Liga Europejska. Benfica rozbiła PSV 4:1

0 : 1
Komentarze
Od?wie?
39
Benfica Lizbona rozbiła słabo grające w czwartek PSV 4:1 i znacznie przybliżyła się do półfinału Ligi Europejskiej. Przewaga Portugalczyków trwała od pierwszego gwizdka sędziego. Dogodną okazję gospodarze stworzyli sobie dopiero w 37 minucie. Wbiegający w pole karne Pablo Aimar uderzył tak szczęśliwie, że piłka przeleciała między nogami Marcelo i Isakssona i wpadła do bramki.
Przed przerwą udało się jeszcze podwyższyć prowadzenie. Piękną bramkę "do szatni" strzelił Salvio, który pokonał bramkarza gości strzałem piętą.
PSV było całkowicie bezradne. Gdy siedem minut po przerwie Savio pokonał Isakssona po raz drugi, wydawało się, że Holendrzy już się nie podniosą. Nadzieję wlał w ich serca gol rezerwowego Labyada, jednak ich radość nie trwała zbyt długo. Tuż przed końcowym gwizdkiem wynik meczu ustalił Javier Saviola i Benfica jest już w zasadzie jedną nogą i półfinale Ligi Europejskiej.

90. min. +1 Koniec spotkania.

90. min. +4 4-1 Saviola dobija PSV! Znakomitym rajdem popisał się Maxi Pereira, który dograł piłkę do Savioli. Ten ustawiony plecami do bramki obrócił się i uderzył nad Isakssonem!

90. min. Arbiter doliczył 4 minuty!

89. min. Manolev próbował zaskoczyć Roberto strzałem z linii bocznej. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

84. min. Javi Garcia uderzał z 30 metrów, piłka podskoczyła i sprawiła wiele problemów Isakssonowi, który sparował ją na rzut rożny.

80. min. 3-1! Berg wrzuca piłkę w pole karne, błąd popełnia Roberto, który "wypluwa" piłkę przed siebie i do pustej bramki pakuje ją Labyad, który pojawił się na murawie kilka chwil wcześniej.

77. min. Berg znalazł się "oko w oko" z Roberto, jednak...nie oddał strzału bo wdał się w drybling.

73. min. Wuytens, który kilka chwil wcześniej pojawił się na boisku, groźnie wrzucił piłkę w pole karne. Nie dotarła ona jednak do żadnego z napastników.

70. min. Cardozo wbijał piłkę w pole karne, jednak jego kolegom zabrakło kilku centymetrów do przecięcia jej lotu i podwyższenia wyniku.

69. min. Pieters otrzymuje żółtą kartkę. On także nie zagra z tego powodu w rewanżu.

66. min. Cardozo z łatwością minął obrońcę i uderzył z 10 metrów. Isaksson po raz kolejny ratuje swój zespół przed blamażem.

65. min. Przed szansą PSV. Głębokie dośrodkowanie zakończone strzałem wybronił Roberto. Bramkarz wybił piłkę przed siebie tak, że jeszcze próbował skierować ją do bramki przewrotką Lens. Bez skutku.

64. min. Kolejna okazja na podwyższenie wyniku. Tym razem gości uratował obrońca.

59. min. Kolejna próba Savioli. Argentyńczyk zakończył sprawną kontrę Benfiki niecelnym strzałem zza pola karnego.

58. min. Berg znalazł się w dogodnej pozycji do strzału, jednak w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu jeden z obrońców Benfiki.

54. min. Żółtą kartką za faul taktyczny ukarany został Engelaar. Oznacza to, że ten piłkarz nie zagra w rewanżu.

52. min. 3-0! Salvio! Salvio dostał piłkę, minął dwóch obrońców gości i strzałem w kierunku dalszego słupka, prawą nogą z ostrego kąta, umieścił piłkę w siatce! PSV jest bezradne!

50. min. Dobrą okazję zmarnował Saviola. Argentyńczyk był zupełnie niepilnowany w polu karnym, jednak bardzo nieczysto uderzył piłkę.

46. min. Rozpoczęli po przerwie.

45. min. +1 Przerwa. W pierwszej połowie Portugalczycy zdeklasowali PSV.

45. min. 2-0! Salvio! Coentrao minął jednego z obrońców, dograł na piąty metr do wbiegającego Salvio, a ten piętą skierował piłkę do bramki.

41. min. Kolejka okazja dla gospodarzy. Tym razem z 15 metrów strzelał Salvio. Niecelnie.

37. min. Gol! 1-0! Pablo Aimar! W piłkę nie trafił Oscar Cardozo, lecz ta trafiła pod nogi wbiegającego w pole karne Pablo Aimara. Argentyńczyk huknął z 10 metrów na tyle mocno i szczęśliwie, że futbolówka przeleciała między nogami interweniujących Marcelo i Isakssona!

34. min. Cardozo trafił do siatki między nogami interweniującego Isakssona! Jednak w górę powędrowała chorągiewka sędziego liniowego. Bramka nieuznana, napastnik był na spalonym.

32. min. Najlepsza okazja do zdobycia bramki! Kolejny błąd obrony PSV i z piłką na ósmym metrze przed bramką rywali znalazł się Saviola. Uderzył nieczysto z woleja, a stojący 5 metrów przed bramką rywala Gaitan nie zdołał skierować piłki głową do siatki!

30. min. Kolejny strzał Oscara Cardozo! Tym razem Paragwajczyk uderzał z 25 metrów lewą nogą, jednak kolejną skuteczną interwencją popisał się Isaksson.

27. min. Kapitalne wyjście Isakssona uchroniło gospodarzy przed utratą bramki! Błąd popełnił były obrońca Wisły Kraków Marcelo, jednak wychodzącego na pozycję sam na sam Cardoso uprzedził interweniujący w akrobatyczny sposób w okolicach linii pola karnego Isaksson!

25. min. Dzsudzsak sprawia obrońcom Benfiki coraz więcej problemów. Tym razem jego rajd lewą stroną nie został zakończony strzałem.

20. min. Pierwsza świetna okazja dla gości! Z lewej strony wrzucał piłkę w pole karne Dzsudzsak, a z 7 metrów próbował zaskoczyć głową bramkarza gospodarzy Berg. Piłka po jego strzale w niewielkiej odległości minęła prawy słupek bramki Roberto.

16. min. Pierwsze 15 minut upłynęło pod wyraźne dyktando gospodarzy. Benfica stwarza okazje, a PSV koncentruje się głównie na rozbijaniu ataków rywali.

13. min. Tym razem Benfica atakowała prawą stroną. Niecelnym strzałem z 10 metrów popisał się Salvio.

10. min. Znakomita szarża Gaitana lewą stroną boiska. Szkoda, że zakończona została zbyt głębokim dośrodkowaniem.

9. min. Aktywny Saviola sprawia wiele problemów obrońcom PSV. Tym razem próbował dośrodkowywać, ale mało brakowało, a piłka wpadłaby do bramki rywali! Zabrakło kilkunastu centymetrów!

7. min. Okazja dla gospodarzy! Saviola przyjmuje piłkę tyłem do bramki na 10 metrze. Odwraca się, uderza i...piłka trafia w słupek! Dużo szczęścia miał Isaksson!

3. min. Złe wyjście Isakssona, ale Cardozo strzelał obok słupka.

2. min. Pierwszy rzut rożny w spotkaniu. Roberto udanie jednak piąstkował i nie dopuścił do groźnej sytuacji pod bramką Benfiki.

1. min. Zaczęli.

20:55 W 1/8 finału PSV wyeliminowało Glasgow Rangers, a Benfica okazała się lepsza od francuskiego PSG. Holendrzy w tegorocznej LE jeszcze nie przegrali. Początek relacji o 21.05