Liga Mistrzów. Bayern wygrał z Fiorentiną. Sędzia dał gola gospodarzom

2 : 1
Komentarze
Od?wie?
Relację Z Czuba i na żywo z meczu Porto - Arsenal znajdziesz tutaj. Gra Fabiański!
39
Bayern był przez większość spotkania lepszą drużyną. Doskonały mecz rozgrywał Arjen Robben. Z powodu kontuzji Luis Van Gaal rzadko miał okazję w tym sezonie wystawiać duet Robben - Ribery, ale w środę obaj zagrali świetnie. Holender napędzał akcje Bayernu, ze swobodą dryblował między obrońcami Fiorentiny.

Tuż przed końcem pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny po faulu na Riberym. Bez żadnych problemów mocnym strzałem wykorzystał go Robben.

Bayern przysnął tylko na początku drugiej połowy. W 51. minucie w zamieszaniu podbramkowym Kroldrup piętą trafił do bramki Butta. Potem jednak dominował Bayern zwłaszcza gdy napastników Gomeza i Mullera zmienili Olić i Klose.

Obaj rozstrzygnęli mecz w końcówce. W 89. minucie uderzać głową próbował Olić, ale piłka trafiła do Klosego. Sedzia uznał gola, choć napastnik Bayernu był na metrowym spalonym.

Tak relacjonowaliśmy mecz

90. min. Sędzia doliczył trzy minuty.

89. min. Gol dla Bayernu! Miroslav Klose! Dośrodkowanie Robbena, przedłużył Ivica Olić. Całość wykończył Klose, który był na ewidentnym spalonym. Ale sędzia zaliczył gol.

88. min. Klose w doskonałej okazji pudłuje. Już zostało niewiele czasu dla Bayernu, by wygrać ten mecz.

85. min. Gra toczy wyłącznie na połowie Fiorentiny.

80. min. Ribery czaruje na lewym skrzydle. W końcu jeden z dryblingów mu się uda w całości, a wtedy pozostanie tylko strzelić gola. Wcześniej doskonałe podanie wszerz boiska posłał mu Robben.

77. min. Kolejna żółta kartka. Klose brutalnie wyprostowaną nogą wszedł w rywala. czemu nie czerwona? Należała się.

76. min. Włosi zaczęli grać brutalnie. Marchionni dostał żółtą kartkę za ostre wejście od tyłu w Van Bommela.

72. min. Fiorentina gra w dziesiątkę. Gobbi brutalnie wszedł barkiem w mijającego go Robbena. Podniósł do góry łokieć. Zupełnie bez sensu.

69. min. Na boisku za Gomeza i Mullera pojawili się Olić i Klose. I niesamowicie rozruszali atak Bayernu. Niemcy co chwilę zagrażają bramce włoskiej drużyny.

63. min. Jovetić w polu karnym Bayernu nie trafił w piłkę. Fiorentina nie ma wiele okazji, ale tych, które ma na razie nie wykorzystuje. Gdyby Jovetić uderzył mocno. Butt miałby problem.

60. min. Ach jaka okazja! Tym razem Muller zagrał w pole karne Fiorentiny na 10 metr. Gomez minął się z piłką, ale doszedł do niej Robben, który miał mnóstwo miejsca. Uderzył tuż obok słupka.

57. min. Robben dziś jest najlepszy na boisku. Zbiegł z lewego skrzydła obrał obrońcę i podał wzdłuż linii bramkowej. Nikt się jednak nie zorientował, a wystarczyło przyłożyć nogę i byłby gol.

52. min.

51. min. Gol dla Fiorentiny! Kroldrup piętą w zamieszaniu podbramkowym skierował piłkę do siatki. 1:1

48. min. Dośrodkowanie Francka Ribery z rzutu rożnego i minimalnie pudłuje Gomez.

46. min. Już gramy po przerwie. W Bayernie Contento zastąpił Van Buytena.

przerwa

45. min. +2 Gol dla Bayernu. Arjen Robben trafił z rzutu karnego Ale sytuacja jest niezwykle dziwna. Wcześniej atak Francka Ribery'ego został zatrzymany, ale dobitka trafiła do bramki. Sędzia jednak nie uznał gola i podyktował rzut karny. Robben uderzył mocno po ziemi, bezbłędnie.

42. min. Robben uderzął mocno zza pola karnego, ale prosto w ręce Butta

40. min. W ten sposób Łukasz Fabiański puścił gola w meczu FC Porto - Arsenal.

36. min. Bayern przeważa, ale koronkowe akcje napastników są powstrzymywane, przez obrońców z Włoch.

33. min. Znów okazja dla Robbena. Minął czterech obrońców, zanim ostatni zabrał mu piłkę. A powinien wcześniej odgrywać do Gomeza, przy którym nie było, żadnego z rywali.

30. min. Robben dziś ładnie zchodzi ze skrzydła do środka. Przed chwilą świetnie zagrał po ziemi prostopadłe podanie. Szybko, zaskakująco. Niestety do nikogo.

27. min. Mark van Bommel ukarany żółtą kartką, a powinna być czerwona, bo dwiema nogami próbował naskoczyć na piszczel rywala.

25. min. Szybka kontra Fiorentiny, ale źle rozegrana. Fiorentina została zepchnieta do obrony i straszy kontratakami.

20. min.

19. min. Ale okazja dla Fiorentiny. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i Natali uderzył głową tuż obok słupka.

17. min. Gilardino był w polu karnym, ale poślizgnął się. Obrońca wybił.

15. min. Nie widać na boisku przewagi którejś z drużyn. Bayern jest faworytem, ale poza okazją Van Buytena, który jednak był wolniej przy piłce niż bramkarz Fiorentiny Frey, nie mial okazji.

11. min.

6. min. Juan Vargas dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale w polu karnym Bayernu króluja obrońcy gospodarzy.

3. min. Gilardino uderzał z powietrza, lobem. Próbował wrzucić piłkę za kołnierz Buttowi. Ale nie miał szans by napedzić bramkarzowi Bayernu strachu

1. min. Ruszyli. Już w pierwszej minucie Robben przedarł się w pole karne. Podawał do Gomeza, ale piłką ugrzęzła między nogami obrońców Fiorentiny.

20:41 Drużyny już na boisku. Zaraz zaczynamy.

20:07 W Bayernie dwa zabójcze skrzydła - Franck Ribery i Arjen Robben. Fiorentina w ataku tylko z jednym napastnikiem - bardzo skutecznym jesienią Alberto Gilardino.

Dlaczego mecz Bayernu z Fiorentiną nie jest zwykłym meczem o ćwierćfinał przeczytacie tutaj.