Liga Mistrzów. Arsenal przegrał z Bragą i wciąż nie jest pewny awansu

2 : 0
Komentarze
Od?wie?
41
Sędzia Viktor Kassai nie zaliczy tego meczu do udanych. W 77. minucie popełnił błąd, który być może zaważył na wyniku spotkania. Chamakh i Vela rozegrali akcję na jeden kontakt, ten drugi minął obrońcę i już wychodził sam na sam, gdy został przez miniętego powalony na ziemię! Sędzia gwiżdże - rzut karny? Nie - żółta kartka dla Veli za symulowanie! To była całkowicie błędna decyzja arbitra. Tym bardziej brzemienna w skutkach, że po paru minutach kontratak wyprowadzili gospodarze, piłkę przejął Matheus i w sytuacji sam na sam nie dał Fabiańskiemu szans.

Arsenal musiał się odkryć, zaryzykował i doliczonym czasie gry dostał kontratak, który znów na bramkę zamienił Matheus. I tym razem Fabiański mógł tylko bezradnie patrzeć, jak piłka wpada do siatki.

Wcześniej Polak nie miał dużo roboty, nie popełnił żadnego błędu, grał pewnie na przedpolu, nie mógł popisać się na linii. To Arsenal był bowiem stroną przeważającą, rozgrywał piłkę, od czasu do czasu tworzył okazje bramkowe. Nie było ich jednak dużo, nie były też stuprocentowe. Na pewno cegiełkę do tego wyniku dołożył sędzia, ale to indolencja w ataku była główną przyczyną porażki Arsenalu.

Syatucja w grupie H wygląda następująco: prowadzi Szachtar Donieck (12 pkt) przed Arsenalem i Bragą (po 9 punktów, ale Arsenal ma lepszy bilans meczów bezpośrednich - w Londynie wygrał aż 6:0). Czwarte miejsce, bez szans na walkę o cokolwiek, zajmuje Partizan Belgrad. Drużynie Fabiańskiego, by awansować do fazy pucharowej, potrzebne jest zwycięstwo w ostatnim meczu z Partizanem. Jeśli nie wygra, będzie musiała spoglądać bacznie na Donieck, gdzie Szachtar podejmował będzie Sporting.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +4 Koniec meczu!

90. min. +3 GOL dla Bragi! Matheus przejął piłkę w okolicach połowy boiska, pognał z nią w pole karne Arsenalu, trochę się pogubił, dogoniło go trzech piłkarzy Arsenalu, ale ten ograł ich jak dzieci i z około 16 metrów strzelił nie do obrony - w samo okienko bramki Fabiańskiego.

90. min. +1 Arsenal poczyna sobie dość nieporadnie. Próbuje wrzutek na świetnie grającego głową Chamakha, ale żadna z nich nie sięgnęła celu.

89. min. Nic z tego.

88. min. Rzut wolny dla Arsenalu z narożnika pola karnego.

85. min. Arsenal rzuca się do odrabiania strat.

83. min. GOL dla Bragi! Kontratak gospodarzy, przepiękne długie podanie do Matheusa, który wychodzi sam na sam z Fabiańskim i nie daje Polakowi szans! 1:0!

77. min. Akcja na jeden kontakt Rosicky - Vela, ten drugi minął obrońcę i już wychodziłby sam na sam, gdyby nie został przez miniętego powalony na ziemię! Sędzia gwiżdże - rzut karny? Nie - żółta kartka dla Veli za symulowanie! Całkowicie błędna decyzja arbitra.

76. min. Gibbs mija niczym chorągiewki trzech rywali, jego dośrodkowanie blokują jednak obrońcy.

73. min. Szansa dla Arsenalu! Rosicky wpada w pole karne, zagrywa mocno po ziemi w kierunku Walcotta i Bendtnera, ale obrońcy w ostatniej chwili wybijają piłkę na rzut rożny.

71. min. Żółta kartka dla Denilsona, rzut wolny dla Sportingu. Bardzo złe dośrodkowanie.

69. min. I wywoływana wcześniej zmiana - Nasri za Fabregasa.

67. min. Coś niedobrego dzieje się z Fabregasem. Pomocnik Arsenalu prosi o zmianę.

62. min. Fabregas, przez którego przechodzi każda akcja Arsenalu, zagrywa prostopadle do Bendtnera, ale rosłego napastnika uprzedził obrońca.

60. min. Dużo szczęścia Fabiańskiego - potężny strzał Aguiara mija słupek bramki Polaka.

57. min. Dobre rozegranie Arsenalu i próba Fabregasa - znów niecelna. Anglicy mają przewagę, to oni nadają grze ton, ale stuprocentowych sytuacji stworzyć sobie nie potrafią.

55. min. Aguiar ukarany żółtą kartką za faul na Fabregasie.

52. min. Ładna próba Walcotta z dystansu - niecelna.

50. min. Podanie Fabregasa do Walcotta - młody Anglik na spalonym.

46. min. Zaczęli drugą połowę.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy - 0:0. Fabiańskie nie ma na razie dużo pracy.

40. min. Bendtner bliski pokonania... Fabiańskiego. Piłka mija słupek o centymetry. Często tak się dzieje, gdy napastnik próbuje pomagać w obronie.

37. min. Akcja dwójki Fabregas - Walcott powstrzymana w bardzo dobrym stylu przez bramkarza Sportingu. Felipe ma znacznie więcej pracy niż Fabiański.

34. min. Po pierwszych trzydziestu minutach statystyki wyglądają następująco - 65% do 35% dla Arsenalu w posiadaniu piłki, 1 do 1 w strzałach celnych...

31. min. Fabregas strzela celnie, ale zbyt lekko - radzi sobie Felipe.

30. min. Szansa dla Arsenalu - rzut wolny z 25 metrów,

27. min. Arsenal wciąż próbuje, ale dość nieporadnie. Braga broni się bardzo skutecznie.

23. min. Denilson traci piłkę i naraża Arsenal na kontratak. Na szczęście nic z tego.

21. min. Teraz dobra interwencja Fabiańskiego, który poradził sobie z zagraniem Limy.

18. min. Arsenal wywiera na rywalach presję, przeważa, ale nie potrafi skonstruować groźnej akcji.

16. min. Dośrodkowanie Fabregasa dobrze wybija Felipe.

14. min. Fabiański nie ma na razie dużo pracy, podobnie jak i jego vis a vis.

9. min. Krótka gra Arsenalu, próba sforsowania obrony rywali, ale ci ustawieni bardzo szczelnie nie pozwolili na prostopadłe podanie.

6. min. Groźna akcja Sportingu - dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzał głową ponad bramką Fabiańskiego.

3. min. Początek spotkania dla Arsenalu. Londyńczycy aktywniejsi, groźniejsi.

1. min. Zaczęli.

Przed meczem:

W dzisiejszym spotkaniu Arsenal wystąpi bez kilku czołowych piłkarzy. W Portugalii nie zagrają m.in. Robin van Persie, Andriej Arszawin Gael Clichy i Thomas Vermaelen.

Remis pozwoli drużynie Fabiańskiego awansować do fazy pucharowej. Nad Sportingiem Arsenal ma trzy punkty przewagi, a w pierwszym meczu ograł rywali 6:0 - czytaj zapowiedź meczu.