Lech rozbił Apollon w el. Ligi Europy. Pięć goli na Cyprze [ZAPIS RELACJI]

• środa, 23 września 2020
  • To wszystko na dzisiaj. Dziękujemy za udział w relacji.

• Koncertowa gra Lecha Poznań na Cyprze. Zespół Dariusza Żurawia rozbił Apollon i zagra w IV rundzie el. Ligi Europy

Lech Poznań rozgromił na wyjeździe w Nikozji Apollon Limassol aż 5:0 i awansował do ostatniej, IV rundy eliminacji Ligi Europy. Piłkarze Dariusza Żurawia w kolejnej rundzie zmierzą się ze zwycięzcą meczu Charleroi - Partizan Belgrad, który zostanie rozegrany 24 września.

• 90. min. + 3

Koniec spotkania. Lech wygrywa na Cyprze z Apollonem Limassol aż 5:0! W kolejnej rundzie eliminacji LE zespół z Poznania zagra ze zwycięzca meczu Charleroi - Partizan Belgrad.

• 90. min. + 2

Fantastycznie rozegrana akcja. Kaczarawa piętą podaje do Pedro Tiby, który wpada w pole karne, dwa razy balansem ciała myli dwóch rywali i pewnym strzałem do pustej bramki strzela piątego gola! 5:0 dla Lecha!

• 90. min. + 1

GOOOL! Co za akcja! Tiba podwyższa rezultat!

Trzy minuty dużej będą grać oba zespoły.

• 88. min.

Celny strzał Sykory. Zszedł z prawej flanki do środka, ale Demetriou dobrze interweniował.

• 81. min.

Ramirez do Sykory, a ten ładnym strzałem z pola karnego tuż przy słupku nie daje żadnych szans Demetriou!

• 81. min.

GOOOOOL! 0:4!

• 77. min.

Larsson przestrzelił w dobrej sytuacji.

• 77. min.

Skóraś bliski gola. W ostatniej chwili zablokowany przez rywala.

• 76. min.

Kolejna zmiana w zespole Dariusza Żurawia. Michał Skóraś pojawia się za Jakuba Kamińskiego.

• 73. min.

Karlo Muhar za Modera.

• 73. min.

Strzał Ramireza obok słupka.

• 67. min.

Zmiana w Lechu. Kaczarawa za Ishaka.

• 62. min.

Mogło być 0:4. Sykora za bardzo się odchylił.

• 58. min.

Co za kontra zespołu Żurawia. Dani Ramirez podaje w tempo do Jakuba Kamińskiego, który zaczął sprint od połowy boiska, wpadł w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał Demetriou! 0:3!

• 58. min.

GOOOL!! Lech nie zwalnia tempa!

• 56. min.

Lech w pełni kontroluje wydarzenia na boisku.

• 51. min.

Dominacja Lecha od początku drugiej połowy. Tym razem próbował Moder.

• 51. min.

Ramirez z dystansu, bardzo niecelnie.

• 50. min.

Kolejny celny strzał Lecha. Uderzał Kamiński prosto w bramkarza.

• 47. min.

Co za początek drugiej połowy w wykonaniu Lecha! Pedro Tiba kapitalnie prostopadle podaje do Ishaka, który w sytuacji sam na sam posyła piłkę do siatki obok wychodzącego bramkarza!

• 47. min.

GOOOOOL!!! ISHAK!!!

Zmiana w Apollonie. Larsson za Pittasa.

Zaczynamy drugą część gry!

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej części gry. Lech prowadzi na wyjeździe z Apollonem 1:0!

• 45. min.

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• 42. min.

Ramirez lekko podcina piłkę, idealnie przyjmuje ją Tiba, który lekkim strzałem obok bramkarza posyła ją do siatki!

• 42. min.

Co za akcja Lecha. Tiba daje Lechowi prowadzenie!

• 42. min.

GOOOOOL!! LEch!!

• 41. min.

Ishak pędził na bramkę Demetroiu, ale oddał zbyt lekki strzał, aby zaskoczyć bramkarza rywali.

• 40. min.

Piłka w bramce Lecha. Na szczęście był spalony!

• 39. min.

Za nami niemal 40 minut. Oglądamy wyrównane spotkanie na Cyprze.

• 34. min.

Wrzutka w pole karne Lecha i Diguiny nieczysto trafił wolejem. Bednarek rozpoczyna od bramki.

• 32. min.

Mamy dwie żółte kartki. Najpierw dla Benschopa, a potem dla Lubomira Satki.

• 29. min.

Rzut wolny dla Apollonu 35 m od bramki Lecha. Kompletnie nieudany. Rozpoczyna Bednarek.

• 26. min.

Groźne dośrodkowanie Cypryjczyków z prawego skrzydła w pole karne Lecha. Ostatecznie Bednarek łapie piłkę.

• 24. min.

Kolejna przerwa w grze. Na boisku zwija się z bólu Crnomarković.

• 22. min.

Sykora rozegrał akcję z Puchaczem, ale niewiele z tego wyszło.

• 20. min.

Brzydszy fragment spotkania. Na murawie leży Ishak, poturbowany przez rywala.

• 17. min.

Mecz się wyrównał. Lech wysokim pressingiem stara się odebrać piłkę rywalom.

• 14. min.

Za Dabo wchodzi Giannotas.

• 12. min.

Będzie zmiana w zespole Apollonu. Dabo doznał kontuzji i musi opuścić boisko.

• 11. min.

Kolejna próba Tiby, tym razem niedokładne podanie do Kamińskiego.

• 10. min.

Kamiński sam na sam z bramkarzem Cypryjczyków po podaniu z głębi pola od Tiby. Niestety bramkarz broni, jeszcze próbował Ishak, ale bez powodzenia.

• 8. min.

Szansa dla Lecha. Tiba ładnie wypatrzył Ramireza, ale był spalony.

• 3. min.

Lech trochę uspokoił grę. Piłka w środkowej strefie.

• 2. min.

Początek spotkania zdecydowanie dla cypryjskiego zespołu.

• 1. min.

Kolejna sytuacja. Jeden z piłkarzy Apollonu zablokowany w polu karnym!

• 1. min.

Już w 20. sekundzie spotkania groźnie pod bramką Lecha! Bednarek wybija na rożny.

• 1. min.

Zaczynamy!

• Już za chwilę pierwszy gwizdek.

• A tak wygląda skład Apollonu Limassol: Dimitris Dimitriou - Giannis Pittas, Fanos Katelaris, Valentin Roberge, Attila Szalai - Djordje Denić, Esteban Sachetti, Diego Aguirre - Bagaily Dabo, Charlison Benschop, Nicolas Diguiny

• Poznaliśmy skład, w jakim rozpocznie mecz Lech Poznań.

• Cypryjczycy w ostatnich latach radzą sobie zdecydowanie lepiej niż polskie zespoły w europejskich pucharach. Na czym polega ich fenomen? Przeczytasz poniżej w tekście Dawida Szymczaka.

Jak uciekł nam cypryjski futbol? "Na początku miałem w drużynie strażaka, a dzisiaj to pełna profeska"

Lata temu to była formalność: polski zespół losował cypryjski, cieszył się, a później rzeczywiście wygrywał. Od dziesięciu lat wygląda to inaczej - my w rankingach jesteśmy coraz niżej, a Cypryjczycy regularnie kwalifikują się do fazy grupowej Ligi Mistrzów lub Ligi Europy. I to nie jeden zespół, a kilka. W czym tkwi ich sekret?

• W poprzednich rundach Ligi Europy Lech najpierw poradził sobie z łotewską Valmierą FC (3:0), a następnie wyeliminował szwedzki Hammarby, wygrywając na wyjeździe również 3:0.

• - Wydaje się, że wyżej notowany jest zespół Apollonu, ale szanse - moim zdaniem - są równe. Może nie jedziemy w roli faworyta, ale jesteśmy w stanie przejść do kolejnej rundy - mówił trener Lecha Dariusz Żuraw, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

• Dzień dobry! Zapraszamy na mecz Apollon Limassol - Lech Poznań w III rundzie el. Ligi Europy. Stawką jest awans do ostatniej rundy kwalifikacji. Początek spotkania o godz. 18:00.