2 : 2
Komentarze
Od?wie?
39
90. min. Koniec meczu.

90. min. Luis Fabiano przed świetną okazją. Przerzucioł piłke nad bramkarzem Borussii, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją Piszczek.

86. min. Świetna okazja dla Borussii. Goetze wysoko wyskoczył do podania Suboticia, ale Anders Palop wyszedł na piętnasty metr od bramki i trącił piłkę uderzoną przez rywala. Dzięki temu obrońcy Sevilli wybili ją zanim doleciałą do bramki.

81. min. Schmelzer wrzucał, Palop wpadł na Kagawę, ale pierwszy do bezpańskiej piłki dobiegł obrońca Sevilli. Goście nie mają pomysłu na podejście pod pole karne rywali.

76. min. Borussia ma kwadrans na strzelenie gola i zaczyna grać nerwowo. Kagawa w prostej sytuacji podaje do Schmelzera zbyt mocno i piłka ląduje na aucie.

73. min. Zamieszanie w polu karnym Borussii po rzucie wolnym, ale Konko, odwracając się, nie potrafił stworzyć sobie dobrej pozycji by strzelić w bramkę. W końcu uderzył niecelnie.

70. min. Bender atomowo uderzył zza pola karnego, ale piłka przemknęła obok słupka. Aktywny w pierwszych minutach po wejściu na boisko jest Lewandowski, ale na razie częściej walczy z obrońcami na skrzydle niż wchodzi w pole karne.

68. min. Robert Lewandowski na boisku. Zmienił Kubę Błaszczykowskiego.

67. min. Fatalny strzał Kagawy, któremu piłkę na 20. metrze zgrał Barrios. Japończyk źle trafił w piłkę i mocno spudłował.

65. min. Dalekie podanie Sahina, który dziś się wyspecjalizował w tego typu zagraniach, do Łukasza Piszczka. Polak wyprzedził obrońcę Sevilli na skrzydle, ale piłka odbiła mu się od nogi i wyszła za linię.

62. min. Ależ zamieszanie w polu karnym Sevilli. Nikt nie potrafił wybić piłki. W końcu Błaszczykowski lekko wrzucił ją do Kagawy, ale szybszy od Japończyka był bramkarz.

60. min. Znów przerwa w grze i znów zmiana w Sevilli wymuszona kontuzją. Caceres zmienia utykającego Perottiego. To gracz defensywny za ofensywnego.

58. min. Znów doskonałe, dalekie podanie Sahina do Barriosa. Peruwiańczykowi odskoczyła jednak piłka i złapał ją Andres Palop

55. min. Bardzo agresywnie grają piłkarze Borussii. Próbują szybko odebrać rywalom piłkę. Czasu na strzelenie gola mają coraz mniej.

49. min. Gol dla Borussii! Niemcy wciąż w grze. Łukasz Piszczek popędził prawym skrzydłem i gdy już miał wrzucać piłkę w pole karne, został zablokowany. Z rzutu rożnego dośrodkował Sahin, a przed bramką Subotić wyprzedził Alexisa. Bramkarz Sevilli nie miał czasu, by zareagować na strzał głową.

48. min. Nerwowo zaczęła Borussia. Błaszczykowski zbyt słabo wybił piłkę i obrońcy na raty musieli poprawiać jego wybicie.

46. min. Początek drugiej połowy. Bez zmian w składach.

45. min. Przerwa

44. min. Po świetnym początku Borussia ma kłopoty w ofensywie. Po stracie dwóch goli nie może się otrząsnąć. Od kilku chwili goście nie zagrozili bramce rywali.

40. min. Kanoute usiadł na murawie i na chwilę zatrzymano grę. To jakiś uraz. Malijczyk nie jest w stanie grać dalej. Zmienia go Renato.

37. min. Jurgen Klopp kazał się rozgrzewać rezerwowym. Za chwile gotowi do gry będą Grosskreutz i Lewandowski.

34. min. Gol dla Sevilli! Ależ powrót gospodarzy do gry! A Borussia w bardzo trudnej sytuacji. Perotti dośrodkował z lewego skrzydła, a Błaszczykowski, choć próbował, nie zablokował wrzutki. W polu karnym najwyżej wyskoczył Frederic Kanoute i głową trafił tuż obok słupka.

31. min. Gol dla Sevilli! Szybka kontra Sevilli i miękko wrzucona w pole karne piłka wpadła na pierś Luisa Fabiano. Napastnik miał problemy z przyjęciem, ale piłkę trochę zbyt szybko próbował wybić Łukasz Piszczek. Polak trącił ją tak, ze wpadła pod nogi Romarica, który prawie rozerwał siatkę bramki Wiedenfellera.

30. min. Schmelzer przejął piłkę 40 m od bramki Sevilli, a ponieważ nikogo przy nim nie było postanowił spróbować zaskoczyć Palopa. Huknął mocno, ale wysoko nad poprzeczką.

29. min. Luisowi Fabiano uciekła piłka i po chwili sfaulował Schmelzera. Brazylijczyk gra dziś bardzo słabo. Prawie nie uczestniczy w akcjach ofensywnych.

25. min. Rzut wolny dla Borussii po ostrym faulu Romarica na Sahinie. W polu karnym Sevilli Bender próbował strzelać przewrotką, ale uderzył słabo i obok słupka.

22. min. Znów Sevilla w akcji. Tym razem dośrodkowywał Dabo. Bramkarz Borussii minął się z piłką, ale w polu karnym nikt nie zamykał akcji.

19. min. Palop pewnie złapał piłkę po rzucie rożnym, ale szybka kontra Sevilli zatrzymana.

15. min. Zrobiło się gorąco pod bramką Borusii! Najpierw obrona z Niemiec zupełnie się pogubiła gdy Romaric strzelał po zgraniu piłki głową przez Luisa Fabiano. Wiedenfeller świetnie przerzucił piłkę nad poprzeczką. Po chwili znów koniuszkami palców bronił strzał rywali. Jeśli Sevilla chciała pokazać, że też umie zagrozić bramce, to się jej udało.

13. min. Kagawa znów doskonale wypatrzył Barriosa, który po raz kolejny był na minimalnym spalonym. Gdy obrona Sevilli się pomyli, Barrios stanie przed świetną okazją.

11. min. Lucas Barrios na pozycji spalonej, ale Borussia gra koncertowo - szybko, dokładnie, często wymienia podania. Piłkarze Sevilli długimi momentami mają problem by przejąć piłkę. Bramce Romana Wiedenfellera jeszcze nie zagrozili.

7. min. Mecz jest szybki. Borussia gra agresywnie w środku pola, gdzie Sevilla często traci piłkę. Bardzo aktywne jest prawe skrzydło gości gdzie Błaszczykowskiego wspomaga Piszczek.

4. min. Gol dla Borussii! I znów drużyna z Niemiec postanowiła sprawić Sevilli kłopot dośrodkowaniem. Tym razem z lewego skrzydła. Escude piętą wybił piłkę poza pole karne, prosto pod nogi Kagawy. Japończyk ze spokojem popatrzył gdzie są obrońcy i bramkarz, przymierzył tuż przy słupku, a Andres Palop tylko przez moment zastanawiał się czy ma szansę sięgnąć piłki. Nie miał i nie próbował.

2. min. Już w pierwszej minucie Błaszczykowski dośrodkował spod końcowej linii, ale w polu karnym Sevilli żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki.

1. min. Zaczęli.

21:01 Sevilla przegrała pięć meczów z rzędu i jeśli teraz nie wygra, trener Gregorio Manzano prawdopodobnie straci pracę. Ale Borussia, która w lidze wygrywa seryjnie, w Lidze Europejskiej gra w kratkę.

20:55 Robert Lewandowski dziś na ławce choć za niedawny ligowy mecz z Wederem został oceniony przez Kickera wyżej niż Lucas Barrios.

20:45 Borussia jest dopiero trzecia w tabeli grupy J. Ma 8 punktów i o punkt wyprzedza ją Sevilla. Żeby awansować, zespół Polaków musi dziś wygrać.

20:40 Początek meczu o 21.05.