Liga Mistrzów. Bayern Monachium - AEK. Sport.pl - To jest Twój LIVE [RELACJA NA ŻYWO]

• środa, 07 listopada 2018
  • KONIEC MECZU

90. min.

Dziękujemy za udział w relacji.

Liga Mistrzów. Bayern Monachium - AEK. Robert Lewandowski uczcił jubileusz i awansował w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii LM

100 meczów, 56 goli (z czego 49 tylko w Lidze Mistrzów) - to dorobek Roberta Lewandowskiego w europejskich pucharach. Reprezentant Polski jubileuszowe spotkanie z AEK uczcił zdobyciem dwóch bramek, dzięki czemu awansował w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów.

KONIEC! Bayern wygrywa 2:0, dzięki czemu awansuje na pierwsze miejsce w tabeli swojej grupy. Robert Lewandowski swój 100. występ w europejskich pucharach uczcił strzeleniem dwóch goli. Dzisiejsze bramki dały Polakowi także awans w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów, w której wyprzedził on Andrija Szewczenkę i Zlatana Ibrahimovicia, zrównując się z legendarnym Alfredo di Stefano.

• 80. min.

10 minut do końca spotkania. Bayern spokojnie kontroluje przebieg gry.

• GOOOOOOL

71. min.

GOOOOOL! Robert Lewandowski, który jeszcze przed chwilą utykał, podwyższa prowadzenie gospodarzy. Polak świetnie zachował się w polu karnym, gdzie wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

• 65. min.

Alaba przymierzył z wolnego, ale nie podkręcił wystarczająco piłki. Bramkarz gości bez trudu zatrzymał jego uderzenie.

• 64. min.

Rzut wolny dla Bayernu. Simoes sfaulował Gnabry'ego na skraju pola karnego, a sędzia od razu odgwizdał przewinienie.

• 61. min.

Lewandowski znowu blisko! Polak otrzymał świetne podanie prostopadłe i znalazł się w sytuacji sam na sam, ale Barkas zdołał zatrzymać jego strzał lewą nogą.

• 60. min.

Kolejny strzał Lewandowskiego. Polak uderzył głową na bramkę gości, ale zrobił to niedokładnie. Po uderzeniu sygnalizował jeszcze, że jeden z rywali ciągnął go za koszulkę. ale sędzia nie zwrócił uwagi na protesty 30-latka.

• 55. min.

Znowu bardzo groźnie Bayern! I znowu po dośrodkowaniu Kimmicha. Tym razem głową uderzał Goretzka, ale bramkarz gości wykazał się świetnym refleksem.

• 52. min.

Niewiele brakowało, a jeden z obrońców gości strzeliłby bramkę samobójczą. Kimmich wrzucał piłkę w kierunku Muellera, ale defensor AEK zdołał go wyprzedzić.

• 50. min.

Bayern próbuje skrzydłami, próbuje środkiem pola, próbuje też długimi podaniami. Na razie jednak obrony gości nie może przebić.

Gramy!

• Zawodnicy obydwu zespołów już na murawie, za chwilę zaczniemy drugą połowę.

• Profesor.

• My wybraliśmy Bayern, ale na razie odczucia też mamy mieszane.

• 45. min.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Za nami bardzo przeciętne 45 minut. Robert Lewandowski co prawda zdołał uczcić swój jubileuszowy występ golem, ale inni piłkarze Bayernu ze swojej gry zadowoleni być nie mogą. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie czeka nas więcej emocji.

• 40. min.

Lewandowski jeszcze nigdy nie zmarnował rzutu karnego w Lidze Mistrzów.

• 37. min.

Lewandowski blisko asysty! Polak dograł do Muellera, a ten znalazł się w idealnej sytuacji do strzelenia gola. Niemiec zbyt długo zwlekał jednak z uderzeniem, przez co został zablokowany przez Lambropoulosa.

• 30. min.

Dzięki bramce zdobytej strzałem z rzutu karnego, Lewandowski zrównał się w liczbie bramek z Szewczenką i Ibrahimoviciem w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów.

• GOOOOOOL

30. min.

GOOOOOOOL! LEWANDOWSKI! Ależ to zrobił. Polak świetnie zmylił Barkasa i pewnie wykorzystał jedenastkę, którą sam wywalczył. 30-latek golem uczcił swój 100. mecz w europejskich pucharach.

• PILNE

30. min.

Rzut karny dla Bayernu! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, po którym Thomas Mueller nieczysto trafił w piłkę, jeden z obrońców AEK sfaulował zawodnika gospodarzy. Sędzia po konsultacji z arbitrem bramkowym podyktował jedenastkę.

• 25. min.

25. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy jeszcze 20 minut. I właściwie trudno cokolwiek więcej napisać o tym, co dzieje się teraz w Monachium, bo tak naprawdę nie dzieje się nic.

• 22. min.

W innych meczach strzela Lyon, strzela Real Madryt. Wcześniej prowadzenie objął także Manchester City.

Liga Mistrzów. Hit! Juventus kontra Manchester United [MULTIRELACJA]

• 18. min.

Niemal 20 minut gry za nami. Za nami także jeden strzał, zaledwie jeden. Piłkarze obydwu drużyn raczej nas nie rozpieszczają. Piłka środek boiska opuszcza bardzo rzadko. Miejmy nadzieję, że niedługo się to zmieni.

• 10. min.

Bayern próbował zaatakować szybko prawym skrzydłem, ale bardzo szybko stracił pikę. Świetnie w obronie spisał się bowiem Hult. Goście znowu w ataku pozycyjnym.

• 9. min.

Dość zaskakujący obraz gry. W ataku pozycyjnym od kilkudziesięciu sekund przebywają bowiem... goście, a gospodarze tylko bezczynnie patrzą, jak rywale z Grecji wymieniają podania.

• 7. min.

Odpowiada Goretzka! Gnabry idealnie dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył właśnie były zawodnik Schalke. Po jego strzale znakomitą interwencją popisał się jednak Barkas.

• 5. min.

Ależ groźnie pod bramką Bayernu! Jedna kontra i jeden rzut rożny prawie wystarczyły do tego, by goście objęli prowadzenie. Lambropoulos wygrał pojedynek główkowy z Hummelsem i oddał strzał głową, ale piłka minimalnie minęła słupek.

• 3. min.

Bayern zaczyna bardzo ofensywnie. Mueller oddaje pierwszy strzał po podaniu Alaby, ale jego uderzenie zostaje zablokowane przez jednego z obrońców gości.

• GOOOOOOL

1. min.

Gramy!

• Za nami hymn Ligi Mistrzów i przywitanie kapitanów. Za chwilę zaczynamy!

• W klasyfikacji najepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów Lewandowski zajmuje 10. miejsce, mając na swoim koncie 47 goli. Jeżeli Polakowi w meczu z AEK udałoby się zdobyć hat-tricka, awansowałby on jednak aż na 6. pozycję, wyprzedzając Andrija Szewczenko, Zlatana Ibrahimovicia i Alfredo di Stefano.

• Z okazji jubileuszu Lewandowskiego dziennikarze oficjalnej strony internetowej UEFA przygotowali listę ciekawostek dotyczących osiągnięć 30-letniego Polaka. Możemy się z nich dowiedzieć m.in. tego, że najwięcej goli strzelił on Realowi Madryt (6 w 8 meczach), najczęściej wpisuje się na listę strzelców między 46 a 55 minutą, a bramki zdobywa średnio co 143 minuty. Łącznie kapitan reprezentacji Polski na murawie w trakcie meczów Ligi Europy i Ligi Mistrzów spędził 7762 minuty.

• Środowe spotkanie Bayernu będzie 100. występem Lewandowskiego w europejskich pucharach. W dotychczasowych 99 meczach polski napastnik strzelił 54 gole i zaliczył 20 asyst. Zrobił to w barwach trzech klubów: Lecha Poznań, Borussii Dortmund i Bayernu Monachium.

• A tak wygląda pierwsza jedenastka gości, w której zobaczymy m.in. Roberta Lewandowskiego.

• Po trzech spotkaniach mistrzowie Niemiec mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i jeden remis, dzięki czemu zajmują drugie miejsce w swojej grupie. AEK do tej pory przegrał wszystkie mecze.

• Dobry wieczór! Witamy w relacji meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Bayern Monachium zmierzy się z AEK Ateny.