Liga Europejska. Gol Lewandowskiego, Borussia pokonała Karpaty

3 : 0
Komentarze
Od?wie?
37
Borussia od samego początku narzuciła wysokie tempo. Już w piątej minucie prowadzenie drużynie z Dortmundu dał Kagawa, który wykorzystał podanie Sahina. Tuż po przerwie na 2:0 podwyzszył Hummels, znów podawał Sahin. Trzecia bramkę dla Borussii zdobył Robert Lewandowski. Polak w momencie podania był na spalonym, ale ani sędzia boczny ani główny nie przerwali akcji. Napastnik minął dwóch obrońców, zszedł do środka i strzelił obok interweniującego bramkarza Karpat.

Polacy byli aktywni. Błaszczykowski raz po raz nękał obronę rywali, zwłaszcza na prawym skrzydle. Raz po raz decydowała się na dynamiczne rajdy, które kończył groźnymi wrzutkami. Lewandowski, zanim strzelił bramkę, zmarnował trzy dobre okazje, w tym jedną sam na sam z bramkarzem. Piszczek też mógł strzelić gola, ale po jego uderzenie w ostatniej chwili wybronił Rudenko.

Borussia dzięki zwycięstwu liczy się w grze o awans do fazy pucharowej. Nadal zajmuje trzecie miejsce, ale ma tylko punkt straty do drugiej Sevilli, z którą 15 grudnia zmierzy się w meczu o wszystko. Hiszpanom do awansu wystarcza remis, Niemcy muszą ten mecz wygrać.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

Koniec meczu Borussia Dortmund wygrywa 3:0 z Karpatami Lwów i ma ciągle szanse na awans do kolejnej rundy.

89. min. Gol Lewandowskiego! Polak był na spalony, ale sędzia puścił grę. Lewandowski minął dwóch obrońców, zszedł do środka i strzelił obok Rudenki. To jego pierwszy gol w europejskich pucharach w brawach Borussii.

84. min. Ależ akcja Piszczka. Polak przejął piłkę na własnej połowie i popędził na bramkę Rudenki. Przed polem karnym zagrał do Błasczykowskiego, ten odegrał mu na wolne pole. Piszczek strzelił, ale bramkarz Karpat szczęśliwie zmienił tor lotu piłki i uchronił swój zespół przed utratą trzeciej bramki.

77. min. Borussia kontroluje mecz. Awansu do kolejnej rundy nie może być pewna. W ostatnim meczu będzie musiała pokonać na wyjeździe Sevillę. Inny wynik będzie oznaczał dla piłkarzy z Dortmundu pożegnanie z Ligą Europejską.

72. min. Kolejna ?Polska? akcja. Piszczek dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, do piłki doszedł Lewandowski, jednak lekki strzał głową nie mógł zaskoczyć bramkarza Karpat.

68. min. Polacy są aktywni, ale nieskuteczni. Błaszczykowski robi dużo wiatru na prawym skrzydle, często dośrodkowuje. Lewandowski miał już trzy okazje do zdobycia bramki, ale żadnej nie wykorzystał.

65. min. Zmiany w Borussii: Schodzą Kagawa oraz Bender, a w ich miejsce Zidan oraz da Silva.

62. min. Borussia ani na moment nie oddaje piłki. Gra cierpliwie, spokojnie, unika sytuacji, w której mogłaby stracić piłkę. Kontroluje wydarzenia na boisku i pewnie zmierza po wygraną.

58. min. Znów okazja Lewandowskiego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Polak strzelał głową, ale po raz kolejny obok słupka.

55. min. Borussia po strzeleniu drugiej bramki nie zwalnia tempa. Cały czas aktywnie atakuje skrzydłami, próbuje strzelić kolejne gole. W Paryżu PSG prowadzi z Sevillą 4:2.

49. min. 2:0 dla Borussii!. Faul na Piszczku. Rzut wolny z prawej strony, Sahin dośrodkowuje w pole karne, najwyżej wyskakuje Hummels i strzela tuż przy słupku bramki Karpat. Dobry początek Borussii.

47. min. Lewandowski strzela zza pola karnego, ale zbyt lekko by zaskoczyć Rudenkę. Chwilę później Piszczek brutalnie sfaulowany przez Kopołowca.

46. min. Gramy! Rozpoczęła się druga połowa.

Przerwa. Borussia Dortmund zasłużenie prowadzi po pierwszej połowie z Karpatami Lwów. Bramkę dla lidera Bundesligi strzelił Kagawa, ale aktywni są Polacy. Bramkę mógł zdobyć Robert Lewandowski, ale w sytuacji sam na sam uderzył prosto w bramkarza. W toczonym równolegle meczu tej grupy PSG prowadzi 3:2 z Sevillą.

45. min. Dobra akcja prawym skrzydłem Błaszyczkowksiego. Polak dośrodkował płasko po ziemi do Kagawy, ale Japończyk nie trafił czysto w piłkę.

44. min. Kopołowiec pada w polu karnym po starciu z Suboticie, ale sędzia faulu się nie dopatrzył.

42. min. Sevilla doprowadza do remisu. Gola dla Hiszpanów strzelił ponownie Kanoute.

41. min. Kagawa jest bardzo aktywny, ale gra niedokładnie. Najpierw zagrywa nie w tempo do Lewandowskiego, później z daleka strzela bardzo niecelnie na bramkę Rudenki.

37. min. Piszczek dośrodkowuje wprost na głowę Lewandowskiego, ale napastnik pomylił się niewiele.

35. min. W Paryżu już 2:1. Bramkę dla Sevilli zdobył Kanoute

30. min. Błaszczykowski pociągnął kontrę prawym skrzydłem, w okolicy pola karnego dośrodkował, ale wprost pod nogi obrońców.

23. min. A w Paryżu PSG prowadzi już 2:0. Drugą bramkę zdobył Hoarau.

22. min. Kagawa miał dobrą okazję do podwyższenia na 2:0, ale Japończyk strzelił obok słupka.

20. min. W toczonym równolegle pojedynku PSG prowadzi z Sevillą po golu Bodmer.

18. min. Znów szarża Borussi, tym razem atakował Błaszczykowski, ale odważnie wyszedł z bramki Rudenko. Piłka leciała w kierunku Lewandowskiego, ale Polak się z nią minął.

13. min. Ależ pudło Lewandowskiego! Polak w zamieszaniu w polu karnym dostał piłkę sam na sam z Rudenką, ale trafił wprost w bramkarza Karpat.

11. min. Borussia wytrzymała pierwszy atak rywali i zaczyna przejmować kontrolę nad mecze. Spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola, szuka okazji do prostopadłego podania i strzelenia drugiej bramki.

8. min. Stracona bramka przebudziła Karpaty. Ukraińcy zaczęli agresywniej atakować, jednak na razie nie przynosi to rezultatów.

5. min. Gol dla Borussii. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła na prawe skrzydło do Sahina, ten długo się nie zastanawiał, dośrodkował wprost na głowę Kagawy, który skierował piłkę do bramki. Rudenko nawet nie drgnął.

3. min. Polacy aktywni od samego początku. Lewandowski szuka piłki, schodzi na skrzydło. Wywalczył rzut rożny, ale Karpaty na razie skutecznie się bronią.

1. min. W 40 sekundzie Robert Lewandowski wypuszczony w kontrze, wychodził sam na sam z bramkarzem, ale uderzył bardzo niecelnie.

1. min. Gramy!

Stadion w Dortmundzie nie jest wypełniony po brzegi. Wielu kibiców odstraszyły siarczyste mrozy, które panują w Niemczech.

Zespół z Polakami w składzie by awansować do kolejnej rundy musi wygrywać i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w spotkaniach rywali. Ich dzisiejszy przeciwnik - Karpaty Lwów zakończyły sezon ligi ukraińskiej na piątym miejscu i będzie to ich przedostatni mecz o stawkę w tym roku.

Borussia jest w trudnej sytuacji. Na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej zespół z Dortmundu zajmuje trzecie miejsce w grupie J i ma trzy punkty straty do drugiego PSG. Prowadzi z 9. punktami Sevilla.