Liga Europejska. Duńczycy zagrali dla Wisły! Fulham - Odense 2:2

2 : 2
Komentarze
Od?wie?
32
Początkowo nic nie wskazywało, że mecz Fulham z Odense przyniesie nam tyle radości. W pierwszej połowie zespół z Danii nie oddał ani jednego strzału i na przerwę zszedł przegrywając 0:2. Bramki dla Fulham zdobyli Dempsey i Frei, a mogło być tych goli dwa razy więcej, gdyby z linii bramkowej nie zdołali wybić futbolówki obrońcy Odense.

W drugiej połowie zobaczyliśmy jednak inne oblicze duńskiego zespołu. Podopieczni Henrika Clausena dali z siebie wszystko, by nie przegrać spotkania. Sygnał do ataku przepięknym strzałem z rzutu wolnego dał w 64. minucie Andreasen. Od tego momentu Duńczycy przeważali i raz po raz siali niepokój w sercach gospodarzy.

Kiedy jednak wybiła 93 minuta spotkania, a na bramkę Odense samotnie sunął Orlando Sa wydawało się, że nic z premiującego Wisłę remisu już nie będzie. Portugalczyk stracił jednak w głupi sposób piłkę, Duńczycy rozpoczęli kontratak, a ten pięknym uderzeniem głową zakończył Baye Djiby Fall.

Po angielsku 'Fall' znaczy 'upadek' lub 'spadek' i tego dosłownie doświadczyło Fulham. Londyńczyków wyprzedziła bowiem po zwycięstwie 2:1 nad Twente Wisła i po wszystkich kolejkach tabela grupy K wygląda następująco:
1. Twente 13 pkt.
2. Wisła 9 pkt.
3. Fulham 8 pkt.
4. Odense 4 pkt.

To oznacza, że na wiosnę w Lidze Europejskiej zagrają dwa polskie zespoły, bo obok Wisły już wcześniej awansowała Legia Warszawa!

Tak relacjonowaliśmy mecz Fulham - Odense:

Koniec meczu!

93. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:2 WISŁA KRAKÓW GRA DALEJ! Bohaterem Wisły Fall, który strzela gola głową po dośrodkowaniu jednego z kolegów. Piłkarze Fulham załamani, bo kilka sekund wcześniej fantastyczną akcję pod polem karnym Odense zmarnował Orlando Sa. Portugalczyk wyszedł sam na sam i za długo zwlekał ze strzałem. Ależ miła sensacja!

92. min. Atakuje Odense, ale nic na razie z tego nie wynika.

90. min. Skończył się regulaminowy czas gry. Czy Odense stać jeszcze na zryw dający Wiśle awans?

88. min. Gecov uderza obok bramki.

85. min. Pięć minut do końca. Na boisko wchodzi Eric Djemba-Djemba. Może to on będzie bohaterem Odense i Wisły Kraków?

78. min. Tym razem groźnie pod bramką Odense. Duff uderza zza pola karnego, na szczęście piłka trafia w plecy jednego z obrońców.

76. min. Kolejna szansa dla Odense. W ostatniej chwili piłkę wybijają obrońcy Fulham. Duńczycy grają o niebo lepiej niż w pierwszej połowie.

69. min. Ależ błąd sędziów! Utaka wyszedł sam na sam z bramkarzem Fulham, ale arbiter liniowy podniósł chorągiewkę. Powtórki pokazały jednak, że spalonego nie było! Mógł być remis i Wisła w tym momencie wyprzedzałaby w tabeli Fulham.

66. min. Piłkarze Odense po strzeleniu gola poczuli się pewniej. Teraz to oni prowadzą grę.

64. min. GOL! 2:1! Odense strzela kontaktowego gola! Wspaniałym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Andreasen! W tym momencie Wisła do awansu potrzebuje tylko jednego gola Duńczyków!

59. min. Groźne uderzenie Bairda z rzutu wolnego. Wessels broni jednak pewnie.

56. min. Fulham spokojnie kontroluje przebieg meczu. Oznacza to tyle, że nie oglądamy żadnych interesujących akcji z obu stron.

50. min. Niewiele brakowało, a Odense strzeliłoby kontaktowego gola. Ruud uderza w długi róg, ale bramkarz Fulham wyciąga się jak długi i wybija piłkę na rzut rożny.

46. min. Jeszcze piłkarze Fulham i Odense nie wyszli na drugą połowę, a w Krakowie Wisła zdążyła już strzelić drugiego gola i wyjść na prowadzenie w starciu z Twente! Pareiko wybił piłkę wprost pod nogi Genkowa, który nie dał szans Marsmanowi. Teraz czekamy tylko na gole Odense!

Po pierwszej połowie Fulham prowadzi z Odense 2:0 i taki wynik eliminuje Wisłę Kraków, która w równoległym meczu remisuje z Twente 1:1. Angielski zespół mógł tak naprawdę prowadzić wyżej, bo Duńczycy zanim stracili gole, dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej.

I połowa:

45. min. Sędzia nie dolicza ani minuty. Koniec pierwszej połowy.

44. min. Piekielnie mocne uderzenie Kelly'ego z narożnika pola karnego. Wessels był jednak czujny.

40. min. Tymczasem w Krakowie jest już 1:1. Wyrównującą bramkę zdobywa przepięknej urody strzałem z przewrotki De Jong.

39. min. Fulham nie ustaje w atakach. Tym razem Dempsey uderza tuż nad bramką.

31. min. GOL! 2:0! Nie mamy dobrych wiadomości dla kibiców Wisły. Dembele zagrywa w uliczkę do Freia, a ten wychodzi sam na sam i uderza między nogami Wesselsa.

27. min. GOL! 1:0! Niestety, Fulham obejmuje prowadzenie. Dempsey dostaje świetne podanie przed pole karne od Zamory i uderza technicznie nie do obrony.

26. min. Znów Odense wybija piłkę z linii bramkowej! Dempsey wychodzi sam na sam, uderza obok Wesselsa, ale w ostatniej chwili swój zespół od utraty bramki ratuje Ruud.

20. min. Przydałby się teraz jakiś gol Odense. Niestety na to się w ogóle nie zanosi. Duńczycy mają problem z wyjściem poza własną połowę.

14. min. Odense naprawdę gra dla Wisły! Po świetnym strzale głową Hangelanda Fulham mogło prowadzić 1:0. Ale najpierw końcami palców tor lotu piłki zmienił Wessels, a po chwili z linii bramkowej futbolówkę wybił rozpaczliwym wślizgiem Kadrii.

12. min. Zamora fatalnie przestrzela z pięciu metrów, a tymczasem w Krakowie Wisła strzela gola i jest 1:0! Prowadzenie mistrzom Polski daje Wiśle Łukasz Garguła. W tym momencie to 'Biała Gwiazda' jest bliżej awansu do dalszej fazy niż Fulham!

10. min. Pierwszy strzał na bramkę. Mocne uderzenie z dystansu Chrisa Bairda broni na szczęście Wessels.

4. min. Spokojny początek meczu. Więcej na razie dzieje się w Krakowie, choć tam też jeszcze nie padła żadna bramka. Zapraszamy do śledzenia relacji z meczu Wisły, która znajduje się tutaj.

Gramy!

Przed meczem:

Duńczycy z trzema punktami na koncie zamykają tabelę grupy K. Wisła zgromadziła sześć "oczek" i jest trzecia, Fulham ma punkt więcej, a Twente prowadzi z 13-punktową zdobyczą. Jeśli Odense nie przegra meczu z Anglikami, a Wiślacy pokonają drużynę z Holandii to mistrz Polski awansuje do dalszej fazy rozgrywek. - Zrobimy wszystko, żeby zwyciężyć - zapewnia obrońca Odense Chris Sorenson.