CSKA Moskwa pierwszym zespołem w 1/8 finału LE! Sznaucner z PAOK-iem za burtą

Komentarze
Od?wie?
47
Po meczu:

CSKA Moskwa pierwszą drużyną w 1/8 finału LE. Rosjanie po emocjonującym meczu wyeliminowali PAOK Saloniki. Grecy, którzy przed rewanżem skazywani byli na pożarcie byli blisko sprawienia niespodzianki.

To PAOK pierwszy strzelił bramkę (a konkretnie Muslimović), po fatalnym błędzie bramkarza Czepczugowa, który chwilę wcześniej zastąpił kontuzjowanego Akinfiejewa. Wyrównał Ignaszewicz, który dobił obroniony przez Kresicia rzut karny, który wykonywał Vagner Love. Nie wiadomo jak potoczyłby się mecz, gdyby strzelec bramki dla Greków przy stanie 0:1 trafił z pięciu metrów w światło bramki.

CSKA Moskwa w kolejnej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu FC Porto - FC Sevilla.

90. min. +7 Koniec meczu. W 1/8 finału zagra CSKA!

90. min. +6 Z rzutu rożnego nic nie wynikło.

90. min. +5 Kresić w polu karnym CSKA.

90. min. +4 Jeszcze rzut rożny dla Greków. W międzyczasie zmiana w CSKA. Schodzi Vagner Love, za niego A. Bieriezucki.

90. min. +3 Szarża Necida, uprzedzony przez Kresicia.

90. min. +2 Żółta kartka dla Garcii.

90. min. Sędzia dolicza sześć minut.

89. min. Niecelne uderzenie z dystansu Athanasiadisa.

88. min. Zmiana w PAOK-u. Schodzi Ivić, za niego Athanasiadis.

87. min. Rosjanie zaczynają grać na czas.

82. min. Z rzutu wolnego za lekko Vierinha. Pewnie łapie Czepczugow.

80. min. Vagner Love i... gol! Ale nie Brazylijczyka! Kresić broni strzał napastnika CSKA, piłka trafia w słupek, dobija ją z metra Ignaszewicz.

78. min. Tosić pada w polu karnym ścięty przez Kresicia i rzut karny!

75. min. Doskonała kontra PAOK-u! Rajd Ivicia, który odegrał na piąty metr do Muslimovicia, a ten niepilnowany nie trafił w bramkę!

74. min. Zadowoleni z wyniku Grecy cofnęli się do defensywy.

69. min. Jeżeli taki wynik się utrzyma, będziemy świadkami dogrywki.

67. min. Gol dla PAOK-u! Fatalny błąd Czepczugowa. Bramkarz gospodarzy wybijając piłkę trafił nią prosto w Muslimovicia, a ta wtoczyła się do bramki.

62. min. Boisko opuści również bramkarz CSKA Akinfiejew. Zderzenie z Salpingidisem okazało się groźniejsze niż na początku się wydawało. Za niego Czepczugow.

61. min. Zmiana w CSKA. Ałdonin z Caunę.

59. min. Salpingidis zderzył się z Akinfiejewem. Rosyjski bramkarz zwija się z bólu. Grek ukarany żółtą kartką.

58. min. Groźne dośrodkowanie Tosicia, Sznaucner na rzut rożny.

53. min. Salpigidis niezbyt udanie dośrodkowuje, jednak piłka o mały włos nie zaskoczyłaby Akinfiejewa.

51. min. A w Moskwie zaczyna padać śnieg... Już nie tylko mróz będzie przeszkadzał piłkarzom.

49. min. Necid ładnie do Tosicia, ten jednak wypychany w stronę linii końcowej nie zdołał czysto uderzyć.

47. min. Muslimović z czterech metrów w boczną siatkę!

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Przerwa:

W pierwszej połowie obie drużyny mogły zdobyć gola. Goście szczególnie zagrozili bramce Akinfiejewa strzałami Muslimovicia i Cirillo, gospodarzy mógł ucieszyć Vagner Love i Mamajew. Po 45 minutach mamy jednak bezbramkowy remis. Wynik ten premiuje do kolejnej rundy CSKA Moskwa.

45. min. Koniec pierwszej części spotkania. Sędzie nie doliczył ani sekundy.

41. min. Zamieszanie w polu karnym Greków. Dwójkowa akcja Vagnera Love i Necida, ale piłkę wybija Kresić. Sprytnie jeszcze uderzał Mamajew, tuż nad poprzeczką. Wydaje się, że w tej akcji faulowany był Necid i sędzia powinien podyktować rzut karny.

38. min. Znowu strzał z pierwszej piłki! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zza pola karnego z woleja uderzał Cirillo. Piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki!

36. min. Znakomita okazja Greków! Z pierwszej piłki z jedenastu metrów potężnie uderzył Muslimović. Piłka trafia w słupek!

34. min. Mamajew przed polem karnym oddał piłkę Vagnerowi Love, jednak Brazylijczyk nie potrafił trafić w bramkę. Obok i za wysoko.

29. min. Uderzenie z dystansu Tosicia, Kresić nie musiał interweniować.

27. min. Od kilku minut na boisku nie dzieje się nic godnego uwagi.

22. min. Znowu Tosić do Vagnera Love. Tym razem Brazylijczyk w dobrej sytuacji starał się odegrać piłkę w środek pola karnego, ale zrobił niecelnie.

18. min. Groźna sytuacja dla CSKA. Vagner Love wyszedł sam na sam po podaniu Tosicia, ale Kresić świetnie interweniuje!

17. min. Dośrodkowanie zatrzymało się na pierwszym zawodniku CSKA.

16. min. Vierinha faulowany blisko pola karnego. Rzut wolny.

12. min. Kolejna dobra akcja Greków. Z narożnika pola karnego z powietrza uderza Salpingidis. Piłka minęła światło bramki o metr. Wcześniej odgrywał do niego Ivić.

9. min. Świetna akcja Muslimovicia, podanie do Ivicia, a ten minimalnie obok lewego słupka bramki CSKA!

7. min. Dobra interwencja Sznaucnera, który nie pozwolił Szennikowowi na skuteczną akcję.

5. min. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Mamajewa, ale obrońcy PAOK-u wyjaśniają sytuację.

3. min. A o obecnej sytuacji napastnika CSKA Moskwa Dawida Janczyka można przeczytać tutaj.

1. min. I od razu atak gospodarzy. Vagner Love w dogodnej sytuacji nie trafił w światło bramki.

1. min. Pierwszy gwizdek sędziego.

Około godziny 20:00 dowiemy się kto będzie pierwszą drużyną, która zapewni sobie awans do 1/8 finału Ligi Europejskiej. Wszystko rozstrzygnie się w Moskwie, gdzie CSKA podejmuje grecki PAOK Saloniki. Pierwsze spotkanie wygrali Rosjanie po golu Necida i to oni są zdecydowanymi faworytami do awansu. W barwach przyjezdnych wystąpi Mirosław Sznaucner.

CSKA w fazie grupowej nie przegrało żadnego spotkania i strzeliło aż 18 bramek, mimo że rywalizowało m.in. ze Spartą Praga i Palermo. Z kolei PAOK był lepszy od Dinama Zagrzeb i Club Brugge, ustępując tylko Villarrealowi.