Juventus Turyn w finale Ligi Mistrzów! Monaco bez szans [ZAPIS RELACJI]

2 : 1

• wtorek, 09 maja 2017
  • 93. min.

Tak ciesz± się piłkarze i kibice Juventusu Turyn! W pełni zasłużenie awansowali do finału Ligi Mistrzów, w którym 27 maja w Cardiff - wszystko na to wskazuje - zmierz± się z Realem Madryt.

• 93. min.

Koniec meczu!

• 92. min.

Gło¶ny doping kibiców Juventusu, u¶miechnięty Allegri, to będzie długi wieczór w Turynie!

Trwa doliczony czas gry. Juventus w finale Ligi Mistrzów!

• 85. min.

Kibice Juventusu niemiłosiernie gwiżdż± na Kamila Glika. To efekt starcia reprezentanta Polski z Gonzalo Higuainem. Cał± sytuację na twitterze w swoim stylu skomentował Sebastian Mila ;-)

• 78. min.

A my nadal nie możemy przestać się zachwycać nad golem Daniego Alvesa. Danijel Subasic wyci±gnięty jak struna, ale nie miał najmniejszych szans w wybronieniu tego pocisku.

• 78. min.

Bakayoko schodzi z boiska. W jego miejsce wchodzi Germain.

• 75. min.

Higuain cały i zdrowy. Wrócił na boisko

• 72. min.

Przepychanki na boisku. Ostre starcie Bonucciego z Falcao. Chwilę wcze¶niej ucierpiał Higuain w pojedynku z Glikiem. Kibice Juve gwiżdż± na Polaka. Argentyńczyk zwija się z bólu i trzyma za kolano.

• 69. min.

GOOOOOL !!! A jednak Buffon skapitulował. Na listę strzelców wpisał się 19-letni Kylian Mbappe, który po ¶wietnej akcji z bliska trafił do bramki. Młody Francuz jest dopiero trzecim zawodnikiem, który w tej edycji Ligi Mistrzów pokonał włoskiego bramkarza.

• 61. min.

Monaco niby próbuje, ale w tych staraniach brakuje wiary. Wygl±da na to, że 39-letni Gianluigi Buffon zakończy kolejny mecz z czystym kontem.

• 57. min.

A tak Dani Alves szalał z rado¶ci po cudownym golu strzelonym tuż przed przerw±. Co to był za strzał !!! Za nieco ponad dwa tygodnie Brazylijczyk może po raz czwarty w karierze triumfować w Lidze Mistrzów.

• 55. min.

Radosny futbol w wykonaniu piłkarzy Juventusu. Na luzie, pewni awansu d±ż± do podwyższenia wyniku.

• 54. min.

Owacja na stoj±co i gło¶ne podziękowanie kibiców dla schodz±cego Paulo Dybali. Na boisku pojawia się Juan Cuadrado.

• 47. min.

Oj, brzydkie zagranie Benjamina Mendy'ego na Paulo Dybali. Powoli puszczaj± nerwy pilkarzom Monaco.

• 47. min.

Monaco już bez optymizmu, szaleńczego zrywu, czym próbowało zaskoczyć Juventus na pocz±tku spotkania. Gospodarze spokojnie kontroluj± sytuację na boisku.

Zaczynamy drug± połowę!

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy!

• 44. min.

GOOOOOOL!!! Dani Alves! Co za gol? Co za gol? Mamma mia! Subasić pi±stkował, a Brazylijczyk odpalił petardę i załadował jednego z najpiękniejszych goli w tej edycji Ligi Mistrzów!

false
  • 41. min.

Monaco nie składa broni! Mbappe wł±czył turbodoładowanie, zagrał mocn± piłkę w pole karne do wbiegaj±cych kolegów, ale Chiellini znów zachował się jak profesor!

• 39. min.

Ostre wej¶cie Falcao w nogi Chielliniego. Kolumbijczyk słusznie został ukarany żółt± kartk±.

• 37. min.

I chyba tyle je¶li chodzi o emocje... Juventus po strzelonym golu gra jak z nut. Raz po raz atakuje bramkę Subasica. Monaco potrzebuje cudu i aż trzech goli do awansu.

• 35. min.

Piłka znowu w bramce Monaco... Tym razem bramkarza go¶ci pokonał Higuain, ale chwilę wcze¶niej był na minimalnym spalonym.

• 33. min.

GOOOOOOL!!! Mario Mandżukić! Piękniutkie, czy¶ciutkie, celniutkie podanie Daniego Alvesa w pole karne, a tam najwyżej do piłki wyskoczył chorwacki napastnik. Najpierw uderzenie głow± jakim¶ cudem wybronił Subasić, ale dobitka była bezbłędna.

• 28. min.

Buffon! To jest gigant! Falcao dostał piłkę w polu karnym, błyskawicznie się obrócił i hukn±ł z woleja, ale Włoch popisał się kapitaln± obron±.

• 22. min.

Kolejna stuprocentowa okazja dla Juventusu! Tym razem Mario Mandżukić powinien wpisać się na listę strzelców. Strzelił z całej siły, piłka odbiła się od ręki Subasica i zmierzała do bramki, ale cał± sytuację uratował Mendy!

• 22. min.

W przerwie meczu zapraszamy na Facebook Sport.pl. Specjalnie dla Was Sebastian Staszewski na gor±co skomentuje pierwsz± czę¶ć gry.

• 22. min.

W końcu zaatakował Juventus! Paulo Dybala znakomicie zagrał do Gonzalo Higuaina, Argentyńczyk miał przed sob± tylko bramkarza, próbował lobować, ale zbyt lekko.

• 19. min.

Kolejna groĽna akcja w wykonaniu Monaco! Na szczę¶cie dla gospodarzy w odpowiednim miejscu był Giorgio Chiellini.

• 16. min.

Ależ kapitalna interwencja Daniego Alvesa! Brazylijczyk rzucił się pod nogi pędz±cego lew± stron± Kylianowi Mbappe. Francuz długo nie podnosił się z boiska, ale w¶lizg był czy¶ciutki.

• 15. min.

Podopieczni Massimo Allegriego s± zaskoczeni takim przebiegiem meczu. Graj± niepewnie, trac± piki i popełniaj± proste błędy. Musz± się obudzić, bo go¶cie już kilka razy zagrozili bramce Buffona.

• 9. min.

Problemów Juventusu ci±g dalszy! z powodu kontuzji boisko opuszcza Sami Khedira. W jego miejsce wchodzi Claudio Marchisio

• 7. min.

A teraz Falcao hukn±ł jak z armaty, ale nad bramk± Buffona. Ależ znakomity pocz±tek Monaco!

• 4. min.

MOGŁO być 1:0 dla Monaco! Go¶cie rozklepali obronę Juventusu przed polem karnym, do piłki doszedł Mbappe i trafił w słupek, ale był na spalonym.

• 3. min.

Nerwowy pocz±tek w wykonaniu Juventusu. Sporo niedokładnych podań, ale to wynik wysokiego pressingu go¶ci.

• 1. min.

¦wietny pocz±tek Monaco! Najpierw Mbappe odważnie przedarł się w pole karne i wywalczył rzut rożny. Po chwili groĽne do¶rodkowanie sprawiło sporo problemów Buffonowi.

• 1. min.

Zaczynamy!

• Piłkarze już na murawie. Trwa hymn Ligi Mistrzów

• Atmosfera na Juventus Stadium jest fantastyczna! Kibice gospodarzy przygotowali efektown± kartoniadę. Nie wyobrażaj± sobie innego scenariusza, jak tylko awans do finału najbardziej prestiżowych rozgrywek na ¶wiecie.

• A tak prezentuj± się wyj¶ciowe jedenastki obu zespołów:

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanić - Dani Alves, Dybala, Mandzukić - Higuain

AS Monaco: Subasić - Raggi, Jemerson, Glik, Sidibe - Moutinho, Bakayoko - Dirar, Silva - Falcao, Mbappe

• Czy piłkarze AS Monaco s± w stanie wznie¶ć się na wyżyny umiejętno¶ci i awansować do finału Ligi Mistrzów? Zadanie jest arcytrudne. Tydzień temu byli wyraĽnie słabsi i przegrali u siebie z Juventusem 0:2. Teraz czeka ich ciężka przeprawa w turyńskiej twierdzy, niezdobytej w europejskich pucharach od 2013 r.! Ale Liga Mistrzów nie takie już cuda widziała. W dodatku drużyna z Księstwa w tym sezonie nieraz udowadniała, że na wyjazdach potrafi grać znakomicie. Jedno jest pewne, czeka nas ¶wietne widowisko.

Liga Mistrzów. Juventus pewny awansu? Allegri zbudował twierdzę w Turynie

Po pierwszym meczu, w którym Juventus pewnie wygrał z AS Monaco (2:0), wydaje się, że sprawa awansu do finału Ligi Mistrzów jest już prawie rozstrzygnięta. Monaco potrzebuje zwycięstwa co najmniej dwoma bramkami w regulaminowym czasie, by przedłużyć swoje szanse na grę w Cardiff, a Juventus na swoim stadionie nie zwykł przegrywać. Relacja z rewanżowego meczu półfinału Ligi Mistrzów od godz. 20.45 w Sport.pl - To jest Twój Live.

Juventus
Bramki: Mandżukić (33.), Dani Alves (44.) Kartki: Bonucci, Mandżukić - żółta. Skład: Buffon - Barzagli (85. Benatia), Bonucci, Chiellini - Alves, Pjanić, Khedira (10. Marchisio), Alex Sandro - Dybala (54. Cuadrado), Higuain, Mandżukić.
Monaco
Bramki: Mbappe (69.) Kartki: Falcao, Mendy - żółta. Skład: Subasić - Raggi, Glik, Jemerson, Sidibe - Mendy (54. Fabinho), Bakayoko (78. Germain), Moutinho, Silva (70. Lemar) - Falcao, Mbappe.