Roma wygrała, ale to Liverpool zagra w finale Ligi Mistrzów [ZAPIS RELACJI]

• środa, 02 maja 2018
  • KONIEC

Koniec meczu! Roma wygrała 4:2, ale tydzień temu przegrała 2:5, więc to Liverpool zmierzy się 25 maja z Realem w finale Ligi Mistrzów! Niestety, znowu nie obyło się bez błędów sędziowskich. Arbiter nie podyktował rzutu karnego, który należał się Romie.

Liga Mistrzów. Roma wygrała, ale to Liverpool zagra w finale!

W środę odbyło się rewanżowe spotkanie półfinału Ligi Mistrzów, w którym Roma wygrała 4:2 z Liverpoolem. Tydzień temu drużyna Eusebio Di Francesco przegrała jednak w Anglii 2:5, więc do finału awansowali The Reds. Niestety, znowu nie obyło się bez błędów sędziowskich.

• GOOOOOOL

90. min. + 2

Nainggolan! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

• 90. min. + 2

Rzut karny dla Romy!

Schodzi Arnold, wchodzi Clyne

Sędzia doliczył trzy minuty

• 89. min.

Rzut wolny dla Romy! I co? Spalony Manolasa. W takim momencie, taki błąd...

• 84. min.

Schodzi Mane, wchodzi Klavan

• 83. min.

Salah znowu przyłapany na spalonym

• 81. min.

Allison zaczął się kiwać (!) z Salahem, i kiedy wydawało się, że straci piłkę, to jednak wślizgiem ją wybił. Było to jednak bardzo ryzykowne zachowanie bramkarza..

• 79. min.

Dzeko główkuje! Karius zacznie od bramki

• 78. min.

Kolejny rzut rożny dla Romy!

• 77. min.

Schick! Ciekawy strzał Czecha! Piłka poszybował tuż na bramką

• 76. min.

Firmino staranował Manolasa. Brazylijczyk jednak uniknie kary

• 75. min.

Kwadrans dzieli Liverpool od finału Ligi Mistrzów!

• 75. min.

Boisko opuszcza Shaarawy, a w jego miejsce zamelduje się Antonucci

• 72. min.

Długa piłka w pole karne Liverpoolu! Jednak przytomnie z bramki wyszedł Karius

• 72. min.

Akcja za akcją! co za meczycho!

• 70. min.

Schodzi De Rossi, wchodzi Gonalons

• 67. min.
  • 66. min.

Rożny nie przyniósł większego zagrożenia, ale powtórki pokazuję, że chwilkę wcześniej Romie należał się rzut karny za zagranie ręką piłkarza The Reds.

• 62. min.

Liverpool odzyskał piłkę. Teraz to Roma się broni i ma kłopoty z opuszczeniem własnej połowy

• 59. min.

Dłuuuuga piłka w kierunku Undera! Turek decyduje się na strzał z woleja, ale Karius pewnie złapał piłkę! Zbyt lekko kopnął ją napastnik Romy

• 56. min.

Roma dalej naciska! Ale czas ucieka!

• 53. min.

Schodzi Pellegrini, wchodzi Under, czyli "turecki Dybala"

• GOOOOOOL

52. min.

GOOOOOOOOOL! Kontratak Romy zakończony celnym strzałem Dzeko! Roma wyrównuje i dzielą ją trzy gole (przy zachowaniu czystego kontra w drugiej połowie) od dogrywki! Dzeko nawet się nie cieszy, tylko pobiegł po piłkę i już wraca z nią na połowę boiska!

• 50. min.

Karius staranował Dzeko! Rzymianie domagają się karnego, ale sędzia dopatrzył się spalonego Bośniaka. Kontrowersyjna decyzja...

• 48. min.

Salah pędzi na bramkę! Nikt go już nie zatrzyma! A jednak. Powstrzymała go decyzja arbitra! Był spalony!

Ruszyła druga połowa! Liverpool dzieli tylko 45 minut od bycia finalistą.

• PODSUMOWANIE

Ależ kapitalne widowisko na Stadio Olimpico! Roma rzuciła się na Liverpool już od początku meczu, ale jako pierwsi gola strzelili goście. Na listę strzelców wpisał się Mane. Roma odpowiedziała golem po pięciu minutach. Ale autorem trafienia był... zawodnik The Reds Milner, od którego niefortunnie odbiła się piłka i zmyliła Kariusa. Wynik dwumeczu? 7:3 dla Liverpoolu. Roma potrzebuje czegoś więcej niż cudu. Ale wiosna w Lidze Mistrzów nauczyła nas, że cuda się zdarzają. I to często.

• 45. min.

Pellegrini! W trybuny! Co za fatalne wykonanie rzutu wolnego!

• 44. min.

Szansa dla Romy. Rzut wolny z linii pola karnego. Tzw. krótszy rzut rożny

• 44. min.

Kolarov zagrał wzdłuż pola karnego, ale Dzeko został uprzedzony przez stopera

• 42. min.

Florenzi strzela na tzw. bliższy słupek! Piłka trafiła jednak tylko w boczną siatkę.

• 42. min.

Mane chciał efektownie podać piętą do Salaha, ale sam się nabił. Allison wznowi grę z 5. metra

• 40. min.

EL Shaarawy pada w polu karnym! Kibice na Stadio Olimpico domagają się karnego, ale arbiter faulu nie widział. Nakazuje grać dalej!

• 39. min.

Fazio w ostatniej chwili zablokował strzał Salaha!

• 38. min.

Kontratak gości! Mane minął efektownie dwóch rywali, ale na trzecim się zatrzymał. Chociaż stracił piłkę, to pokazał, że jest najszybszym obok Salaha piłkarzem na murawie

• 37. min.

Dzeko wywalczył rzut rożny!

• 36. min.

Szybka odpowiedź The Reds, jednak Firmino został zablokowany przez Fazio

• 35. min.

Słupek ratuje Liverpool! Ładnym, technicznym uderzeniem popisał się El Shaarawy

• 33. min.

Dzeko przegrał pierwszy pojedynek w tym meczu. Wszystkie poprzednie wygrał!

• 31. min.
  • 28. min.

Roma się nie poddaje! Gospodarze starają się atakować

• 28. min.

W dwumeczu padło już dziesięć goli! Aktualny wynik to 7:3 dla Liverpoolu

• GOOOOOOL

26. min.

Zamieszanie pod bramką! Wijnaldum uderza głową! I co? I GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Liverpool jedną nogą w finale! A właściwie to już robi krok drugą!

• 24. min.

Juergen Klopp bije brawo! Liverpoopl popisał się koronkową akcją, jednak Allison pokazał, że jest klasowym bramkarzem

• 22. min.

Pellegrini w pole karne! I znowu dobra interwencja Kariusa

• 22. min.

El Shaarawy zagrywa w polu karne, jednak przytomne wyjście z bramki zanotował Karius

• 20. min.

Dobra centra Kolarova, ale obrońcy Liverpoolu zdołali oddalić zagrożenie

• 19. min.

Rzut rożny dla Romy

• 17. min.

Co za kapitalne widowisko! Tu muszą paść kolejne gole! Zabójcze tempo spotkania!

• 16. min.

Mane strzelał z dystansu, ale piłka minimalnie mija bramkę!

• GOOOOOOL

15. min.

Roma jeszcze żyje! Piłka przypadkowo odbija się od Milnera i wpada do bramki! Karius nie miał szans na skuteczną interwencję!

• 14. min.

Salah! I pewna interwencja Allisona

• 13. min.

Arnold ruszył prawą flanką, ale ostatecznie stracił piłkę

• 11. min.

Szybka riposta Romy! Nainggolan! Belg strzelił wysoko nad poprzeczką!

• GOOOOOOL

9. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Sadio Mane! Reprezentant Senegalu pokonał Allisona! 6:2 w dwumeczu!

• 9. min.

Roma gra tak, jakby naprawdę wierzyła w awans. Liverpool ma kłopoty z opuszczeniem własnej połowy. Ale czyha na kontrę...

• 7. min.

Florenzi! Ależ bomba z dystansu! Zabrakło kilkudziesięciu centymetrów

• 6. min.

Kolarov do Fazio, ale stoper Romy minął się z piłką. Karius zacznie grę od bramki

• 4. min.

Roma umiejętnie utrzymuje się przy piłce i stara się naciskać na gości

• 2. min.

Pierwsze ostrzeżenie dla Liverpoolu! Dzeko strzelał głową, ale nie trafił czysto w piłkę.

• 1. min.

GRAMY!

• Czas na piękny hymn Ligi Mistrzów!

• Czy Momo Salah znowu będzie najlepszym piłkarzem na boisku? To dla niego szczególnie ważny mecz, bo poprzednie dwa sezony spędził właśnie w Rzymie.

• Znowu wiele będzie zależało od szkoleniowca Romy. Eusebio Di Francesco, czyli uczeń kultowego Zdenka Zemana i trener od zadań specjalnych

Liga Mistrzów. Roma - Barcelona. Eusebio Di Francesco, czyli uczeń kultowego Zdenka Zemana i trener od zadań specjalnych

Powiedzieć, że we wtorek działy się w Lidze Mistrzów rzeczy niesłychane, to jak nic nie powiedzieć. AS Roma, która w pierwszym spotkaniu 1/4 finału przegrała - po dwóch golach samobójczych - aż 1:4 w Barcelonie, odrobiła straty w rewanżu. I chyba nikt oprócz jej fanatycznych kibiców się tego nie spodziewał. No, może także poza trenerem rzymskiego klubu Eusebio Di Francesco. Wiara Włocha w awans nie może jednak zaskakiwać, bo jego mentorem był Zdenek Zeman, bodaj największy trenerski świr.

• Dobry wieczór!

Przed nami rewanżowe spotkanie półfinału Ligi Mistrzów. Roma podejmuje u siebie Liverpool, który w pierwszym meczu wygrał aż 5:2. Wydawałoby się, że rzymianie nie mają większych szans na awans, ale przypomnijmy ich dwumecz z Barceloną. Przegrali na Camp Nou 1:4, ale u siebie wygrali 3:0 i awansowali dalej! Czy dziś są w stanie powtórzyć tamten sukces?