Liga Europy. Lech miał wszystko, by wygrać ze Standardem. Mecz w Belgii jednak przegrał [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 26 listopada 2020
  • Lech prowadził 1:0, grając w przewadze. Nie dość, że dał sobie to prowadzenie wyrwać, to jeszcze stracił zawodnika i mecz przegrał. Koszmar poznaniaków.

• 90. min. + 5

Ostatnia akcja meczu. Podanie do lewej strony, dośrodkowanie i Laifis strzałem głową pokonał Bednarka.

• 90. min. + 3

LAIFIS. 2:1 DLA STANDARDU.

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• 88. min.

Doskonałą okazję zmarnował teraz Tapsoba.

• 86. min.

Kartka dla Kravetsa.

• 85. min.

Niebezpiecznie pod bramką Lecha. Avenatti na szczęście uderzył jednak za wysoko.

• 83. min.

Kaczarawa w miejsce Ishaka.

• 83. min.

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Lecha, ale tym razem piłkę spokojnie złapał Bednarek.

• KORESPONDENT

81. min.

Niesamowite! Drugi gol w trzy minuty i Benfica już remisuje z Rangersami!

• 80. min.

Dośrodkowanie Faia wybite przez Rogne. Gospodarze naciskają.

79. min.

Benfica zdobyła bramkę w Glasgow i przegrywa już tylko 1:2.

• 78. min.

Satka za Modera i Marchwiński w miejsce Tiby.

• 77. min.

Precyzując: Crnomarković dostał drugą żółtą kartkę za taktyczny faul, przerywający kontratak Standardu.

• 77. min.

Trzy zmiany w Standardzie. Avenatti w miejsce Balikwishy, Bastien za Raskina i Jans za Gavory'ego.

• 75. min.

Druga żółta kartka dla Crnomarkovicia. Lech miał mecz pod kontrolą, a tymczasem siły na boisku się wyrównały.

• 74. min.

Słaba poprawka Modera. Wprost w mur.

• 72. min.

Moder uderza, Boljević obija piłkę ręką. Jest kartka dla piłkarza Standardu i kolejny rzut wolny dla Lecha. Tuż przed linią pola karnego.

• 71. min.

Rzut wolny dla Lecha po faulu Raskina. Szansa na bezpośrednie uderzenie na bramkę.

69. min.

Kemar Roofe na 2:0 w meczu Rangersów z Benficą.

• 67. min.

Lech rzucił się na rywali. Chociaż jeszcze szans z tego nie ma, to Standard nie wychodzi z własnej połowy.

• 65. min.

Podwójna zmiana w Lechu. Zeszli Skóraś i Sykora, weszli Czerwiński i Kravets.

• 64. min.

Strata Tiby. Z lewej strony strzelał Balikwisha, piłkę odbił Bednarek, jednak spokojnie dopadł do niej Tapsoba, który doprowadza do wyrównania.

• 63. min.

NIESTETY, 1:1.

• 61. min.

Puchacz odebrał piłkę w polu karnym. W pierwszym tempie Ishak nie wziął piłki, bo był na spalonym. Puchacz poszedł za akcją, wycofał piłkę do Ishaka, który mocnym strzałem w krótki róg daje Lechowi prowadzenie!

• 61. min.

MIKAEL ISHAK! 1:0 DLA LECHA!

• 60. min.

W odpowiedzi dobra akcja Cimirota, który na szczęście uderzył w środek bramki.

• 59. min.

Ależ szansę miał Lech! Doskonałe podanie Tiby do prawej strony do Skórasia, zawodnik Lecha był sam na sam z bramkarzem Standardu, jednak trafił wprost w niego!

• 58. min.

Bardzo niecelne uderzenie Ramireza.

• 56. min.

Ładna akcja Lecha, z lewej strony wszerz pola karnego grał Tiba, ale za lekko i piłka w rękach bramkarza Standardu.

• 53. min.

Dokładnie odwrotna sytuacja w porównaniu do pierwszej połowy. Standard na własnej połowie wyczekuje kontrataków, Lech wysoko stara się dobierać piłkę i prowadzić grę. Na razie jednak bez szans dla wicemistrzów Polski.

• 50. min.

Teraz to lechici atakują wysoko rywali i odbierają im piłkę na ich połowie.

• 48. min.

Lech odważniej, wyżej ustawiony.

Dwie zmiany w Standardzie. Zeszli Bokadi i Lestienne, w ich miejsce Boljević i Tapsoba.

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 3

Przerwa.

Bezsensowne zagranie Oulare'a, który w pojedynku główkowym uderzył łokciem Modera. Druga żółta kartka i Standard tuż przed przerwą traci zawodnika.

• 45. min. + 2

Czerwona kartka dla Oulare'a!

• 45. min. + 1

Ładna, indywidualna akcja Ishaka zakończona niecelnym strzałem sprzed pola karnego.

• 45. min.

Dwie minuty doliczone.

• 43. min.

Kartka dla Butki.

• 41. min.

Kolejna szansa dla Standardu. Z lewej strony dośrodkował Gavory i niewiele brakowało, by w polu karnym piłkę sięgnął Lestienne. Na szczęście dla Lecha zabrakło mu kilku centymetrów.

• 39. min.

Ładna kontra Lecha, Ramirez grał do Sykory, ale niestety Czech był na spalonym.

• 37. min.

Kartka dla Balikwishy.

• 35. min.
  • 32. min.

Kolejny strzał Oulare'a, kolejna interwencja Bednarka. Lech ma problemy z wyjściem z własnej połowy, nie mówiąc o jakichkolwiek akcjach i sytuacjach bramkowych.

• 29. min.

Kolejna dobra akcja Standardu. Z lewej strony ostro dośrodkowywał Gavory, na szczęście dla lechitów w polu karnym nie było żadnego z rywali.

• 27. min.

Znowu Bednarek ratuje Lecha po strzale Oulare'a!

• 26. min.

Kartka dla Oulare'a.

• 25. min.

Raskin wpadł w pole karne Lecha i już był sam na sam z Bednarkiem, ale na szczęście wcześniej faulował.

• 22. min.

Ponad 20 minut za nami. Lech jeszcze bez sytuacji bramkowej, bez jakiejś ładnej akcji. Na razie słabo to wygląda.

• 20. min.

Kartka dla Crnomarkovicia za faul w środku pola.

• 16. min.

Dobra szansa przed Faiem, ale jeszcze lepiej interweniował Bednarek.

• 13. min.

Bardzo słaby strzał Obbiego Oulare.

• 10. min.

Ja do Ciebie, Ty do mnie... Wszystko wszerz. Na razie nie porywa gra Lecha.

7. min.

Tymczasem Rangersi prowadzą 1:0 z Benficą po golu Arfielda.

• 7. min.

Standard agresywniejszy w pierwszych minutach. Gospodarze atakują wysokim pressingiem, chcą odbierać piłkę już na połowie Lecha.

• 5. min.

Sporo gry w środku pola. Spokojny początek z obu stron.

• 3. min.

Pierwsza akcja Lecha, jednak piłka ląduje w rękach bramkarza Standardu. Za mocne podanie w pole karne gospodarzy.

• 1. min.

Gramy!

• Obie drużyny już na murawie. Za chwilę hymn Ligi Europy, minuta ciszy ku czci Diego Maradony i gramy.

• Niezależnie od wyników obu meczów w tej grupie Lech nie straci dziś szansy awansu do 1/8 finału. Żeby jednak te szanse były bardziej realne, poznaniacy powinni dziś wygrać.

• Trzy tygodnie temu piłkarze Dariusza Żurawia pokonali u siebie Standard 3:1. Dwa gole strzelił Mikael Ishak, a jednego Michał Skóraś.

• Po trzech kolejkach sytuacja w grupie wygląda następująco:

1. Rangers FC 7 pkt

2. Benfica 7 pkt

3. Lech Poznań 3 pkt

4. Standard Liege 0 pkt

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Dziś Lech Poznań zagra na wyjeździe ze Standardem Liege.