Liga Konferencji UEFA. Piękny mecz Lecha [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 15 września 2022
  • PODSUMOWANIE
    Lech "policzył" do czterech w LKE. Brawo, brawo. Austria rozbita

To tylko Liga Konferencji UEFA, ale ten mecz może być zapamiętany na długie lata. Przynajmniej dla fanów Lecha. "Kolejorz" rozbił w Poznaniu Austrię Wiedeń 4:1. Ozdobą spotkania był gol Michała Skórasia.

• 90. min. + 2

Koniec meczu! To spotkanie przejdzie do historii polskiej piłki!

• GOOOOOOL

90. min.

VELDE! CO ZA LUZ! JAKI GOL! PRZYJĄŁ PIŁKĘ NA 15. METRZE, SPOJRZAŁ NA BRAMKĘ, UDERZYŁ (BYŁ LEKKI RYKOSZET) I BRAMKARZ MUSI WYCIĄGAĆ PIŁKĘ Z SIATKI! LECH CZTERY! AUSTRIA JEDEN!

• 88. min.

Kolejny odbiór Murawskiego w środkowej strefie

• 86. min.

Schodzi Mikael Ishak, wchodzi Filip Dagerstal.

• 83. min.
  • 83. min.

To tylko Liga Konferencji UEFA, ale ten mecz może być pamiętany latami. Przynajmniej dla fanów Kolejorza. Trzeba tylko utrzymać wynik

• 80. min.

Lech prowadzi m.in. dzięki lepszej ławce rezerwowych. Dobre zmiany trenera

• 77. min.
  • GOOOOOOL

74. min.

GOL! GOL! GOL! AUSTRIA NA KOLANACH! Kristoffer Velde nie najlepiej przyjął piłkę, ale umiejętnie sie z nią obrócił, czym zmylił obrońcę, a potem z bliska pokonał bramkarza! Lech trzy! Austria jeden!

• 74. min.

Kolejna groźna wrzutka Perreiry!

• 72. min.
  • 70. min.

Marchwiński zmienia Amarala

• 67. min.

Lech naciska! To Kolejorz jest bliżej trzeciego gola, niż Austria drugiego

• 63. min.

To dobry czas dla wychowanka Lecha, ktory niedawno przedłużył kontrakt do 2026 roku i dostał pierwsze powołanie do kadry.

• GOOOOOOL

62. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! PERREIRA WRZUCA W POLE KARNE! SKÓRAŚ Z WOLEJA! GOOOOOOOOOOOL! LECH PROWADZI! ALEŻ PIĘKNY GOL!

• 60. min.

Zmiana w ekipie gości. Schodzi Aleksandar Jukic, a na boisku pojawia się Muharem Huskovic

• 57. min.

Schodzi Filip Szymczak, wchodzi Kristoffer Velde.

• 55. min.

Piłka nie opuszcza środkowej strefy

• 53. min.

Skóraś zbiegł do linii końcowej, ale jego wrzutka została zablokowana

• 51. min.

Tuż po zmianie stron Lech stara się przejąć inicjatywę, jakby wrzucił wyższy bieg.

• 49. min.

Rożny nie przyniósł większego zagrożenia

• 48. min.

Ładna akcja Lecha! Szkoda tylko, że Amaral ją - za przeproszeniem - spartaczył. Będzie rzut rożny

Ruszyła druga połowa

• przerwa
  • PRZERWA

Początek meczu w wykonaniu Lecha był beznadziejny. Na szczęście trwało to tylko 10 minut. Później gospodarze się przebudzili i remisowy rezultat jest sprawiedliwy. Ale najważniejszy wniosek jest tak: że Lech może dziś wygrać.

• 45. min.

Duński sędzia nie doliczył nawet minuty

• 44. min.

Dużo chaosu w ostatnich minutach

• 42. min.
  • 39. min.

Szuka piłka dziś Szymczaka, ale tym razem zrobiła duży kozioł, przez co gracz Lecha miał trudności, aby ją opanować. No i strata

• 36. min.

Bednarek odbija piłkę! Brawo bramkarz! Ważny moment! Ważna interwencja!

• 35. min.

Pedro Rebocho wyraźnie spóźniony! Nadepnął na rywala i podarował Austrii karnego

• 32. min.
  • 30. min.

Ale nam się meczycho zrobiło!

• GOOOOOOL

29. min.

No i mamy remis! Błyskawiczna riposta gości! Zaspała obrona Lecha. Nikt nie przykrył wbiegającego w pole karne Matthiasa Braunodera.

• GOOOOOOL

28. min.

Ishak wybiega na wolne pole! Nie ma spalonego! Ależ spokój! Ishak pokonuje bramkarza! Lech na prowadzeniu! Brawo Kolejorz!

• 26. min.

Przytomna interwencja Bednarka, który oddala zagrożenie

• 24. min.

Kontra Austrii! Andreas Gruber pędzi na bramkę Lecha! Ależ fatalny strzał! Lekki i wprost w bramkarza

• 22. min.

Joel Pereira strzelał z dystansu, ale piłka pofrunęła nad bramką

• 20. min.

Rzut wolny dla Lecha. Piłka leci w pole karne! Ishak składa się do woleja! Ale nie! Obrońcy wybili piłkę

• 17. min.

Dobra wiadomość jest taka, że Lech się rozkręcił, a Austria przygasła. Ale warto to udokumentować golem

• 15. min.

Skóraś urwał się obrońcom, ale za bardzo oddalił się od światła bramki i kopnął niecelnie. Szkoda, bo pierwsza faza tej akcji wyglądała dobrze

• 13. min.

Skóraś popisał się kapitalnym podaniem na wolne pole do Amarala. Szkoda tylko, że Portugalczyk huknął wysoko nad bramką, choć stał jakieś sześć metrów przed bramkarzem

• 10. min.

Dziesięć minut za nami, a Lech praktycznie nie powąchał piłki. Gospodarze nie potrafią wyjść z połowy i stworzyć składną akcję. Oby to było najgorsze dziesięć minut Lecha w tym meczu

• 7. min.

I znowu Szymczak pokazał próbkę swoich umiejętności technicznych

• 6. min.

Szymczak umiejętnie wyszedł spod pressingu

• 4. min.

Goście nie dają Lechowi spokojnie rozgrywać piłki, bo stosują wysoki pressing. Albo przynajmniej: starają się to robić

• 2. min.

Lechici szybko stracili piłkę. Chwilę później faulowany był jednak Pedro Rebocho

• 1. min.

GRAMY!

• Czas na hymn

• Obie ekipy wychodzą już na murawę

• Austria Wiedeń przed tygodniem bezbramkowo zremisowała u siebie z Hapoelem Ber Sheva. Z najbliższymi przeciwnikami Lecha mają w Poznaniu znakomite wspomnienia. W 2008 roku zespół prowadzony wówczas przez Franciszka Smudę pokonał Austrię w dramatycznych okolicznościach, po dogrywce 4:2, gwarantując sobie tym samym udział w fazie grupowej Pucharu UEFA. Teraz nowe pokolenie piłkarzy chciałoby ten sukces powtórzyć i ponownie ograć wiedeńczyków

• W czwartek o godz. 21:00 Lech Poznań rozegra swój drugi mecz w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Po zaciętym, choć przegranym, boju z Villarrealem, poznaniacy podejmą przy ul. Bułgarskiej Austrię Wiedeń. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji.