Liga Mistrzów. Arsenal znów rozbity przez Bayern! Gol i asysta Lewandowskiego! [ZAPIS RELACJI]

1 : 5

• wtorek, 07 marca 2017
  • 90. min. + 3

Koniec! Arsenal został rozbity przez Bayern 10:2 w dwumeczu 1/8 finału Ligi Mistrzów! Dzisiaj Robert Lewandowski zaliczył decydującą akcję meczu. Polak został sfaulowany przez Kościelnego, który za to został wyrzucony z boiska, a potem pewnie wykorzystał rzut karny. Do swojego dorobku Lewandowski dołożył jeszcze asystę.

Sędzia nie lituje się nad Arsenalem. Doliczył trzy minuty.

• 89. min.

Arsenal pograł klepką przed polem karnym. Strzał oddał Bellerin. Minimalnie niecelny.

• 86. min.

Kapitalne podanie Thiago do Costy. Hiszpan sprawił, że Douglas i Vidal stanęli oko w oko z Ospiną. Zagrali we dwóch i koniec. Drugi gol Vidala.

• GOOOOOOL

85. min.

Co tu się dzieje! 5:1!

• 81. min.

Fatalny błąd Oezila. Niemiec zagapił się, a wtedy piłkę odebrał mu Lewandowski! Polak podał do Vidala i mamy 4:1!

• GOOOOOOL

80. min.

4:1!!!

• 79. min.

Arsenal się odsłonił. Costa przebiegł z piłką niemal całe boisko. Lewandowski szukał sobie pozycji, ale Brazylijczyk postanowił sam wykończyć tę akcję strzałem sprzed pola karnego. Cudo!

• GOOOOOOL

78. min.

GOOOOOL!! 3:1!

• 76. min.

Lewandowski ponownie puszczony w bój! Jest sam na sam z Ospiną! Goni go obrońca! Za mocno odskoczyła mu piłka. Nie ma gola!

• 75. min.

Świetne podanie Costy do Lewandowskiego! Ślizg Polaka w kierunku piłki! Słupek!

• 72. min.

Potrójna zmiana u gospodarzy. Schodzą: Ramsey, Giroud i Sanchez. Wchodzą: Coquelin, Oezil i Lucas Perez.

• 71. min.

Douglas Costa zmienił Arjena Robbena.

• 69. min.

Lewandowski krzyżakiem chciał podać do Robbena wtrącił się w to wszystko Sanchez, który ostatecznie stracił piłkę na rzecz Holendra! Pomocnik Bayernu dzięki temu znalazł się w sytuacji sam na sam i mamy 2:1.

• GOOOOOOL

68. min.

GOOOOL!!! 2:1 dla Bayernu!

• 66. min.

Lewandowski sprytnie zostawił piłkę Robbenowi, bo był na spalonym. Obrońcy Arsenalu nie do końca się zorientowali, dlatego na rajd w kierunku piłki zdecydował się Ospina. Holender go ograł, ale nie zdołał dośrodkować, bo bramkarz zdążył trącić piłkę.

• 64. min.

Rozkręca się Lewandowski! Do wyrzucenia Kościelnego i bramki mógł dołożyć kolejną! Ospina z najwyższym trudem obronił jego strzał.

• 62. min.

Teraz przed szansą stanął Javi Martinez. Cudownie podał mu zewnętrzną częścią stopy Thiago. Obrońca Bayernu złapał się za głowę. Piłka poszybowała nad bramką.

• 58. min.

Jeszcze kartka dla Chamberlaina. Wygląda na to, że emocje w tym meczu już się skończyły. Robert Lewandowski załatwił Arsenal na amen.

• GOOOOOOL

55. min.

GOOOOOL!! Robert Lewandowski!

• 53. min.

Lewandowski sfaulowany w polu karnym przez Kościelnego! Jedenastka! Francuz wyleciał z boiska!

• 52. min.

Sanchez zaczął mieszać z lewej strony. Kiwnął dwóch zawodników, ale podał niecelnie. W dodatku naraził zespół na kontrę.

• 50. min.

Hummels pokonał Ospinę! Spalony! Nie ma wyrównania w Londynie.

• 48. min.

Dośrodkowanie w pole karne! Nikt nie przeszkadza Giroud! On sam sobie przeszkodził! Nie był w stanie skierować piłki w światło bramki! Neuer może mówić o szczęściu.

• 47. min.

Arsenal zaatakował pressingiem i to się opłaciło. Bayern zamknięty na połowie.

Grają!

• 45. min. + 1

Przerwa. Arsenal prowadzi po bramce Theo Walcotta. Do awansu "Kanonierom" brakuje jeszcze trzech goli. Gdyby wykorzystali choć jedną sytuację z tych, które stworzyli mogłoby być jeszcze ciekawie. Bayern stara się długo utrzymywać przy piłce, ale swoją szansę miał. Robert Lewandowski nie trafił jednak czysto w piłkę.

I jeszcze raz Wenger. Realizator nie oszczędza go po kolejnych szansach zaprzepaszczonych przez jego podopiecznych.

• 45. min.

Strzał Sancheza w środek bramki.

• 44. min.

Kartka dla Javiego Martineza za faul na Ramseyu. Do bramki trochę ponad 20 metrów. Szansa dla gospodarzy...

• 42. min.

Arsenal ruszył z kolejną kontrą po rożnym Bayernu! Złe dośrodkowanie! Złe! Bellerin nie potrafił wrzucić nawet za pierwszego obrońcę, którego miał na drodze. A w polu karnym była przewaga zawodników gospodarzy.

• 40. min.

Zasępiona twarz Wengera.

• 40. min.

Żółta kartka dla Walcotta za niesportowe zachowanie wobec Alaby.

• 39. min.

Robben delikatną wrzutką obsłużył Lewandowskiego, a ten nieczysto trafił w piłkę! To Robert powinien trafić! Miał przed sobą tylko Ospinę.

• 37. min.

Wścieka się Ramsey i ma rację! Giroud kopnął w kosmos, a Walijczyk stał sam w polu karnym!

• 35. min.

Walcott! Anglik chciał skopiować bramkę! Nie wyszło! Trafił w boczną siatkę. Wydawało się, że napastnik Arsenalu powinien tym razem podawać wzdłuż linii bramkowej. Było tam dwóch kolegów.

• 33. min.

Walcott padł w polu karnym! Wydaje się, że był faul! Sędzia pozostał niewzruszony, choć protestowała prawie cała drużyna gospodarzy i kilkadziesiąt tysięcy ludzi na trybunach.

• 31. min.

Bayern miał rzut rożny i naraził się na kontrę! Arsenal szybko przerzucił piłkę z jednego skrzydła na drugie. Ramsey w decydującej fazie akcji zdecydował się na podanie bez przyjęcia. To był błąd. Trafił w obrońcę.

• 28. min.

Arsenal miał trzy rzuty rożne w odstępie dwóch minut. Bayern poradził sobie z tym zagrożeniem.

• 25. min.

Robert Lewandowski na spalonym.

• 23. min.

Bayern zaczyna stawać po pierwszym ciosie. Vidal przeskoczył w polu karnym Bellerina i Ospina musiał interweniować. Było blisko wyrównania.

• 21. min.

Doskonałe podanie do Anglika, który miał bardzo dużo miejsca w polu karnym i "odpalił" bombę pod poprzeczkę Neuera! Niemiec zdążył tylko wyciągnąć ręce do góry.

• GOOOOOOL

20. min.

WRESZCIE TRAFIŁ! WALCOTT!!!!!

• 17. min.

Znów w roli głównej Walcott i znów zabrakło mu naprawdę niewiele do oddania celnego strzału. Został przechytrzony przez obrońcę w polu karnym. Podawał Xhaka.

• 14. min.

Zamieszanie w polu karnym! Piłka w górze! Giroud strzelił głową! Tuż obok bramki! Arsenal jest groźny!

• 12. min.

Okazuje się, że wspomniane na początku serpentyny, to był papier toaletowy. W ten sposób kibice Bayernu protestowali przeciw drogim biletom na mecze Ligi Mistrzów.

• 11. min.

Zaskakujące podanie z głębi pola do Theo Walcotta! Anglik był sam na sam z bramkarzem! Napastnik Arsenalu wszystko zaprzepaścił złym przyjęciem. Neuer wyskoczył z bramki i wybił mu piłkę.

• 9. min.

Na strzał zdecydował się Alaba. Ospina miał wszystko pod kontrolą. Wiedział, że piłka nie trafi w światło bramki.

• 7. min.

Ribery przedzierał się środkiem. Jeden z obrońców zdołał dzióbnąć piłkę, ale wtedy z pomocą Francuzowi pojawił się Robert Lewandowski. Polak uspokoił grę i podał do tyłu.

• 5. min.

Arsenal nie rzucił się do ataku od pierwszego gwizdka. Bayern jest częściej przy piłce.

• 3. min.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem doszło do spotkania dwóch panów napastników.

• 2. min.

Mamy przerwę w grze. Za dużo serpentyn na boisku. Kibice Bayernu Monachium aktywni od samego początku.

• 1. min.

Zaczęli!

• W dobrym humorze jest też Robert Lewandowskim. Powody do tego pod poniższym linkiem:

Lewandowski najskuteczniejszym napastnikiem świata w tym roku

Robert Lewandowski w tym roku imponuje formą. W 9 meczach strzelił 10 goli i miał 2 asysty. Przy bramce Bayernu bierze udział średnio co 61,8 minuty. To najlepszy współczynnik wśród pięciu najlepszych lig w Europie.

• Piłkarze Bayernu w znakomitej atmosferze

Mats Hummels pechowcem dnia. Thomas Mueller nie mógł powstrzymać się od śmiechu [WIDEO]

W poniedziałek zespół Bayernu Monachium udał się w podróż do Londynu, gdzie zmierzy się z Arsenalem w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zawodnicy Carlo Ancelottiego wyruszyli klubowym autokarem z drobnym opóźnieniem. Wszystko przez Matsa Hummelsa.

• Arsenal podejmuje Bayern Monachium w rewanżowym starciu 1/8 Ligi Mistrzów. Wielu ekspertów nie spodziewa się w tym meczu emocji, bo mistrz Niemiec w pierwszym spotkaniu dosłownie przejechał się po drużynie Wengera wygrywając 5:1. W historii Ligi Mistrzów żadna drużyna nie odrobiła tak dużej straty. Czy "Kanonierzy" napiszą dzisiaj historię?

Arsenal
Bramki: Walcott (20.) Kartki: Walcott, Koscielny, Oxlade-Chamberlain, Xhaka - żółta; Koscielny - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Ospina - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Xhaka, Ramsey (72. Coquelin) - Walcott, Sanchez (72. Perez), Giroud (72. Oezil)
Bramki: Lewandowski (55. - karny), Robben (68.), Costa (78.), Vidal (80., 85.) Kartki: Alaba, Martinez - żółta Skład: Neuer - Rafinha, Martinez, Hummels, Alaba - Vidal, Alonso - Robben (71. Costa), Alcantara (79. Sanches), Ribery (79. Kimmich) - Lewandowski