PSV - Bayern. Dwa gole Lewandowskiego! Bayern wygrał z PSV - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

1 : 2

• wtorek, 01 listopada 2016
  • KONIEC

Bayern Monachium pokonał PSV Eindhoven 2:1 w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Oba gole dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski, który oprócz tego dwukrotnie obił poprzeczkę i raz słupek bramki Holendrów.

• 90. min. + 3

Koniec!

• 90. min. + 2

Alaba uderza z rzutu wolnego - niecelnie.

Goście szanują piłkę, nie śpieszą się z przenoszeniem ataku pod pole karne rywali. PSV zakłada pressing, ale nawet kiedy futbolówkę odbiera, nie bardzo wie, jak przetransportować ją w szesnastkę mistrzów Niemiec.

• 88. min.

Bawarczycy ze spokojem przerywają szarpane ataki Holendrów.

• 85. min.

Lewandowski ma już na koncie dwie bramki, ale gdyby miał więcej szczęścia, miałby ich dziś pięć. Przypomnijmy, że wcześniej dwukrotnie trafił w poprzeczkę i raz w słupek.

• 82. min.

Mógł mieć hat-tricka Lewandowski! Pięknie ograł rywala i z bliska uderzył w poprzeczkę.

• 80. min.

Coraz odważniej grają gospodarze. Bayern jednak bardzo pewnie gra w defensywie.

• 77. min.

PSV poderwało się do ataków, ale brakuje precyzji i - przede wszystkim - pomysłu.

• 74. min.

Pięknie to rozegrali piłkarze Bayernu. Costa podał w uliczkę do Alaby, a ten błyskawicznie zagrał płasko na trzeci metr, gdzie z najbliższej odległości piłkę do bramki skierował Lewandowski.

• GOOOOOOL

73. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Robert Lewandowski po raz drugi.

• 71. min.

Costa z Comanem ożywili skrzydła Bayernu.

• 68. min.

Wreszcie jakaś odpowiedź ze strony PSV. Do dośrodkowanej przed bramkę piłki najwyżej wyskoczył Moreno, którego strzał poszybował minimalnie obok słupka.

• 64. min.

I jeszcze jednej zmiany dokonuje Carlo Ancelotti - Coman w miejsce Kimmicha.

• 63. min.

Zmiana w Bayernie - Costa za Robbena.

• 60. min.

Strzela Mueller i klatką piersiową z linii bramkowej piłkę wybija jeden z obrońców PSV!

• 60. min.

A tak gola dla Bawarczyków zdobył w pierwszej połowie Robert Lewandowski.

• 58. min.

Będą ofensywne zmiany w Bayernie - rozgrzewa się Coman. A PSV w dalszym ciągu skoncentrowane przede wszystkim na obronie.

• 55. min.

Boateng przerywa groźną kontrę PSV.

• 53. min.

Dośrodkowanie na piąty metr, gdzie z piłką mija się najpierw Lewandowski, a potem Hummels. Mieli szczęście piłkarze Phillipa Cocu.

• 49. min.

Vidal dojrzał w polu karnym niepilnowanego Kimmicha i podał dobrze, w tempo. Niemiec do bramki jednak nie trafił.

• 47. min.

PSV drugą część zawodów zaczyna z jedną zmianą - Brenet zastąpił na placu gry Willemsa.

Zaczynamy drugą połowę

• PRZERWA

Do przerwy remis w Eindhoven i trzeba podkreślić, że nie brakowało kontrowersji w tej pierwszej połowie. Bramka dla PSV padła ze spalonego, a po faulu na Lewandowskim nie podyktowano ewidentnego rzutu karnego.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Pan Gianluca Rocchi nie doliczył choćby minuty.

• 43. min.

Jedna z nielicznych akcji PSV w ostatnich dwóch kwadransach. Rzut wolny wykonany jednak bardzo niedokładnie i bez problemów z dośrodkowaną w pole karną piłką radzą sobie Hummels i Boateng.

• 40. min.

Powinno być 2:1 dla gości! Mueller pociągnął z piłką przy nodze do linii końcowej i dograł płasko przed bramkę. Z najbliższej odległości nieczysto w futbolówkę trafił Vidal, przez co Pasveer nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

• 38. min.

Bayern wywalczył rzut wolny w okolicach pola karnego. Na bezpośredni strzał zdecydował się Alaba i przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

• 36. min.

Bramka wyrównująca dodała Bawarczykom skrzydeł. PSV ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

• GOOOOOOL

33. min.

GOOOOOOOL!!! Lewandowski zamienia jedenastkę na bramkę. Uderzył w prawy dolny róg, Pasveer rzucił się w przeciwny. Bayern doprowadza do remisu.

• PILNE

31. min.

Karny dla Bayernu Monachium! We własnej szesnastce ręką zagrał Andres Guardado.

• 29. min.

Co za pech Roberta Lewandowskiego! Robben dośrodkował do Polaka przed bramkę, a ten strzałem głową trafił futbolówką w słupek. Lewandowski sugerował jeszcze sędziemu, że był w tej sytuacji popychany i Bayernowi należał się karny. Nasz reprezentant, jak pokazują powtórki, miał rację. Kolejny poważny błąd Gianluki Rocchiego.

• 26. min.

Optyczna przewaga mistrzów Niemiec, ale nie przekłada się ona na rezultat. Trochę głową w mur bije Bayern. Ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby Holendrom wrócić do walki o awans do fazy pucharowej LM.

• 23. min.

Długo piłkę rozgrywa Bayern, wymieniając dużo podań na małej przestrzeni. Nie potrafią jednak monachijczycy przedrzeć się przez defensywę PSV.

• 20. min.

Bomba Xabiego Alonso sprzed pola karnego, ale dobrze ustawiony na linii bramkowej był Pasveer.

• 17. min.

Bayern wyraźnie podrażniony. Po sennych pierwszych minutach stracona bramka obudziła chyba zespół Carlo Ancelottiego. Nacierają goście.

• 14. min.

Arias dobija głową strzał jednego z kolegów i pokonuje z najbliższej odległości bezradnego Neuera. Gol nie powinien być jednak uznany, bo Kolumbijczyk był na pozycji spalonej! Pokrzywdzeni Bawarczycy przez sędziego Rocchiego.

• GOOOOOOL

13. min.

GOOOOOOOOOOOL!!! PSV prowadzi 1:0.

• 11. min.

Brzydki faul na Robercie Lewandowskim. Jego koledzy z zespołu domagają się kartki dla Moreno, ale arbiter pozostaje niewzruszony. Tylko rzut wolny. Z niego centra, z której Bawarczycy nie tworzą żadnego zagrożenia.

• 8. min.

Spokojniejszy fragment meczu. Dużo walki w środku pola.

• 5. min.

Ładnie piętą w polu karnym odegrał Propper, ale czujni byli stoperzy Bayernu.

• 3. min.

Robert Lewandowski już mógł otworzyć wynik spotkania. Kilkudziesięciometrowe zagranie od Boatenga, Polak główkuje z dziesiątego metra i trafia w poprzeczkę! Poważne ostrzeżenie dla piłkarzy PSV.

• 1. min.

Przypomnijmy, że poprzednim spotkaniu obu ekip w 3. kolejce fazy grupowej Bawarczycy wygrali w Monachium 4:1.

• 1. min.

Gramy!

• Proporczyki wymienione, uściski dłoni pomiędzy kapitanami PSV i Bayernu również. Za chwilę zaczynamy.

• Obie drużyny już na boisku. Hymn Ligi Mistrzów słyszalny głośno i wyraźnie.

• W ostatnich 17 meczach, licząc zarówno karierę klubową, jak i reprezentacyjną, Robert Lewandowski trafił do siatki 16 razy! Dzisiaj też "ukąsi"?

2
Bramki: Arias (15.) Skład: Pasveer - Arias, Isimat-Mirin, Moreno, Willems (46. Brenet) - Schwaab - Propper, Ramselaar (75. Zinczenko), Guardado, Pereiro (67. Bergwijn) - De Jong
Bramki: Lewandowski (34. - karny, 73.) Kartki: Coman - żółta Skład: Neuer - Lahm, Hummels, Boateng, Alaba - Alonso - Robben (64. Costa), Kimmich (64. Coman), Vidal - Lewandowski, Mueller (85. Sanches)