Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Liga Mistrzów. Lewandowski spowodował rzut karny, a potem gol i asysta [ZAPIS RELACJI]

• środa, 15 lutego 2017
  • Bayern Monachium wygrał w pierwszym meczu 1/8 finału aż 5:1 z Arsenalem i jest blisko do awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski miał gola, asystę i spowodował rzut karny.

Koniec meczu.

• GOOOOOOL

88. min.

Gol! 5:1 Mueller strzelił z 11 metrów. Asysta Thiago.

• 82. min.

Costa zakręcił piłką, ale Ospina zdołał wybić ją na rzut rożny.

• 79. min.

Lewandowski znów leży w polu karnym, tym razem został uderzony w twarz przez obrońcę Arsenalu. Sędzia faulu znów się nie dopatrzył.

• 77. min.

Zamieszanie pod bramką Arsenalu. Martinez nie trafił, Lewandowski nie zdołał oddać dobrego strzału, piłka w rękach Ospiny.

• 74. min.

Lewandowski powalony w polu karnym, a gwizdek arbitra milczy. Polak mocno kopnięty w łydkę, ale zdaniem sędziego faulu nie było.

• 66. min.

Zmiana w Arsenalu. Iwobi schodzi, w jego miejsce Walcott.

• GOOOOOOL

63. min.

Goooooool! Znów Thiago! Tym razem przed polem karnym przejął piłkę wybita przez obrońców i huknął na bramkę Ospiny. Po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od nóg jednego z graczy Arsenalu i zmyliła bramkarza gości.

• 62. min.

Mogło być już 4:1. Martinez strzelał głową, ale Ospina instynktownie odbił piłkę.

• GOOOOOOL

56. min.

Gol!!!! Bayern prowadzi 3:1 Fantastyczna asysta Lewandowskiego piętą do Thiago, który z łatwością pokonał Ospinę.

• GOOOOOOL

53. min.

Gol! Lewandowski! Polak wygrał pojedynek główkowy z Mustafim, świetne dośrodkował mu ze skrzydła Lahm.

• 52. min.

Lewandowski aktywniejszy na początku drugiej połowy. Raz cofnął się do środka i zainicjował akcję, potem przepychał się w polu karnym z obrońcą, ale nie wywalczył dobrej pozycji do oddania strzału.

• 48. min.

Kościelny kontuzjowany. Schodzi z boiska, w jego miejsce Gabriel.

Gramy! Druga połowa w Monachium rozpoczęta.

• 45. min.

Przerwa. Bayern remisuje z Arsenalem 1:1. Prowadzenie Bawarczykom w 11. minucie dał Robben, wyrównał Alexis Sanchez w 30 minucie. Robert Lewandowski spowodował rzut karny, po którym padł gol na 1:1.

• 45. min.

Oezil zmarnował doskonałą okazję. Strzelał z sześciu metrów, ale wprost w nogi Neuera.

• 43. min.

Świetna akcja Baeyrni na lewym skrzydle. Costa dośrodkował, Lewandowski strzelał głową, ale znów nad poprzeczką.

• 40. min.

Znów groźnie pod bramką Bayernu. Kontra Arsealu, piłkę na 13 metrze dostał Xhaka i od razu huknął. Ale wprost w Neuera.

• 35. min.

Tak Lewandowski spowodował karnego

• 35. min.

Szansa dla Lewnadowskiego. Polak strzelał głową, ale wysoko nad poprzeczką.

• 33. min.

Sanchez wpadł w Martineza, a potem zaczął wrzeszczeć na rywala, że ten symuluje. Sędzia pokazał Chilijczykowi żółtą kartkę.

• GOOOOOOL

30. min.

Goooool! Neuer obronił rzut karny Sancheza, ale piłka znów trafiła do Chilijczyka, który przy poprawce się nie pomylił.

• 29. min.

Rzut karny dla Arsenalu po faulu Lewandowskiego! Polak kopnął Kościelnego, choć decyzja sędziego mogła budzić wątpliwości.

• 28. min.

Mustafi wygrał pojedynek z Costą, Ospina złapał piłkę.

• 27. min.

Ozil strzał z rzutu wolnego, Neuer tylko odbił piłkę. Arsenal nie dostał szansy na dobitkę, bo sędzia odgwizdał spalonego.

• 26. min.

Hummels podciął przed polem karnym Sancheza. Żółta kartka i groźnie pod bramką Neuera.

• 25. min.

Pierwsze 20 minut meczu to koncert Robbena. Teraz częściej Bayern gra lewą stroną, gdzie szaleje Costa. Ale w jego zagraniach brak precyzji.

• 24. min.

Ataki Arsenalu kończą się 16 metrów przed bramką Bayernu. Bawarczycy łatwo radzą sobie z odbieraniem piłki.

• 21. min.

Robben dziś jest bardzo aktywny. Znów strzelał, tym razem uderzenie odbili obrońcy.

• 16. min.

Żółta kartka dla Mustafiego.

• 14. min.

Lewandowski już wychodził sam na sam z Ospiną, ale nie dość dobrze opanował piłkę i dogonił go obrońca.

• GOOOOOOL

11. min.

Gracze Arsenalu w obronie zachowali się tak, jakby Robbena nie znali. Holender zszedł z prawego skrzydła w kierunku środka i huknął z 16 metrów. Ospina bez szans, defensywa Arsenalu zaspała.

• 11. min.

Goooool!!! Arjen Robben!

• 8. min.

Vidal strzela z 30 metrów, Ospina ledwo łapie piłkę przy słupku.

• 5. min.

Robben wstrzymał atak Bayernu. Odegrał do Lahma, ale jego dośrodkowanie bardzo niecelne.

• 3. min.

Bayern już jest częściej przy piłce. Lewandowski na razie raz na spalonym, raz nie opanował piłki zagranej ze skrzydła.

• 1. min.

Gramy!

• Z ostatnich 11 meczów Bayernu z Arsenalem Bawarczycy wygrali aż 10. Ostatniego spotkania w Monachium londyńczycy najmilej nie wspominają. W listopadzie 2015 roku przegrali na Alianz Arena aż 1:5.

• Wyjściowa jedenastka Arsenalu na mecz z Bayernem: Ospina, Bellerin, Mustafi, Koscielny, Gibbs, Xhaka, Coquelin, Iwobi, Ozil, Oxlade-Chamberlain, Sanchez.

• Bayern zacznie mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Arsenalem w takim składzie: Neuer, Lahm, Hummels, Martínez, Alaba, Xabi Alonso, Vidal, Robben, Thiago, Costa, Lewandowski.

• Robert Lewandowski pewny siebie przed meczem z Arsenalem.

Liga Mistrzów. Bayern - Arsenal. Lewandowski: jeśli zagramy dobrze, nie będą mieć okazji

Robert Lewandowski nie umniejsza przeciwnikom Bayernu w 1/8 finału Ligi Mistrzów, ale uważa, że jeśli Bawarczycy dadzą z siebie wszystko, to "Kanonierzy" nie mogą wyjść z tej konfrontacji obronną ręką. - Jeśli zagramy dobrze, Arsenal nie będzie mieć wielu okazji - mówi napastnik reprezentacji Polski. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 20:45

• Liga Mistrzów. Czy Arsene Wenger przełamie klątwę 1/8 finału?

Liga Mistrzów. Czy Arsene Wenger przełamie klątwę 1/8 finału?

W każdym z sześciu ostatnich sezonów, Arsenal żegnał się z Ligą Mistrzów na etapie 1/8 finału. Czy w zaczynającym się w środę o 20:45 dwumeczu z Bayernem Arsene Wenger przełamie tę passę?