Znakomity mecz Roberta Lewandowskiego w Londynie! Bayern o krok od awansu [ZAPIS RELACJI]

0 : 3

• wtorek, 25 lutego 2020
  • 90. min. + 4

Dziękujemy za relację!

Gol i dwie asysty Roberta Lewandowskiego. Fantastyczny mecz Bayernu w Lidze Mistrzów

Bayern Monachium pewnie pokonał Chelsea (3:0) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gwiazdą spotkania był Robert Lewandowski, który zaliczył 11. bramkę w tym sezonie LM i miał dwie asysty. Dwa gole strzelił za to Serge Gnabry.

• PILNE

90. min. + 4

Koniec meczu w Londynie! Chelsea przegrywa na własnym stadionie aż 0:3 i tylko cud uratuje ich przed odpadnięciem z Ligi Mistrzów. Bohaterem Bayernu Robert Lewandowski, który zdobył bramkę i zanotował dwie asysty.

• 90. min. + 3

Coutinho otrzymał piłkę w polu karnym Chelsea, ale poślizgnął się na murawie.

Tak wyglądał gol Roberta Lewandowskiego:

Kolejny gol Lewandowskiego w Lidze Mistrzów! Ale co zrobił Davies?!

Robert Lewandowski zdobył 11. gola w tym sezonie Ligi Mistrzów. Polak strzelił gola na 3:0 w meczu z Chelsea w pierwszym meczu 1/8 finału LM. Wcześniej zanotował także dwie asysty.

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

Rzut rożny dla Bayernu. Goretzka wygrał pojedynek o piłkę, uderzył na bramkę Chelsea, ale ta trafiła w nogi jego partnerów.

Ostatnia zmiana w Bayernie. Goretzka wchodzi w miejsce Thiago Alcantary.

• 88. min.

Abraham czekał przed bramką Neuera, ale Mount oddał bardzo słaby strzał, który nie mógł zaskoczyć bramkarza Bayernu.

• 85. min.

Zmiana w Bayernie. Tolisso wchodzi w miejsce Gnabry'ego.

• 84. min.

Niecelne uderzenie Alaby z rzutu wolnego.

• 83. min.

Sędzia zmienia decyzję po analizie VAR. Alonso ukarany czerwoną kartką za uderzenie Lewandowskiego w twarz bez piłki.

• 83. min.

Przerwa w grze. Sędzia analizuje zdarzenie z Alonso, oglądając powtórki.

• 82. min.

Żółta kartka dla Alonso za uderzenie Lewandowskiego łokciem w twarz, tuż przed polem karnym.

• 81. min.

Akcja Chelsea, Willian miał mnóstwo czasu na oddanie strzału, ale upada w polu karnym Bayernu. Zdaniem sędziego, rzutu karnego nie było.

• 81. min.

Strata piłki przez Bayern, Gnabry fauluje Williana w środku pola.

• 79. min.

Świetna piłka od Pedro wzdłuż bramki, ale znowu zabrakło piłkarza Chelsea, który mógłby dostawić nogę.

• 76. min.

Dla Lewandowskiego to 11. gol w obecnym sezonie Ligi Mistrzów, dzięki czemu powrócił na pozycję lidera klasyfikacji strzelców.

• 76. min.

Davies znakomicie wywalczył piłkę w środku pola, minął Christensena, po czym wyłożył piłkę Lewandowskiemu, który musiał tylko dostawić nogę.

• PILNE

76. min.

POGROM W LONDYNIE! ROBERT LEWANDOWSKI!

• 74. min.

Świetne dośrodkowanie Williana z prawej strony, jednak żaden z piłkarzy Chelsea nie zdołał dostawić nogi.

• 73. min.

Ostatnia zmiana w Chelsea. Pedro zmienia Azpilicuetę, Lampard próbuje gonić wynik.

• 73. min.

Davies minął na lewym skrzydle dwóch obrońców, jednak całą akcję zakończył bardzo niecelnym dośrodkowaniem.

• 72. min.

Piłkarze Chelsea próbują przejąć inicjatywę.

• 69. min.

Fatalne zagranie Kimmicha, Mount przejął piłkę i oddał strzał, ale bardzo niecelny.

• 68. min.

Mueller oszukał rywala na prawym skrzydle, zbyt długie dośrodkowanie w kierunku Lewandowskiego, próbował odgrywać do niego Coutinho, ale piłka przeszła za plecami polskiego napastnika.

• 66. min.

I zmiana w Bayernie. W miejsce Comana wchodzi Coutinho.

• 64. min.

Coman nie dobiegł do prostopadłej piłki, po czym usiadł na murawie. Wszystko wskazuje na to, że doznał kontuzji. Na murawie pojawiłi się masażyści Bayernu.

• 62. min.

Piłkarze Bayernu domagali się rzutu karnego po zagraniu piłki ręką, ale gwizdek sędziego milczy.

• 62. min.

Gnabry otrzymał piłkę w polu karnym, oszukał jednego obrońcę, oddał strzał, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

• 61. min.

Giroud także zostaje zmieniony. Za niego na boisku pojawił się Abraham.

• 61. min.

Zmiana w Chelsea. Willian wchodzi w miejsce Barkleya.

• 59. min.

Bayern się jeszcze nakręca. Najpierw niecelne dośrodkowanie w kierunku Lewandowskiego, teraz niecelny strzał Gnabry'ego z 11. metra.

• 57. min.

Lewandowski otrzymał podanie przed polem karnym. Zastawił piłkę przed trzema piłkarzami Chelsea, odegrał do Muellera, który chciał natychmiast zagrać za plecy defensorów. Polski napastnik nie odczytał jednego jego zamiarów i piłkę przejął Caballero.

• 54. min.

Ponownie Gnabry zagrał do Lewandowskiego, ten prostopadły podaniem wypuścił Gnabry'ego, który strzałem po dalszym słupku pokonuje Caballero.

• PILNE

54. min.

Wystarczyły 3 minuty! 2:0 w Londynie dla Bayernu!

• 51. min.

Gnabry doskonale zagrał do Lewandowskiego, który zamiast uderzyć na bramkę Caballero, wyłożył ją do Gnabry'ego, który płaskim strzałem wyprowadza Bayern na prowadzenie.

• PILNE

51. min.

BAYERN NA PROWADZENIU! Gnabry trafia do pustej bramki!

• 49. min.

Żółta kartka dla Jorginho za dyskusje z sędzią. Zabraknie piłkarza Chelsea w meczu rewanżowym.

• 48. min.

Świetna piłka za plecy obrońców Bayernu, Mount uderzył na bramkę Neuera, ale bramkarz Bayernu broni, podobnie jak późniejszą dobitkę. To jednak nieważne, bo sędziowie odgwizdują wcześniejszego spalonego Mounta.

• 47. min.

Chelsea zdecydowanie bardziej aktywna od początku drugiej połowy, ale obrońcy Bayernu skutecznie blokują ich przed stworzeniem dobrej okazji pod bramką Neuera.

• PILNE

46. min.

Wracamy do gry!

• 45. min. + 1

W trwającym równolegle meczu Napoli prowadzi 1:0 z Barceloną, po golu Mertensa, przy którym asystował Piotr Zieliński.

Fenomenalna asysta Piotra Zielińskiego przeciwko FC Barcelonie! Co za gol Mertensa!

W 30. minucie Napoli objęło prowadzenie z FC Barceloną w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Kapitalnym strzałem popisał się Dries Mertens, który dostał znakomite podanie od Piotra Zielińskiego!

• PILNE

45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy! Bardzo wysokie tempo spotkania, wiele akcji z jednej i drugiej strony boiska, choć przeważa zdecydowanie Bayern, jednak na tablicy wyników nadal widnieje 0:0.

Długa piłka w kierunku Mounta, ale zbyt długa i pewnie złapał ją Neuer.

Piłkarze Chelsea wychodzili z kontrą, ale Thiago Alcantara powstrzymał Barkleya faulem. Sędzia nie miał wyjścia i pokazał żółtą kartkę.

• 45. min.

Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

• 44. min.

Alonso uderza głową, ale obok bramki Neuera.

• 43. min.

Ależ akcja Chelsea! Alonso w prosty sposób oszukał Pavarda, który poślizgnął się na murawie, uderzył na bramkę Bayernu, ale Neuer odbija piłkę. Barkley zamiast dobijać, wywalczył jedynie rzut rożny.

• 42. min.

Ostro wejście Alonso w nogi Comana. Sędzia kartki jednak nie pokazał. Dobra okazja dla Bayernu z rzutu wolnego.

• 40. min.

Lewandowski znalazł się z piłką na lewym skrzydle. Próbował dośrodkowania, jednak zrobił to niecelnie. Od bramki rozpocznie Caballero.

• 39. min.

Dobre dośrodkowanie, ale żaden z piłkarzy Chelsea nie zdołał sięgnąć piłki. Od bramki zacznie Neuer.

• 38. min.

Pavard fauluje Mounta na własnej połowie. Dobra okazja dla Chelsea na dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego.

• 35. min.

Poprzeczka ratuje Chelsea! Mueller uderzał głową, odwrócony plecami od bramki, ale zabrakło centymetrów, aby Bayern objął prowadzenie.

• 34. min.

Złe zagranie Neuera, piłkarze Chelsea mieli doskonałą okazję na objęcie prowadzenie, jednak zagranie Mounta do partnerów niecelne.

• 32. min.

Coman próbował oszukać Alonso w polu karnym Chelsea, ale nie zdołał nawet wywalczyć rzutu rożnego. Od bramki zacznie Caballero.

• 32. min.

Chelsea po rzucie wolnym przedostała się z piłką na połowę Bayernu, jednak bardzo szybko ją straciła.

• 29. min.

Bayern nie przestaje atakować! Tym razem Mueller uderzył sprzed pola karnego, ale piłka o centymetry minęła bramkę Chelsea.

• 28. min.

Caballero znowu ratuje Chelsea! Mueller fenomenalnie wypatrzył Lewandowskiego w polu karnym, Polak zdążył musnąć piłkę w kierunku bramki, ale bramkarz Chelsea obronił jego uderzenie.

• 26. min.

Seria krótkich podań przed polem karnym Chelsea, zagranie do Roberta Lewandowskiego, ale Caballero znakomicie przejął piłkę tuż przed polskim napastnikiem.

• 25. min.

Błyskawiczna odpowiedź Bayernu. Próba zagrania do Roberta Lewandowskiego zablokowana jednak przed obrońców Chelsea.

• 24. min.

Giroud zagrał na lewe skrzydło do Barkleya, ten znalazł nieco miejsca w polu karnym, próbował dośrodkowania tuż przed bramkę Neuera, ale wyszedł mu z tego niecelny strzał.

• 23. min.

Zagranie w pole karne Chelsea, ale Caballero wychodzi z bramki i przejmuje piłkę.

• 20. min.

Rzut rożny dla Chelsea. Dośrodkowanie idealnie na głowę Giroud, ale Francuz uderza wprost w Neuera.

• 19. min.

Przerzut na prawe skrzydło, dośrodkowanie Jamesa w pole karne, ale w ostatniej chwili obrońcy Bayernu wybijają piłkę na rzut rożny.

• 18. min.

Wydawało się, że Mount znajdzie się w sytuacji sam na sam z Neuerem, ale zawahał się po przyjęciu piłki, a potem dał się pokonać Daviesowi.

• 16. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, uderzał głową Gnabry, ale piłka minęła bramkę Chelsea.

• 15. min.

Znakomita szansa Bayernu! Długa piłka za plecy obrońców, Lewandowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Caballero, ale kapitalnie broni bramkarz Chelsea.

• 14. min.

Chelsea próbuje wyjść z atakiem, ale traci piłkę na połowie Bayernu.

• 11. min.

Świetna akcja Bayernu! Dwa podania, Coman znalazł się w doskonałej sytuacji do strzału, ale uderzył jedynie w boczną siatkę.

• 10. min.

Giroud fauluje w środku pola Boatenga.

• 9. min.

Szybka akcja Bayernu, ale bardzo niecelne dośrodkowanie z prawej strony boiska i od bramki rozpocznie Caballero.

• 7. min.

Mount uderzył na bramkę Neuera po kiepskim wybiciu piłki przez obrońców Bayernu, ale bardzo niecelnie.

• 5. min.

Pierwszy atak Chelsea. Próba dośrodkowania zablokowana jednak przez Pavarda.

• 3. min.

Piłkarze Bayernu nie przestają naciskać, jednak gospodarze nie pozwalają realnie zagrozić bramce Caballero.

• 1. min.

Pierwsza akcja gości. Mueller uderzył sprzed pola karnego, ale Caballero pewnie broni.

• PILNE

1. min.

Gramy! Rozpoczyna Bayern Monachium.

• Zespoły wychodzą już na murawę.

• Trener Chelsea skomentował znakomitą dyspozycję Roberta Lewandowskiego.

Frank Lampard ocenił Roberta Lewandowskiego. Co za słowa!

Frank Lampard na przedmeczowej konferencji powiedział, że nie przejmuje się formą Roberta Lewandowskiego. Anglik odniósł się do postawy Polaka, jednak przed meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów wydaje się być pewny swojej linii defensywnej.

• Robert Lewandowski jest aktualnie liderem klasyfikacji strzelców w obecnym sezonie Ligi Mistrzów. Jeśli Polak nie chce oddać tej pozycji choćby na moment, musi zdobyć bramkę w ciągu pierwszych 28 minut.

Robert Lewandowski w 28. minucie może stracić prowadzenie w klasyfikacji strzelców LM!

Jeśli Robert Lewandowski nie zdobędzie bramki do 28. minuty meczu z Chelsea, to straci prowadzenie w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów. Wówczas wyprzedzi go Erling Haaland, który będzie miał tyle samo bramek co Polak, ale zdobytych w krótszym czasie.

• W wyjściowym składzie gości nie zabraknie Roberta Lewandowskiego, który od ponad 600 minut nie strzelił gola w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Składy na mecz Chelsea - Bayern Monachium. Lewandowski musi walczyć z Haalandem

We wtorek 25 lutego Chelsea zmierzy się na Stamford Bridge w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Trenerzy podali już składy, w jakich zagrają oba zespoły.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Chelsea - Bayern Monachium.

Chelsea
Kartki: Jorginho - żółta; Alonso - czerwona Skład: Caballero - Azpilicueta (73. Pedro), Ruediger, Christensen, Alonso - Barkley (61. Willian), Jorginho, Kovacić - James, Giroud (61. Abraham), Mount
Bramki: Gnabry (51., 53.), Lewandowski (76.) Kartki: Alcantara, Kimmich - żółta Skład: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies - Alcantara (90. Goretzka), Kimmich - Gnabry (85. Tolisso), Mueller, Coman (66. Coutinho) - Lewandowski