4 : 0
Komentarze
Od?wie?
45
W pierwszym meczu w Portugalii Manchester wygrał 2:1 i przed rewanżem był zdecydowanym faworytem. A jeśli nawet Porto marzyło o dobrym wyniku, to już w 19. sekundzie musiało zweryfikować plany - fatalny błąd obrony, szybkość Aguero i 1:0 dla gospodarzy.

Przyjezdni nie zamierzali jednak składać broni. Grali odważnie, często przedzierali się pod pole karne rywali, ale brakowało im celności i dokładnego ostatniego podanie. Anglicy grali bardzo uważnie w defensywie, stawiali szczelne zasieki, które nie tylko stopowały rywali, ale pozwalały też na wyprowadzanie groźnych kontr. Długo jednak Portugalczycy unikali drugiego, decydującego ciosu.

Pod koniec drugiej połowy Porto postawiło wszystko na jedną kartę, zaatakowało odważniej i dostało srogą lekcję. W 76. minucie na 2:0 podwyższył Dżeko, osiem minut później gola dołożył Silva, a dzieła zniszczenia dopełnił Pizarro. Trzy gole w dziesięć minut, nokaut 4:0, 6:1 w dwumeczu i pewny awans Manchesteru do 1/8 finału LE.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +4 Ostatni gwizdek sędziego.

90. min. +2 "Piętnasty" raz w meczu strzela Hulk - także pudłuje.

90. min. Jeszcze jedna niecelna próba Lucho.

86. min. GOL dla Manchesteru City! Pizarro! Który to już błąd obrony Porto? W zamieszaniu David Pizarro stanął oko w oko z Heltonem i płaskim strzałem dał swojej drużynie czwartego gola.

84. min. GOL dla Manchesteru City! Błąd obrony Porto, rozegranie z pierwszej piłki Dżeko i Pizarro, podanie tego drugiego wzdłuż bramki do Silvy, który nie miał problemu ze zdobyciem gola.

81. min. Mimo że dwumecz jest już rozstrzygnięty, Porto wciąż walczy o honorowego gola.

77. min. Na dodatek drugą żółtą kartkę otrzymał Rolando i Porto gra w dziesiątkę.

76. min. GOL dla Manchesteru City! Porto broniło mniejszą liczbą graczy, wykorzystał to Aguero, który świetnie uwolnił się spod opieki dwóch rywali, ruszył na bramkę, zagrał między dwóch obrońców do Dżeko, a ten z pierwszej piłki mocnym strzałem z kilkunastu metrów pokonał Heltona.

71. min. Hulk groźne dośrodkowywał w pole karne, mocno, płasko, wynikło z tego ogromne zamieszanie, ale gola dla gości nie przyniosło.

70. min. Porto otwiera się coraz bardziej, narażając się tym samym na kontry.

67. min. Hulk z rzutu wolnego ponad bramką rywali. Nie mogą się dziś wstrzelić przyjezdni.

65. min. Indywidualna akcja Hulka - wywalczył rzut rożny.

63. min. Cristian Rodriguez wchodzi za Otamendiego, który nie jest jednak w stanie kontynuować gry.

61. min. Przerwa w grze - Otamendi trafiony w twarz upadł na murawę. Zakrwawiony zawodnik musi na chwilę opuścić boisko.

57. min. Nieuznany gol dla Porto! Piłka z prawej strony kierowana do Hulka, który stał na spalonym. Co prawda napastnik Porto przepuścił futbolówkę między nogami i to nie on skierował ją do siatki, ale brał udział w akcji, absorbował obrońców i sędzia słusznie bramki nie uznał.

52. min. Lucho uderzał po ziemi z 16 metrów, piłka minęła bramkę City o kilkanaście centymetrów.

48. min. Aguero przedarł się prawą stroną, wpadł w pole karne, ale nie mógł strzelać, bo kąt był za ostry, zdecydował się więc na podanie do Silvy, którego uprzedził obrońca.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej, bardzo ciekawej, dynamicznej połowy.

44. min. Otamendi po zamieszaniu w polu karnym City miał doskonałą sytuację, ale nie potrafił z kilku metrów trafić w światło bramki. Porto ma swoje szanse.

43. min. Potężne uderzenie Hulka, ale piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

43. min. Kolejny rzut wolny dla Porto z niebezpiecznej odległości.

41. min. Toure i Aguero zachowywali się w polu karnym rywali bardzo nieporadnie - ten pierwszy wdał się w niepotrzebny drybling, a ten drugi, gdy przypadkiem trafiła do niego piłka, fatalnie przestrzelił.

39. min. Indywidualna akcja Silvy, strzał lewą nogą i dobry blok obrońców. Rzut rożny, z którego nic nie wynikło.

37. min. Lucho mocno uderzył zza pola karnego, ale znów ponad bramką. Portugalczycy powinni wyregulować celowniki.

37. min. Porto poczyna sobie coraz odważniej, przedziera się w okolice pola karnego rywala, ale wciąż szwankuje ostatnie podanie.

35. min. Hulk tańczył w polu karnym z dwoma obrońcami City, wreszcie znalazł sobie miejsce na dośrodkowanie, ale żaden z jego kolegów nie zamknął akcji.

32. min. Potyczka słowna Fernando i Aguero, ale bez rękoczynów. Panowie wszystko sobie chyba wyjaśnili.

29. min. Powinno być 2:0! Kolejny błąd obrońców Porto, znów sam na sam z bramkarzem wyszedł Aguero, minął wychodzącego Heltona i z 16 metrów próbował przelobować interweniującego obrońcę - trafił w poprzeczkę.

27. min. Moutinho przestrzelił. O dobry metr.

25. min. Rodriguez przedzierał się lewą stroną i został nieprzepisowo powalony tuż przed polem karnym. Rzut wolny dla Porto z bardzo bliskiej odległości. Będzie groźnie.

22. min. Alex Sandro próbował z dystansu. Fatalna próba.

19. min. Rośnie tempo, jest coraz ciekawiej.

17. min. Stuprocentowa sytuacja dla Porto! Varela strzelał z bliskiej odległości, ale Hart ofiarnie wybronił.

16. min. Świetna sytuacja Toure, ale Helton zażegnał niebezpieczeństwo.

10. min. Spokojne ostatnie kilka minut, Manchester City nie ma zamiaru forsować tempa.

7. min. Porto nie spuściło głowy. Próbuje podnieść się po tym powalającym ciosie.

3. min. Moutinho próbował z dystansu, ale uderzył niecelnie.

1. min. GOL dla Manchesteru City! Gol w 19. sekundzie! Błąd obrońców Porto, Toure przejął piłkę w środku pola i podał między dwóch obrońców do Aguero, który wpadł w pole karne i płaskim strzałem w długi róg pokonał Heltona.

1. min. Początek meczu.

Przed meczem:

Obrońcy tytułu FC Porto przegrali u siebie 1:2. Anglicy mają przed rewanżem solidną zaliczkę i wydaje się, że tylko cud mógłby uratować w tej rywalizacji Portugalczyków.

0
Bramki: Aguero (1.), Dżeko (76.), Silva (84.), Pizarro (86.) Kartki: Yaya Toure - żółta Skład: Hart - Richards, Kompany, Lescott, Clichy - de Jong, Barry (60. Milner), Yaya Toure, Silva, Nasri (69. Dżeko)- Aguero (80. Pizarro)
FC Porto
Bramki: - Kartki: Otamendi, Lucho - żółta, Rolando - czerwona (dwie żółte) Skład: Helton - Maicon, Otamendi (63. Cristian Rodriguez), Rolando, Alex Sandro - Fernando, Lucho, Moutinho, James Rodriguez (81. Defour) - Hulk, Varela (63. Sapunaru)