0 : 1
Komentarze
Od?wie?
43
Piłkarze Valencii przegrali u siebie z Atletico Madryt 0:1 (0:0) w rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Europejskiej. Pierwsze spotkanie również wygrała drużyna ze stolicy Hiszpanii 4:2, która wystąpi 9 maja w finale w Bukareszcie. Jej rywalem będzie Athletic Bilbao, który wyeliminował Sporting.

Valencia przez całą pierwszą połowę nie schodziła z połowy Atletico, ale swojej przewagi nie potrafiła przełożyć na bramki. Świetnie grali obrońcy oraz bramkarz Courtois. Po przerwie Valencia jeszcze wścieklej rzuciła się do ataku, nie bacząc na obronę. Atletico w 60. minucie wykorzystało jedną z niewielu okazji do kontry, a pięknym strzałem pod poprzeczkę bramkarza gospodarzy pokonał Adrian.

Chwilę wcześniej doszło do bardzo groźnie wyglądającego urazu Sergio Canalesa. 21-letni pomocnik Valencii, wypożyczony z Realu Madryt, niefortunnie upadł na murawę i prawdopodobnie doznał kontuzji kolana. Po chwili został zniesiony na noszach. To wyjątkowy pech tego zawodnika. W październiku ubiegłego roku zerwał wiązadła w kolanie i pauzował pół roku. Wrócił na boisko zaledwie kilkanaście dni temu...
,br> Valencia strat już nie odrobiła, choć przez ostatnie 15 minut grała z przewagą jednego zawodnika, bo po awanturze w polu karnym z boiska wyleciał Tiago, który spoliczkował napastnika Valencii Roberto Soldado. W doliczonym czasie gry blisko strzelenia honorowej bramki był Mathieu, ale jego uderzenie wybił Godin.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu. Atletico awansuje do finału LE!

90. min. +2 Mathieu bliski strzelenia honorowego gola, ale jego uderzenie wybił Godin.

90. min. +1 Strzelał Salvio, piłka odbiła się jeszcze od nogi jednego z obrońców Valencii i wyleciała za linię końcową. Piłkarze Atletico starają się kraść sekundy, awans mają już w zasadzie w garści.

90. min. Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowych 90.

88. min. Część kibiców zaczyna opuszczać już stadion. Nie wierzą, że ich drużyna jest w stanie w tak krótkim czasie odrobić straty.

85. min. Tino Costa huknął z ponad 20 metrów, ale Courtuis nie dał się zaskoczyć.

83. min. Koke w miejsce Diego. To ostatnia zmiana Atletico, które, choć gra w osłabieniu, jest o niespełna 10 minut od awansu.

75. min. Zamieszanie w polu karnym Atletico. Piłkarze Valencii reklamowali zagranie ręką w polu karnym, arbiter długo zwlekał z podjęciem decyzji. Telewizyjne powtórki pokazały, że zagranie ręką było, ale przez piłkarza Valencii. Sędziowie po chwili konsultacji zdecydowali, że karny Valenecii się nie należy. Piłkarze byli zdezorientowani, zaczęła się ostra awantura. Z boiska wyleciał Tiago, który uderzył w twarz Roberto Soldado. Napastnik Valencii dostał żółtą kartkę. Po trzech minutach sędziowie wznowili grę.

72. min. falcao zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, mógł też podać do Turana, ostatecznie piłkę wybili mu obrońcy.

68. min. Costa w miejsce Parejo - Velncia wykorzystała już limit zmian. Ma do odrobienia trzy bramki i tylko nieco ponad 20 minut.

64. min. Atletico atakuje coraz śmielej. Tym razem strzelał Turan, ale Diego Alves nie dał się zaskoczyć.

60. min. Gol!!! Atletico obejmuje prowadzenie! Piękne uderzenie Adriana pod poprzeczkę z 15. metrów po asyście Diego. Valencia musi teraz strzelić trzy bramki by awansować.

58. min. Ależ pech Canalesa. Wygląda na to, że skręcił kolano. Zostaje zniesiony z boiska, do gry już nie wróci. W jego miejsce Mathieu.

57. min. Zmiana w Valencii: Aduriz wchodzi za Jonasa.

54. min. Atletico stara się przejąć inicjatywę. Agresywnie obrońców Valencii atakuje Falcao, ale na razie bez skutecznie.

49. min. Początek drugiej połowy identyczny jak cała pierwsza - Valencia okupuje połowę Atletico, ale na razie bramki zdobyć nie może. Czujnie grają obrońcy, bezbłędny jest Courtois.

46. min. Czas na drugą połowę! Na razie bez bramek, a taki wynik premiuje Atletico, które wygrało w pierwszym meczu 4:2.

Przerwa

45. min. +1 Ostatni szturm Valencii w pierwszej połowie. Jordi Alba jak błyskawica popędził lewym skrzydłem, wstrzelił w pole karne, ale piłkę pewnie złapał Courtois.

44. min. Końcówka pierwszej połowy dla Altetico. Strzelał Adrian, ale prosto w obrońców. Chwilę wcześniej groźna akcja Diego, ale też bez celnego strzału.

41. min. Błyskawiczna kontra Atletico. Piłka do Falcao, ale Diego Alves ubiegł napastnika ekipy z Madrytu.

40. min. Doskonałe podanie Jordiego Alby do Canalesa, ten wbiegł w pole karne, strzelił z ostrego kąta, ale Courtois nie dał się zaskoczyć.

36. min. Żółta kartka dla Courtoisa, bramkarza Atletico, za przedłużanie gry.

35. min. Canales znów zablokowany. Rzut rożny dla Valencii, ale Atletico broni się skutecznie.

34. min. Ostre dośrodkowanie Canalesa, ale w ostatniej chwili piłkę przed pole karne wybija Godin.

31. min. Atletico nie ma za bardzo pomysłu jak poradzić sobie z pressingiem Valencii w środku pola. Z drugiej strony bezbramkowy remis premiuje piłkarzy z Madrytu, którzy są o niecałą godzinę od zapewnienia sobie awansu do finału LE.

28. min. Canales przewrócony w polu karnym, ale sędzia nakazuje grać dalej.

25. min. Na razie Atletico zepchnięte do głębokiej defensywy. Piłka nie dociera do Falcao. Piłkarze Valencii momentalnie ją odzyskuję i przeprowadzają kolejne ataki. Na razie nieskuteczne.

21. min. Rzut rożny. Strzelał Feghouli, tor lotu piłki delikatnie zmienił Jonas, ale Courtois nie dał się zaskoczyć. Dobitkę Joansa także wybronił.

20. min. Błąd obrońców Atletico, do piłki dopada Canales, ale jego strzał został zablokowany.

18. min. Valencia naciera na bramkę Atletico, ale w polu karnym goście na razie bezbłędni. Soldado zbyt wielu piłek nie dostaje, Canales jeszcze strzału nie oddał.

16. min. Na boisku leży Turan powalony przez Albeldę. Pomocy udzielają mu lekarze, ale chyba zaraz wróci do gry.

14. min. Arda Turan strzela zza pola karnego, ale wysoko ponad bramką Valencii.

10. min. Na lewym skrzydle Valencii piekielnie szybki jest Alba, raz po raz ucieka obrońcom Atletico, ale nie jest w stanie skutecznie dośrodkować.

8. min. Błyskawiczna akcja Valencii, pomocnicy wymienili podania przed polem karny, ale do prostopadłego podania nie doszedł Soldado.

5. min. Strzał Diego zza pola karnego, ale bramkarz Valencii pewnie łapie piłkę

3. min. Valencia nastawiona ofensywnie od samego początku, ale na razie w jej atakach brak skuteczności. Atletico stara się dłużej przytrzymywać piłkę, ale w środku pola niesamowicie ciasno.

1. min. Gramy! Valencia w tej edycji LE nie przegrała na własnym stadionie. Ale czy będzie w stanie odrobić dwie bramki z pierwszego meczu?

Początek spotkania o godz. 21.05.

Przed meczem:

Atletico Madryt pokonało na własnym boisku Valencię 4:2. Kolejne dwa gole w tych rozgrywkach zdobył reprezentujący stołeczny zespół Radamel Falcao. Kolumbijczyk, który w ubiegłym sezonie triumfował w tych rozgrywkach z FC Porto, ma na koncie już 27 goli w 27 meczach. Dzięki temu awansował na trzecie miejsce w rankingu strzelców w historii Ligi Europejskiej. Dziś Valencii do awansu wystarczy zwycięstwo 2:0.

W drugim półfinale Sporting Lizbona gra z Athletikiem Bilbao. Finał LE odbędzie się 9 maja w Bukareszcie.