obok bramki.

36. min. ALex wychodził na dobrą pozycję, ale zdecydował się na podanie. Niedokładne.

31. min. Mogło być 2:0! Rodriguez w dobrej sytuacji trafił prosto w dobrze ustawionego Dykana.

28. min. Porto prowadzi 1:0! Hulk przeprowadził efektowny rajd przez pół boiska i po wyjściu sam na sam z bramkarzem nie miał żadnego problemu z otworzeniem wyniku. Spartak powoli żegna się z Ligą Europejską, aby doprowadzić do dogrywki potrzebuje 5 bramek... [WIDEO] Gol dla Porto.

24. min. Dziuba dostaje żółtą kartę za próbę wymuszenia rzutu karnego w polu karnym.

23. min. Dobrą piłkę dostał Welliton, ale mając przed sobą tylko jednego obrońcę i bramkarza, nie był w stanie przedrzeć się do przodu.

21. min. Alex z Jakowlewem mają wielkie chęci, ale defensorzy Porto grają na razie bezbłędnie.

16. min. Ładna akcja prawą stroną Jakowlewa, obrońcy zdołali jednak w ostatniej chwili zablokować jego dośrodkowanie. Piłkę ma Helton.

11. min. Na razie, oprócz jednej sytuacji Spartaka, na boisku nie widać przewagi gospodarzy. A strzelić trzeba minimalnie 4 bramki...

7. min. Pierwsza kapitalna okazja Spartaka! McGeady przedryblował w polu karnym dwóch obrońców i potężni huknął w kierunku bramki. Świetnym refleksem popisał się Helton.

6. min. Falcao po ładnej akcji lewą stroną próbował strzelać. Nad spojeniem słupka z porzeczką.

5. min. Spartak próbuje atakować, ale widać, że goście są bardzo dobrze ustawieni. Przed chwilą po przechwycie piłki w środku pola, z 40 metrów próbował zaskoczyć bramkarza Guarin. Nie trafił w bramkę.

3. min. Pierwszy rzut wolny dla Porto z niebezpiecznej odległości. Falcao trafia jednak w mur.

1. min. Pierwszy gwizdek arbitra.

W czterech pierwszych meczach ćwierćfinałowych Ligi Europejskiej padło w sumie 19 bramek. Wielkie strzelanie urządziły sobie: Benfica Lizbona, Villarreal i FC Porto. Ci ostatni wbili Spartakowi aż 5 bramek, tracąc tylko jedną.
Obejrzyj wszystkie bramki z pierwszych meczów ćwierćfinałowych Ligi Europejskiej na Sport.pl