Komentarze
Od?wie?
38
Zobacz bramkę z tego meczu [WIDEO]

Dzisiejszy mecz był znacznie ciekawszy, niż pojedynek sprzed tygodnia, kiedy to kibice nie zobaczyli ani bramek, ani dobrej gry. Tym razem lepiej zagrał przede wszystkim Liverpool, który przed własną publicznością długo bił głową w mur, ale wreszcie, za sprawą Kuyta, zdołał wbić rywalom gola. Gola na wagę awansu.

Sparta nie musi wstydzić się swojego występu. Zagrała przyzwoite zawody, postawiła utytułowanemu rywalowi trudne warunki, przy odrobinie szczęścia mogła zdobyć bramkę, a wtedy faworyt byłby zmuszony do strzelenia dwóch. Reina zachował jednak czyste konto i wystarczyło trafienie Holendra.

Gol padł w 86. minucie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Kuyt i precyzyjnym strzałem głową pokonał Blazka.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Cole marnuje jeszcze jedną bramkową sytuację, ale to już nie ma znaczenia. Liverpool wygrał 1:0 i awansował do 1/8 Ligi Mistrzów.

90. min. +1 N'Gog powinien podwyższyć na 2:0. W dogodnej sytuacji trafił jednak wprost w bramkarza Sparty.

89. min. Liverpool idzie za ciosem, nie daje rywalom szans na wyrównanie.

86. min. GOL dla Liverpoolu! I wreszcie bramka w tym dwumeczu! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, do piłki najwyżej wyskakuje Kuyt i precyzyjnym strzałem głową pokonuje Blazka. 1:0! Liverpool bliski awansu.

82. min. Kyrgiakos wraca na boisko. Liverpool w komplecie.

79. min. Płaskie zagranie w pole karne do dobrze ustawionego Kuyta, ale ten uderza zbyt lekko, by pokonać Blazka.

75. min. Przerwa w grze - zalany krwią Kyrgiakos jest opatrywany przez lekarzy.

71. min. Liverpool w przewadze, ale wiele z tego nie wynika.

68. min. Na 22 minuty do końca meczu wynik wciąż 0:0. W przypadku utrzymania się takiego wyniku, będziemy mieli dogrywkę.

65. min. Liverpool rusza do ataku - próbował Cole, próbował Meireles. Wciąż jednak bez bramek.

60. min. Ładna indywidualna akcja Cola, ale Sparta zdołała się wybronić.

53. min. O dziwo przewagę w pierwszych minutach drugiej połowy ma Sparta. Czesi często atakują na bramkę Reiny.

48. min. Fantastyczna akcja NGoga, który minął kilku rywali i wpadł z piłką w pole karne. W ostatnim momencie Kusnir wybił futbolówkę spod nóg snajpera

46. min. Zaczynamy drugą odsłonę meczu

Pierwsza połowa:

45. min. +2 Koniec pierwszej części meczu

45. min. +1 Potężna bomba Lucasa! Brazylijczyk uderzył z dystansu, piłka o centymetry minęła słupek bramki Blazka. Ależ było blisko!

45. min. Świetna akcja Sparty, dośrodkowanie z prawej strony do Sionko, ale pomocnik źle trafił w piłkę

40. min. Trwa walka w środku boiska. Obie drużyny spuściły z tonu, czekają już na zakończenie pierwszej połowy

35. min. Nieudany strzał NGoga zza pola karnego. Napastnik próbował uderzyć piłkę w pierwszym swoim kontakcie z futbolówką. Po nieczystym strzale, piłka opuściła boisko daleko od bramki Czechów

33. min. Sparta skupia na środku boiska większość swoich piłkarzy. Liverpool ma spore problemy z przedostaniem się pod bramkę Blazka

29. min. Żółtą kartką ukarany Kelly.

26. min. Liverpool gra dość ostrożnie. Atakuje, ale z zabezpieczeniem tyłów. Zdaje sobie sprawę, że jedna bramka Sparty oznacza konieczność strzelenia dwóch.

22. min. Po chwili stuprocentowa szansa Meirelesa! Zawodnik Liverpoolu nie potrafił trafić w bramkę z pięciu metrów...

21. min. Ależ pomyłka Reiny! Minął się z dośrodkowaniem z rzutu wolnego, ale żaden z graczy Sparty nie potrafił zamknąć akcji i skierować piłki do pustej bramki.

17. min. Groźnie pod bramką Sparty - Kyrgiakos strzelał głową precyzyjnie w prawy róg, ale na tyle lekko, że Blazek zdążył z interwencją.

13. min. I znów Kadlec - tym razem strzelał głową. Po dośrodkowaniu Sionki, celnie, ale zbyt lekko.

11. min. I odpowiedź Czechów - Kadlec uderza z dystansu, piłka poszybowała metr bad bramką Reiny. Spotkanie na razie ciekawe. Na pewno ciekawsze, niż to sprzed tygodnia.

9. min. Ładne, dokładne podanie w pole karne do Meirelesa, ale naciskany przez dwóch obrońców nie mógł dobrze złożyć się do strzału i fatalnie przestrzelił.

7. min. Liverpool dochodzi do głosu, coraz częściej gości pod bramką przyjezdnych.

4. min. Pierwsza groźna akcja dla Sparty - po wrzucie z autu zamieszanie w polu karnym, dwóch zawodników było blisko dojścia do piłki, ale odważne wyjście Reiny zapobiegło utracie bramki.

2. min. Powinien być rzut karny dla Liverpoolu! Dośrodkowanie z rzutu wolnego ręką zatrzymał obrońca Sparty. Ewidentna jedenastka. Kenny Dalglish wściekły na sędziego, który nie dostrzegł przewinienia.

1. min. Zaczęli.

Przed meczem:

W pierwszym meczu w Pradze padł bezbramkowy remis, który sprawę awansu pozostawia otwartą. To nie było emocjonujące spotkanie. Jeśli piłkarze Lecha znaleźli chwilę, by przyjrzeć się ewentualnym rywalom w 1/8, na pewno nie sparaliżował ich strach. Żadna z drużyn nie pokazała futbolu na najwyższym poziomie, żadna nie zagrała z pełnym zaangażowaniem, żadna nie strzeliła gola, chociaż bliżej tej sztuki byli gospodarze.