Liga Mistrzów. Robert Lewandowski gra o półfinał Ligi Mistrzów

Kimmich dośrodkował, ale Bayern wywalczył tylko rzut rożny.

• 84. min.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze kolejne relacje.

• 84. min.
    Liga Mistrzów. Bayern Monachium - Sevilla. Bezbramkowy remis daje awans Bawarczykom

Bayern Monachium w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów zremisował bezbramkowo z Sevillą. Dzięki wygranej w pierwszym meczu (2:1) Bawarczycy awansowali do półfinału. Robert Lewandowski rozegrał 77 minut, a murawę opuszczał z podbitym okiem i opuchniętą twarzą.

• Bawarczycy pewnie kontrolowani spotkanie i nie dawali zbyt wiele okazji do zdobycia bramki dla Sevilli.

• KONIEC MECZU

Koniec meczu. Bayern remisuje bezbramkowo z Sevillą.

• 90. min. + 3

Czerwona kartka dla Correi za faul na Javim Martinezie.

• 90. min. + 2

Robben popędził prawym skrzydłem, ale bez gola dla Bayernu.

• 90. min. + 1

Sędzia doliczył 3 minuty.

Podanie do Jamesa Rodrigueza, ale Kolumbijczyk na spalonym

• 88. min.

Zbyt mocne zagranie piłkarzy Sevilli i piłkę łapie Ulreich.

• 86. min.

Zmiana w Bayernie

Schodzi Rafinha, wchodzi Nicklas Sule.

• 85. min.

Goście próbują mocniej zaatakować Bawarczyków, ale nie mogą poradzić sobie z wysokim pressingiem gospodarzy. Większość podań jest przecinana przez monachijczyków.

• 83. min.

Dośrodkowanie z głębi pola od Evera Banegi, ale radzą sobie gospodarze i kontra Robbena

• 82. min.

Żółta kartka dla Evera Banegi. Argentyńczyk zbyt agresywnie machał rękami przy próbie odepchnięcia rywala i sędzia zdecydował się ukarać zawodnika gości.

• 81. min.

Zmiana w Sevilli

Schodzi Franco Vazquez, wchodzi Nolito.

• 79. min.

Jesus Navas dośrodkował z prawego skrzydła. Zamieszanie na linii pola karnego gospodarzy, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej jednego z zawodników Sevilli.

• 77. min.

Schodzi Robert Lewandowski, wchodzi Sandro Wagner.

• 76. min.

Faul na Jamesie Rodriguezie. Bayern ma rzut wolny na własnej połowie.

• 75. min.

Rzut rożny dla Sevilli, z którym kolejny raz radzą sobie gospodarze.

• 73. min.

Robben powalczył w defensywie. Bayern od autu z okolic własnego pola karnego.

• 70. min.

Schodzi Pablo Sarabia, wchodzi Sandro Ramirez.

• 70. min.

Schodzi Franck Ribery, wchodzi Thiago Alcantara

• 69. min.

Dośrodkowanie Kimmicha w pole karne Sevilli. Z trudem wybija je Soria.

• 66. min.

Rzut rożny dla Bayernu. Piłka wychodzi poza boisko po pojedynku Ribery'ego z Navasem.

• 66. min.

Z daleka próbuje Robben, ale ponownie obok bramki.

• 66. min.

Schodzi Wissam Ben Yedder, wchodzi Luis Muriel.

• 66. min.

Rzut wolny dla Bayernu z okolic autu po prawej stronie. Bawarczycy nie skorzystali z okazji i już od obrony atak konstruuje Sevilla.

• 64. min.

Lewandowski opatrywany za linią boczną boiska. Polak został skrobnięty po udzie przez Lengleta

• 63. min.

Zamieszanie w polu karnym. Sevilla zamknięta we własnej 16-stce. Uderzał Mueller, ale strzał został zablokowany. Bawarczycy dobijali, ale z futbolówkę złapał Soria.

• 61. min.

Z dystansu Banega, ale spokojnie łapie piłkę Ulreich.

• 59. min.

Blisko było także w Monachium. Z wolnego uderzał Correa, ale strzał Hiszpana uderzył w poprzeczkę.

• 57. min.

Gospodarze atakują. Przewaga w drugiej połowie wydaje się jeszcze większa, niż w pierwszej.

• 56. min.

Bayern dalej atakuje. Dośrodkowanie Kimmicha z linii pola karnego, ale łapie je Soria.

• 54. min.

Bayern próbował przedrzeć się w polu karnym Sevilli. Z prawej do lewej i ponownie na prawo. Ostatecznie Mueller zdecydował się na strzał, ale piłka poleciała prosto w Sorię.

• 53. min.

Ribery uderzał, ale poradził sobie ze strzałem Soria, który ucierpiał lekko przy tym.

• 52. min.

Correa faulował Ulreicha. Golkiper Bayernu od własnej bramki.

• 51. min.

Ben Yedder znalazł się z piłką w polu karnym gospodarzy. Francuz faulował jednak Rafinhę.

• 48. min.

Blisko bramki dla Bayernu. Dośrodkowanie z lewej strony od Rafinhi do Lewandowskiego, ale Polak minimalnie z główki obok bramki.

• 47. min.

Sevilla wpadła w pole karne Bayernu. W rogu przy linii końcowej zaatakował obrońca Bawarczyków, ale bez faulu zdaniem sędziego.

• 47. min.

Strzał z daleka Javiego Martineza daleka od celu i od bramki zacznie Soria.

Obydwa zespołu przystępują do drugiej połowy bez zmian.

Piłkarze już na murawie. Zaczynamy drugą połowę

• Bayern pewnie kontroluje spotkanie i bardzo rzadko pozwalają zawodnikom Sevilli przedostać pod własne pole karne. Goście mają 45 minut na zdobycie przynajmniej dwóch bramek.

• 45. min. + 5

Koniec pierwszej połowy

• 45. min. + 3

Lewandowski faulowany przy próbie wyprowadzenia kontrataku. Od swojej połowy Bayern

Rafinha wraca na boisko

• 45. min. + 2

Ribery źle do Robbena. Zdecydowanie za lekko podawał i piłkę przechwycili przyjezdni.

• 45. min.

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy

• 45. min.

Sztab medyczny opatruje defensora gospodarzy.

• 44. min.

Sevilla przedarła się w pole karne Bayernu, ale w ostatniej chwili Rafinha. Obrońca Bayernu trzyma się za prawy bark. Źle to wygląda.

• 42. min.

Dośrodkowanie z lewej strony od Jamesa Rodrigueza, ale piłkę spokojnie łapie Soria.

• 42. min.

Rzut wolny dla Bayernu.

• 41. min.

Ponownie w groźnie w polu karnym znalazł się Ribery i korner dla Bayernu. Zamieszanie w polu karnym, z którym poradzili sobie goście.

• 40. min.

Lewandowski przerzucił piłkę na prawo do Robbena. Holender popędził z piłką pod pole karne. Mógł podawać, ale zdecydował się uderzyć. Ponad bramką Sevilli

• 37. min.

Ribery huknął piłkę z 15 metra. Piekielnie mocny strzał odbił Soria.

• 37. min.

Ribery posłał długą piłkę do Lewandowskiego, ale Polak na spalonym.

• 35. min.

Boateng z daleka, ale prosto w ręce Sorii.

• 33. min.

Początkowo poradzili sobie piłkarze Sevilli z kornerem. Bawarczycy próbowali jeszcze z daleka, ale uderzenie Hummelsa było niecelne.

• 32. min.

Franck Ribery wpadł w pole karne, ale Mercado wypił piłkę na rzut rożny.

• 31. min.

Boateng przerzucił piłkę do Muellera, ale za mocno i Niemiec nie miał szans skutecznie opanować futbolówki. Od bramki Soria.

• 30. min.

Mecz uspokoił się Sevilla próbuje rozprowadzić piłkę, ale skutecznie uniemożliwiają do gospodarze.

• 28. min.

Escudero na schodzi z boiska. Za kilka chwil ponownie powinien się na nim zameldować.

• 27. min.

Robert Lewandowski faulował Escudero w pojedynku powietrznym. Hiszpan trzyma się za głowę. Potrzeba jest interwencja sztabu medycznego.

• 25. min.

Goście przedostali się pod pole karne Bayernu. Z prawej strony na wślizgu uderzał Escudero, ale piłka przeszła obok bramki Ulreicha.

• 24. min.

Lewandowski stracił piłkę w środkowej części boiska. Goście ruszyli prawym skrzydłem.

• 23. min.

Kibice licznie dopingują piłkarzy Juppa Heynckesa

• 21. min.

Sevilla próbowała wyjść z atakiem, ale przed polem karnym Bayernu wdarła się niedokładność i piłkę wybili gospodarze.

• 20. min.

Dobrze bronią się Andaluzyjczycy wybijając piłkę. Bawarczycy spokojnie wycofali futbolówkę i budują atak od linii obrony.

• 19. min.

Rzut rożny dla Bayernu

• 18. min.

Dużo nieporozumienia na połowie Sevilli w wykonaniu Bawarczyków i na chwile piłkę przejmują goście

• 16. min.

Sven Ulreich chciał zgarnąć piłkę w ręce. Bramkarza Bayernu faulował ostatecznie Correa.

• 13. min.

Bawarczycy spokojnie kontrolują spotkanie wymieniając podania w okolicy pola karnego rywali. Z daleka próbował uderzać Kimmich, ale obok prawego słupka bramki Sorii.

• 11. min.

W następnej akcji N'Zonzi wpadł na Lewandowskiego i tym razem sędzia zdecydował się ukarać zawodnika Sevilli

• 10. min.

Lewandowski przewracany w polu karnym, ale bez faulu według szkockiego arbitra

• 9. min.

Zza pola karnego uderzał Ben Yedder, ale nad bramką

• 9. min.

Sevilla próbowała wyjść z kontrą. Navas popędził prawym skrzydłem do końca boiska i został zablokowany przez jednego z defensorów Bayernu.

• 7. min.

Robert Lewandowski wyskoczył do dośrodkowania z prawej strony, ale nie trafił czysto w piłkę i reprezentant Polski ucierpiał w starciu powietrznym.

• 6. min.

Robben zabrał się z piłką do bramki. Holender uderzył płasko i obok bramki.

• 4. min.

Do strzału z rzutu wolnego podszedł James Rodriguez, który przeniósł futbolówkę minimalnie nad bramką.

• 3. min.

Faul na Robercie Lewandowskim w okolicach 25 metra do bramki. Sędzia ukarał żółtą kartką Mercado. Rzut wolny dla Bayernu.

• 1. min.

Pierwszy gwizdek sędziego. Zaczynamy! Od środka piłkarze Sevilli.

• Piłkarze już na murawie. Pora na hymn Ligi Mistrzów.

• Natomiast zawodnik Sevilli, Franco Vazquez, powiedział, że jego klub jest bardzo niedoceniony i zasługują na więcej szacunku. - Chcemy wspólnie jako zespół zagrać dobry mecz. Nie zgadzam się z tym, że nasz awans jest niemożliwy. Wiemy, że w Monachium o zwycięstwo nie będzie łatwo, ale mamy w sobie entuzjazm. Zasługujemy na więcej szacunku. Nikt nam nie dał za darmo gry w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Znamy swoją wartość - powiedział pomocnik

• Jupp Heynckes na przedmeczowej konferencji mówił, że awans do półfinału Ligi Mistrzów jest celem Bawarczyków, przestrzegają jednocześnie przed rywalem: -Awans do półfinału to dla nasz wielki cel. U siebie zawsze jesteśmy groźni, ale musimy na boisku udowodnić, że jesteśmy faworytami. Sevilla może utrudnić nam życie. Mamy swój plan. Wiemy, czego spodziewać się po Sevilli i jak zareagować. Sevilla będzie musiała zagrać ofensywnie, żeby zdobyć dwie bramki na naszym stadionie. Widziałem ich przeciwko Celcie Vigo, to drużyna, która potrafi bardzo dobrze grać pressingiem.

• Przed Sevillą bardzo ciężkie zadanie. Zawodnicy Vincenzo Montelli w pięciu ostatnich spotkaniach (licząc wszystkie rozgrywki) wygrali zaledwie jedno. Był to rewanż 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem United. Spotkanie odbyło się 13 marca i od tego czasu Andaluzyjczycy ani razu nie cieszyli się z wygranej (1 remis i 3 porażki).

• Piłkarze Bayernu Monachium są bardzo skuteczni w meczach na własnym stadionie. W czterech ostatnich spotkaniach strzelili aż 16 bramek. Tylko Hertha Berlin wyjechała ze stolicy Bawarii z czystym kontem.

• Bramki Roberta Lewandowskiego dla niemieckich klubów oraz reprezentacji. Dołoży do tej grafiki kolejny klub?

• Sędzią głównym tego spotkania będzie szkocki arbiter William Collum. Na liniach pomagać mu będą David McGeachie oraz Frank Connor, a sędzią technicznym jest Dougie Potter.

• Aby Sevilla przeszła dalej potrzebuje strzelić minimum dwie bramki (pod warunkiem, że nie stracą żadnej). W przypadku wyniku 2:1 dla Sevilli potrzeba będzie rozegrać dogrywkę. Jeżeli Bawarczycy strzelą minimum dwa gole, to do awansu Andaluzyjczycy potrzebować będą tylko jednej bramki przewagi.

• W pierwszym meczu Bayern wygrał na wyjeździe z Sevillą 2:1, po bramkach Navasa (samobójczej) oraz Thiago Alcantary. Honorowe trafienie dla gospodarzy tamtego spotkania zdobył Sarabia

Sevilla-Bayern 1:2 w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Bayern blisko awansu. Robert Lewandowski daleko od centrum wydarzeń

Bayern rykoszetami torował sobie drogę do półfinału. Męczył się, ale wygrał z Sevillą 2:1. W przypadku Roberta Lewandowskiego nie było "ale" - on po prostu się męczył