Liga Mistrzów. Juventus ograł Tottenham po thrillerze [ZAPIS RELACJI]

• środa, 07 marca 2018
  • 90. min. + 4

Podsumowanie spotkania poniżej. Dobranoc!

Liga Mistrzów. Juventus w ćwierćfinale!

Juventus pokonał Tottenham 2:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansował do najlepszej ósemki w Europie. Gospodarze prowadzili do 64. minuty, ale dzięki golom Gonzalo Higuainowi i Paulo Dybali zdobytym w 4 minuty to goście mogą cieszyć się z awansu.

KONIEC MECZU! Co tu się działo? Tottenham prowadził 1-0, a Juventus nie istniał. Ale po dwóch zmianach "Stara Dama" strzeliła dwa gole w trzy minuty, a w samej końcówce Barzagli wybił jeszcze piłkę z linii bramkowej!

• 90. min. + 3

Marciniak przerwał grę na pół minuty przed końcem. Dybala leżał na boisku. Jak się okazało, polski sędzia odgwizdał faul.

Jeszcze 60 sekund.

• 90. min. + 2

Sturaro uderzył na bramkę Llorisa, ale w sam jej środek.

• 90. min. + 1

Trzy minuty doliczone. Czy Tottenham doprowadzi do dogrywki? Czeka nas szalona końcówka.

Barzagli wybił piłkę tuż sprzed linii bramkowej, słuszna decyzja Marciniaka. Co za emocje!

CO TAM SIĘ STAŁO?! Juventus wybija piłkę z linii bramkowej! Marciniak nie uznał gola, ale wcześniej był spalony.

• 89. min.

Dembele z żółtą kartką po faulu na Dybali. Typowy faul taktyczny.

• 88. min.

Strzały Eriksena i Llorente zablokowane. Mur Juventusu jak na razie działa.

• 87. min.

Asamoah wybija piłkę z własnego pola karnego "aby dalej". Czy to podejście się sprawdzi? Ponad trzy minuty do końca, a Marciniak na pewno jeszcze coś doliczy.

• 86. min.

Llorente wchodzi za Allego, który nie rozegrał najlepszego meczu - choć i tak sprawiał problemy zawodnikom Juve, którzy zarobili na nim kilka żółtych kartek.

• 85. min.

Szymon Marciniak upomina Buffona.

• 85. min.

Dośrodkowanie Daviesa do nikogo, ale piłkę przed wyjściem poza boisko niespodziewanie uratował Son. Niecelne uderzenie Eriksena.

• 84. min.

Gospodarze wykorzystali jak na razie jedną z trzech zmian, ale do wejścia szykuje się Fernando Llorente - idealny zawodnik na wrzutki w pole karne. Przy okazji to były piłkarz Juventusu.

• 83. min.

Zmiana w Juventusie. Stefano Sturaro wchodzi za Gonzalo Higuaina.

• 83. min.

Son uderza sprzed pola karnego, ale obok bramki. Coraz goręcej.

• 82. min.

Piąstkowanie Buffona i Tottenham musi od nowa budować akcję. Juventus zamknięty we własnej tercji boiska.

• 82. min.

Son podaje do Eriksena w polu karnym, uderzenie i... rzut rożny. Asamoah odbił piłkę głową.

• 78. min.

Chiellini uprzedził Kane'a i prawie strzelił samobója - piłka minimalnie minęła słupek.

• 77. min.

Son przedarł się przez obronę Juventusu i wprowadził w jej poczynania sporo chaosu. Gospodarze przejęli inicjatywę, mają jeszcze 13 minut (i doliczony czas gry).

• 77. min.

Chiellini wybija dośrodkowanie Lameli w pole karne. Tottenham potrzebuje gola, by doprowadzić do dogrywki.

• 74. min.

Nieco w cieniu wydarzeń na Wembley prowadzenie w Manchesterze objęło Basel po trafieniu Michaela Langa. Gospodarze grają jednak w dużej mierze rezerwowym składem - wygrali pierwsze spotkanie aż 4-0.

• 74. min.

Erik Lamela zmienia Erica Diera. Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy.

• 70. min.

Juventus chyba wyciągnął wnioski z pierwszego spotkania - gdy po objęciu prowadzeniu 2-0 skupił się wyłącznie na bronieniu - i tym razem nie chce popełnić tego samego błędu. Co chwila ruszają kolejne ataki.

• 67. min.

Higuain fantastycznie zagrał piłkę do Dybali. Argentyńczyk popędził na bramkę Llorisa i pokonał go fantastycznym strzałem pod poprzeczkę. Źle założona pułapka ofsajdowa dała Juve tę okazję - a Dybala bezlitośnie ją wykorzystał. Dwa trafienia w trzy minuty!

• 67. min.

CO TU SIĘ DZIEJE?! GOL DLA JUVENTUSU!

• 65. min.

W tej chwili Juventus potrzebuje jeszcze jednego gola do awansu.

• 64. min.

Jedna akcja i znowu mamy wielkie emocje! Z prawego skrzydła dośrodkował Lichtsteiner, Khedira strzelał głową, ale to zagranie okazało się podaniem do Higuaina, który wpakował piłkę obok Llorisa!

• 64. min.

GOL DLA JUVENTUSU!

• 63. min.

Zamieszanie w polu karnym Tottenhamu, ale Dybala nie trafił w bramkę mimo niezłej sytuacji.

• 61. min.

Dwie zmiany w Juventusie. Kwadwo Asamoah i Stephan Lichtsteiner zmieniają Blaise'a Matuidiego i Medhiego Benatię.

• 61. min.

Alex Sandro dogrywa w pole karne, ale uderzenie Higuaina nie mogło przestraszyć Llorisa.

• 60. min.

Ekwilibrystyczne uderzenie Kane'a, ale Buffon bez problemu łapie piłkę.

• 58. min.

Son uderza nad bramką. Na razie Juventus nie wygląda na drużynę, która goni wynik - a "Stara Dama" potrzebuje aż dwóch goli do awansu.

• 56. min.

Tym razem to Alli dostał żółtą kartkę za nakładkę. Ofiarą padł Khedira. Dużo fauli, mało piłki w drugiej połowie.

• 53. min.

Błąd obrony Juventusu i Chiellini staranował Allego. Żółta kartka.

• 52. min.

Alli z dystansu, ale obok bramki.

• 50. min.

Żółta kartka dla Benatii po faulu na Allim. W przypadku awansu opuści kolejne spotkanie - tak jak i Pjanić.

Zaczynamy drugą połowę!

• 45. min. + 2

Przerwa! Tottenham w pełni zasłużenie prowadzi po golu Heung-Min Sona. Goście mogą narzekać na to, że nie dostali ewidentnego rzutu karnego po faulu na Douglasie Coscie, czego nie zauważył Szymon Marciniak i jego asystenci. Po prawdzie trzeba przyznać, że na początku spotkania gospodarze mogli dostać rzut karny po zagraniu ręką Giorgio Chielliniego, aczkolwiek tu sytuacja nie była tak klarowna.

• 44. min.

Żółta kartka dla Pjanicia po faulu na Allim. Bośniak nie zagra w kolejnym spotkaniu.

• 43. min.

Niecelne uderzenie głową Alexa Sandro. Przynajmniej goście zaczęli atakować. Jak na razie oddali trzy strzały - wszystkie niecelne. Tottenham miał aż 11 strzałów, w tym pięć celnych.

• 41. min.

Pjanić uderza tuż obok bramki! Mocna odpowiedź Juventusu, który potrzebuje dwóch goli do awansu.

• 39. min.

Gol kuriozum! Eriksen w pole karne do Allego, piłka została zablokowana, ale Trippier dograł do Sona. Koreańczyk nieczysto uderzył piłkę - kopnął ją prawą nogą, a ta odbiła się od lewej nogi - i wpadła do bramki. Buffon mógłby to obronić, gdyby wcześniej nie upadł.

• 39. min.

GOL DLA TOTTENHAMU! To musiało się stać!

• 38. min.

Son uderzył tuż obok bramki! Ależ było blisko pierwszego trafienia.

• 38. min.

Coraz bardziej nerwowa atmosfera i coraz więcej fauli.

• 35. min.

Alex Sandro z żółtą kartką po faulu na Trippierze.

• 34. min.

Efektowny strzał Kane'a, ale obok bramki.

• 33. min.

Alli jako pierwszy dopadł do odbitej piłki i mocno uderzył sprzed pola karnego. Buffon złapał piłkę na raty.

• 27. min.

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Vertonghen sfaulował Dybalę.

• 26. min.

Eric Dier zszedł na chwilę z boiska, ale wszystko wskazuje na to, że za chwilę na nie powróci.

• 23. min.

Chiellini zatrzymał rozpędzonego Sona, ale Koreańczyk sprawia ogromne problemy obrońcom Juve. Warto na niego zwrócić uwagę, bo już niedługo powinien zagrać w sparingu przeciwko Polsce.

• 22. min.

Jamie Carragher dał jasno znać, czego jego zdaniem brakuje Lidze Mistrzów: VAR-u.

• 20. min.

Ależ zamieszanie w polu karnym Juventusu! Alex Sandro zablokował piłkę głową, a po chwili Son był bliski pokonania Buffona, ale włoski bramkarz świetnie interweniował. Dzieje się!

• 17. min.

Piłkarze Juventusu wściekli za to, że Marciniak nie podyktował karnego. Vertonghen zahaczył Douglasa Costę i to powinien być rzut karny! Błąd polskiego sędziego.

• 15. min.

Ależ okazja Tottenhamu! Kane zdecydowanie wyprzedził Kane'a i minął już Buffona, ale nie zdołał trafić do siatki z ostrego kąta.

• 13. min.

Fantastyczny powrót Matuidiego, który zatrzymał Kane'a w polu karnym. Anglik wcześniej znakomicie ograł Barzaglego.

• 13. min.

Dośrodkowanie Alexa Sandro z pierwszej piłki wybite przez obrońców Tottenhamu na aut.

• 10. min.

Juventus jak na razie stłamszony.

• 7. min.

Dośrodkowanie Costy, ale Higuain nie sięgnął piłki.

• 6. min.

Douglas Costa stracił piłkę i tak zakończył się atak Juventusu. Po chwili źle piłkę zagrał Lloris i goście mają aut na wysokości pola karnego.

• 3. min.

Mocne uderzenie Sona, ale Buffon odbija piłkę w bok.

• 3. min.

Szybko wznowiony rzut wolny i dośrodkowanie Sona zostało wybite. Ale Benatia źle zaczął kolejną akcję i Tottenham wciąż nie opuszcza połowy Juventusu.

• 1. min.

Benatia zagrał przypadkiem ręką we własnym polu karnym, ale gwizdek Marciniaka milczy.

• 1. min.

Zaczynamy!

• Minuta ciszy poświęcona pamięci Davide Astoriego. Kapitan Fiorentiny zmarł w wieku 31 lat w nocy z soboty na niedzielę.

• To spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak.

• Skład Juventusu: Buffon; Barzagli, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Matuidi; Douglas Costa, Higuain, Dybala

• Skład Tottenhamu: Lloris, Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies, Dier, Dembele, Eriksen, Dele, Son, Kane

• Zwycięstwo jakiejkolwiek drużyny da jej awans. Remisy 0-0 i 1-1 premiują Tottenham, przy 2-2 potrzebna będzie dogrywka, a przy remisach 3-3 i wyższych awansują mistrzowie Włoch.

• W pierwszym spotkaniu Juventus bardzo szybko objął prowadzenie 2-0, ale mimo to nie zdołał wygrać, przez co znajduje się w trudnej sytuacji przed rewanżem.

Liga Mistrzów. Wielka piłka w Turynie, powrót Tottenhamu

Remisem 2:2 zakończyło się pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Juventusem a Tottenhamem Hotspur rozegrane we wtorkowy wieczór w Turynie. Wicemistrzowie Anglii już po kilku minutach przegrywali 0:2, ale zdołali odrobić straty, prezentując przy tym piękny futbol.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację ze spotkania Tottenham Hotspur - Juventus w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W Turynie padł remis 2-2.