Liga Europejska. Sporting Braga przegrał z Besiktasem

0 : 2
Komentarze
Od?wie?
35
Sporting przeważał od początku meczu, ale nie potrafił objąć prowadzenia. W 29. minucie w polu karnym gości upadł Barbarosa - sędzia widział jednak, że nie był faulowany. Zdecydował się ukarać piłkarza Sportingu drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną kartką. Był to przełomowy moment meczu.

5 minut później Besiktas objął prowadzenie. Najwyżej po rzucie rożnym wyskoczył Sivok i strzałem głową pokonał bramkarza Bragi.

Po przerwie goście cofnęli się na własną połowę i czekali na kontry. Po jednej z nich, kapitalne prostopadłe podanie dostał Simao Sambrosa i przy asyście dwóch obrońców pokonał Quima. Sporting nie był w stanie się podnieść - do końca meczu walił głową w mur.

Besiktas jest bardzo bliski awansu do kolejnej rundy Ligi Europejskiej. Rewanż zostanie rozegrany 23 lutego w Stambule.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu. Besiktas pokonuje Bragę i jest zdecydowanie bliżej awansu do 1/8 finału Ligi Europejskiej.

90. min. Sędzia doliczył 3 minuty.

86. min. Bardzo groźny strzał w kierunku bramki Quima, który końcówkami palców paruje piłkę na rzut rożny.

82. min. Lima próbował przedrzeć się prawą stroną. Nie udało się.

77. min. Strzał z dystansu Fernandesa.

75. min. Rzut rożny dla Bragi. Ale zanim zostanie wykonany Paulo Cesar wchodzi na boisko i niewiele brakowało, a w swoim pierwszym kontakcie z piłką strzelił by gola.

73. min. Szansa dla Sportingu, ale strzał Amorima nie był żadnym problemem dla bramkarza Besiktasu Gonena.

70. min. Rzut rożny dla Sportingu. Hugo Almeida strąca piłkę, ta jednak ląduje znów pod nogami graczy Bragi, którzy zabierają się do ostrożnego rozgrywania.

65. min. Hugo Almeida za Quaresmę.

62. min. Braga szuka swojej okazji, spokojnie rozgrywa piłkę wymieniając mnóstwo podań, ale traci ją pod polem karnym narażając się na groźną kontrę Besiktasu - na szczęście dla gospodarzy na spalonym był Quaresma.

58. min. Besiktas prowadzi 2:0! Niewidoczny dotąd Simao Sambrosa dostał kapitalne prostopadłe podanie i przy asyście dwóch obrońców posłał piłkę do siatki obrok bezradnego bramkarza Sportingu. To był drugi celny strzał w tym meczu oddany przez gości!

54. min. Po ostrym dośrodkowaniu w pole karne próbował Uysal. Wysoko nad bramką.

53. min. Ewerton zablokował dośrodkowanie, rzut rożny dla Besiktasu.

51. min. Goście są skupieni na swojej połowie i czekają na kontry. Przed chwilą była na to szansa, podanie Ricardo Quaresmy nie dotarło jednak do kolegi. Piłka ma Cenk Gönen.

48. min. Bliski wyrównania był Custodio. Nie udało się jednak oddać dokładnego strzału głową. Piłkarze Sportingu protestują - Custodio był lekko pociągany za koszulkę. Sędzia nie dyktuje jednak rzutu karnego.

46. min. Początek drugiej połowy.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Sporting przeważał do momentu czerwonej kartki Barbosy, później jednak na kilka minut oddał pole gościom, przez co przegrywa. Czy Braga jest jeszcze w stanie się podnieść? Wracamy po przerwie.

43. min. Lima dość desperacko próbował uderzać z ponad 30 metrów. Został zablokowany.

42. min. To będzie ciężki mecz dla gospodarzy. Turcy nie zamierzają oddawać pola gospodarzom, choć ten wynik powinien ich satysfakcjonować. A jeśli już wpuszczą Sporting na swoją połowę, od razu pachnie groźną kontrą.

37. min. Besiktas prowadzi 1:0! Sivok po rzucie rożnym wygrał pojedynek główkowy w polu karnym, Quim miał piłkę na rękawicach, ale nie udało się tego obronić. Goście szybko wykorzystali osłabienie Sportingu.

35. min. Besiktas próbuje atakować. Kolejne rzuty rożne...

29. min. Czerwona kartka dla Heldera Barbosy! Piłkarz Sportingu upadł w polu karnym, ale kontaktu z rywalem nie było. Sędzia był blisko i zdecydował się na pokazanie mu żółtej kartki za symulowanie. A, że wcześniej Barbosa już został ukarany żółtym kartonikiem... Zostało 60 minut, Braga gra w dziesiątkę.

28. min. Ależ blisko byli gospodarze! Hugo Viana mocno strzelał z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Bramkarz Besiktasu tym razem nie miałby nic nie powiedzenia.

20. min. Cenk Gönen na razie przytomnie zachowuje się w polu karnym. Kolejna dobra interwencja bramkarza gości po dośrodkowaniu z boku boiska.

17. min. Quim lekko wyszedł z bramki, a Ricardo Quaresma technicznym strzałem sprzed pola karnego próbował to wykorzystać. Minimalnie nad bramką.

14. min. Tym razem ofensywna akcja gospodarzy przeniosła się na prawą stronę. Alan dośrodkował jednak prosto w ręce bramkarza Besiktasu.

13. min. Strzelał Douglao. Bardzo niecelnie.

12. min. Braga próbuje atakować flankami. Tym razem z lewej dośrodkowywał Miguel Lopes. Obrońcy wyjaśniają sytuację.

9. min. Przypomnijmy, że dokładnie na tym etapie rozgrywek, rok temu na tym samym stadionie występował Lech Poznań. Polskiej drużynie mimo korzystnego wyniku u siebie, nie udało się wygrać w Bradze.

4. min. Gospodarze, występujący w czerwonych strojach, od początku mecz starają się atakować. Przed chwilą byli blisko nadziania się na bardzo groźny kontratak Besiktasu.

1. min. Początek meczu.