El. Ligi Mistrzów. Dramatyczne końcówki. Awans Werderu, Partizana i Bragi

Komentarze
Od?wie?
53
Bramki z meczów Sampdoria - Werder i Anderlecht - Partizan na zczuba.tv

Piłkarze Sportingu Braga sprawili niespodziankę, awansując po raz pierwszy w historii do Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu 4. rundy eliminacji wicemistrzowie Portugalii ponownie pokonali faworyzowaną Sevillę, tym razem na wyjeździe 4:3.

Pierwszy mecz piłkarze z pięknie położonego stadionu w Bradze wygrali u siebie 1:0. Bohaterem rewanżu był Lima, który zdobył trzy gole.

Nieobecność w Lidze Mistrzów czwartego zespołu poprzedniego sezonu hiszpańskiej ekstraklasy jest jedną z największych niespodzianek tej fazy pucharowej rywalizacji. Na osłodę Sevilla zagra w fazie grupowej LE.

W meczach Anderlecht Bruksela - Partizan Belgrad i Sampdoria Genua - Werder Brema sędzia musiał zarządzić dogrywki. W Genui doprowadził do niej Rosenberg, strzelając gola na 3:1 w ostatniej minucie meczu. Niemcom sukces zapewnił Pizzaro w dogrywce, strzelając bramkę w 100. minucie.

Anderlecht z Ligi Mistrzów wyeliminował się sam, nie strzelając trzech z pięciu rzutów karnych, które decydowały o wyniku.

W środę zagra m.in. Auxerre. Klub Ireneusza Jelenia i Dariusza Dudki podejmie Zenit Sankt Petersburg. W pierwszym spotkaniu francuski zespół przegrał z liderem rosyjskiej ekstraklasy 0:1 i w rewanżu stoi przed wielkim wyzwaniem.

Niezwykle trudne zadanie czeka piłkarzy Sparty Praga, którzy w poprzedniej rundzie wyeliminowali Lecha Poznań. MSK Żylina jest zdecydowanym faworytem, ponieważ pierwszy mecz w Pradze wygrała 2:0.

W sumie we wtorek i środę odbędzie się dziesięć meczów eliminacyjnych - pięć w tzw. grupie mistrzowskiej, w której walczą zespoły najlepsze w poprzednim sezonie w swoich krajach, a także pięć w tzw. grupie niemistrzowskiej (drużyny czołówki silniejszych lig europejskich).

Bramki z meczu Sevilla - Braga na zczuba.tv

Tak relacjonowaliśmy wszystkie 5 meczów na żywo:

Komplet zespołów, które awansowały do Ligi Mistrzów po wtorkowych meczach.
Anderlecht - Partizan Belgrad 2:2 (2:2) rzuty karne: 2:3 - Awans Partizana
FC Sheriff - Basel 0:3 (0:1) Awans Basel
Hapoel Tel Aviv - RB Salzburg 1:1 (3:2) Awans Hapoelu Tel Awiw
Sampdoria - Werder Bremen 3:2 (po dogrywce) (1:3) Awans Werderu
Sevilla - Braga 3:4 (0:1) Awans Bragi

Zwycięstwo Partizana! Nieprawdopodobne. Trzeci piłkarz Anderlechtu, na pięciu strzelających strzela z rzutu karnego wysoko ponad bramką. Tym razem był to Mbark Boussoufa. Brukselczycy tym samym przegrywają mecz i w fazie grupowej Ligi Mistrzów zagra Partizan Belgrad!

Nieskuteczności ciąg dalszy. Tym razem broni bramkarz Anderlechtu i jest 2:2 po czterech seriach.

2:1 pod trzech seriach prowadzi Partizan

Oba zespoły rzutów karnych strzelać nie potrafią, albo po prostu są bardzo zdenerwowane. Po drugie serii nadal jest 1-0 dla Partizana.

Niebywałe. Suarez strzela z karnego Panu Bogu w okno. Partizan prowadzi po pierwszej serii 1-0.

120. min. Zakończyła się również dogrywka w Brukseli. Wynik bez zmian. Czekamy na rzuty karne.

120. min. Koniec spotkania w Genui! Po dramatycznym meczu do Ligi Mistrzów awansuje Werder Brema, który rzutem na taśmę wyrównał stan meczu i doprowadził do dogrywki. Wtedy to bezlitosny dla gospodarzy okazał się Pizzaro.

118. min. Anderlecht wciąż atakuje, ale wszystko wskazuje na to, że w Brukseli kibice będą świadkami serii rzutów karnych.

108. min. Wielkie szczęście mieli piłkarze Partizana Belgrad po rzucie rożnym dla gospodarzy. Anderlecht ma przewagę, ale czy zdąży ją wykorzystać przed upływem 120 minuty?

100. min. A w Brukseli nadal bez bramek

100. min. Gol dla Werderu! Włosi prowadzą już tylko 2:3! Pizzaro precyzyjnie strzela zza pola karnego tuż przy lewym słupki bramki Curciego. Sampdorii potrzebne są teraz dwie bramki.

93. min. Ależ blisko był Werder! Marin huknął z całej siły sprzed pola karnego, ale trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

91. min. Zaczynamy relację z dogrywek.

W meczach Anderlechtu z Partizanem i Sampdorii z Werderem Brema kibice muszą przygotować się na dogrywkę!

Znamy już trzy zespoły, które wezmą udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

FC Sheriff - Basel 0:3(0:1) - Awans FC Basel
Hapoel Tel Aviv - RB Salzburg 1:1 (3:2) - Awans Hapoelu Tel Awiw
Sevilla - Braga 3:4 - Awans Sportingu Braga (0:1)

92. min. Gooooool dla Werderu! Rosenberg strzela bramkę dla Niemców! Jeszcze ciekawiej niż w Sevilli jest Geniu. Ostatnia minuta meczu, ostatnia szansa gości i bramka na wagę dogrywki, a może i awansu do Ligi Mistrzów.

90. min. Nieprawdopodobne rzeczy dzieją się w Sevilli! Lima strzela Hiszpanom 4 gola, na co momentalnie odpowiada Kanouté. 3:4!

87. min. Basel strzela na 3:0! Frei!

85. min. 3:2 dla Bragi! Błyskawiczna odpowiedź Portugalczyków. Na nic zdała się radość Navasa, goście pozbawiają Hiszpanów złudzeń. Sevilla żegna się z Ligą Mistrzów, nie jest w stanie strzelić 3 bramek w 5 minut.

84. min. Navas wyrównuje! Sevilla - Braga 2:2

85. min. Cassano podwyższa na 3:0! Włoch wykorzystuje dokładne podanie z prawej strony, uderzając piłkę piętą. Wiese broni strzał napastnika Sampdorii, futbolówka jednak wolno wtacza się do bramki. Niemcy mają 5 minut na doprowadzenie do dogrywki.

80. min. FC Sheriff - Basel 0:2! Teraz już z pełną świadomością możemy napisać, że awans jest przesądzony. Szczególnie, że trzy minuty wcześniej z boiska wyleciał piłkarz gospodarzy Tarkhniszwili.

74. min. A tymczasem Basel prowadzą na wyjeździe z FC Sheriff 1:0! Awans do fazy grupowej zapewnia Szwajcarom Streller! Nie chcemy przesądzać, ale gospodarze musieliby zdobyć w 20 minut trzy bramki, co wydaje się jednak nieprawdopodobne.

71. min. Anderlecht wyrównuje na 2:2! Gillet strzela bramkę na wagę dogrywki. Obie drużyny mają jeszcze około 20 minut, aby rozstrzygnąć losy rywalizacji.

68. min. Bramek nie zobaczyli jeszcze tylko kibice w Mołdawii, gdzie FC Sheriff walczy o wyrównanie bilansu bramkowego ze szwajcarskim Basel.

64. min. Lukaku strzela bramkę dla Anderlechtu! Asystował mu Jan Polak, ale nie dajmy się zmylić - piłkarz pochodzący z Czech. Belgowie są w lepszej sytuacji niż Sevilla, bo pierwszy mecz zremisowali 2:2. Anderlecht nadal w grze.

61. min. Nadzieję Sevilli daje jeszcze Luis Fabiano Brazylijczyk niweluje straty do 1:2, ale Hiszpanie, aby myśleć o awansie muszą strzelić jeszcze trzy bramki

58. min. Braga prowadzi 2:0 z Sevilla! Wynik podwyższył Lima i chyba już na dobre pozbawił Hiszpanów marzeń o fazie grupowej Ligi Mistrzów.

53. min. Druga bramka Cleo i Partizan prowadzi z Anderlechtem już 2:0! Brazylijczyk ładnie uderzył lewą nogą, asystował Aleksander Dawidow. Anderlecht jest w bardzo trudnej sytuacji, musi zdobyć 2 bramki, aby myśleć o dogrywce.

47. min. Sampdoria nadal w natarciu. Cassano przedryblował dwóch obrońców, ale Pazzini nie sięgnął piłki. Kolejny raz było jednak bardzo blisko.

46. min. Rozpoczynamy relację z drugich części meczów.

Wracamy po 15 minutach przerwy.

Na razie w fazie grupowej Champions League są Sporting Braga, Sampdoria Genua, Hapoel Tel Awiw, FC Basel i Partizan Belgrad.

45. min. We wszystkich 5 meczach zakończyły się pierwsze połowy. Oto wyniki (w nawiasie wynik pierwszego meczu):

Anderlecht - Partizan Belgrad 0:1 (2:2)
FC Sheriff - Basel 0:0 (0:1)
Hapoel Tel Aviv - RB Salzburg 0:1 (3:2)
Sampdoria - Werder Bremen 2:0 (1:3)
Sevilla - Braga 0:1 (0:1)

42. min. Gol dla Salzburga w Tel Awiwie! Samobój Douglasa i Hapoel przegrywa 1:0!

40. min. Bardzo blisko ustrzelenia klasycznego hat-tricka był Pazzini. Włoch wysoko wyskoczył do główki, skierował piłkę w lewy róg bramki Wiese, ale na nieszczęście Sampdorii znalazł się tam obrońca Werderu, który w ostatniej chwili wybił piłkę. Trzeba jednak przyznać, że mecz w Genui wyrównał się.

31. min. Sporting Braga prowadzi z Sevillą! Gol Matheusa, który ładnym strzałem w prawy róg nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Czy z Ligą Mistrzów pożegna się dziś pierwsza hiszpańska drużyna? Sevilla do sukcesu potrzebuje aż 3 bramek

26. min. W Mołdawii, gdzie miejscowy Sheriff Tiraspol podejmuje Basel dobrą okazję zmarnował właśnie Yapi Yapo, który minimalnie niecelnie strzelił obok prawego słupka. Bramka Szwajcarów na wyjeździe znacząco zbliżyłaby ich do sukcesu.

25. min. Na ławce rezerwowych Werderu siedzi Sebastian Boenisch, który wyraził ostatnio chęć występowania w biało-czerwonej koszulce.

24. min. W Tel Awiwie przeważają gospodarze, choć na razie nie przekłada się to na prowadzenie. Hapoel wygrać jednak wcale nie musi, ma jednobramkową zaliczkę z pierwszego meczu.

24. min. Werder obudził się po szoku w pierwszych 15 minutach. Niebezpieczny rzut wolny dla Bremeńczyków i Curci z najwyższym trudem łapie piłkę.

20. min. Wyrównane spotkanie w Sevilli. Sporting Braga wygrał pierwszy mecz, ale wcale nie zamierza się w Hiszpanii bronić. Sędzia pokazał już 2 żółte kartki. Nadal jest 0:0

15. min. A tymczasem mamy bramkę w Brukseli! Partizan Belgrad po bramce Cleo prowadzi z miejscowym Anderlechtem

13. min. Sampdoria prowadzi 2:0! Straty odrobione! Kapitalną, drugą w tym spotkaniu bramkę, zdobył Pazzini. Napastnik włoskiego klubu z całej siły huknął z woleja, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłkarze Werderu nie mogą uwierzyć w to, co się stało

10. min. Po 10. minutach w pozostałych meczach nie padła jeszcze żadna bramka.

8. min. Sampdoria prowadzi 1:0! Dośrodkowanie Cassano z prawej strony boiska, najwyżej wyskoczył Pazzini i głową pokonał bezradnego Wiese. Idealny początek meczu włoskiego klubu. Jeszcze jedna bramka (przy założeniu, że Werder nie strzeli ani jednego gola) i Włosi zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów

6. min. Sampdoria, zgodnie z oczekiwaniami, rozpoczęła mecz od ataków. Dobrą okazję na otworzenie wyniku miał już Cassano, jednak nie zdołał skierować piłki głową w światło bramki.

W najciekawszym spotkaniu w Genui mierzą się Sampdoria z Werderem. Oto wyjściowe składy obu drużyn:

Sampdoria: Curci - Stankevicius, Volta, Gastaldello, Ziegler - Semioli, Palombo, Dessena , Guberti - Pazzini , A. Cassano

Werder: Wiese - Fritz , Mertesacker , Prödl , Pasanen - Bargfrede , Frings - Borowski, Pizarro, Marin - Wagner

20:45: Rozpoczynamy multirelację z 5 wtorkowych meczów!

Wszystkie wtorkowe spotkania rozpoczną się o 20.45. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.