Superpuchar Europy. Inter Mediolan - Atletico Madryt 0:2

0 : 2
Komentarze
Od?wie?
50
Poza nielicznymi przebłyskami mecz nie zachwycił. Maicon, który najpierw był postacią wyróżniającą się w Interze, później popełnił kilku błędów, które nie pozostały bez wpływu na wynik.

Chociaż błyszczący na mundialu w RPA Forlan również nie był w piątek w najwyższej formie, to właśnie jego drużyna mogła cieszyć się z pierwszego trofeum w tym sezonie. Zasłużenie, bo Atletico było ekipą lepszą.

Pierwsza bramka padła w 62 min. po dwójkowej akcji Aguero i Reyesa. Ten drugi, świetnie prezentujący się w drugiej połowie, niemal przewracając się wpadł w pole karne i uderzył z bliskiej odległości, nie dając będącemy w dobrej dyspozycji Cesarowi żadnych szans. Drugi gol padł dokładnie 20 min. później. Tym razem obrona Interu zagapiła się, Aguero dostał piłkę po ziemi wzdłuż bramki i wpakował ją do siatki z najbliższej odległości.

Inter miał jeszcze szansę się odgryźć, bo minutę przed końcem meczu Raul Garcia sprowokował rzut karny, ale uznany w czwartek za najlepszego napastnika poprzedniej edycji Ligi Mistrzów Diego Milito uderzył przeciętnie, a do tego golkiper Atletico potwierdził świetną dyspozycję.

90. min. +3 Koniec meczu. Atletico z Superpucharem Europy!

90. min. +2 Musimy nadrobić liczbę kartek. Tym razem żółta dla Samuela.

90. min. De Gea broni! Nie dość, że nie było to najlepsze wykonanie rzutu karnego, to jeszcze bramkarz rzucił się znakomicie! Najlepszy napastnik Ligi Mistrzów ubiegłego sezonu marnuje okazję!

89. min. Rzut karny dla Interu! Raul Garcia fauluje Eto'o i dostaje żółtą kartkę.

87. min. Inter chyba musi pogodzić się z porażką. Ale jeszcze próbuje.

85. min. Pierwsza żółta kartka! Simao za przeszkadzanie w wykonaniu rzutu wolnego.

82. min. GOL! 0:2! Aguero! Obrona Interu znowu totalnie zaspała, akcja lewym skrzydłem, piłka po ziemi wzdłuż bramki, jeden z defensorów nawet się przewraca i Aguero spokojnie wkopuje piłkę do siatki z najbliższej odległości.

81. min. Zmiana w Atletico. Za Forlana Jurado.

80. min. Forlan mocno uderza z rzutu wolnego, ale Cesar znowu pewnie.

79. min. Zmiana w Interze. Młody Coutinho za Sneijdera.

77. min. Aguero uderza sprzed pola karnego, ale Julio Cesar broni.

75. min. Rzut rożny, zawahanie bramkarza, błąd obrońców, ale zawodnik Interu i tak uderza głową ponad bramką z kilku metrów.

74. min. Włosi biorą się w końcu do roboty, ale Atletico gra bardzo dobrze i może nie starczyć Interowi czasu na przeprowadzenie skutecznej akcji.

72. min. Efektowna akcja Interu, ale po bardzo ładnie przerzuconej nad obrońcami piłce Milito był jednak na spalonym.

70. min. Bardzo wolno schodzi z boiska Reyes. Nie wiadomo czy zdąży zejść do końca meczu. Zastąpić go ma młodziutki Fran Merida.

68. min. Zmiana w Interze. Pandev za Stankovica.

67. min. Inicjatywę na dobre przejęło Atletico. Inter trochę nie bardzo wie, co ma teraz zrobić.

65. min. Z bardzo podobną akcją wdarł się w pole karne Interu Aguero, ale tym razem Cesar miał trochę większą możliwość reakcji i zdołał wybić piłkę przed siebie.

62. min. GOL! 0:1! Reyes! Dwójkowa akcja z Aguero, przewracając się Reyes wpadł w pole karne, biegł w kierunku bramki, przebiegł obok Maicona i uderzył z bliskiej odległości, z ostrego kąta, a piłka prześlizgnęła się jeszcze po rękawicy bramkarza.

59. min. Sneijder za długo się bawił i Asuncao odebrał mu piłkę, pobiegł natychmiast na bramkę rywali i zasłaniany przez innego z madrytczyków Cesar w fantastyczny sposób uratował swój zespół przed stratą bramki.

56. min. Eto'o dostał piłkę w pole karne, ale naprawdę znakomitym wślizgiem popisał się Perea i wybił mu piłkę.

53. min. Reyes zagrał w pole karne do Aguero, który musiał się przeciskać przez pięciu rywali. Walczył dzielnie, ale poległ.

51. min. I znowu na boisku zaczyna być naprawdę nieciekawie.

48. min. Perea popełnia błąd i Milito wpada w pole karne, jednak oba jego strzały zostają zablokowane.

46. min. Druga połowa zaczyna się bez zmian w obu ekipach.

45. min. Pod koniec przycisnęło trochę Atletico. Reyes uderzył jeszcze nieźle, ale nad bramką i sędzia, nic nie doliczając, zakończył pierwszą połowę.

42. min. Aguero stracił w polu karnym piłkę na rzecz Zanettiego, ale po chwili ją odzyskał i natychmiast potężnie uderzył. Nad poprzeczką.

41. min. Inter wychodził z niezłym kontratakiem, niesłusznie przerwanym przez sędziego, zdaniem którego Eto'o znalazł się na spalonym. Nawet nie protestował, ale chyba tylko dlatego, że uznał, iż to bez sensu.

39. min. Cambiasso brutalnie potraktowany przez rywala leżał przez chwilę na murawie.

37. min. Eto'o wdał się w polu karnym rywali w beznadziejny drybling, przez co poszła kontra tak fatalnie wyprowadzana przez Aguero, że wyszło na zero.

35. min. Dwie dobre akcje Atletico. Pierwsza zostaje jednak powstrzymana faulem na Reyesie, a w drugiej strzał zostaje zablokowany. Zdecydowanie można stwierdzić, że uaktywnił nam się Reyes.

33. min. Żaden z obrońców nie kwapił się, żeby zainteresować się Aguerem, który podbiegł pod linią pola karnego i świetnie uderzył. Minimalnie obok bramki.

32. min. Eto'o trochę drybluje, ale w końcu decyduje się uderzyć między obrońcami. Piłka mija jednak słupek bramki Atletico.

31. min. Raul Garcia zauważył chyba, że bramkarz Interu wyszedł nieznacznie z bramki i próbował mocnego lobu z kilkudziesięciu metrów. Pomysł niezły, ale Julio Cesar nie miał większych problemów.

29. min. Forlan dużo biega, stara się, ale zazwyczaj - jak w tej sytuacji - ląduje na spalonym - lub zatrzymuje się na Maiconie.

26. min. Kolejny raz piłka zagrana mocno w pole karne Atletico, ale Eto'o nie zdołał jej przyjąć.

23. min. Forlan w dobrym dryblingu, ale Maicona przejść już nie zdołał. Od kilku dobrych minut jest on najlepszym graczem na boisku, harującym zarówno w obronie, jak i w ataku.

21. min. Maicon w kolejnej świetnej ofensywnej akcji, wrzuca techniczną piłkę w pole karne, ale bramkarz jest odrobinę szybszy od Milito.

20. min. Wyśmienita akcja Maicona, która kończy się jednak na linii końcowej boiska. Sędzia konsultuje się z bocznym i zmienia po chwili zdanie, odgwizdując rzut rożny. Popełnia błąd i wywołuje wściekłość madrytczyków.

19. min. Maicon zakłada na skrzydle siatkę Sabrosie, który nie mógł mu tego darować i brutalnie go sfaulował. Maicon tylko śmiał się wstając, nie miał pretensji do przeciwnika.

16. min. Chivu zostaje lekko draśnięty w twarz, więc sędzia odgwizduje przewinienie. Madrytczycy mają pretensje, że jest zbyt delikatny.

14. min. Chivu łatwo daje się oszukać Aguero, ale w ostatniej chwili wraca za nim Maicon i wślizgiem wybija mu piłkę w polu karnym, gdy Argentyńczyk miał już oddać strzał.

11. min. Mediolańczycy próbują przedostać się w pole karne madrytczyków, ale ci świetnie bronią. W końcu piłka zostaje wstrzelona w pole karne, rusza za nią Eto'o, ale nie dogania jej.

9. min. Po bardzo dobrych pierwszych minutach, w których mogło paść już kilka bramek, spokojniejszy fragment spotkania.

6. min. Wrzutka w pole karne, piłka odbija się od jednego z piłkarzy Interu i niemal trafia na głowę napastnika Atletico, który w ostatniej chwili zostaje uprzedzony przez jednego z obrońców.

5. min. Forlan popędził lewą stronę, posłał piłkę po ziemi w pole karne i w ostatniej chwili zdołał wybić ją jeden z obrońców.

3. min. Lucio odebrał piłkę i wyszedł z kontratakiem. Strzał został odbity, ale piłka trafiła w polu karnym pod nogi Milito. Po jego uderzeniu udało się jednak wybić piłkę na rzut rożny.

1. min. Już w pierwszej minucie groźna akcja Interu. Sneijder uderzył jednak z kilku metrów - z bardzo ostrego kąta - wysoooko nad poprzeczką.

20:45 W czwartek ogłoszono najlepszych piłkarzy Ligi Mistrzów. Inter zgarnął wszystko - najlepszym bramkarzem Julio Cesar, najlepszym obrońcą Maicon, najlepszym pomocnikiem Sneijder, a najlepszym napastnikiem Milito. Inter również najwięcej zarobił w zeszłorocznej Lidze Mistrzów. Czy Atletico Madryt, zwycięzca Ligi Europejskiej, skromniejszego kuzyna Ligi Mistrzów, zdoła się przeciwstawić? Okaże się za chwilę.