Atletico Madryt pokonało Olympique Marsylia! [ZAPIS RELACJI]

• środa, 16 maja 2018
  • Dziękujemy, że byliście z nami podczas tej relacji i zapraszamy na kolejne.

Sport.pl - To jest Twój LIVE

• Atletico pewnie wykorzystało dzisiaj błędy Olympique Marsylii. Po zdobyciu pierwszej bramki kontrolowali spotkanie i nie pozwalali na wiele Francuzom. Trafienie Antoine Griezmanna w połączeniu z kontuzją Dimitriego Payeta, niewątpliwie podcięła mocno skrzydła marsylczykom.

• 90. min. + 2

Diego Simeone już jest na murawie boiska i cieszy się z triumfu wraz ze swoimi piłkarzami.

Atletico Madryt wygrywa Ligę Europy w sezonie 2017/2018!

• KONIEC MECZU

90. min. + 2

KONIEC

• 90. min. + 1

Dwie minut doliczonego czasu gry

Piłkarze i kibice Atletico już się cieszą. Wiedzą, że OM nie odrobi już trzech bramek różnicy.

• 89. min.

Zmiana w Atletico

Schodzi Antoine Griezmann, wchodzi Fernando Torres.

• 89. min.

GGGGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL

Gabi

• 88. min.

Schodzi Angel Correa, wchodzi Thomas Partey.

• 87. min.

Zamieszanie pod polem karnym Atletico. Sanson podał do N'Jie, ale strzał z 10 metra kompletnie mu nie wyszedł.

• 83. min.

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Atletico, jednak ponownie radzą sobie z nim Hiszpanie.

• 81. min.

To powinien być gol na 2:1. Dośrodkowanie Sarra w pole karne Atletico. Piłkę głową uderzał Mitroglou, ale ta jedynie odbiła się od słupka i wyszła w pole.

• 79. min.

Strata Maxime Lopeza. Piłka momentalnie została wrzucona w okolice pola karnego Olympique. Atletico ma kolejny rzut wolny w bocznym sektorze boiska.

• 78. min.

Kolejne kartki. Tym razem Bjorn Kuipers zdecydował się ukarać dwóch piłkarzy. Clintona N'Jie z OM oraz Lucasa Hernandeza z Atletico.

• 76. min.

Dośrodkowanie Atletico wybite przez rywali.

• 75. min.

Luiz Gustavo fauluje Gabiego w okolicach narożnika boiska i sędzia zdecydował się ukarać zawodnika żółtą kartką.

• 73. min.

Faul Thauvina na Diego Coście, kolejny rzut wolny dla Atletico

• Niewiele dobrego wyszło z tego rzutu rożnego dla Atletico. Zagranie na pierwszy słupek wybite przez Marsylczyków. Hiszpanie próbowali jeszcze zaatakować, ale nie udało im się oddać celnego strzału.

• 70. min.

Griezmann dobrze dośrodkowywał, ale strzał Saula zablokowany. Rożny dla Atletico.

• 69. min.

Rzut wolny dla Atletico z lewej strony boiska. Przy piłce Griezmann i Koke.

• 67. min.

Okres lepszej gry ze strony Francuzów. Kolejny atak, ale dośrodkowanie ze strony Thauvina niecelne.

• 66. min.

Szybkie wznowienie gry. Dośrodkowanie w pole karne, ale tam strzał Marsylczyków został zablokowany przez Griezmanna.

• 66. min.

Kiks Juanfrana i rożny dla Olympique.

• 65. min.

Koke próbował dalekim, wysokim podaniem zacentrować do Diego Costy, ale za mocno i piłkę złapał Mandanda.

• 63. min.

Marsylia próbowała wyjść z atakiem. Znalazła się z piłką w okolicach pola karnego Atletico, ale futbolówkę przechwycili Hiszpanie.

• 60. min.

Prosty błąd Atletico. Krótkie rozegranie Hiszpanów, ale starając się utrzymać przy piłce, sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

• 59. min.

Kolejny rzut rożny dla zespołu z Madrytu. Piłkę w rogu ustawia Koke.

• 57. min.

Atletico dalej kontroluje mecz. Olympique jakby nie miało pomysłu, jak zaatakować rywali.

• 55. min.

Zmiana w Marsylii

Schodzi: Lucas Ocampos, wchodzi Clinton N'Jie.

• 52. min.

Dośrodkowanie blisko słupka, ale Godin minimalnie obok bramki.

• 52. min.

Rzut rożny dla Atletico

• 49. min.

Bardzo dobre podanie od Koke otrzymał Griezmann. Francuz zabawił się w polu karnym z Mandandą i pokonał kolegę z reprezentacji. Napastnik Atletico jest dzisiaj w wybornej formie. Olympique w bardzo trudnej sytuacji.

• 49. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOL

Antoine Griezmann

• 48. min.

Diego Costa wpadł w pole karne Olympique Marsylia, ale za długo przytrzymał piłkę i ją stracił.

• 47. min.

W zespole Atletico zaszła jedna zmiana. Na drugą połowę nie wyszedł już Sime Vrsaljko, a pojawił się Juanfran.

Liga Europy. Dramat gwiazdora Olympique Marsylia. Payet opuścił boisko ze łzami w oczach

Dimitri Payet nie będzie dobrze wspominał środowego finału Ligi Europy. Gwiazdor Olympique Marsylia zakończył starcie z Atletico Madryt jeszcze w pierwszej połowie. Boisko opuszczał z kontuzją i ze łzami w oczach. Uraz może bowiem oznaczać dla niego koniec marzeń o występie na mistrzostwach świata w Rosji.

W Lyonie zaczął padać intensywnie deszcz.

Zaczynamy drugą połowę.

• Po pierwszej połowie lepsze wrażenie pozostawili Hiszpanie. Piłkarze z Marsylii do momentu straty bramki starali się atakować, ale ich strzały były albo niecelne, albo bronił je Oblak. Olympique na drugą połowę wyjdzie już bez Payeta, który musiał opuścić murawę z powodu kontuzji.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej polowy. Do przerwy Atletico prowadzi z Olympique Marsylia 1:0.

• 45. min.

Sędzia przedłużył pierwszą połowę o dodatkową minutę.

• 45. min.

Amavi dobrze dośrodkowuje z lewej strony, ale Thauvin nie trafia w piłkę.

• 42. min.

Griezmann starał się dograć do Diego Costy, ale Sarr w ostatniej chwili przejmuje futbolówkę.

• 42. min.

Marsylia próbowała teraz mocniej zaatakować, ale radzą sobie Hiszpanie.

• 40. min.

Atletico kontroluje mecz. Po straconej bramce Marsylia nie atakuje już z taką zaciekłością co wcześniej.

• 38. min.

Koke dobrze dośrodkowuje, ale Godin źle uderzył głową.

• 37. min.

Kolejny faul Amaviego. Tym razem na Vrsalijko w okolicach narożnika boiska.

• 36. min.

Amavi nieprzepisowo powstrzymywany i faul dla Atleti na linii środkowej boiska.

• 36. min.

Mandana wznawia od własnej bramki.

• 35. min.

Faul dla Atletico. Sanson nieprzepisowo powtrzymuje Gabiego.

• 34. min.

Luiz Gustavo zaplątał się z futbolówką, ale mimo nacisku rywali utrzymał się przy piłce.

• 32. min.

Koniec finału dla Dimitriego Payeta. Francuz pauzował ostatnio z powodu kontuzji. Wydawało się, że uraz jest już wyleczony, ale niestety kontuzja odnowiła się.

Zawodnik ze łzami w oczach opuszcza boisko, a w jego miejsce Maxime Lopez.

• 28. min.

Mogło być groźnie pod bramką OM, ale Mandanda wyszedł z bramki i wybił futbolówkę, którą mógł przejąć Diego Costa.

• 28. min.

Prosty błąd Germaina. Napastnik OM próbował zagrać piętką, ale obok bramki.

• 23. min.

Marsylia mogła szybko odrobić straty. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony od Payeta. Zamieszanie w polu karnym próbował wykorzystać Ocampos, ale minimalnie niecelnie.

• 21. min.

Bardzo złe przyjęcie piłki przez Sarra. Futbolówka momentalnie znalazła się pod nogami Griezmanna, a Francuz nie marnuje sytuacji sam na sam. Tak też było i w tym wypadku. Piłka przeleciała obok Mandandy. 1:0 dla Atletico

• GOOOOOOL

21. min.

GGGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL

• 20. min.

Posiadanie piłki 61:39 na korzyść Atletico.

• 19. min.

Thauvin dośrodkowuje piłkę, ale prosto w ręce Oblaka.

• 15. min.

Atletico mogło wyjść z groźny kontratakiem, ale zagranie Koke zbyt czytelne dla obrońców OM.

• 15. min.

Koke z daleka, ale i niecelnie.

• 13. min.

Formalni gospodarze tego meczu radzą sobie z tym stałym fragmentem gry.

• 13. min.

Faul dla Atletico z okolic 23 metra. Adil Rami ostro potraktował Joaquina Correę.

• 12. min.

Sarr z daleka płasko, ale i niecelne uderzenie prawego obrońcy Olympique Marsylii.

• 9. min.

Diego Costa ostro potraktował Ramiego i wolny dla Francuzów.

• 8. min.

Dobry atak Atletico, ale jeszcze lepszy powrót Sansona.

• 6. min.

Faul w bocznym sektorze boiska, na wysokości pola karnego Atletico. Dośrodkowanie Payeta, ale strzał Adila Ramiego tuż obok bramki.

• 4. min.

Moment mocniejszych ataków ze strony OM.

• 3. min.

Wspaniałe rozegranie OM. Payet do Thauvina. Ten do Germaina, ale za mocno podniósł piłkę zawodnik Marsylii i nie celnie uderzył na bramkę Oblaka.

• 2. min.

Atleti wysoko pressingiem atakuje rywali. Aut dla Hiszpanów na wysokości pola karnego OM. Wykonuje go Vrsalijko

• 1. min.

Nietypowe rozpoczęcie meczu przez Olympique Marsylia. Francuzi ze środka boiska wykopali piłkę na aut z okolic pola karnego Atletico.

• 1. min.

Zaczynamy!

• Finał poprowadzi Holender, Bjorn Kuipers. Sędzią technicznym jest Polak, Szymon Marciniak.

• Pora na pamiątkowe zdjęcia i za chwilę zaczynamy.

• Kibice odpalili race. Część z nich niestety znalazła na murawie.

• Piłkarze już wyszli na murawę. Pora na hymn rozgrywek.

• Eric Abidal (ambasador tegorocznej Ligi Europy) wniósł puchar na murawę i postawił na podeście tuż przed wyjściem na boisko.

• Na stadionie w Lyonie kończy się jeszcze pokaz artystyczny.

• Piłkarze obu ekip są już na obiekcie. Spotkanie rozpocznie się za 5 minut

• Dla Olympique Marsylia to pierwszy finał europejskich pucharów od 25 lat. W sezonie 1992/1993 w finale Ligi Mistrzów pokonali 1:0 faworyta rozgrywek, AC Milan.

To był ostatni raz, kiedy francuski zespół dotarł do finału tych elitarnych rozgrywek.

• Przed ostatnią kolejką Primera Division Atletico Madryt jest obecnie na 2. miejscu. FC Barcelony Hiszpanie nie mają szans dogonić. Atleti ma 3 punkty przewagi nad trzecim Realem Madryt.

• Marsylia w Lyonie ze znienawidzonym Atletico. "Ekstremalna mobilizacja" by gniew i agresja nie przysłoniła finału Ligi Europy

1250 policjantów, armatki wodne, helikoptery - tak wygląda krajobraz Lyonu przed wieczornym finałem Ligi Europy. Do miasta z pobliskiej Marsylii przyjadą tłumy kibiców. Kibiców nie lubiących się z miłośnikami miejscowej drużyny i wrogo nastawionych do Atletico Madryt. To właśnie antagonizmy na francusko-hiszpańskiej linii, z bójkami ultrasów i ofiarą w tle, budzą największy niepokój.

• Na kolejkę przed końcem sezonu Ligue 1, Olympique Marsylia jest na 4. miejscu i ma punkt straty do miejsca dającego prawo gry w Lidze Mistrzów.

W ostatniej kolejce piłkarze z południa Francji zagrają u siebie z Amiens.

• Na ławce trenerskiej "Los Colchoneros" zabraknie Diego Simeone. Argentyńczyk został ukarany za swoje zachowanie podczas pierwszego meczu półfinałowego z Arsenalem. UEFA zdecydowała się zawiesić szkoleniowca na 4 mecze. Dzisiaj z pozycji murawy zespół będzie ustawiać asystent Simeone, German Burgos.

• Skład Olympique na dzisiejszy mecz

• Dzisiejszy formalny gospodarz, czyli Olympique Marsylia zajęli w grupie I Ligi Europy 2. miejsce tuż za Red Bull Salzburg.

W fazie pucharowej OM wygrało najpierw z SC Bragą 3:1 (3:0 i 0:1). W kolejnej rundzie trafili na Athletic Bilbao i wygrali 5:2 (3:1 i 2:1). Następnie zawodnicy Rudiego Garcii wygrali z RB Lipsk 5:3 (1:0 i 2:5). W półfinale los ponownie połączył Marsylię i RB Salzburg. Tym razem francuski zespół okazał się lepszy w dwumeczu. OM wygrało 3:2 (2:0 i 1:2 w dogrywce).

• Droga Atletico Madryt do finału Ligi Europy prowadziła przez Ligę Mistrzów. Tam w grupie C musieli uznać wyższość AS Romy oraz Chelsea i piłkarze Diego Simeone zajęli dopiero 3. miejsce.

Na wiosnę grali w Lidze Europy. Najpierw w dwumeczu pokonali FC Kopenhagę 5:1 (4:1 i 1:0), następnie w 1/8 pokonali Lokomotiw Moskwa aż 8:1 (3:0 i 5:1). W ćwierćfinale nie było już tak łatwo i "Los Colchoneros" wygrali ze Sporting CP 2:1 (2:0 i 0:1). W półfinale Atletico zagrało z Arsenalem i pokonali oni w dwumeczu "Kanonierów" również 2:1 (1:1 i 1:0).

• Już dzisiaj poznamy zwycięzcę Ligi Europy. W wielkim finale na stadionie Parc Olympique Lyonnais w Lyonie zmierzą się Atletico Madryt z Olympique Marsylia.