Problemy faworytów, porażka Ajaxu i wygrana Interu! Za nami pierwsze mecze 1/16 finału Ligi Europy [ZAPIS RELACJI]

Szachtar - Benfica 2:1

Ostatni gwizdek w Bruggii. Manchester United remisuje na wyjeździe z Clubem Brugge 1:1.

Gol w końcówce dla Getafe, które ostatecznie ogrywa Ajax 2:0! Bramkę zdobył Kenedy. Zakończyło się natomiast spotkanie Sportingu z Basaksehrem. Wynik to 3:1.

Koniec meczu we Frankfurcie i Razgradzie.

W końcówce spotkania w Razgradzie bramkę nr 2 dla Interu strzela Romelu Lukaku!

• 86. min.

Analiza VAR sytuacji w Sevilli ostatecznie daje wyrównanie dla gości z Hiszpanii! Bramkę po długim podaniu w pole karne i odegraniu na pustą bramkę zdobył En Nesyri.

• 84. min.

Honorowe trafienie również we Frankfurcie. Dla RB Salzburg strzela Hwang Hee-Chan z rzutu karnego.

• 80. min.

Komplet wyników do 80. minuty:

CFR Cluj - Sevilla 1:0

Eintracht Frankfurt - RB Salzburg 4:0

Getafe - Ajax 1:0

Łudogorec - Inter 0:1

• 78. min.

Gol Basaksehiru. Turcy po trzech bramkach dla Sportingu, strzelają, być może honorowo, za sprawą Visci z rzutu karnego.

• 76. min.

Świerczok zszedł z boiska po stronie Łudogorca. Zmienia go Mavis Tchibota.

• 72. min.

Ależ zacięty mecz Szachtaru z Benficą! Gospodarze wychodzą na prowadzenie - 2:1 - dzięki bramce Kowalenki.

• 70. min.

Chwilę po pierwszym golu dla Interu, Eriksen uderza jeszcze potężnie w poprzeczkę!

• 68. min.

Gol także w Razgradzie! Inter obejmuje prowadzenie - 1:0 - po golu Christiana Eriksena. Duńczyk zalicza swoje debiutanckie trafienie dla klubu z Mediolanu! Dzięki temu bramki padły już na wszystkich stadionach, na których toczą się mecze.

• 68. min.

Benfica dopięła swego! Rzut karny dla zawodników z Lizbony wykorzystuje Pizzi.

• 64. min.

Bramka wyrównująca dla Sevilli, ale Seferović był na spalonym.

• 62. min.

Chwilę później padło wyrównanie Benfiki przeciwko Szachtarowi. Autorem trafienia Tavares.

• 61. min.

GOOOL! Rzut karny wykorzystany. Strzelcem Ciprian Ioan Deac.

• 60. min.

Rzut karny dla CFR Kluj! Ręka zawodnika Sevilli!

• 57. min.

Hattrick Kamady jest pierwszym takim zdarzeniem w historii występów klubu w Lidze Europy.

• 57. min.

Tymczasem prowadzenie w meczu z Benfiką obejmuje Szachtar Donieck. Gol Alana Patricka!

• 57. min.

Remis w Kopenhadze! 1:1 gospodarzom zapewnia N'Doye!

• 57. min.

Eintracht się nie zatrzymuje! 4:0 i tym razem gol Kosticia. Salzburg bez Haalanda nie istnieje!

• 54. min.

3:0 także dla Sportingu. Luciano Vietto zdobywa kolejną bramkę dla drużyny z Lizbony.

• 54. min.

GOOOOL! 3:0 dla Frankfurtu z RB Salzburg i hattrick Kamady! Fantastyczny mecz Japończyka!

• 51. min.

Świetna sytuacja Interu. O krok od cudownej bramki piętą był Alexis Sanchez, ale piłkę na słupek nogą odbił Illiev Ivanov.

Ruszyła druga połowa spotkania Łudogorec - Inter.

• 45. min. + 5

Sytuacja z Deyversonem wyjaśniona. Zawodnik miał paść na murawę uderzony zapalniczką z trybun. Po zakończeniu pierwszej połowy miał pretensje do kibiców.

Jakub Świerczok po pierwszej połowie z jednym wygranym pojedynkiem i dryblingiem. Jego Łudogorec nie oddał jednak ani jednego celnego strzału, przy czterech próbach Interu.

Szachtar - Benfica 0:0

Grają już tylko w Rumunii, gdzie Sevilla wciąż remisuje z CFR Cluj 0:0 w 45. minucie.

Długo trwał doliczony czas gry w Kopenhadze, gdzie aż dodatkowych minut grali zawodnicy FC Kopenhaga przegrywający 0:1 z Celticiem.

• 45. min.

Po 45 minutach Szachtar remisuje z Benficą, a Getafe prowadzi z Ajaxem. Ostre słowa zawodników Ajaxu w kierunku sędziów. Obie drużyny schodzą już jednak do szatni.

• 45. min.

Przerwa także we Frankfurcie i Bruggi.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy w Razgradzie, gdzie Łudogorec bezbramkowo remisuje z Interem.

• 45. min.

Bramka także w Lizbonie. Sporting prowadzi już 2:0. Gola strzelił Sporar, który uderzył w lewy róg bramki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

• 45. min.

GOOOOOL! Eintracht podwyższa prowadzenie w Frankfurcie przeciwko RB Salzburg. Gola na 2:0 ponownie zdobył Japończyk Daichi Kamada.

• 42. min.

Gol Getafe jest analizowany przez VAR pod kątem spalonego. Padł po podaniu i wykonanym rzucie wolnym. Podejmowanie decyzji trwało ponad 5 minut. Ostatecznie zaliczono jednak trafienie dla drużyny z La Liga.

• 37. min.

Getafe obejmuje prowadzenie przeciwko Ajaxowi! Chwilę po bramce Deyversona, Brazylijczyk padł jednak na murawę i trzymał się za bok ciała. Był wściekły na świętujących razem z nim kolegów. Pozbierał się jednak i nic już mu nie jest.

• 36. min.

GOOOOL! Kolejny gol kuriozum w meczu w Bruggi! Martial przechwycił piłkę po źle wykonanym wyrzucie piłki z autu i strzelił tuż obok Mignoleta!

• 30. min.

Przy golu dla Manchesteru United asystę zaliczył Simon Mignolet, bramkarz Club Brugge. To pierwsza taka sytuacja od asysty Guilherme dla Lokomotiwu Moskwa przeciwko Sportingowi Lizbona we wrześniu 2015 roku.

• 28. min.

Drugi nieuznany gol! Tym razem spalony przy golu Sportingu z Basaksehirem. Taka pozycja zawodników z Portugalii została zauważona przy strzale w słupek, gol padł po dobitce.

• 25. min.

Dotychczasowe wyniki:

Club Brugge - Manchester United 1:0

Eintracht Frankfurt - RB Salzburg 1:0

Getafe - Ajax 0:0

Sporting - Basaksehir 1:0

• 20. min.

Kolejna bramka pada w meczu Szachtara z Benfiką. Gospodarze wychodzą na prowadzenie po nieudanej interwencji Vladochimosa, który odbił piłkę po pierwszym strzale tuż pod nogi Marlosa, który dobił ją do pustej bramki. Sędzia odgwizdał jednak spalonego po analizie VAR.

• 15. min.

Bramka także w Kopenhadze, gdzie Celtic obejmuje prowadzenie po golu Edouarda!

• 15. min.

Sensacja! Manchester United traci bramkę w Bruggi. Co za błąd Romero, który wychodzi do piłki poza pole karne, ale szybszy jest Dennis. Ten pewnie uderza na bramkę Anglików i daje prowadzenie swojej drużynie.

• 13. min.

GOOOOL! Eintracht obejmuje prowadzenie w meczu z RB Salzburg. Kamada dostaje piłkę tuż przed bramkarzem i pewnie trafia.

• 9. min.

Groźnie w meczu Getafe-Ajax, gdzie przeważają i starają się atakować gospodarze.

• 3. min.

Na stadionie w Cluj nie działa VAR, przez co spotkanie zostanie opóźnione. Udało się już uporać z usterką i mecz zacznie się o ok. 7 minut później niż na innych stadionach.

• Wstrzymane rozpoczęcie spotkania w Cluj, gdzie oba zespoły wciąż się dogrzewają. Trwają dyskusje pomiędzy arbitrem, komisarzami i trenerami.

• 3. min.

GOOOOOL! Pierwsza bramka wieczoru padła w Lizbonie, gdzie Sporting prowadzi z Basaksehirem po golu Coatesa.

• 1. min.

Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmiał już na prawie wszystkich stadionach. Najwcześniej spotkanie rozpoczęło się w Razgradzie.

• W meczu Łudogorca z Interem w wyjściowym składzie gospodarzy znalazł się Jakub Świerczok. Patryk Klimala nie znalazł się w kadrze Celticu na mecz z FC Kopenhaga.