Liga Europejska. Bez emocji w Pradze. Sparta - Liverpool 0:0

0 : 0
Komentarze
Od?wie?
33
To nie był emocjonujący mecz. Jeśli piłkarze Lecha znaleźli chwilę, by przyjrzeć się ewentualnym rywalom w 1/8, na pewno nie sparaliżował ich strach. Żadna z drużyn nie pokazała futbolu na najwyższym poziomie, żadna nie zagrała z pełnym zaangażowaniem, żadna nie strzeliła gola, chociaż bliżej tej sztuki byli gospodarze.

To oni mieli optyczną przewagę, nie mieli jednak argumentów, by sforsować nieźle spisującą się defensywę Liverpoolu. Anglicy z kolei, przynajmniej w pierwszej połowie, nie kwapili się do huraganowych ataków. Grali tak, jakby bezbramkowy remis całkowicie ich satysfakcjonował.

Druga połowa wyglądała trochę lepiej, szczególnie w wykonaniu przyjezdnych. Ciężar gry wziął na siebie Glen Johnson, zmarnował jednak jedną wyśmienitą okazję, a jego dośrodkowania nie znajdowały kolegów w polu karnym. Prażanie próbowali szczęścia strzelając z dystansu, dwukrotnie byli bliscy pokonania Reiny, ale Matejovsky i Vacek minimalnie przestrzelili.

Remis 0:0 daje szanse w rewanżu obu drużynom. Liverpool zagra co prawda 24 lutego u siebie, ale nie zdołał strzelić gola na wyjeździe, będzie musiał więc zagrać maksymalnie ostrożnie.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu. 0:0 - szanse w rewanżu wyrównane.

90. min. Mecz przedłużony o trzy minuty.

85. min. Teraz było groźnie - Vacek przymierzył z około 20 metrów, minimalnie przestrzelił.

83. min. Johnson - najbardziej aktywny zawodnik Liverpoolu - wywalczył rzut rożny. Nic z niego nie wynikło.

80. min. Matejovsky minimalnie się myli z dystansu. Uderzona zewnętrzną częścią stopy piłka nabrała dobrej rotacji, wkręcała się w okienko bramki Reiny, ale zabrakło kilku metrów lotu, by wkręciła się skutecznie.

75. min. Teraz okazja dla Sparty. Podanie na dwunasty metr do Kweuke, dobre przyjęcie tyłem do bramki, zwód ciałem i strzał z półwoleja - Reina pewnie broni.

70. min. Johnson powinien wyprowadzić Liverpool na prowadzenie - dostał dobre podanie pod pole karne, ograł rywala i miał idealną okazję, by podać lepiej ustawionemu koledze. Zdecydował się jednak na strzał zewnętrzną częścią stopy z trudnej sytuacji i fatalnie przestrzelił.

64. min. Keric wpadł w pole karne, przełożył piłkę kilka razy z jednej nogi do drugiej, po czym dał sobie po prostu ją zabrać.

60. min. Niezbyt łaskawi są piłkarze dla licznie zgromadzonej publiczności. Emocji jak na lekarstwo, strzałów jeszcze mniej, bramek wcale...

56. min. I znów gra toczy się w środku pola. Mały aktywni zawodnicy obu drużyn, nie szukają gry, nie pokazują się partnerom.

54. min. Indywidualna akcja Johnsona w narożniku pola karnego, ładna sekwencja zwodów, ale dośrodkowanie wprost w ręce bramkarza.

50. min. Nikt specjalnie tempa nie forsuje. Liverpool pewnie byłby zadowolony z remisu. Najlepiej bramkowego...

46. min. Gwizdek i rozpoczynamy drugą połowę.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy.

43. min. Trochę aktywniejszy Liverpool pod koniec pierwszych 45 minut. Kilka dośrodkowań, rzut rożny, strzał Kuyta - większego zagrożenia pod bramką Blazka jednak nie było.

40. min. Przepychanki N'Goga i Repki - sędzia nie toleruje tego typu zachować, pokazuje piłkarzom po żółtej kartce.

38. min. Liverpool gra bardzo słabo. Praga przeważa, musi jednak uważać na zawsze groźnych Meirelesa i Kuyta.

36. min. Najlepsza akcja Sparty w tym meczu - Matejovsky ładnie znalazł się w polu karnym, ograł rywala i strzelił z bliskiej odległości. Ofiarnie piłkę zablokował Kyrgiakos.

34. min. Reina sprezentował gospodarzom dobrą okazję. Proste dośrodkowanie piąstkował katastrofalnie, wprost pod nogi Pamica, który nie potrafił jednak trafić w bramkę z dwunastu metrów.

29. min. Matejovsky przedzierał się tuż przy linii końcowej, dośrodkował, ale wprost w ręce Reiny. Domagał się jeszcze rzutu rożnego - nie miał racji.

26. min. Pół szansy dla Liverpoolu. Dwie próby z dystansu - zablokowany strzał Meirelesa, dobitka Kuyta bez historii.

20. min. Po dwudziestu minutach kibice nie mogą czuć się usatysfakcjonowani - szczególnie angielscy.

18. min. Nacierają prażanie - Pamic strzela z ostrego kąta, Reina na posterunku.

15. min. Zamieszanie pod bramką Liverpoolu, piłka wybita zbyt krótko - na 16. metr, gdzie czekał Matejovsky. Strzał jednak nieczysty i niecelny.

11. min. Spotkanie, podobnie jak w Poznaniu, niezbyt porywające. Przynajmniej na początku.

8. min. Wciąż w przewadze gospodarze, ale poza średnio groźnymi próbami z dystansu, nic się na razie groźnego pod bramką przyjezdnych nie dzieje.

4. min. Nie widać, by Sparta przestraszyła się utytułowanego rywala. Odważnie atakuje.

1. min. Zaczęli!

Przed meczem:

Sparta i Liverpool walczą o 1/8 Ligi Europejskiej, gdzie zmierzą się z lepszym z pary Lech - Braga. Na razie bliżsi sukcesu mistrzowie Polski, którzy wygrali z Bragą 1:0.