0 : 0
Komentarze
Od?wie?
46
Zawodzący w Premier League podopieczni Dalglisha nie potrafili przełamać się także na boiskach europejskich, przez ponad 180 minut ani razu nie pokonali bramkarza Bragi i pożegnali się z pucharami.

Gdyby Liverpool zagrał przez pełne 90 minut tak, jak w ostatnim kwadransie, cieszyłby się teraz z awansu do ćwierćfinału Ligi Europejskiej. The Reds dopiero wtedy rzucili na rywali wszystkie siły, dopiero wtedy pokazali, że jeśli chcą, to są drużyną po prostu lepszą, ale zabrakło czasu. Wcześniej zaś brakowało zaangażowania, koncentracji, przekonania o własnej wyższości.

Braga nie przyjechała na Anfield strzelić gola i wiele razy bramce Reiny nie zagroziła. Ale ona nie musiała, miała jednobramkową zaliczkę z Portugalii i bezbramkowy remis całkowicie ją urządzał. I taki wynik wywalczyła. Liverpool długimi minutami walił głową w mur, jedynym pomysłem na jaki wpadł było zagrywanie długich piłek na Carrolla, ale napastnik kupiony za 35 milionów funtów nie jest jeszcze w najwyższej formie. Kiedy pod koniec meczu za rozgrywanie piłki wziął się Kuyt zrobiło się dużo groźniej, ale sam Holender nie mógł przebić się przez skomasowaną obronę rywali.

Zabrakło Gerrarda, zabrakło Suareza, należy to podkreślić, ale wydaje się, że drużyna pokroju Liverpoolu powinna poradzić sobie z Bragą, która przecież męczyła się z Lechem Poznań, nawet bez swoich największych gwiazd.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +4 Koniec meczu!

90. min. +4 Akcje Kuyta przerywają obrońcy Bragi, goście wychodzą z kontratakiem, ale bardziej zależy im na mijającym czasie niż na strzeleniu gola.

90. min. +2 N'Gog nie trafił głową z kilku metrów! Lepszej sytuacji już prawdopodobnie nie będzie...

90. min. Doliczone cztery minuty.

89. min. Na spalonym Kuyt...

88. min. Liverpool zamyka rywali przed własnym polem karnym. Ostatnie minuty!

85. min. Ależ zamieszanie pod bramką Bragi! Carroll uderzał głową i trafił w... głowę Kuyta. Wybita piłka po chwili wraca pod nogi Skrtela, który zmarnował "setkę"!

84. min. Indywidualna akcja Kuyta, ale dośrodkowanie zbyt słabe, obrońcy wybili na rzut rożny.

82. min. Braga rozpoczyna "obronę Częstochowy". Nie interesuje jej już strzelanie goli, ma tylko jeden cel - obronić zaliczkę.

80. min. Szybka akcja Liverpoolu zakończona zablokowanym dośrodkowaniem Meirelesa.

76. min. Od kilku minut Liverpool gości na połowie Sportingu. Bramka nie wisi w powietrzu. Jeszcze.

72. min. Johnson ostro dośrodkował w pole karne Bragi, piłka minęła obrońcę, ale też próbującego ją sięgnąć Meirelesa.

71. min. Braga bliższa zdobycia bramki - Reina na posterunku.

67. min. Oglądamy niezbyt porywające widowisko.

64. min. Liverpool w przewadze, dobrych sytuacji wciąż jak na lekarstwo.

61. min. Najlepsza sytuacja dla Bragi w tym meczu! Piłka przypadkowo trafiła do stojącego na piątym metrze Alana, ale ten, zdezorientowany, nie zdołał pokonać dobrze wychodzącego z bramki Reiny.

60. min. Pół godziny do końca - na tę chwilę Braga w ćwierćfinale.

57. min. Piłkarze Liverpoolu rzadko dochodzą do sytuacji strzeleckich, a jak już dochodzą, to fatalnie pudłują. Tak jak teraz Meireles po dośrodkowaniu Kuyta.

53. min. Liverpool dwa, trzy razy wrzucał piłkę w pole karne rywali, wreszcie futbolówka trafiła do Carrolla, który zgrał ją do Maxiego - jego strzał bardzo niecelny.

51. min. Przepychanki w polu karnym, obrońca zdołał wypchnąć Carrolla za linię końcową, a ten, w złości, wyciął go równo z trawą. Sędzia zdecydował się pokazać żółtą kartkę napastnikowi, a także Paulao - za dyskusje.

49. min. Carroll kolejny raz w tym meczu na spalonym.

46. min. Gramy!

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej części meczu.

45. min. Carroll wreszcie wygrał walkę bark w bark przepisowo, wyskoczył do dośrodkowania wyżej niż rywal i strzelił, tuż jednak obok słupka.

41. min. Zachodzą obawy, że to spotkanie wkrótce zamieni się w walkę na noże. Coraz więcej starć, spięć, ostrych wejść, a sędzia niezbyt radzi sobie z temperowaniem temperamentów zawodników.

39. min. Rozpędzony Carroll wpadł w wychodzącego do dośrodkowania Arthura. Sędzia nie ma wątpliwości - przewinienie napastnika.

37. min. Mecz nie najlepszy, tempo nie najwyższe. Walki nie brakuje, owszem, ale od piłkarzy pokroju Kuyta czy Meirelesa oczekujemy znacznie więcej.

33. min. Najpierw w polu karnym przewrócił się Carroll, po chwili Lucas - dwukrotnie piłkarze Liverpoolu domagali się odgwizdania jedenastki, dwukrotnie sędzia był innego zdania. I słusznie.

30. min. Pierwsze gwizdy na trybunach.

28. min. Liverpool bezradny jak na razie. Coraz większe problemy nie tylko w ofensywie, ale też w szykach obronnych.

25. min. Alan uderza z ostrego kąta - piłka odbija się od obrońcy i wychodzi na rzut rożny.

22. min. Carroll odepchnięty w polu karnym... powinien być rzut karny?

20. min. Liverpool stać było tylko na kilka minut gry w przewadze. Braga znów ożyła, dochodzi do głosu. Na razie jej próby nieudolne, ale to nie ona musi odrabiać straty.

15. min. Strzał Limy pewnie wyłapany przez Reinę.

14. min. Liverpool przeważa. Braga cofnięta, próbuje grać z kontrataku.

12. min. Kolejna bardzo dobra akcja Liverpoolu, podanie piętą do Carrolla w pole karne, napastnik był jednak na spalonym.

8. min. I Liverpool rusza! Znakomita sytuacja Cola, ale bardzo dobrze interweniował Gusmao. Dobijał jeszcze Carroll, ale trafił w obrońcę. Groźnie!

6. min. Liverpool musi zaatakować z większym animuszem. Na razie w ciągu blisko stu minut walki z Bragą nie pokazał, że zależy mu na awansie do ćwierćfinału LE.

4. min. Początek meczu pod znakiem ataków Sportingu.

1. min. Zaczęli!

20:55 Początek meczu o 21.05.

Słaby mecz rozegrał Liverpool w Bradze. Sennie, bez pomysłu, bez ambicji, jakby był przekonany, że na Anfield poradzi sobie z pogromcami Lecha Poznań bez problemu. Do Anglii to jednak Sporting przyjechał z zaliczką i w tej chwili to on bliższy jest awansu do ćwierćfinału. Czytaj więcej o pierwszym meczu Sporting - Liverpool.