4 : 2
Komentarze
Od?wie?
36
Atletico Madryt pokonało Valencię 4:2 w pierwszym meczu półfinału Ligi Europejskiej. Gospodarze przeważali przez całe spotkanie, a świetne zawody zaliczyli Diego i Falcao. Zawodnicy z Madrytu nie uniknęli jednak błędów i dekoncentracji przy stałych fragmentach gry w doliczonym czasie pierwszej i drugiej połowy. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale kilkoma udanymi interwencjami popisał się Diego Alves. Szczególnej urody była bramka Falcao na 4:1. Kolumbijczyk w sytuacji wydawałoby się beznadziejnej zdołał w asyście dwóch obrońców huknąć w samo okienko bramki. Rewanż za tydzień - 26 kwietnia.

90. min. +5 Koniec meczu!

90. min. +4 Gol! 4-2! Valencia strzela bramkę ponownie w doliczonym czasie gry! Rzut rożny dla gości, a najwyżej ponownie skacze Ricardo Costa, który strzałem głową daje bramkę swojej drużynie!

90. min. Fala meksykańska na stadionie Atletico. Arbiter doliczył cztery minuty.

84. min. Atletico nie zamierza bronić wyniku. Gospodarze cały czas atakują.

78. min. 4:1! Gol Falcao! Kapitalna bramka! Osamotniony w tej akcji Kolumbijczyk złamał akcję do środka, przełożył piłkę na lewą nogę i w asyście dwóch obrońców oddał fenomenalny strzał zza pola karnego! Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki! Bramkarz Valencii bez szans!

72. min. Podwójna zmiana w szeregach Valencii. Piatti wszedł za Albę, a Canales za Feghouliego.

71. min. Piłka po strzale Diego z rzutu wolnego leciała wprost w okienko bramki Valencii! Golkiper gości obronił strzał w kapitalnym stylu!

70. min. Costa faulował Diego na 20 metrze przed bramką Valencii. Dobra okazja dla gospodarzy.

68. min. Żółta kartka dla bramkarza Valencii.

67. min. Adrian uderzał zza pola karnego. Piłka skozłowała przed bramkarzem Valencii, który odbił ją do boku. Turan próbował dobijać, ale ponownie jego strzał obronił Diego Alves.

65. min. Coraz częściej piłkarze wzajemnie się faulują. Tym razem ucierpiał Turan.

62. min. Miranda fauluje Jonasa w narożniku boiska. Rzut wolny dla gości.

54. min. 3:1! Adrian! Adrian na pełnej szybkości wpada w pole karne, mija biernego Victora Ruiza i uderza w kierunku dalszego słupka! Piłka po rękach Diego Alvesa wpada do bramki.

52. min. Costa odebrał piłkę w środku pola i postanowił zakończyć akcję strzałem po ziemi. Z interwencją nie miał problemów bramkarz zespołu z Madrytu.

51. min. Kontratak Atletico. Adrian nie dostrzegł na prawej stronie Turana i uderzył z dystansu. Bardzo niecelnie.

48. min. Gol! 2:1! Miranda! Diego dośrodkowuje z rzutu wolnego i niekryty Miranda strzela głową swoją pierwszą bramkę w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej!

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

45. min. +4 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +3 1:1! Jonas! Rzut rożny po interwencji Courtiosa. Po stałym fragmencie gry główkował Rami, a Jonas z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki! Kibice są wściekli, bo arbiter sygnalizował, że pierwsza połowa potrwa minutę dłużej, a bramka padła w trzeciej doliczonej minucie!

45. min. Jonas huknął z dwudziestu metrów, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Arbiter dolicza minutę.

40. min. Adrian mógł znaleźć się oko w oko z Diego Alvesem, ale w ostatniej chwili piłkę wślizgiem wyłuskał mu Mathieu!

39. min. Mathieu stracił piłkę, a ta trafiła do Adriana. Napastnik był jednak na pozycji spalonej.

33. min. Najlepsza okazja gości! Po rzucie wolnym piłkę głową uderzał Rami. Ta przeleciała kilkanaście centymetrów obok słupka bramki Atletico.

32. min. Diego uderzył łokciem Albę. Rzut wolny dla Valencii z wysokości pola karnego.

28. min. Feghouli, który ma na koncie żółtą kartkę, podstawił popularne "krzesełko" skaczącemu do pojedynku główkowego Gabiemu. Pomocnik gospodarzy otrzymuje pomoc medyczną.

24. min. Valencia wreszcie ruszyła do przodu. Póki co próbuje ataku pozycyjnego. Po jednej z interwencji obrońców ma pierwszy rzut rożny.

18. min. Gol! Falcao! Ależ błąd Ramiego! Obrońca Valencii próbował blokować piłkę w swoim polu karnym, aby ta opuściła boisko za linią końcową, ale sprytnie odebrał mu ją aktywny w pierwszym kwadransie Turan. Pomocnik gospodarzy podał do Falcao, a ten zdobył bramkę z najbliższej odległości po strzale głową!

14. min. Feghouli fauluje tuż przed linią pola karnego Filipe, za co otrzymuje żółtą kartkę. Strzał z rzutu wolnego trafił jednak prosto w mur.

10. min. Trzecia okazja dla gospodarzy! Tym razem w pole karne wpadł Adrian. Przekładał nogi nad piłką i zdołał oszukać obrońcę i oddać strzał lewą nogą. Po raz kolejny obronną ręką wyszedł bramkarz Valencii.

8. min. Turan zagrał na prawo do Falcao a ten z szesnastu metrów strzelił prosto w ręce Diego Alvesa.

7. min. Gospodarze sa w pierwszych minutach stroną dominującą. Valencia zamknięta na własnej połowie.

4. min. Zamieszanie pod bramką gości. Turan szarżował prawą stroną i doskonale znalazł w polu karnym Diego. Ten strzela z pierwszej piłki, ale dobrą paradą popisuje się bramkarz Valencii. Dobitka Falcao zablokowana przez obrońców.

1. min. Piłkarze Atletico rozpoczęli od środka boiska!

2
Bramki: Falcao (18., 78.), Miranda (48.), Adrian (54.) Kartki: Turan, Dominguez - żółta Skład Courtios - Filipe, Dominguez, Miranda, Juanfran - Diego (88.Perea), Gabi, Suarez, Turan (81. Tiago) - Adrian (90.Salvio), Falcao
Valencia
Bramki: Jonas (45.) Kartki: Feghouli, Diego Alves - żółta Skład: Diego Alves - Mathieu, Victor Ruiz, Rami, R.Costa - Alba (72.Piatti), T.Costa, Topal, Feghouli (72.Canales) - Jonas (80.Aduriz), Soldado