Liga Europy. Jagiellonia Białystok bliższa awansu. Wicemistrzowie Polski pokonają Rio Ave?

Sport.pl - to jest Twój LIVE

• KONIEC MECZU

90. min. + 5

KONIEC!!!

JAGIELLONIA GRA DALEJ. Zawodnicy Ireneusza Mamrota zagrają w następnej rundzie z belgijskim Gentem.

Jagiellonia jeszcze utrzymuje się przy piłce w okolicy rogu przy polu karnym Rio Ave.

• 90. min. + 3

Rio Ave już bez nadziei atakuje na bramkę Jagiellonii.

• 89. min.

Rio Ave miało rzut wolny. Próbowali wrzucić w pole karne, ale Jagiellonia wybiła piłkę i nic z tego nie było.

• 87. min.

Żółta kartka dla Burligi

• 86. min.

Zmiana w Jagiellonii

Schodzi Arvydas Novikovas, wchodzi Rafał Grzyb

• 86. min.

Obydwa zespoły nie biorą jeńców. Jagiellonia miała rzut rożny, ale poradzili sobie z nim gospodarze i zaczęli wyprowadzać kontratak. Kiedy wydawało się, że akcja zostanie zakończona, to Pospisil pomylił się, co otworzyło drogę do bramki dla rywali. Piłkę w siatce umieścił rezerwowy Damien Furtado.

• 85. min.

GOOOOOOOOL

Damien Furtado

• 79. min.

JAGIELLONIA CORAZ BLIŻEJ AWANSU! Dośrodkowanie z rzutu rożnego od Novikovasa, które zostało posłane wprost na głowę Romanczuka, a reprezentant Polski pewnie uderzył na bramkę Makaridze.

• GOOOOOOL

79. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Taras Romanczuk

• 75. min.

Zmiana w Jagiellonii Białystok

Schodzi Bartosz Kwiecień, wchodzi Karol Świderski.

• 71. min.

Rio Ave ponownie potrzebuje dwóch bramek do awansu.

• 71. min.

Jagiellonia walczy i nie poddaje się. Novikovas dostał piłkę na prawym skrzydle. Początkowo Litwin nie kontynuował akcji, bo myślał, że był na pozycji spalonej. Sędzia nie dopatrzył się niczego takiego. Novikovas podał do Pospisila, a pomocnik Jagi strzałem zewnętrzną częścią stopy pokonał Makaridze.

• GOOOOOOL

71. min.

GOOOOOOOOL

Martin Pospisil

• 69. min.

Zmiana w Rio Ave

Schodzi Tarantini, wchodzi Nikola Jambor.

• 67. min.

Znowu groźnie pod bramką Jagiellonii. Dośrodkowanie z lewej strony do Bruno Moreiry, ale strzał głową minimalnie obok bramki.

• 63. min.

Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pierwszy strzał Nelsona Monte obronił Kelemen, ale dobitka głową Gelsona Dali nie miał już najmniejszych szans.

• GOOOOOOL

63. min.

GOOOOOOOOL

Gelson Dala

• 60. min.

Schodzi Mateusz Machaj, wchodzi Martin Pospisil

• 56. min.

Jagiellonii udało się wywalczyć rzut rożny. Początkowo z poradzili sobie z nim rywale, ale piłka ponownie trafiła pod nogi Mateusza Machaja. Posłał dośrodkowanie w pole karne, a tam idealnie odnalazł się Taras Romanczuk. Reprezentant Polski pewnie umieścił piłkę obok gruzińskiego golkipera Rio Ave.

• GOOOOOOL

56. min.

GOOOOOOOOOOL

• 53. min.

Dużo walki w środku pola. Jagiellonia przede wszystkim stara się nie dopuścić, by rywale znaleźli się z piłką pod polem karnym Kelemena.

• 50. min.

Romanczuk faulowany

• 47. min.

Kwiecień fauluje Gelano.

• 47. min.

Atakują gospodarze. Ponownie aktywny dzisiaj Gelano, ale akcję stopuje Runje.

Zaczynamy drugą połowę. Od środka gospodarze.

• 45. min. + 2

Do przerwy Jagiellonia przegrywa z Rio Ave 1:2. Mimo to wynik premiuje awansem zespół Ireneusza Mamrota. Wicemistrzowie Polski stracili już jednak margines błędu i kolejna bramka dla gospodarzy będzie oznaczać awans Rio Ave.

No i na zakończenie pierwszej połowy Rio Ave wyszło na prowadzenie. Pięknie z rzutu wolnego uderzył Wenderson Galeno w lewy róg bramki Mariana Kelemena tuż pod poprzeczkę. Golkiper "Jagi" nie miał najmniejszych szans na obronę strzału.

• GOOOOOOL

45. min. + 2

GOOOOOOOOL

Wenderson Galeno

Faul blisko pola karnego. Będzie groźnie pod bramką.

• 45. min. + 1

2 minuty doliczone do pierwszej połowy.

• 45. min.

Sztab szkoleniowy nie zgadza się z decyzją włoskiego arbitra, który nie podyktował wcześniej faulu na Galeno. Jeden z członków sztabu został przez to wysłany na trybuny.

• 43. min.

Dobre podanie na wolne pole do Novikovasa. Litwin próbował uderzać z ostrego kąta, ale piłkę obronił golkiper Rio Ave.

• 42. min.

Bruno Moreira fauluje Ivana Runje.

• 41. min.

Jagiellonia wyszła z kontratakiem. Frankowski popędził prawym skrzydłem, ale dośrodkowanie zablokował jeden z defensorów Rio Ave, a piłka ostatecznie wylądowała w rękach Makaridze.

• 38. min.

Żólta kartka dla Galeno za faul na Bartoszu Kwietniu.

• 37. min.

Makaridze przejął piłkę, ominął Sheridana i próbował rozegrać futbolówkę. Przy próbie podania (które wyszło na aut) coś sobie zrobił Gruzin i potrzebna była interwencja sztabu medycznego.

• 33. min.

Żółta kartka dla Mateusza Machaja za pociągnięcie rywala za koszulkę.

• 33. min.

Sheridan fauluje rywala na połowie Rio Ave.

• 30. min.

Dobrze Frankowski starał się przedrzeć na prawym skrzydle, ale za mocno dośrodkował i nie doszedł do futbolówki Sheridan.

• 26. min.

Rożny dla Jagiellonii, ale gospodarze radzą sobie z tym stałym fragmentem gry

• 26. min.

Bardzo dobre prostopadłe podanie od Gelsona Daly dostał Wenderson Galeno, który wyszedł sam na sam z Kelemenem. Brazylijczyk zmylił golkipera Jagiellonii i umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOOL

26. min.

GOOOOOOOOOL

• 26. min.

W polu karnym Jagi przewraca się jeden z piłkarzy Rio Ave, ale bez przewinienia.

• 25. min.

I ponownie Reis fauluje Novikovasa w okolicy pola karnego Jagiellonii.

• 22. min.

Novikovas faulowany przez Matheusa Reisa

• 19. min.

W ostatnich minutach Rio Ave mocno atakuje Jagiellonię. Póki co skutecznie bronią się zawodnicy Ireneusza Mamrota.

• 18. min.

Krótkie rozegranie z kornera, dogranie do środka, ale uderzenie Tarantiniego obok bramki.

• 18. min.

Gabierlzinho zdecydował się na indywidualny rajd, który przyniósł rzut rożny.

• 17. min.

Kolejny atak gospodarzy i kolejny lewym skrzydłem. Z ostrego kąta próbował Wenderson Galeno, ale obok bramki Kelemena.

• 16. min.

Piłkę wybijają białostocczanie.

• 16. min.

Frankowski fauluje Galeno w bocznym sektorze boiska. Będzie groźnie pod bramką "Jagi".

• 15. min.

Novikovas chciał wyprowadzić kontratak, ale źle podał do Sheridana i piłkę przejęli gospodarze.

• 13. min.

Portugalczycy próbują zaatakować bramkę Jagiellonii, ale zawodnicy wicemistrzów Polski skutecznie odpierają ataki gospodarzy.

• 9. min.

W międzyczasie swój mecz rozgrywka Lech Poznań. "Kolejorz" po bramce Gytkjaera prowadzi z Szachtiorem Soligorsk

Liga Europy. Lech Poznań - Szachtior Soligorsk. Sport.pl - To jest Twój LIVE [RELACJA NA ŻYWO]

• 9. min.

Groźny atak Wendersona Galeno, który zdołał jeszcze oddać piłkę Gelsonowi Dali, ale Angolczyk uderzył wprost w Kelemena. Rzut rożny nie przyniósł bramki dla Rio Ave.

• 8. min.

Bardzo dobrze rozpoczyna się mecz z portugalskim zespołem. Rio Ave musi strzelić 3 bramki, aby awansować.

• 6. min.

Bardzo dobre podanie od Przemysława Frankowskiego dostał Cillian Sheridan, który znalazł się sam na sam z Makaridze i Jagiellonia obejmuje prowadzenie.

• 6. min.

Cillian Sheridan

• 3. min.

Jagiellonia odważnie od początku meczu. Novikovas próbował przeprowadzić atak po prawej stronie, ale zablokowany przez rywala.

• 2. min.

Machaj znalazł się w piłką w polu karnym. Udało mu się oddać strzał, ale nad bramką.

• 1. min.

Zaczęli!

• Piłkarze już w tunelu. Zaraz wyjdą na murawę.

• Sędzią tego meczu będzie Włoch, Marco Di Bello.

• Skład Rio Ave

• Skład Jagiellonii

• W pierwszym meczu Jagiellonia sensacyjnie wygrała z Rio Ave 1:0 i zawodnicy Ireneusza Mamrota są bliżsi awansu do kolejnej rundy. Wicemistrzowie Polski nawet mogą sobie pozwolić na jednobramkową porażkę w Portugalii.

Liga Europy. Jagiellonia Białystok - Rio Ave 1:0. Bramka Mateusza Machaja dała cenne zwycięstwo podopiecznym Ireneusza Mamrota

Jagiellonia Białystok pokonała Rio Ave 1:0 w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Jedyną bramkę zdobył już w dziewiątej minucie Mateusz Machaj. Mimo przewagi ofensywnej rywali polski zespół przez pełne 90 minut doskonale spisywał się w defensywie.

• Witamy i zapraszamy na relację z meczu Jagiellonii Białystok z portugalskim Rio Ave. Stawką tego spotkania będzie awans do III rundy eliminacji do Ligi Europy.