Liga Mistrzów. Arsenal przegrał z Szachtarem. RELACJA

Komentarze
Od?wie?
32
Koniec meczu.

90. min. I jeszcze jedna obrona Łukasza Fabiańskiego. Polak musnął palcami piłkę po strzale po ziemi Marcelo Moreno. Uratował Arsenal przed wyższą porażką.

87. min. Fabiański broni strzał Eduardo. Arsenal zamiast atakować, traci piłkę w środku pola.

85. min. Groźnie z pola karnego strzelał Carlos Vela, ale bramkarz Szachtara stał właśnie tam gdzie poleciała piłka.

83. min. Na końcowe minuty Arsene Wenger wpuścił na boisko Marouane Chamakha. Ale Szachtar doskonale się broni. Pilnuje, by piłka była daleko od jego pola karnego.

77. min. Fabiański broni bez problemów uderzenie z rzutu wolnego. Ale to Szachtar jest bliższy podwyższenia prowadzenia niż Arsenal wyrównania.

74. min. Teixeira, który w drugiej połowie wszedł na boisko, rozruszał atak Szachtara. Akcje gospodarzy skrzydłami są naprawdę groźne, a Clichy, którego błąd dał Szachtarowi gola, najwyraźniej czuje się na boisku niepewnie.

68. min. Łukasz Fabiański efektownie rzucił się pod nogi Luiza Adriano. Ale w drugiej połowie nie ma wiele pracy. Po przerwie Szachtar strzelał tylko raz.

66. min. Świetna obrona Piatowa. Bramkarz Szachtara zatrzymał uderzenie głową Squillaciego po rzucie wolnym.

62. min. Jadson domaga się rzutu karnego za faul Squilaciego w polu karnym, ale sędzia uznał, że nie było przewinienia.

57. min. Fatalne podanie Walcotta do Wilshere'a. Zmarnował całą akcję Arsenalu. Goście próbują atakować wymieniając krótkie podania w środku pola, ale na razie nie mogą zbudować kompletnej akcji.

54. min. Ależ okazję zmarnował Wilshere! Piłka gdzieś zgubiła się pod nogami jednego z obrońców Szachtara i trafiła do piłkarza Arsenalu, który próbował strzałem z woleja trafić w samo okienko bramki Piatowa, ale przestrzelił.

50. min. Teraz to goście są częściej przy piłce, ale Szachtar umiejętnie się broni. Skutecznie wypycha Arsenal spod własnego pola karnego. Nieliczne dośrodkowania lądują na głowach obrońców Szachtara.

46. min. Już grają w Doniecku.

Przerwa

45. min. A jednak! Gol dla Szachtara! Srna zabrał na prawym skrzydle piłkę Clichy'emu, podał w środek pola karnego, a tam Eduardo nie dał szans Fabiańskiemu.

43. min. Pod koniec pierwszej połowy żadna z drużyn nie stwarza zagrożenia dla rywala.

38. min. Fabiański znów łapie piłkę po strzale Srny. Szachtar ostrzeliwuje bramkę Polaka.

35. min. Nicklas Bendtner w niegroźnej sytuacji złapał się za nogę i na razie zszedł z boiska. Nie wiadomo czy na nie wróci.

33. min. Obrona Arsenalu popełnia błędy. Przed chwilą dużo swobody w polu karnym miał Jadson. Strzelił jednak prosto w Fabiańskiego. Polak zdecydował się chyba, ze nie będzie w tym meczu piąstkować piłki. Wszystko łapie.

28. min. Gol dla Szachtara! Eastmond nie zaliczy swojego debiutu do udanych bo po dośrodkowaniu Czygryńskiego z rzutu wolnego sam wpakował piłkę do własnej bramki. Łukasz Fabiański tylko popatrzył na niego z wyrzutem. Nic nie mógł zrobić.

26. min. Piłkarze Arsenalu próbują kontrować. Z łatwością utrzymują się przy piłce na połowie Szachtara, ale nie atakują całą drużyną.

23. min. Częściej przy piłce jest Szachtar. Groźnie prawą strona boiska atakuje Srna, ale gospodarze są niedokładni. Przed momentem Willian strzelił wysoko nad poprzeczką.

18. min. Ależ okazja dla Szachtara. Najpierw Jadson po dośrodkowaniu trafił w słupek. Ale piłka cały czas była w okolicach pola karnego Arsenalu. W końcu trafiła 10 m od bramki Fabiańskiego i Polak fenomenalnie obronił strzał Dymitra Czygryńskiego.

14. min. Kolejna bardzo pewna interwencja Fabiańskiego. Willian z lewej strony pola karnego minął obrońcę i z ostrego kąta strzelił mocno po ziemi. Polak złapał piłkę.

10. min. Gol dla Arsenalu! Doskonała kontra londyńczyków. Podanie od obrońcy poszybowało na połowę Szachtara, a tam Theo Walcott już nikomu nie dał się dogonić. Strzelił pewnie, obok interweniującego Piatowa.

4. min. W zamieszaniu podbramkowym przy rzucie rożnym Nicklas Bendtner skopał bramkarza Szachtara. Andriej Piatow długo nie podnosił się z boiska.

2. min. Już w pierwszych minutach Polak sprawdzony w bramce. Bezbłędnie wyłapał strzał Dario Srny. z rzutu wolnego.

1. min. Już gramy.

20:44 W pierwszym składzie Arsenalu w Lidze Mistrzów debiutuje dziś Craig Eastmond.

20:42 Oba zespoły już na środku boiska. Wysłuchują hymnu Ligi Mistrzów.

20:08 Mecz rozpocznie się za nieco ponad pół godziny. Łukasz Fabiański między słupkami bramki Arsenalu. Wojciech Szczęsny na ławce.