Liga Mistrzów. Półfinał AS Monaco - Juventus. Sport.pl - to jest Twój LIVE!

0 : 2

• środa, 03 maja 2017
  • KONIEC

I to by było na tyle w relacji na żywo! Wygląda na to, że finalistów LM już prawie znamy - czy zmierzą się tam w szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu Real Madryt i Juventus? Oficjalnie przekonamy się za tydzień! Dziękuję za uwagę, już za chwilę na Sport.pl pojawi się podsumowanie meczu.

• KONIEC
  • 90. min. + 3

Koniec meczu.

• 90. min. + 1

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 89. min.

Ostatnia zmiana. Pjanić zastąpiony Leminą.

• 88. min.

Moutinho dogrywa z rzutu wolnego, piłka ładnie zakręca w stronę bramki, kolejni gracze wysuwają buty i... jednak nikt nie sięga. Było groźnie!

• 86. min.

Turyńczykom ewidentnie nie zależy już na strzelaniu goli. Bronią się twardo i zdecydowanie, ale na pewno nie można powiedzieć, że rozpaczliwie.

• 82. min.

Ostatnia zmiana gospodarzy. Toure za Silvę.

• 81. min.

Druga zmiana w Juventusie. Marchisio zastąpiony Rinconem.

• 77. min.

Pierwsza zmiana w Juventusie. Cuadrado zastąpił - owacje! - Higuaina.

• 73. min.

Gospodarze już nie bardzo wiedzą, jak kombinować. Moutinho chyba też nie do końca, bo jego uderzenie z dystansu mija poprzeczką o dobrą wysokość bramki.

• 69. min.

Falcao oberwał łokciem w twarz od Chielliniego. W stu procentach zasłużona kartka.

• 67. min.

Podwójna zmiana w AS Monaco. Wchodzą Moutinho i Germain, schodzą Bakayoko i Lemar.

• 65. min.

Sidibe uderza z bardzo dużej odległości z rzutu wolnego. Prosto w mur.

• 62. min.

Książę Albert z żoną już się tak nie cieszą. Za to Higuain - jak najbardziej:

• 59. min.

Bakayoko oddał piłkę Alvesowi, wrzutka w pole karne, Glik nie sięgnął, a Higuain dostawił wyciągniętą nogę i trafił do siatki!

• GOOOOOOL

59. min.

0:2! Higuain!

• 58. min.

Fabinho podcięty przez Marchisia. Żółta kartka.

• 57. min.

Alex Sandro świetnie wbiegł w pole karne i odegrał do Dybali, ale Argentyńczyk wrzucił niemal prosto w ręce bramkarza.

• 55. min.

Kontratak gospodarzy... i też nic z tego. Mbappe zablokowany.

• 54. min.

Świetna kontra Juve - trzech na trzech. Ale Marchisio kiepsko podaje. I jeszcze jedna okazja za chwilę... i znowu nic z tego.

• 51. min.

D. Alves postanowił przyłożyć z woleja. Mocno niecelnie, ale niektórzy powiedzieliby o tej okazji: "brawa za decyzję".

• 49. min.

Może i Mbappe jest młody i szybki. Ale Buffon okazuje się jeszcze szybszy. I po ojcowsku klepie dwukrotnie młodszego rywala po głowie.

Wracamy do gry!

• ANALIZA

Analiza Andrzeja Gomołyska:

Juventus bardzo skutecznie blokuje środek boiska, wymuszając na Monaco kreowanie akcji skrzydłami. Gospodarze często atakują blisko linii bocznych, mając jednak problemy z przeniesieniem akcji z powrotem w centralne sektory. Z tego względu w pierwszej połowie 4 na 5 strzałów gospodarzy zostało oddanych głową po wrzutkach lub stałych fragmentach.

Monaco póki co decyduje się na oddanie inicjatywy i szybkie wychodzenie z kontrami. Rzadko angażuje w to większą liczbę graczy, usiłując zakończyć akcję na tyle szybko, by przeciwnicy po stracie nie zdążyli wrócić na własną połowę. W pierwszej połowie jednak większość z tych ataków była skutecznie zamykana do boku i spowalniana, na tyle, że Juventus odbudowywał ustawienie.

Monaco w defensywie w wielu momentach stosowało agresywny, ale indywidualny pressing na zawodniku z piłką. Sytuacje podwajania zdarzały się rzadko, w efekcie wygrywane pojedynki (zwłaszcza przez Dybalę) otwierały sporo miejsca. Połączenie tego z wymienianiem przez Juve szybkich podań na jeden kontakt przynosiło najwięcej zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• PRZERWA

Sebastian Staszewski prosto z Monako nadaje na żywo na naszym FB!

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy.

• 43. min.

Troszkę nam rozgrywka zwolniła, goście woleliby już pewnie dowieźć ten wynik do gwizdka, a gospodarze zapewne nie dadzą rady wyrównać w ciągu najbliższych minut i wyglądają, jakby doskonale zdawali sobie z tego sprawę.

• 40. min.

Dziwne zamieszanie w polu karnym gości. Kibice domagali się chyba rzutu karnego dla Monaco, otrzymali tymczasem rzut wolny dla Juve. Gwizdy.

• 38. min.

Dybala z rzutu wolnego. Subasić spokojnie łapie piłkę.

• 37. min.

Pjanić jeszcze próbował uciekać, Fabinho już mu nie pozwalał. Żółta kartka.

• 36. min.

Dybala znakomicie zabrał się z piłką, zagrał do środka do Higuaina, a Argentyńczyk... okazał się zbyt wolny. I (kiepsko) uderzał, zamiast podawać.

• 34. min.
  • 32. min.

Rzut wolny dla gospodarzy. Niezły kros, Bakayoko wyciąga się i... nie sięga piłki nogą! Było bardzo blisko i bardzo groźnie.

• 29. min.

Dani Alves kapitalnie odegrał piętką w polu karnym, a Higuain nabiegł na piłkę i świetnie przyłożył przy słupku!

• GOOOOOOL

29. min.

0:1! Higuain!

• 26. min.

Seria dziwnych zagrań w polu karnym gospodarzy. Turyńczycy podają wolejami, zamiast uderzać. No to nic dziwnego, że nie ma bezpośredniego zagrożenia bramki Subasicia.

• 23. min.

To będzie mecz wysokich lotów!

• 21. min.

Bonucci uznał, że musi zatrzymać rywala ostrzejszym faulem. Falcao na ziemi, Włoch z żółtą kartką.

• 19. min.

Francuzi chyba nie zauważyli, że Barcelonie nie wyszło i próbują usypiać graczy Juve. Aż tu nagle! Wrzutka w pole karne, Falcao uderza głową... i Buffon świetnie zbija piłkę z okienka na róg!

• 16. min.

Świetna interwencja Buffona! Mbappe dostał świetne podanie w pole karne od Dirara, ale nie zdołał pokonać bramkarza, grającego dzisiaj setny mecz w Lidze Mistrzów!

• 13. min.

A teraz spalonego - przynajmniej wg sędziego - nie było. Tyle że samotny Mbappe uderzył głową prosto w bramkarza.

• 12. min.

Świetnie dorzucona piłka w pole karne, Alves kapitalnie dogrywa... ale jego partner nie sięga piłki. A do tego sędzia odgwizduje spalonego.

• 11. min.

Kibice gości? Przyjechali. I to chyba po zwycięstwo.

• 10. min.

Dani Alves próbował chyba zagrać w poprzek pola karnego - i to tuż przy linii bramkowej - ale wyszło mu z tego bardziej podanie do Subasicia.

• 9. min.

Higuain dostał świetną piłkę na 16. metr, ale... ups, przewrócił się. Bywa i tak.

• 7. min.

Dośrodkowanie w pole karne Juve zablokowane. Korner także nie przyniósł nic ciekawego. Ale, miejmy nadzieję, rozkręci nam się to podobnie jak chwilę wcześniej półfinał Ligi Europy.

• 4. min.

Pierwsze minuty spędziliśmy raczej pod polem karnym gospodarzy, ale większego zagrożenia jak na razie nie było.

• 1. min.

Zaczęli!

• "REKLAMA" A jeśli nie chcesz przegapić najważniejszych newsów, napisz do naszego bota na FB, wie naprawdę dużo :) Możesz napisać tutaj: http://m.me/sportpl, albo po prostu zagadać Sport.pl na Messengerze

• Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kibice Atletico mogą się odrobinę obrazić, ale 50 procent odpowiedzi na to pytanie (najprawdopodobniej) już znamy. AS Monaco czy Juventus? Drugą część rozwiązania dopiero zaczniemy poznawać. Już za kwadrans.

Tak się składa, że jest to też ostatnia relacja i ostatnie godziny pracy w Sport.pl red. Kuprowskiego, który po 111 miesiącach zdecydował się na zmianę dyscypliny (a nie tylko barw klubowych). To dobra okazja, bo piszący te słowa prywatnie jest kibicem Newcastle United, Juventusu i Realu Madryt.

Monaco
Kartka: Fabinho - żółta Skład: Subasić, Dirar, Glik, Jemerson, Sidibe, Silva (82. Toure), Fabinho, Bakayoko (67. Moutinho), Lemar (67. Germain), Falcao, Mbappe
Juventus
Bramka: Higuain (29., 59.) Kartka: Bonucci, Marchisio, Chiellini - żółta Skład: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Sandro, Alves, Pjanić (89. Lemina), Marchisio (81. Rincon), Mandżukić, Dybala, Higuain (77. Cuadrado)