Liga Mistrzów. Arsenal rozbił Szachtar. Fabiański bronił 90 minut. RELACJA

5 : 1
Komentarze
Od?wie?
30
90. min. +2 Koniec meczu.

89. min. Douglas Costa z rozmachem uderzył na bramkę Fabiańskiego zza pola karnego, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

87. min. Arszawin po starciu z Ratem w polu karnym Szachtara padł na murawę, ale rzutu karnego nie ma.

85. min. W ostatnich minutach meczu to Arsenal się cofnął, a piłkę rozgrywają gospodarze.

82. min. Gol dla Szachtara! Wreszcie strzela ktoś inny niż Arsenal. Ale Eduardo tego lata przyszedł do Szachtara... właśnie z Arsenalu. Wykorzystał niezdecydowanie obrońców z Londynu, którzy nie potrafili wybić piłki. Łukasz Fabiański nie popełnił błędu. Uderzenie Eduardo trafiło tuż przy słupku.

80. min. Łukasz Fabiański przytomnie wyszedł do dośrodkowania na 15 metr. Złapał piłkę, ale wielkiego zagrożenia nie było, bo obrońca pilnował, by żaden piłkarz Szachtara mu nie przeszkodził.

78. min. Statystyki strzałów Arsenalu: 7 strzałów, 6 celnych, 5 goli.

76. min. Jedna z niewielu sytuacji, która mogła zagrozić bramce Łukasza Fabiańskiego, ale strzał jednego z piłkarzy Szachtara sprzed pola karnego został zablokowany.

75. min. Szachtar ma ogromny problem z przejściem środkowej linii boiska. Gra toczy się tylko na jednej połowie.

69. min. Arsenal kontynuuje gromienie rywala. Nasri leciutko przerzucił piłkę nad obroną Szachtara, a Chamakh, który nie był na pozycji spalonej, przyjął piłkę i strzelił obok bramkarza.

66. min. I kolejny gol dla Arsenalu Londyńczycy dziś strzelają z olbrzymią łatwością. Tym razem Wilshere wbiegłał w pole karne, wymienił podania z Rosickim i pokonał Piatowa. Wystarczyło kilka podań, by rozmontować obronę Szachtara.

63. min. Chwilę po strzeleniu gola zarówno Fabregas, jak i Luiz Adriano, który faulował w polu karnym, zostali zmienieni przez trenerów.

60. min. Gol dla Arsenalu! Cesc Fabregas wykorzystał rzut karny po faulu Luiza Adriano. Szachtar jest teraz w bardzo trudnej sytuacji.

54. min. W drugiej połowie Szachtar częściej podchodzi pod pole karne Arsenalu, ale napastnicy gospodarzy często są łapani na spalonym.

49. min. W ciągu kilku minut dwa strzały poszybowały w kierunku bramki bronionej przez Łukasza Fabiańskiego. Polak świetnie obronił uderzenie Luiza Adriano. Strzał Kutchera był niecelny.

46. min. Grają po przerwie.

45. min. Koniec pierwszej połowy.

42. min. Gol dla Arsenalu! Tym razem Song zrewanżował się podaniem Nasriemu. Dośrodkował w pole karne, a tam Francuz ze swobodą przyjął piłkę mijając obrońcę i strzelił obok bramkarza Szachtara Andrieja Piatowa.

41. min. Wreszcie gospodarzom udało się przedostać w pole karne Arsenalu. Teixeira wywalczył rzut rożny, Fabiański wybił dośrodkowanie, a po chwili strzał Rata poszybował nad poprzeczką.

36. min. Szachtar próbuje przedostać się pod bramkę Arsenalu dalekimi przerzutami piłki. Żadnego efektu to nie przynosi, ale innego pomysłu gospodarze nie mają.

32. min. Na razie piłkarze obu drużyn przez pół godziny strzelali tylko trzy razy. Łukasz Fabiański nie miał na razie okazji do interwencji.

27. min. Po raz drugi w tym meczu Tomas Rosicky padł jak rażony gromem. Sędzia po raz drugi nawet nie sięgnął po gwizdek.

23. min. Nasri strzelał atomowo z 15 m. Nikogo przy nim nie było. ale kopnął prosto w bramkarza Szachtara.

19. min. Gol dla Arsenalu Song wykorzystał dośrodkowanie Samira Nasriego z rzutu rożnego i choć był sam w polu karnym, poradził sobie z obrońcami.

14. min. Groźny strzał Rata z dystansu, ale piłka minęła o pół metra słupek bramki Arsenalu. Łukasz Fabiański asekurował bramkę.

10. min. Pierwsza groźna sytuacja. Chamakh o kilka centymetrów minął się w polu karnym z dośrodkowaną piłką.

8. min. Wilshere i Fabregas ładnie wymieniali podania w środku boiska, ale gdy zbliżyli się do pola karnego wybili im ją obrońcy.

3. min. W pierwszych minutach częściej przy piłce piłkarze Szachtara, ale na razie żadna z drużyn nie zagroziła rywalowi.

1. min. Już grają.

20:43 Piłkarze obu drużyn są już na boisku. W meczu z Arsenalem ma okazję zagrać były piłkarz drużyny z Londynu, Eduardo, ale na razie siedzi na ławce.