Komentarze
Od?wie?
53
Zobacz trafienie Kolarova

Kluczowa dla losów spotkania wydaje się 36. minuta meczu. Wtedy to Mario Balotelli w stylu karateki z filmów klasy B zaatakował rywala, trafił go nogą w klatkę piersiową i wyleciał z boiska. I choć trzy minuty później Manchester City za sprawą Kolarova wyszedł na prowadzenie, to więcej w tym meczu zdziałać nie potrafił.

A początek spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy. Już w 4. minucie powinno być 2:0, ale najpierw Tevez, a po chwili Balotelli przestrzelili w dogodnych sytuacjach. Dynamo jakby lekko przestraszone cofnęło się i przyjmowało rywali na własnej połowie. Dopiero z biegiem czasu zaczęło grać odważniej, chociaż poważnie bramce rywali nie zagroziło praktycznie ani razu.

Ogólnie był to znacznie słabszy mecz w wykonaniu Ukraińców niż ten sprzed tygodnia, ale usprawiedliwić ich może bezpieczny wynik i szalenia ambitna gra Manchesteru, który nawet w dziesiątkę walczył do ostatniej sekundy. Umiejętności podopiecznym Manciniego nie zabrakło, zabrakło raczej szczęścia i zimnej krwi Balotellego, który mógł dać swojej drużynie prowadzenie, a zamiast tego tragicznie ją osłabił.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +5 Koniec meczu! Dynamo awansowało do ćwierćfinału Ligi Europejskiej!

90. min. +4 Yaya Toure uderzył z 30 metrów z rzutu wolnego, piłka odbiła się przed bramkarzem, minęła minimalnie wbiegającego Teveza i wpadła w ręce bramkarza Dynama.

90. min. +3 Długie podanie do Dżeko, który przyjął piłkę na klatkę piersiową, wyswobodził się spod opieki obrońcy i oddał strzał lewą nogą... w środek bramki.

90. min. +1 Groźne dośrodkowanie Milnera i skuteczna interwencja obrońców Dynama.

90. min. Sędzia doliczył pięć minut!

89. min. Wciąż bezradny Manchester. Szczęścia próbuje ze stałych fragmentów gry.

84. min. Z dynamiczną kontrą Manchesteru zabrał się Johnson. Najpierw minął dwóch rywali w kierunku bramki Dynama, później dwóch w kierunku swojej bramki. Na koniec oddał piłkę, ale z kontry już nic nie zostało. Manchester liczy na szczęście, ale Dynamo mądrze się broni i grę stara się przesuwać w kierunku bramki Anglików. A czas płynie.

80. min. Mozolnie budowana akcja Dynama i strzał na wiwat Garmasza.

78. min. Dżeko brutalnie faulowany czterdzieści metrów przed bramką Dynama. Piłka krótko rozegrana, lewym skrzydłem zabiera się z nią Kolarov i nieudanym dośrodkowaniem prawie zaskakuje Harta.

77. min. Niepewna interwencja Yussufa w polu karnym i rzut rożny dla Manchesteru. Dośrodkowanie - pewna interwencja Szowkowskiego.

75. min. Kwadrans do końca, Dynamo bliskie sukcesu.

74. min. Zmiany w Manchesterze - wszedł przebojowy Adam Johnson, za chwilkę pojawi się Edin Dżeko.

70. min. Niesamowicie ambitnie grają gospodarze. W ogólnie nie widać, że jest ich tylko dziesięciu.

67. min. Dynamo przesunęło grę pod bramkę rywali. Groźnych sytuacji nie potrafi sobie jednak w tym meczu wypracować.

65. min. Dobre podanie na wolne pole do Silvy, ale Szowkowski dobrze przeczytał grę i nim Silva zdołał oddać strzał, bramkarz był już przy nogach gracza Manchesteru.

63. min. Robi się nieprzyjemnie na boisku. Dużo fauli, złośliwości, kopania się po kostkach. Mało za to dobrej gry.

60. min. Godzina gry za nami. Manchester wciąż za burtą Ligi Europejskiej.

55. min. Zmarnowana sytuacja Silvy... wpadł w pole karne, zaabsorbował czterech rywali i zamiast podawać do niepilnowanego kolegi, zdecydował się na strzał. Piłka ugrzęzła w gąszczu nóg obrońców.

54. min. Manchester, mimo grania w osłabieniu, wciąż przeważa.

50. min. Dośrodkowanie Silvy i strzał głową Richardsa - trochę ponad bramką.

49. min. Nieprzyjemne stracie Teveza i Almeidy. Obaj zwijają się z bólu na murawie. Powtórki pokazują, że obaj próbowali uniknąć zderzenia, ale przegrali w walce z prawami fizyki. Sędzia uznał, że faulował Almeida, który dostał żółtą kartkę.

47. min. Zobacz bramkę Kolarova na 1:0

46. min. Zaczęli!

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Tevez ładnie przyjął piłkę w polu karnym, odegrał na linię pole karnego do Toure, który jednak fatalnie przestrzelił.

41. min. Drugi strzał w meczu Dynama, drugi raz z dystansu, drugi raz praktycznie w ręce Harta.

39. min. GOL dla Manchesteru City! Krótko rozegrany rzut wolny, Kolarov - zlekceważony przez rywali - podbiegł z piłką kila metrów i huknął zza pola karnego lewą nogą. Piłka leciała prawie w środek bramki, ale zasłonięty Szowkowski nie dał rady jej odbić.

38. min. Yussuf ukarany żółtą kartką za faul na Tevezie. Rzut wolny z narożnika pola karnego.

36. min. Czerwona karta dla Balotellego! Brutalny atak młodego Włocha. Wejście niczym Bruce Lee wyciągniętą nogą w klatkę piersiową rywala. Słuszna decyzja sędziego. Manchester w sytuacji tragicznej.

35. min. Bije głową w twardy mur Manchester.

32. min. Manchester nie rzuca wszystkich sił, nie odkrywa się. Trudno się dziwić, chwila nieuwagi w obronie, jeden gol Dynama i mamy po meczu (Manchester musiałby wtedy strzelić cztery gole).

29. min. Wreszcie groźna akcja Manchesteru, ale Silva nie zdążył do przedłużonej głową przez Balotellego piłki.

28. min. Trochę bez pomysłu atakują gospodarze. Nie potrafią rozciągnąć szeregów obronnych rywali, nie potrafią zagrać jeden na jednego, co jest przy tak skomasowanej obronie konieczne.

26. min. Potężne uderzenie Silvy zatrzymuje się... na głowie Balotellego. Pechowe zagranie.

24. min. Trochę strachu się Szowkowski najadł, ale wciąż 0:0. Na razie mecz znacznie słabszy niż ten sprzed tygodnia.

23. min. Kontratak Dynamo powstrzymany, szybka akcja Teveza i wywalczony rzut rożny.

20. min. Trochę walki w środku pola, trochę przepychanek. Dynamo, wydaje się, opanowuje sytuację, spokojnie czeka na rywala.

17. min. Groźna indywidualna akcja Silvy powstrzymana na linii pola karnego. Tempo wyraźnie spadło, Manchester nie atakuje już z takim animuszem jak w pierwszych minutach.

14. min. Agresywna, wysoka gra Manchesteru na razie wytrąca przyjezdnym największy atut - grę piłką, szybką wymianę podań.

12. min. Kilka spokojniejszych minut, pod dyktando jednak Manchesteru. Próba Balotellego z dystansu - znów niecelna.

8. min. Manchester wciąż przy piłce, Dynamo na razie w defensywie.

6. min. Dynamo odepchnęło rywali od pola karnego. Chwila oddechu dla Szowkowskiego.

4. min. Zepsuta doskonała sytuacja! Balotelli nie trafił w bramkę z trzech metrów po podaniu Richardsa. Manchester w natarciu!

3. min. I już groźna akcja City - Barry do Richardsa na wolne pole, ten zagrywa przed pole karne, ale Tevez nie trafił czysto w piłkę w dogodnej sytuacji.

2. min. Pierwsza akcja Teveza - siła złego dna jednego i piłka dla Dynama.

2. min. Manchester wyszedł w bardzo ofensywnym składzie - na boisku Tevez, Balotelli, Silva...

1. min. Minuta ciszy dla ofiar tsunami w Japonii. I zaczynamy!

18:50 Początek meczu o godzinie 19:00, w oczekiwaniu na pierwszy gwizdek polecamy wszystkie bramki z 1/8 Ligi Europejskiej.

Przed tygodniem faworyzowany Manchester City mógł tylko przecierać oczy ze zdumienia - kapitalnie grające Dynamo zdominowało rywali, konstruowało finezyjne, a przede wszystkim skuteczne akcje, zagrało twardo w obronie i wywalczyło rezultat (2:0), który stawia je przed rewanżem w roli faworyta. Manchester City jest jednak drużyną, którą stać na odrobienie strat. Czytaj więcej o pierwszym meczu Dynamo - Manchester.