Komentarze
Od?wie?
47
Zobacz trafienie Husiewa na 2:0

To był w wykonaniu gospodarzy pokaz futbol na najwyższym światowym poziomie - zachwycili przygotowaniem atletycznym, technicznym, taktycznym i mentalnym. Manchester City tylko momentami potrafił dotrzymać rywalom pola, ale przy odrobinie szczęścia gospodarze mogli ten mecz wygrać wyżej.

Początek meczu nie sugerował, że Dynamo tak zdominuje rywali. Manchester miał optyczną przewagę, starał się Silva, próbował Kolarov, bezproduktywny był jednak w ataku Balotelli. Dynamo dopiero z czasem przejęło inicjatywę, ale kiedy już weszło na wysokie obroty, grało momentami jak Real Madryt - szybkie rozegranie piłki, wymiany podań na małej przestrzeni, penetrujące podania, indywidualne popisy. Brylowali szczególnie Eremenko, Jarmołenko, Milewski i Husiew.

Zobacz trafienie Szewczenki na 1:0

Pierwszego gola zdobył jednak ten piąty - w 25. minucie Harta pokonał Szewczenko. A było tak: krótko rozegrany rzut rożny, świetne dośrodkowanie Jarmołenki, Szewczenko uprzedza obrońcę i bramkarza i nogą pakuje piłkę do siatki. Manchester dobił na kwadrans przed końcem Husiew, który wykorzystał niezdecydowanie Richardsa i pięknym strzałem z jedenastu metrów w okienko nie dał bramkarzowi szans.

Rewanż za tydzień w Manchesterze, Dynamo jest w sytuacji wyjątkowo korzystnej.

Zobacz wszystkie czwartkowe bramki w Lidze Europejskiej

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu!

90. min. +2 Milewski mocno, płasko z linii pola karnego, ale znów górą Hart.

90. min. Jeszcze trzy minuty meczu.

89. min. Kolejna kapitalna kontra Dynama, podanie Milewskiego do Husiewa, który nie potrafił pokonać Harta w sytuacji sam na sam.

88. min. Coraz mniej czasu Manchesteru, coraz bardziej nerwowa gra.

84. min. Przebojowa akcja Husiewa, który zabiegał dwóch rywali, wpadł w pole karne, ale zabrakło mu sił, by zakończyć akcję mocnym strzałem.

82. min. Manchester próbuje, ale jest bezradny. Kapitalnie gra dziś Dynamo.

79. min. Indywidualna akcja Teveza zakończona płaskim strzałem w długi róg bramki Szowkowskiego. Ten sobie poradził.

77. min. GOL dla Dynama! Husiew! Dośrodkowanie w pole karne Manchesteru, piłka nie trafia do nikogo, odbija się od murawy, gdy nagle zza pleców Richardsa wybiega Husiew, przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i pięknym strzałem z około jedenastu metrów nie daje szans Hartowi! Richards jeszcze nie wie, co się stało.

76. min. Zamieszanie w polu karnym Dynama. Sytuację wyjaśnia sędzia, odgwizdując pozycję spaloną Silvy.

74. min. Manchester rzuca wszystkie siły do ataku. Przed chwilą Kolarov na spalonym. Strzał jednak i tak obok bramki.

71. min. Zabaleta mocno zagrał w pole karne, piłka trafiła w nogę zaskoczonego Silvy i poleciała dobre dwa metry obok słupka bramki Dynama.

70. min. Zbyt głębokie dośrodkowanie Husiewa - pewnie łapie piłkę Hart.

68. min. Szowkowski znów dobrze ustawiony - wprost w niego trafiła bomba Lescotta.

67. min. Hart odważnym wyjściem powstrzymał szarżującego Szewczenkę.

65. min. 25 minut do końca meczu. Manchester gra lepiej, ale wciąż przewagę mają gospodarze.

62. min. Milewski sprytnie uderzył między nogami obrońcy, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Harta.

59. min. Groźnie z szesnastu metrów strzelał Toure, ale Szowkowski zdołał wybić zmierzającą tuż przy słupku piłkę na rzut rożny. Manchester odżywa.

58. min. Tevez na boisku - zmienił bezproduktywnego Balotellego.

57. min. Gola Szewczenki możecie obejrzeć tutaj.

55. min. Dwójkowa akcja Eremenko - Jarmołenko i podanie tego drugiego w pole karne do Szewczenki. Trochę za mocne.

52. min. Głupia strata Szewczenki, kontra Manchesteru, Balotelli porwał się sam na trzech obrońców i sfaulował jednego z nich.

49. min. Kolejna akcja w iście katalońskim stylu! Dynamo rozklepało obronę rywala, wreszcie piłka trafiła na szesnasty metr do Szewczenki, który huknął potężnie, ale znów niecelnie. Bardzo przyjemnie ogląda się grę Ukraińców.

46. min. Początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Próbował jeszcze Milewski, ale też przestrzelił. Koniec pierwszej połowy.

45. min. Husiew! Ładnie ograł obrońcę, uderzył jednak niecelnie.

44. min. Świetna, szybka kontra Dynama, w której udział wzięło czterech piłkarzy. Piłka trafiła wreszcie w pole karne do Szewczenki, ale ten zablokowany.

42. min. Trochę bezradny Manchester. Dynamo znacznie groźniejsze.

39. min. I znów groźnie pod bramką Manchesteru po rzucie rożnym! Dośrodkowanie w pole karne wybite na szesnasty metr, gdzie czekał Szewczenko, który uderzył potężnie z półwoleja. Minimalnie niecelnie.

37. min. Długo rozgrywali piłkę piłkarze Manchesteru, wreszcie na podanie w pole karne zdecydował się Silva, ale wbiegającego Richardsa uprzedził obrońca.

33. min. Milewski przewracany w polu karnym - przynajmniej tak uważają gracze Dynama. Sędzia uważa z kolei, że Milewski przewrócił się sam.

31. min. Po chwili kontratak pięciu na czterech, ale piłkarze Dynamo tym razem nie potrafili rozmontować osłabionej obrony Manchesteru.

30. min. Kapitalne podanie Silvy do Balotellego, który wpadł w pole karne, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i wywalczył tylko rzut rożny.

25. min. GOL dla Dynama! Szewczenko! Najpierw ładna dwójkowa akcja zakończona zablokowanym strzałem Husiewa. Krótko rozegrany rzut rożny, świetne dośrodkowanie Jarmołenki, Szewczenko uprzedza obrońcę i bramkarza i nogą pakuje piłkę do siatki!

22. min. Kolarov przyjął piłkę odwrócony tyłem do bramki, obrócił się i huknął lewą nogą - wprost w bramkarza.

20. min. Przez ostatnich kilka minut nie wydarzyło się nic ciekawego. Więcej z gry ma jednak Manchester.

15. min. Żywy, szybki, ciekawy mecz, brakuje tego ostatniego podania. I to z obu stron.

13. min. Ładnie w środku pole rozegrali gracze Manchesteru, piłka trafiła do Balotellego, który powinien zagrać na lewą stronę do idealnie wychodzącego kolegi, ale zdecydował się na przerzucenie piłki na prawe skrzydło, gdzie było kilku obrońców z Kijowa...

10. min. Silva prostopadle w pole karne do Balotellego, który byłby sam na sam, gdyby nie dobre, ofiarne wyjście Szowkowskiego.

6. min. Manchester ma na początku meczu optyczną przewagę.

3. min. Płaskie zagranie w pole karne Kolarova - Dżeko minimalnie spóźniony.