Liga Mistrzów. Barcelona wygrywa z Szachtarem. RELACJA

0 : 0
Komentarze
Od?wie?
38
90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. Dani Alves strzelał z rzutu wolnego, ale nie trafił w bramkę.

86. min. Szachtar bardzo chciałby strzelić gola, ale nie może sobie poradzić z obroną Barcelony. Goście są zadowoleni z wyniku i nie atakują wszystkimi siłami.

82. min. Willian przedryblował Mascherano, który zatrzymał go nogą na granicy pola karnego. Sędzia, który był z drugiej strony boiska był zasłonięty i nie zatrzymał gry. Szachtarowi chyba nie należał się rzut karny, ale rzut wolny raczej tak.

80. min. Piękna akcja Barcelony i fatalne pudło Pedro, który wpadł w pole karne oddał piłkę do Messiego i po chwili dostał ją z powrotem.

78. min. Eduardo w dobrej okazji w polu karnym Barcelony nie trafia w bramkę. Szachtar gra już tylko po to by strzelić gola rywalom.

74. min. Ależ okazja dla Szachtara! Szybka kontra i Mchitarjan który w polu karnym przyjęciem piłki minął obrońcę, uderzył mocno, pod poprzeczkę, ale doskonale obronił Valdes.

71. min. Gabriel Milito, który przed momentem wszedł na boisko, pierwszą interwencję przypłacił żółtą kartką. Brutalnie sfaulował Eduardo.

69. min. Na stadionie w Doniecku odzywają się gwizdy, bo Barcelona utrzymuje się przy piłce, ale nie próbuje atakować.

66. min. Xaviego nie ma już na boisku. Został zmieniony przez Pedro Rodrigueza. Trener Barcelony o awans może już być spokojny.

63. min. Atak Szachtara zatrzymany przez Gerarda Pique. Willian nie potrafił sobie poradzić z obrońcą Barcelony.

59. min. Okazja dla Barcy. Błyskotliwy rajd Messiego i Argentyńczyk oddał piłkę Afellayowi. Strzał skrzydłowego obronił Piatow, a dobitka Daniego Alvesa poszybowała nad poprzeczką.

58. min. Teraz było groźnie pod bramką Barcelony. Mchitarjan próbował strzelać z ostrego kąta, ale trafił w Pique. Odbity strzał dobijał Hubschman, ale też trafił w obrońcę.

55. min. Dużo błędów Szachtara w ataku. Kubin na prawym skrzydle czekał przez moment, by w odpowiednim momencie zagrać piłkę Douglasowi Coscie, ale ten i tak wybieg do podania zbyt szybko i został złapany w pułapkę ofsajdową.

52. min. Piłkarze z Doniecka próbują poradzić sobie z obroną Barcelony prostopadłymi podaniami. Przed momentem Szewczuk nie dobiegł do jednego z takich zagrań.

50. min. Dośrodkowanie Daniego Alvesa z prawego skrzydła wybijają obrońcy Szachtara. Teraz Barcelona prowadzi grę.

46. min. Gramy po przerwie.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Dośrodkowanie Szachtara z rzutu rożnego bezbłędnie wyłapał Victor Valdes.

43. min. Gol dla Barcelony! Leo Messi strzelił swojego 48 gola w tym sezonie. Pobił w ten sposób własny rekord z poprzedniego sezonu. Po dośrodkowaniu Daniego Alvesa zwiódł obrońcę i pokonał Piatowa.

42. min. Wreszcie Ibrahim Afellay przypomniał o sobie, ale jego strzał z 20 metrów broni Piatow.

40. min. Mecz zrobił się mniej ciekawy niż w pierwszych minutach, żadna z drużyn nie stworzyła przez ostatnie kilka minut sytuacji podbramkowej.

35. min. Dośrodkowanie z rzutu rożnego poszybowało w pole karne Szachtara, ale żaden z napastników nie wbił piłki do bramki. W zamieszaniu w twarz został uderzony Gerard Pique, ale już wstał.

31. min. Barcelona teraz częściej ma pikę. Przed momentem Leo Messi w doskonałej sytuacji z Piatowem nie trafił do siatki.

28. min. Pierwszy strzał Leo Messiego. 20 metrów od bramki Szachtara dostał podanie od Busquetsa ale trafił prosto w ręce Andrieja Piatowa.

24. min. Kolejna akcja Szachtara. Kobin z prawego skrzydła zagrał do niekrytego w polu karnym Jadsona. Ten uderzył prosto w bramkarza. Gospodarze zmarnowali już kilka świetnych okazji do strzelenia gola.

21. min. Świetny rajd Williana, który przebiegł 50 metrów lewym skrzydłem i... stracił piłkę. Po chwili Xavi strzelał na bramkę Szachtara, ale tuż nad poprzeczką.

19. min. Znów kilkoma podaniami piłkarze Szachtara mogli rozmontować obronę Barcelony. Jadson podał do wybiegającego na czystą pozycję Luiza Adriano, ale trochę niedokładnie i piłkę przejęli obrońcy.

17. min. Barcelona zaatakowała i dośrodkowanie Daniego Alvesa jeden z obrońców Szachtara wybija na rzut rożny. Gospodarze nie chcą ryzykować groźnej sytuacji we własnym polu karnym.

14. min. Strzał Jadsona sprzed pola karnego Barcelony poleciał prosto w ręce Valdesa. Mija kwadrans meczu, a Barcelona nie strzelała jeszcze na bramkę rywali ani razu.

11. min. Szachtar przeważa. Ataki, zwłaszcza rajdy Williana lewym skrzydłem, są groźne. Często piłkarzom z Doniecka brakuje niewiele by minąć rywala.

9. min. Ależ sytuacja dla Szachtara! Świetne podanie Douglasa Costy do Luiza Adriano, który w sytuacji sam na sam z Victorem Valdesem trafił prosto w niego.

7. min. Groźny atak Szachtara, ale Willian pogubił się w dryblingu na lewej stronie pola karnego Barcelony.

4. min. Atak Szachtara lewym skrzydłem, ale dośrodkowanie Szewczuka wybili obrońcy.

3. min. W pierwszych minutach częściej przy piłce jest Szachtar, ale gospodarze mają problemy z wyjściem z własnej połowy.

1. min. Już gramy.

20:34 Szachtar zagra bez kontuzjowanego obrońcy Darjo Srny. Ukraińcy w 55 meczach na wąłsnym boisku nie przegrali 54 razy. Ulegli dopiero w ten weekend w meczu z Obołonem Kijów.

20:01 Mecz rozpocznie się o 20.45. Barcelona zagra bardzo mocnym składem, wbrew opiniom, że może oszczędzać niektórych piłkarzy przed El Clasico, z Xavim i Messim grającymi od początku.