Liga Mistrzów. FC Barcelona - Panathinaikos Ateny 5:1. Koncert pod batutą Messiego

5 : 1
Komentarze
Od?wie?
39
Barcelona dominowała w meczu z Panathinaikosem od samego początku meczu do jego ostatniej minuty, ale jako pierwsi bramkę zdobyli gracze Panathinaikosu. Błąd obrońców Barcelony, przede wszystkim Abidala, wykorzystał Govou, który w 20. minucie dał ateńczykom prowadzenie. Na odpowiedź mistrzów Hiszpanii nie trzeba było długo czekać. Już dwie minuty później wyrównującą bramkę zdobył Leo Messi po fantastycznym dograniu Xaviego.

11. minut później było już 2:1. Rzut rożny wykonywał Xavi, dograł na głowę Messiego, który przedłużył piłkę wprost na nogę Davida Villi. Tuż przed końcem pierwszej połowy drugą bramkę strzelił Messi. Argentyńczyk wbiegając w pole karne wymeinił kilka podań z Xavim i Pedro, wszedł w pole karne i uderzył przy prawym słupku.

Drugą połowę Barcelona mogła rozpocząć od czwartej bramki, ale rzutu karnego nie wykorzystał Messi. Argentyńczyk uderzył zbyt lekko, Tzorvas nie miał żadnych problemów z obroną strzału. Kontrolująca cały czas mecz Barcelona wepchnęła rywalom przed końcowym gwizdkiem dwie bramki. W 78. minucie niecelny strzał Messiego dobił Pedro, a w doliczonym czasie gry fantastyczne podanie Argentyńczyka wykorzystał Dani Alves.

Messi bez wątpienia był bohaterem tego meczu. Strzelił dwie bramki, a przy pozostałych miał ogromny udział. Jedyne o co można się przyczepić do Messiego to zmarnowany rzut karny.

Barcelona po pierwszej kolejce spotkań będzie liderem grupy D. W drugim meczu tej grupy FC Kopenhaga wygrała 1:0 z Rubinem Kazań, w którym cały mecz rozegrał Rafał Murawski.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

Koniec meczu. Barcelona wygrywa 5:1 i jest liderem grupy D.

90. min. +3 5:1 Messi fantastycznie przerzucił piłkę nad obroną Panathinaikosu wprost na głowę doskonale wychodzącego Daniego Alvesa, który przelobował wysuniętego Tzorvasa.

90. min. Sędzia doliczył trzy minuty.

85. min. Karagounis otrzymał żółtą kartkę za faul na Inieście. Do końca meczu jeszcze pięć minut.

82. min. Znów świetna okazja dla Barcelony, ale nie ma bramki. Strzelał Messi, Tzorvas nie dał się zaskoczyć.

78. min. 4:1 - Pedro. Prostopadłe podanie do Messiego, który uderza wzdłuż linii bramkowej. Piłka odbija się od obydwu słupków i wypada przed bramkę wprost pod nogi Pedro, który z 1,5 metra wepchnął ją do siatki.

73. min. Pierwsza od kilkunastu minut akcja ofensywna Panathinaikosu, ale niedokładne zagranie Garcii kończy się wybiciem od bramki Valdesa.

69. min. Znów zamieszanie w polu karnym Panathinaikosu i znów górą greccy obrońcy.

67. min. Groźna akcja lewym skrzydłem Abidala, który zgrywa do Villi, ale Hiszpanowi nie udaje się oddać strzału.

65. min. Na trybunach Camp Nou jest m.in. Pau Gasol, dwukrotny mistrz NBA z Los Angeles Lakers, który w przeszłości był zawodnikiem katalońskiego klubu, urodził się w Barcelonie.

62. min. Barcelona powinna prowadzić już 4:1. Pedro dostał fantastyczne podanie od Messiego 10 metrów przed bramką, ale zamiast strzelać postanowił minąć bramkarza. Zrobił o jeden zwód za dużo i nie zdołał oddać groźnego strzału.

55. min. Nadal 3:1. Leo Messi nie wykorzystał rzutu karnego. Argentyńczyk uderzył lekko, po ziemi. Bramkarz Panathinaikosu wyczekał, ruszył w kierunku piłki w momencie strzału i spokojnie sparował ją przed siebie. Na dobitkę nie było szans.

54. min. Rzut karny dla Barcelony Messi faulowany w polu karnym.

53. min. Niesygnalizowany strzał Villi o mały włos nie skończył się bramką. Piłka minęła słupek bramki Tzorvasa dosłownie o centymetry.

46. min. Rozpoczęła się druga połowa!

Przerwa Barcelona dominuje w pierwszych 45. minutach meczu z Panathinaikosem. Grecy mieli tylko jedną akcję, ale strzelili z niej bramkę. Stracony gol otrzeźwił grającą dobrze, ale z początku niedokładnie Barcelonę. Dwie bramki strzelił fenomenalny Leo Messi, jedną dołożył David Villa i Katalończycy schodzą do szatni prowadząc 3:1.

45. min. 3:1, Messi. Koronkowa akcja Barcelony. Wszystko zaczęło się 24 metry od bramki Tzorvasa. Messi wbiegając w pole karne wymienił kilka podań z Xavim i Pedro, wszedł między obrońców i uderzył nie do obrony w przy prawym słupku.

43. min. Szybka kontra Barcelony, Villa do Xaviego, ten w polu karnym do Messiego, ale Argentyńczyk strzelił w poprzeczkę.

40. min. Kontra Panathinaikosu, ale bez większego zagrożenia pod bramką Barcelony.

33. min. 2:1, David Villa! Rzut rożny dla Barcelony. Xavi dośrodkowuje wprost na głowę Messiego, który przedłuża piłkę do stojącego na długim słupku Villi. Nowy nabytek bez namysłu z powietrza uderza tuż przy słupku. Bramkarz Panathinaikosu nie miał szans, zaspała obrona.

30. min. Xavi z rzutu wolnego, szukał podaniem Puyola, ale zagrał zbyt lekko. Tzorvas z łatwością złapał piłkę.

26. min. Messi, Pedro i Alves wymienili kilka podań na kilku metrach, zakręcili obroną Panathinaikosu, ale strzału oddać im się nie udało. Messi na spalonym.

22. min. 1:1 - remis! Messi wyrównuje po fantastycznym podaniu od Xaviego. Momentalna odpowiedź Katalończyków.

20. min. 0:1 dla Panathiaikosu Fatalny błąd defensywy Barcelony. Piłkę spod bramki wybił Tzorvas, piętką zgrał ją Cisse do Govou, który wyprzedził dwóch obrońców i strzelił obok Valdesa.

17. min. Messi groźnie z lewej strony wszedł w pole karne, ale wywalczył tylko rzut rożny.

15. min. Rzut wolny z około 25 metrów dla Barcelony. Messi uderzył jednak wysoko nad murem i nad bramką Panathinaikosu.

11. min. Groźny strzał Messiego zza pola karnego, Tzorvas bez większych problemów łapie piłkę. Panathinaikos gra bardzo defensywnym ustawieniem z czterema obrońcami i pięcioma pomocnikami, którzy bronią dostępu do bramki. Z przodu jest liga wysunięty Cisse, ale on także włącza się w akcje defensywne.

9. min. Starcie o piłkę w środku pola. Puyol zderzył się z Cisse, boleśnie upadł na plecy, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

6. min. Sześć minut meczu za nami, a Barcelona miała już dwie dobre okazje do strzelenia bramki. Ostatnią po rzucie rożnym, ale strzał Pique zblokował obrońca.

4. min. Pedro popędził szybko prawą stroną, zagrał płasko po ziemi w pole karne, ale niedokładnie i Panathinaikos wyszedł ze sporych kłopotów. Na razie Grecy zepchnięci do defensywy.

2. min. Już groźna akcja Barcelony. Strata Panathinaikosu pod własną bramkę, dośrodkowanie w pole karne wprost na głowę Messiego. Bramkarz Panathinaikosu wyciągnął się jak struna i cudem wybił piłkę. Po chwili kolejna akcja Barcelony, ale podanie nie doszło do napastników.

1. min. Gramy!

20:39 Wyniki ze wszystkich stadionów Ligi Mistrzów śledź w Multirelacji Sport.pl

20:34 Serwis Zczuba.pl inauguruje grupowe rozgrywki Ligi Mistrzów meczem Manchester United - Glasgow Rangers. Zapraszamy do relacji Zczuba i na żywo.

20:32 W pierwszym składzie Panathinaikosu wyjdą: Tzorvas - Marinos, Boumsong, Kante, Vyntra - Silva, Simao - Govou, Katsouranis, Leto - Cisse

20:32 Barcelona rozpocznie następującą jedenastką: Valdes - Alves, Pique, Puyol, Abidal - Xavi, Busquets, Iniesta - Messi, Villa, Pedro

20:31 Panathinaikos w dwóch kolejkach ligi greckiej wywalczył cztery punkty. W ostatnią sobotę pokonał na wyjeździe skromnie 1:0 Aris Saloniki.

20:30 W drugiej kolejce Primera Division Barcelona przegrała u siebie 0:2 z Herculesem Alicante w drugiej kolejce Primera Division. Dwa gole dla beniaminka ligi hiszpańskiej zdobył sprowadzony latem z Borussii Dortmund Nelson Valdez. Latem drużynę z Alicante oskarżano o kupowanie meczów w drugiej lidze. Czytaj więcej