Liga Mistrzów. Sevilla pokonała Leicester! Schmeichel bohaterem [ZAPIS RELACJI]

• środa, 22 lutego 2017

Koniec! Sevilla wygrała 2:1, ale mogła dzisiaj przesądzić losy tego dwumeczu. W bramce cuda wyczyniał Kasper Schmeichel, a jedyną akcję Leicester wykorzystał Jamie Vardy. Wynik daje w rewanżu nadzieje Leicester. Mistrz Hiszpanii będzie musiał jednak zagrać dużo lepszy mecz.

• 88. min.

Poprzeczka! Dużo szczęścia po stronie Leicester. Kolejny raz w tym meczu. Po dośrodkowaniu z rożnego Rami uderzył z główki.

• 85. min.

Indywidualny rajd Graya! Pędził jak błyskawica, ale potem odbił się od obrońcy. A było dwóch na dwóch...

• 84. min.

Kolejny raz groźna akcja z udziałem Vitolo. Tym razem Schmeichel przytomnie wyszedł z bramki i zablokował mu możliwość oddania strzału oraz podania do kolegi.

• 83. min.

Taki lisek chytrusek z niego.

• 82. min.

Mahrez czaruje z piłką. Pozwolił odetchnąć obrońcom i przeniósł ciężar gry na połowę rywala.

• 80. min.

Jovetić przewrócony w polu karnym! Powtórki pokazują, że faulu nie było. Sędzia podjął świetną decyzję.

• 78. min.

Leicester obudziło się po tej bramce. Częściej zbliżają się do pola karnego gospodarzy.

• 75. min.

Znowu Vardy! Przepychał się w "szesnastce" Sevilli. Zdołał wrzucić, ale w rękawice bramkarza.

• 74. min.

Znakomite dośrodkowanie po ziemi Drinkwatera do napastnika Leicester, który wygrał pojedynek z obrońcą i z pięciu metrów zapakował piłkę do siatki! Robi się ciekawie!

• GOOOOOOL

73. min.

WYMODLILI! 2:1! VARDY!

• 70. min.

Gray próbował przebić się lewą stroną w pole karne. Zatrzymał się na drugim rywalu. Kibice Leicester wyczekują cudu.

• 67. min.

Penetrujące podanie Joveticia wzdłuż pola karnego. Nikt nie zamknął akcji.

• 62. min.

Popis bezradności w obronie Leicester. Jovetić zakręcił dwójką obrońców, zrobił kółeczko i podał do wbiegającego Correi, który mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 2:0. Schmeichel jest wściekły. I ma prawo być.

• GOOOOOOL

61. min.

To już 2:0!!!

• 56. min.

Sarabia w polu karnym! Kręci, zamach! Strzał! Tuż obok słupka. Schmeichel był zdezorientowany. Gdyby Hiszpan trafił w światło bramki byłoby 2:0.

• 53. min.

Mocny strzał Escudero! Morgan zablokował.

• 51. min.

Słupek! Vitolo był sam na sam z bramkarzem! Kąt był jednak ostry. Zmieścił piłkę między nogą Schmeichela, a bramką, ale piłka odbiła się od słupka i przeturlała wzdłuż linii. Nie było nikogo kto mógłby zamknąć akcję.

• 49. min.

Pierwszy celny strzał Leicester dzisiejszego wieczoru! Uderzał Ndidi! Prosto w bramkarza.

Grają!

• 45. min. + 2

Przerwa. Sevilla prowadzi po pierwszej połowie 1:0, ale gdyby nie Schmeichel prowadziłaby kilkoma bramkami. Duńczyk jest be zwątpienia bohaterem tego meczu. W końcu obronił też rzut karny.

• 45. min. + 1

Vitolo doszedł do piłki, zdołał oddać strzał, ale było za ciasno, aby zrobić to celnie.

• 44. min.

Kibice Leicester wierzą, choć ich zespół ma problem z wyjściem z własnej połowy. Marzeń jednak im nie odbieramy. W końcu mistrzowie Anglii są zdolni do wszystkiego.

• 41. min.

Mahrez wreszcie się na coś przydał. Wywalczył rożnego. Nic więcej z tego nie wynikło. Rozegrali go na krótko, a wtedy do akcji wkroczył Morgan i sfaulował rywala.

• 38. min.

Żeby nie być gołosłownym. Tak obronił rzut karny:

• 36. min.

Kolejna interwencja Schmeichela! Correa uderzał sprzed pola karnego! Gdyby nie Duńczyk mogłoby być już po meczu...

• 32. min.

Znów kotłowało się pod bramką "Lisów". Nie wygląda to dobrze. Ranieri aktywny przy linii bocznej. Tylko czy coś to zmieni?

• 28. min.

I już mogło być 2:0! Próba przelobowania Schemichela z daleka! Bramkarz mistrzów Anglii odbił piłkę na rzut rożny.

• 27. min.

Escudero doskonale dośrodkował, a Sarabia uderzył z główki idealnie! Schmeichel był bez szans! A zawalił Fuchs, który dał się przeskoczyć, choć ma dużo lepsze warunki fizyczne.

• GOOOOOOL

26. min.

I się zacisnęła! GOOOOL!!! SARABIA!

• 24. min.

Vitolo w polu karnym! Zablokowany przez Morgana. Pętla na szyi Leicester zaciska się coraz bardziej.

• 22. min.

Groźny strzał Escudero sprzed pola karnego! Lewy obrońca znalazł się w środku pola i prawie pokonał Schmeichela! Bramkarz Leicester jest do tej pory najlepszym zawodnikiem tego meczu.

• 19. min.

Wes Morgan zawędrował w pole karne Sevilli. Nie doskoczył do piłki. Ale to jest pomysł Claudio Ranieriego na tem mecz. Morgan i Huth będą korzystać z każdej okazji, aby wykończyć jakiś stały fragment gry.

• 16. min.

Mahrez długo holował piłkę na lewym skrzydle. Zatrzymał go Rami. jeszcze wrzutka w pole karne z autu. Sevilla poradziła sobie w obronie.

• 14. min.

Schmeichel obronił! Correa uderzył zbyt lekko!

• 13. min.

Rzut karny dla Sevilli! Wes Morgan skosił Correę!

• 11. min.

Teraz próbuje Mariano! Piłka odbiła się od obrońcy i wyhamowała przed bramkarzem.

• 8. min.

Leicester wygląda na zestresowany zespół. Nie mogą wymienić nawet kilku podań. Kibice Sevilli widząc to mocno na nich gwiżdżą.

• 6. min.

Fuchs prawie pokonał swojego bramkarza! Chciał podać mu piłkę szczupakiem, aby ten mógł złapać ją w ręce. Tymczasem zmusił go do interwencji. Mało brakowało do tragedii.

• 4. min.

Pierwsza próba z dystansu! Sarabia mocno zakręcił piłkę! Ta jednak przeleciała nad poprzeczką.

• 2. min.

Sevilla zaczyna mecz od długiego konstruowania pierwszej akcji.

• 1. min.

Grają!

• Kapustka został usunięty z kadry razem z Luisem Hernandezem (odszedł do Malagi) oraz Jeffreyem Schluppem (trafił do Crystal Palace). Tę trójkę zastąpili Wilfred Ndidi (przyszedł z Genk) oraz Molla Wague (został wypożyczony z Granady).

Kadra Leicester liczy tylko 23 piłkarzy (na 25 możliwych), gdyż klub nie ma wymaganej liczby czterech piłkarzy wyszkolonych w klubie - ma takich tylko dwóch (Andy King i Ben Chilwell).

• Niestety nie ma Polaków w składzie. Trener Claudio Ranieri nie umieścił w kadrze na wiosenne mecze Ligi Mistrzów Marcina Wasilewskiego oraz

Wasilewskiego - który zagrał jedynie w meczu z FC Porto (0-5) - zastąpił Yohan Benalouane, który w tym sezonie nie zagrał ani minuty w pierwszym zespole Leicester.

• Przed nami kolejny mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów! Leicester gra na wyjeździe z Sevillą!