Napoli przegrało pierwszy mecz o półfinałem z Arsenalem [ZAPIS RELACJI]

• Dziękujemy już za spędzony wspólnie czas i zapraszamy na następne relacje na Sport.pl!

Benfica - Eintracht Frankfurt 4:2

Slavia Praga - Chelsea 0:1

Villareal - Valencia 1:3

• 90+1. min.

Bramka dla Valencii! Daniel Wass otrzymał piłkę podaną przez całe pole karne, po czym strzałem po długim słupku wyprowadził Valencię na prowadzenie.

• 88. min.

Natychmiast odpowiada Arsenal. Mkhitaryan przebiegł z piłką ok. dwudziestu metrów, podał na prawą stronę do Aubameyanga, jednak jego strzał był niecelny.

• 87. min.

Długa piłka w kierunku Insigne. Przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów, próbował dośrodkowania niemal z linii końcowej, jednak Cech uprzedził Arkadiusza Milika.

• 85. min.

Rzut rożny dla Napoli, obrońcy Arsenalu wybili piłkę, ta spadła pod nogi Ounasa, który spróbował strzału z dystansu. Bez trudu broni jednak Cech.

• 82. min.

Dwie zmiany w Napoli. Younes wchodzi za Insigne, a Ounas za Ruiza.

• 81. min.

Ależ okazja Ramseya! Aubameyang doskonale znalazł Walijczyka w polu karnym, wyłożył mu piłkę, ale Ramsey fatalnie spudłował.

• 78. min.

Rzut rożny dla Napoli. Nic z niego jednak nie wyniknie, obrońcy Arsenalu bez trudu wybili piłkę.

• 77. min.

Ostatnia zmiana wśród gospodarzy. Elneny zmienił Lucasa Torreirę.

• 74. min.

Jeszcze jedna okazja Arsenalu! Kolasinać wbiegł z piłką w pole karne, ale obrońca w ostatniej chwili zablokował dośrodkowanie.

• 72. min.

Ależ okazja Zielińskiego! Znakomite podanie Insigne, Polak wślizgiem próbował dopaść do piłki, ale nie trafił do bramki.

• 70. min.

Piłkarze Arsenalu natychmiast wyszli z kontrą, ale Meret fenomenalnie obronił strzał Meitlanda-Nilesa.

• 69. min.

Callejon dośrodkował piłkę w pole karne, ale w ostatniej chwili Milika uprzedzili obrońcy Arsenalu.

• 68. min.

Koulibaly zagrał długą piłkę w kierunku Insigne, napastnik Napoli doskonale opanował zagranie, jednak był na pozycji spalonej.

• 67. min.

Dośrodkowanie w pole karne Napoli, jednak zbyt głębokie i bez trudu piłkę chwycił Meret.

• 66. min.

Dwie zmiany także w Arsenalu. Boisko opuścili Lacazette oraz Ozil, w ich miejsce weszli Iwobi oraz Mkhitaryan.

• 65. min.

Arkadiusz Milik na boisku! Zmienił Mertensa.

• 64. min.

Jeszcze jedna okazja Arsenalu, jednak Lacazette złapany na minimalnym spalonym.

• 62. min.

Doskonałe dośrodkowanie w pole karne Arsenalu, ale Mertens minimalnie minął się z piłką tuż przed bramką Cecha.

• 59. min.

Rzut rożny, piłka spadła idealnie na głowę Monreala, ale jego strzał okazał się niecelny.

• 58. min.

Znakomita okazja Arsenalu! Ramsey otrzymał piłkę w polu karnym, oddał strzał, ale świetnie obronił Meret.

• 53. min.

Uderzał głową Koulibaly, jednak Cech przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• 52. min.

Insigne trafia do siatki, jednak napastnik Napoli był na spalonym.

• 50. min.

Podanie do Zielińskiego w pole karne, Polak składał się do strzału, ale w ostatniej chwili obrońcy Arsenalu odebrali mu piłkę.

• 48. min.

Insigne biegł z piłką prawym skrzydłęm, szukał w polu karnym Zielińskiego, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• PILNE

46. min.

Wracamy do gry!

• PILNE

Przerwa na wszystkich stadionach! Komplet wyników:

Benfica - Eintracht Frankfurt 2:1

Slavia Praga - Chelsea 0:0

Villareal - Valencia 1:1

• 45. min.

W odpowiedzi Arsenal. Dośrodkowanie w pole karne Napoli, Lacazette doskoczył do piłki, podał ją za siebie, a tam w wyskoku uderzał Ramsey. Pewnie jednak broni Meret.

• 44. min.

Insigne otrzymał piłkę w polu karnym, ale ta po jego strzale poleciała wysoko nad poprzeczką.

• 42. min.

Mario Rui strzelał z dystansu, jednak piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

• 39. min.

Kolejna świetna akcja Arsenalu! Aubameyang próbował strzału z dystansu, Meret wypuścił piłkę z rąk, ale w ostatniej chwili poprawił swój błąd.

• 35. min.

Dośrodkowanie w pole karne w kierunku Mertensa, jednak wybija piłkę głową Sokratis.

• 33. min.

Aubameyang przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, wbiegł z nią w pole karne, podał na środek pola karnego, gdzie stał Lacazette, jednak ten fatalnie skiksował.

• 31. min.

Rzut rożny dla Napoli, ale bez trudu piłkę wybijają obrońcy Arsenalu. Próba szybkiego zagrania na prawe skrzydło przez piłkarzy zespołu gości, ale zbyt dużo siły i od autu rozpoczną gospodarze.

• 29. min.

Kolejna strata Napoli, akcja Arsenalu, próba podania do Maitlanda, jednak niecelna i obrońcy drużyny z Neapolu przejęli piłkę.

• 27. min.

Insigne próbował zagrać prostopadłą piłkę w pole karne, jednak zrobił to zbyt czytelnie i obrońcy bez trudu wyjaśniają całą sytuację.

• 26. min.

Kolejna okazja Arsenalu. Strzelał Aubameyang, jednak pewnie broni Meret.

• 24. min.

2:0 dla Arsenalu!!! Torreira oddał strzał sprzed pola karnego, piłkę próbował blokować Koulibaly, jednak skierował ją do własnej siatki, kompletnie zaskakując Mereta.

• 22. min.

Mario Rui próbował dośrodkowania w pole karne, ale Cech pewnie złapał piłkę.

• 19. min.

Zieliński próbował prostopadłego podania, ale piłka została zablokowana przez obrońców Arsenalu. Szybka akcja lewym skrzydłem, w polu karnym padał jeden z piłkarzy gospodarzy, ale sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• 18. min.

Napoli próbuje budować atak na połowie Arsenalu, jednak w walce o piłkę faulował Allan.

• 16. min.

Faulowany w środku pola Zieliński.

• 14. min.

GOOOOOOOOOL! Kapitalna akcja Arsenalu! Kilka podań na połowie Napoli, przed Meretem z piłką znalazł się Ramsey, po czym strzałem przy słupku wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

• 13. min.

Jeszcze jeden rzut rożny po nieczystym wybiciu piłki przez Koulibaly'ego, jednak znowu piłkarze Arsenalu nie są w stanie realnie zagrozić bramce Mereta.

• 11. min.

Groźny atak Napoli. Bardzo dobrą piłkę na lewym skrzydle otrzymał Zieliński, podawał po ziemi w pole karne w kierunku Insigne, ale sytuację wyjaśnili obrońcy. Rzut rożny został zakończony niecelnym strzałem Koulibaly'ego.

• 9. min.

Swoją okazję mieli także piłkarze Napoli, ale na spalonym został złapany Ruiz.

• 7. min.

Coraz bliżej gola są piłkarze Arsenalu. Najpierw strzelał Ramsey, został zablokowany, próbował poprawić Torreira, ale także został zatrzymany.

• 3. min.

Ramsay podawał piłkę do Lacazatte'a, jednak w porę piłkę wybił Koulibaly. Kolejny rzut rożny, jednak bez trudu wyjaśniają sytuację obrońcy Napoli. W pierwszych minutach meczu piłkarze Arsenalu mają dużą przewagę.

• 2. min.

Dośrodkowanie w pole karne Napoli, ale zablokowane przez obrońców. Rzut rożny, jednak bez trudu piłkę wybijają piłkarze drużyny gości.

• 1. min.

Długa piłka w kierunku Insigne, ale zawodnik Napoli został skutecznie zablokowany przez obrońców.

• PILNE

1. min.

Gramy!

• Obydwa zespoły wychodzą już na murawę.

• Z kolei w takim składzie zagra Arsenal.

• W wyjściowym składzie Napoli znalazł się Piotr Zieliński. Zabraknie natomiast Arkadiusza Milika, który mecz z Arsenalem rozpocznie na ławce rezerwowych.

Arkadiusz Milik usiądzie na ławce rezerwowych w spotkaniu Arsenal - Napoli - twierdzi neapolitański dziennik "Il Mattino". Początek ćwierćfinału Ligi Europy w czwartek o 21:00, relacja na żywo w Sport.pl.

• Przed nami cztery spotkania:

Arsenal - Napoli

Benfica - Eintracht Frankfurt

Slavia Praga - Chelsea

Villareal - Valencia

• Dobry wieczór! Zapraszamy na multirelację z pierwszych meczów ćwierćfinałowych Ligi Europy.