3 : 4
Komentarze
Od?wie?
24
Niesamowite spotkanie obejrzeli kibice we Lwowie, którzy przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów. Borussia szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie dzięki trafieniom Nuriego Sahina z rzutu karnego oraz Mario Goetzego, który wykorzystał podanie Lucasa Barriosa.

Karpaty zdołały jednak wyrównać, gdyż fatalnie grała defensywa drużyny Juergena Kloppa. Jej błędy wykorzystali Hudobiak - tuż przed przerwą oraz w drugiej połowie Kopołowiec.

W 64. minucie na boisko weszli jednocześnie dwaj Polacy - Jakub Błaszczykowski oraz Robert Lewandowski. Były gracz Lecha dwoił się i troił, by pomóc swojej drużynie w walce o zwycięstwo. Niestety jego dobitka "nożycami" po strzale Sahina w poprzeczkę, przeszła tuż obok słupka.

Chwilę później strzał Polaka głową znów trafił na poprzeczce, a szybka kontra Ukraińców dała im bramkę autorstwa Kożanowa. Gdy wydawało się, że to gospodarze zgarną trzy punkty, nastąpił zryw Borussii, która rzutem na taśmę wywalczyła zwycięstwo.

Wpierw Lewandowski "z klepki" odegrał piłkę Bariossowi, który doprowadził do remisu, a pięć minut później Paragwajczyk zaliczył podanie do Goetzego, który zdobył swoją drugą bramkę w meczu.

Trzeci z Polaków - Łukasz Piszczek niestety nie pojawił się na boisku, jednak biorąc pod uwagę słabą postawę defensywy w drużynie z Dortmundu, może liczyć na grę w kolejnych spotkaniach ligowych i pucharowych.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

92. min. Goetze bohaterem Borussii!!!! Fantastyczne podanie do wbiegającego Niemca w wykonaniu Barriosa, a ten silnym uderzeniem zdobywa gola decydującego o zwycięstwie BVB

90. min. Sahin strzela zza pola karnego minimalnie obok słupka. Zmarnowana szansa na 3 punkty...

87. min. Borussia wyrównuje!!! Asysta Lewandowskiego, który z klepki odgrywa Barriosowi piłkę, a ten atomowym uderzeniem pokonuje Tłumaka.

84. min. Rajd Goetzego prawym skrzydłem, ale dośrodkowanie praktycznie do nikogo i pewnie piłkę łapie bramkarz gospodarzy

78. min. Niesamowity zwrot akcji we Lwowie!! Borussia znów miała wymarzoną okazję, ale piłka po strzale głową Lewandowskiego trafiła ponownie w poprzeczkę, a dobitka Bendera wyłapana przez Tlumaka. Ten błyskawicznie wybija daleko piłkę, gdzie dopada do niej Kożanow i lekkim strzałem pokonuje bramkarza BVB

76. min. Borussia blisko strzelenia gola! Wpierw rzut wolny z dystansu fantastycznie uderzony przez Sahina, ale bramkarz podbija piłkę, która uderza w poprzeczkę. Dobitka "nożycami" Lewandowskiego tuż obok słupka.

71. min. Błaszczykowski pada na murawę po ostrym starciu z rywalem. Ale piłki nie wywalczył

68. min. Lewandowski już zapisał się w statystykach, ale na pewno nie tak jak byśmy chcieli. Polak obejrzał żółtą kartkę za faul na Chudobjaku

64. min. Dwaj Polacy wchodzą na boisko! Podwójna zmiana w drużynie BVB - Lewandowski za Grosskreutza, a Błaszczykowski zmienia Kagawę

63. min. Ukraińcy mogli wyjść na prowadzenie po tym, jak piłka odbiła się od nogi Golodiuka, ale piłkę zmierzającą w światło bramki zatrzymał Weidenfeller.

52. min. Karpaty wyrównują!!! Fatalny błąd Hummelsa, który traci piłkę na przedpolu na rzecz Kopołowca, a ten mocnym strzałem z dystansu pokonuje Weidenfellera.

46. min. Piłkarze rozpoczęli już drugą część meczu. W ataku goście

II połowa

46. min. Sędzia kończy pierwszą połowę, w której Borussia bez większego wysiłku wyszła na prowadzenie i nie powinna mieć problemu z jego utrzymaniem w drugiej części meczu

44. min. Karpaty zdobywają bramkę kontaktową!! Podanie z lewej strony, a jeden z piłkarzy Karpat mając na plecach dwóch obrońców BVB odgrywa piłkę zza pole karne. Tam dopada do niej Hudobiak, który mocnym strzałem z ostrego kąta zdobywa gola

43. min. Barrios strzela z dystansu po wybiciu piłki przez obrońcę Karpat, ale futbolówka po uderzeniu przeszła daleko od bramki.

32. min. Znów była szansa dla BVB, ale dośrodkowania z prawego skrzydła nie wykorzystał Sahin, który strzał głową został zablokowany

27. min. 2:0 dla Borussii!!! Goście punktują ukraińską drużynę. Z lewej strony podaje Barrios do wbiegającego w pole karne Goetzego, a ten pewnym uderzeniem w środek bramki pokonuje Tlumaka

25. min. Żółtą kartką zostaje ukarany Hummels za dyskusje z sędzią po faulu Bendera. Rzut wolny dla Karpat bez zagrożenia pod bramką

12. min. Gol dla Borussii!!!! Nuri Sahin pewnie wykorzystuje rzut karny podyktowany po faulu na Kagawie pędzącym na bramkę

8. min. Batisa faulowany przez Sahina, musiał zostać zniesiony na noszach z boiska

3. min. William Batista strzelał groźnie na bramkę Borussi jednak na posterunku był Roman Weidenfeller, który pewnie złapał piłkę