Lech Poznań w kolejnej rundzie Ligi Europy! [ZAPIS RELACJI]

2 : 0

• czwartek, 20 lipca 2017
  • Lech Poznań w kolejnej rundzie Ligi Europy! Polski zespół nie zachwycał, ale wykorzystał swoje okazje i spokojnie awansował! Brawa dla Lecha, który zagra w trzeciej rundzie LE.

• 95. min.

KONIEEEC MECZU

• 92. min.

Znakomita kontra Lecha Poznań, na bramkę Haugesund pędził Rakels z Nielsenem! Piłkę dostaje ten drugi i ustala wynik spotkania!

• 92. min.

GOOOOOOOOOLLLLLLLLL 2-0 NIELSEN

Haugesund ma ostatnie chwile na odrobienie strat. Strzela jeden z Norwegów, ale broni Putnocky! Ufff

Sędzia doliczył aż pięć minut

Rakels próbował wykorzystać swoją szybkość, ale został zablokowany.

• 88. min.

Zostały już tylko chwile. Niewiele się dzieje na boisku

• 86. min.

Z boiska schodzi Makuszewski, pojawia się na nim Rakels.

• 85. min.

Fatalne zachowanie Trałki w dwóch akcjach. Bardzo nieodpowiedzialnie zachowuje się były piłkarz Lecha. Pomaga jednak Gajos, który powalczył w obronie.

• 82. min.

Nielsen pada w polu karnym! Sędzia się zdenerwował i dał piłkarzowi Lecha żółtą kartkę

• 82. min.

Makuszewski pędził sam na sam z bramkarzem, ale trafia prosto w bramkarza! Po chwili Situm również nie daje drugiego gola. Żeby tylko to się nie zemściło! Niesaowite, że to nie wpadło. Jak!? Pyta 21 tysięcy ludzi na stadionie

• 78. min.

Lech kontroluje ten mecz. Wydaje się, że Haugesund straciło sporo animuszu po czerwonej kartce.

• 76. min.

Kostewycz wpada w pole karne, podaje, ale nie było tak nikogo, kto by władował futbolówkę do bramki

• 76. min.

Ostatni kwadrans będziemy grać z przewagą jednego zawodnika. Oby Lech tego nie wypuścił.

• 74. min.

Czerwona kartka dla piłkarza Haugesund!

Adbi zanotował faul na żółtą kartkę, a że miał już jedno napomnienie, to wylatuje z boiska. Faulowany był Maciej Gajos.

• 73. min.

Nielsen był bliski przejęcia piłki, ale dobrze ustawiony był Skjerve. Haugesund zamknięte na własnej połowie.

• 72. min.

Ciekawa zmiana u Norwegów, bo na boisku pojawia się... Gytkjaer - brat piłkarza Lecha, który minutę temu opuścił boisku. Schodzi Tronstad

• 69. min.

Schodzi z boisku Gytkjaer, za moment pojawi się na nim Nickie Bille Nielsen

• 66. min.

Wydaje się, że Norwegowie przejmują powoli inicjatywę w tym meczu.

• 64. min.

NIEBEZPIECZNIEPiłka spada pod nogi Skjerve, ale środkowy obrońca fatalnie się myli. Alarm pod bramką Lecha! Trzeba się obudzić.

• 64. min.

Mało piłki w w drugiej połowie. Leży Situm, który był odpychany przez świeżo wprowadzonego piłkarza Haugesund

• 63. min.

Leite pograł ładnie z Hajradinoviciem, ale sytuacja została opanowana przez Lechitów. Drużyna Bjelicy wychodzi z kontrą, ale niestety pali na panewce.

• 62. min.

Na trybunach pojawiło się dzisiaj 21 968 kibiców!

• 60. min.

Zmiana w drużynie FK Haugesund: z boiska schodzi Abdi, na boisku pojawia się Andreassen

• 56. min.

Sporo chaosu na boisku. Lech stara się cofnąć, ale Haugesund jakby bało się zaatakować. Słaby ten początek. Przydałaby się druga bramka dla Lecha.

• 54. min.

Ładna akcja Gumnego, który pokazał sporo zaangażowania.

Boczny obrońca podał do przodu i czekał na piłkę zwrotną od Makuszewskiego, ale wyprzedzili go obrońcy. Po chwili Gumny znów stosuje pressing, ale nie daje rady.

• 50. min.

Pressing Lecha przynosi skutek, do piłki biegnie Makuszewski, który dośrodkowuje w pole karne, ale robi to FA-TAL-NIE! Całkowicie za plecy Gytkjaera

• 49. min.

Spokojny początek drugiej połowy.

• 47. min.

Ucierpiał bramkarz Lecha Poznań, który zderzył się z napastnikiem Haugesund. Groźna sytuacja, wyglądało to podobnie jak niedawna kontuzja Arkadiusza Malarza z Legii Warszawa

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania

Na boisku pojawia się Mihai Radut, który zmienia kontuzjowanego Jevticia.

• Własnie w ten sposób Lech Poznań objął prowadzenie. Fenomenalne trafienie Jevticia.

• Piłkarze powoli wracają na murawę, początek drugiej połowy już za kilka minut. Wszyscy zastanawiają się, kto zastąpi kontuzjowanego Jevticia.

• 45. min.

Lech gra pewnie i zasłużenie prowadzi. Niestety, w drugiej połowie będzie musiał sobie radzić bez Jevticia, który opuścił boisko. Na początku drugiej połowy będziemy oglądać zmianę

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy!

• 42. min.

Akcja Haugesund! Strzela z daleka Kiss, ale piłka przelatuje obok bramki.

• 40. min.

Darko Jevtić będzie chyba zmuszony do opuszczenia boiska. Fizjoterapeuci pomagają mu dojść do ławki

• 37. min.

Opatrywany za boiskiem jest Jevtić.

• 37. min.

Makuszewski wycofuje piłkę do Situma, ale świetnie broni Bratveit, który paruje futbolówkę na korner.

• 35. min.

Była świetna okazja dla Lecha Poznań. Rzut wolny pośredni już w polu karnym, ale przekombinowali Lechici. Piłka poleciała obok bramki.

• 33. min.

Sam na sam z bramkarzem biegł Gytkjaera, ale uderza najgorzej jak się da! Rośnie przewaga Lecha Poznań.

• 33. min.

Jevtić bierze się za wykonanie rzutu różnego, ale za głęboko.

• 31. min.

GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL 1-0 Jevtić! CO ON ZROBIŁ! SZALONY GOL!

Załadował z 40 metrów w okienko! Fenomenalny strzał Jevticia z rzutu wolnego!

• 30. min.

Haugesund atakuje! Lechicie się zagapili i było bardzo groźnie! Trzeba uważać na takie sytuacje. Kiss mógł wysłać Lechowi pocałunek śmierci.

• 30. min.

30 minut za nami. Lech ma przewagę. Norwegowie nie są w stanie zagrozić bramce Lechitów, ale wynik nadal premiuje gości.

• 27. min.

Putnocky wznawia akcje, ale piłkarz Lecha jest faulowany. Rzut wolny wykonuje Nielsen, ale niestety piłkę przejmują Norwegowie.

• 24. min.

Co tam się stało! Jevtić dośrodkowuje do Gytkjaera i NIE MA GOLA! Przecież to była pusta bramka!

• 20. min.

Gytkjaer wpada w pole karne! Już wydawało się, że wygranie futbolówkę. Piłkarz nagle upada, kibice wybuchają! Karny?! Sędzia nawet nie reaguje.

• 17. min.

Ojjj teraz było groźnie. Haugesund wyszło z kontrą, piłką w pole karne i Putnocky! Dobrze wyłapuje futbolówkę na przedpolu. Mogło być bardzo groźnie.

• 16. min.

Abdi przechodzi kilku Lechitów i strzela z dystansu! Piłka straciła jednak impet i spokojnie łapie ją Putnocky

• 14. min.

Haugesund stara się utrzymywać przy piłce, zobaczymy na ile starczy im sił. Norwegowie bali się konfrontacji z...pogodą. W Poznaniu dziś bardzo parno.

• 10. min.

Zapowiadała się ładna akcja, ale Gytkjaer został złapany na spalonym.

• 7. min.

Strzał Jevticia jest blokowany przez obrońców. Wyglądało to bardzo przyzwoicie.

• 7. min.

W odpowiedzi na atak gości, tym razem fatalny strzał Situma. Brawa dla Kostewycza, który powalczył o piłkę w polu karnym

• 5. min.

Lech w ataku pozycyjnym, ale przed chwilą mieliśmy okazję dla Norwegów. Kiepski strzał. Szału nie zrobił. Putnocky popatrzył z politowaniem.

• 3. min.

Lech jest zmotywowany! Widać to w każdej akcji tego meczu.

• 2. min.

Aaaaajj strzela Situm! Tak blisko gola, ale fenomenalnie broni bramkarz Norwegów

• 1. min.

Pierwsza akcja Lecha. Ruszył Gumny, który zagrał piłkę wzdłuż bramki, ale nikt tego nie przeciął.

• 1. min.

Rozpoczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę. Za chwilę początek spotkania

• Piłkarzom Lecha wystarczy zwycięstwo 1:0 w rewanżu, żeby przedłużyć swoja pucharową przygodę w pucharach

• Lech Poznań staje do walki o awans do trzeciej rundy Ligi Europy. W pierwszym meczu Kolejorz przegrywał juzż 3:0, ale ostatecznie skończyło się 3:2. Jak będzie tym razem?

Początek spotkania Lech - FK Haugesund już o godzinie 20.

Eliminacje Ligi Europy 2017/18 - 2. runda kw.
Lech Poznań
Bramki: 31. Jevtić, 90. Bille Nielsen Żółte kartki: Bille Nielsen, Situm Skład: Putnocký - Gumny, Dilaver, Nielsen, Kostevych - Gajos, Trałka - Makuszewski (86. Rakels), Jevtić (46. Radut), Situm - Gytkjaer (70. Bille Nielsen)
Żółte kartki: Abdi x2, Andreassen Czerwone kartki Abdi Skład: Bratveit - Haraldseid, Knudsen, Skjerve, Stolas - Kiss, Leite - Tronstad (71.Gytkjaer), Hajradinović (80. Huseklepp), Abdi - Ibrahim(60. Andreassen)