Liga Mistrzów. Bordeaux bliżej awansu. Żewłakow na ławce

Komentarze
Od?wie?
Relację Z Czuba z meczu Stuttgart - Barcelona znajdziesz tutaj
36
W Pireusie Olympiakos, zwałszcza pod koniec meczu strzelał co chwila, ale przegrał z Bordeaux, które choć straciło formę z rundy jesiennej, to w całym meczu zdominowało gospodarzy.

Choć Olympiakos oddał aż 7 celnych strzałów (goście tylko 2), to jest to dorobek z ostatnich dziesięciu minut meczu. Wczesniej Bordeaux bez problemu zatrzymywało akcje gospodarzy. W pierwszej połowie jak w ukropie musieli się zwijać obrońcy greckiej drużyny. Bardzo aktywni byli Gourcuff i lewoskrzydłowy Wendel. W 45 minucie to włąśnie ten pierwszy dośrodkowywał z rzutu wolnego, a w polu karnym najwyżej wyskoczył obrońca Bordeaux Michael Ciani i Antonis Nikopolidis był bez szans.

W drugiej połowie przez moment zaatakowali Grecy, ale potem Bordeaux cofnęło się i groźnie kontratakowało. Goście utrzymali korzystny rezultat.

90. min. +3 Strzelał Derbyshire. Piłka nawet wpała do bramki ale sędzia jej nie uznał. Pod koniec meczu trwa obleżenie bramki Carrasso.

90. min. Sędzia doliczył cztery minuty.

90. min. Carrasso znów broni strzał Lua Luy. Grecy przycisnęli w końcowce.

88. min. Fernando musiał wybijać piłkę z linii bramkowej po strzale Stoltidisa. Grek powinien wykorzystać okazję.

86. min. Jedna z ostatnich okazji na gola dla Olympiakosu. Lua Lua znalazł się 20 m przed bramką Carrasso, ale francuski bramkarz wygrał pojedynek z napastnikiem Olympiakosu.

80. min. Zairi który zastąpił Ledesnę w drużynie Olimpiakosu od razu zarobił żółtą kartkę za ostry faul na Chalme. Kopnął go w kostkę.

77. min. Okazja dla francuskiego zespołu, ale Plasil strzela niecelnie. Wczesniej pieknie rozegrał dwójkową kontrę z Wendelem.

73. min. Drugi dopiero w tym meczu rzut rożny dla Olympiakosu. Datolo dosrodkował do Lua Luy, ale ten nie trafił.

68. min. Piekne dośrodkowanie Fernando do Wendela, który wbiegał w pole karne. Tak jak kilka minut temu Raul Bravo ubiegł Chalme, to teraz w ostatniej chwili podanie przeciął Melberg.

65. min. Poza kilkoma minutami na początku drugiej połowy przez cały mecz dominuje Bordeaux. Choć statystyki wyrównane - oba zespoły strzelały siedem razy i po dwa razy celnie.

62. min. Doskonała okazja dla Bordeaux. Tremoulinas dośrodkował do Chalme, który zamyka akcj na drugim słupku. W ostatniej chwili piłkę wybił Raul Bravo.

57. min. Na początku drugiej połowy częściej przy piłce są piłkarze Olympiakosu. Ale cofnięte Bordeaux umiejetnie się broni.

53. min. Ciani znów głową próbował pokonać Nikopolidisa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wendela.

51. min.

49. min. Ależ okazja dla Bordeaux. francuzi wykonywali rzut wolny z 19 m na wprost bramki. Gourcuff trafił jednak w mur.

46. min. Już grają. rozpoczął Olympiakos.

Mecz w Pireusie rozpoczął się z opóźnieniem i na drugą połowę też trzeba troche poczekać.

Przerwa

45. min. Gol dla Bordeaux! Ciani Dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony a w polu karnym Olympiakosu Ciani wyprzedił obrońców gospodarzy i głową trafił z bliska do siatki.

40. min. Datolo z ostrego kąta uderzał z rzutu wolnego. Bardzo niecelnie. Wysoko nad bramką.

34. min. Stoltidis uderzał z rzutu wolnego z ok. 30 m, ale bardzo lekko i prosto w ręce bramkarza.

31. min. I znowu Wendel. Wybijał rzut rożny ale po chwili piłka do niego wróciła. Mocnym strzałem na długi słupek próbował zaskoczyć Nikopolidisa, ale uderzył obok dalszego słupka.

28. min. Bardzo ładna akcja Bordeaux. Gourcuff podał na prawo do Plasila. Ten oddał w polu karnym do Fernando, ale strzał Brazylijczyka złapał Nikopolidis.

26. min. Bordeaux cały czas przeważa. Wendel atakuje lewym skrzydłem, a na boisku zapasy. Sędzia czesto musi przerywać grę.

23. min.

16. min. Rośnie przewaga gości. Chcamakh faulował rywala, ale to Bordeaux jest częściej przy piłce. 59 procent czasu gry piłka jest w posiadaniu gości z Francji.

14. min. Strzelał Mitroglou, ale niecelnie.

11. min. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Olympiakosu. Strzał Wendela broni Nikopolidis ale wypuszcza piłkę z rąk. Na szczęście dla Greków Sane, który stał najbliżej nie dobił piłki do bramki.

8. min. W pierszych minutach przeważają gospodarze.

5. min. Pierwsza okazja dla Olympiakosu. Olof Melberg wyskoczył najwyżej przy dośrodkowaniu w pole karne Bordeaux. Ale strzelił niecelnie.

3. min. Pierwsza akcja Bordeaux. Plasil podał do Wendela, ale byo tam trochę za mało miejsca, by dobrze uderzyć

1. min. Zaczęli

20:43 Piłkarze powoli wychodzą na murawę.

20:22 Michał Żewłakow niestety zacznie mecz na ławce rezerwowych. W druzynie Olympiakosu zastąpił go Vasilis Torosidis.