Chelsea i Benfica w finale Ligi Europejskiej [ZAPIS RELACJi]

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 85. min.

Groźnie uderza Mata, ale Sommer świetnie interweniuje.

• 80. min.

Trzeba pochwalić Basel za próby zdobycia bramki, a Chelsea za rozsądną obronę. Kibice ze Szwajcarii nie przestają dopingować piłkarza Murata Yakina.

• 73. min.

Eden Hazard próbuje lobować Sommera, ale bramkarz Basel zdołał się cofnąć i złapać piłkę.

• 69. min.

Sypią się żółte kartki dla Basel. Najpierw za faul na Torresie kartkę ogląda Schär, po chwili ukarany zostaje Steinhöfer.

• 65. min.

Basel próbuje jeszcze atakować, ale Chelsea już nie popełnia błędów.

• GOOOOOOL

59. min.

Chelsea jednak nie ma dość! Cudowny gol Davida Luiza! Brazylijczyk uderzył zza pola karnego i tak podkręcił piłkę, że wpadła w samo okienko. Prześliczne trafienie.

• 57. min.

Na boisku zrobiło się trochę spokojniej, ale Benitez i Yakin ucięli sobie pogawędkę przy linii bocznej.

• GOOOOOOL

52. min.

Chelsea już prowadzi! Piłka po strzale Torresa gdzieś po nogach obrońców trafia do Mosesa. Piłkarz Chelsea uderza, ale też trafia w nogi obrońców. Przejmuje ją ponownie i tym razem nie ma problemów z pokonaniem leżącego na murawie bramkarza.

• GOOOOOOL

49. min.

Gol dla Chelsea! Szarża Hazarda zatrzymana w polu karnym, ale piłka trafiła pod nogi Lamparda. Ten uderzył od razu, Sommer odbił piłkę, ale dopadł do niej Torres i dobił do bramki. Remis!

Zaczynamy drugą połowę.

• PRZERWA

Rewanże półfinałów LE dostarczają póki co więcej emocji niż wtorkowe i środowe mecze LM. Chelsea miała mnóstwo sytuacji i mogła już być pewna awansu, ale po golu Salaha przegrywa i tylko jeden gol dzieli ją od odpadnięcia. Benfica z kolei szybko odrobiła straty ze Stambułu, ale nie potrafiła utrzymać korzystnego wyniku. Po wyrównującym golu Kuyta gospodarze jednak nie załamali się i jeszcze przed przerwą na 2:1 strzelił Cardozo. Po przerwie powinno być jeszcze ciekawiej.

• GOOOOOOL

45. min. + 1

Gol dla Basel! Stocker genialnie jednym podaniem mija całą linię obrony Chelsea i Salah staje sam przed Cechem. Tym razem strzela znakomicie obok bramkarza i jest 1:0! Po przerwie będą emocje!

• 44. min.

Tym razem Torres się nie popisał. ładnie przedarł się z lewej strony pola karnego, ale strzelił gdzieś w okolice najwyższych rzędów Stamford Bridge.

• 39. min.

Świetna sytuacja Salaha! Nie udaje mu się trafić, próbuje drugi raz, ale trafia w tors obrońcy Chelsea. Domaga się rzutu karnego, ale o zagraniu ręką nie ma mowy.

• 34. min.

Kombinacyjne akcje mogą się podobać, szybkie kontry Basel bywają naprawdę groźne. Trudno uwierzyć, że nie widzieliśmy tu jeszcze ani jednej bramki.

• 31. min.

Hazard przy linii końcowej zagrywa piętą, Moses przekazuje piłkę Ramiresowi, który w bardzo dobrej sytuacji strzela wprost w bramkarza. Wciąż 0:0.

• 26. min.

Ależ groźne uderzenie Strellera! Uderzył z pierwszej piłki po przekątnej, piłka przeleciała minimalnie nad bramką.

• 21. min.

Kolejna akcja Chelsea. Hazard ścina do środka z lewego skrzydła i uderza na bramkę. Piłka nabiera rotacji, ale nie sprawia kłopotów Sommerowi.

• 18. min.

Torres biegnie z piłką wzdłuż pola karnego Basel. Nieoczekiwanie strzela po ziemi, ale Sommer odbija piłkę na rzut rożny.

• 15. min.

Torres bawi się dziś w rozgrywającego. Tym razem próbuje zagrać w pole karne do Hazarda, ale obrońcy Basel wybijają piłkę.

• 9. min.

Frank Lampard strzela w słupek! Piękna akcja Chelsea, Torres zagrywa do Lamparda, który w z prawej strony pola karnego strzela w słupek. Piłkę próbuje dobijać Moses, ale piłkę łapie bramkarz Basel.

• 7. min.

Basel to rewelacja tegorocznej edycji Ligi Europejskiej i po pierwszych minutach widać dlaczego. Piłkarze Yakina od pierwszych minut ruszyli do ataku.

• 1. min.

Zaczęli!

• Relacje z półfinałów LE można też śledzić na telefonie, dzięki aplikacji Sport.pl LIVE na iOS i na Androida"

• Fenerbahce broni dziś jednobramkowej zaliczki. Trener Turków Aykut Kocaman szanse ocenia jednak po równo. Benfica ma większe doświadczenie w europejskich pucharach i na swoim stadionie powinna powalczyć o awans.

• W pierwszym meczu Chelsea wygrała z Basel 2:1. Zespół Rafy Beniteza bardzo chce wygrać rozgrywki, bo LE to już dla niego ostatnia szansa na trofeum.

Chelsea
Bramki: Torres (49.), Moses (52.), Luiz (59.) Kartki: Azpilicueta - żółta Skład Cech - Azpilicueta, Ivanovic, G. Cahill, Bertrand - David Luiz (82. Ake) - E. Hazard (75. Mata), Ramires (66. Oscar), Lampard, Moses - Fernando Torres
FC Basel
Bramka: Salah (45. + 1) Kartki: Schär, Steinhöfer, Die - żółte Skład: Sommer - Steinhöfer, Schär, Sauro, Voser - F. Frei (75. Diaz) - Salah, Elneny, Serey Dié, Stocker (62. Degen) - Streller (62. Daogari)