Real Madryt - Atletico Madryt, czyli finał Ligi Mistrzów Z Czuba i na żywo

• sobota, 28 maja 2016
  • 120. min. + 5

KONIEC! REAL MADRYT WYGRYWA LIGĘ MISTRZÓW! Ale co za emocje! Jak to się stało! Najpierw bramka i przewaga, potem wspaniały powrót Atletico, a potem dramatyczna rozgrywka w rzutach karnych i Cristiano Ronaldo, który wytrzymał napięcie ostatniej chwili. Kibice Atletico płaczą, kibice Realu szaleją z radości, my dziękujemy za udział w relacji i oddajemy głos do studia!

5:3. ROOOOOONAAALDOOOOOO! ZDECYDOOWAŁ! REAL WYGRAŁ LIGĘ MISTRZÓW PO RAZ 11!!!

• 4:3. Juanfran w słupek! Nie ma gola!

4:3. Ramos spokojnie! Po ziemi!

3:3. Saul czyściutko w lewy dolny róg. Ale emocje!

3:2. Baleeee! Z kontuzją! Trafił!

• 2:2 Gabi mocno pod poprzeczkę.

2:1. Marcelo w boczną siatkę, ale od dobrej strony!

1:1. Griezmann! Lewy dolny róg!

• Rzuty karne

1:0 - Lucas strzelił z dużym spokojem!

Zaczyna Real Madryt!

KONIEC! BĘDĄ RZUTY KARNE!!!

• 120. min. + 3

Real ruuuszył!!!!! Atletico oblężone! Oblak odbija, obrona wybija i rożny! Nic z tego.

• 120. min. + 1

Ronaldo pobiegł za Griezmannem we własne pole karne, a był to całkeim świezy i szybki atak Atletico, Pepe siłowal się z Carrasco, ściagnął go na ziemię i pacnął w twarz, po czym zaczął się domagać kartki dla Carrasco. Sędzia okazał litość nie pokazując mu drugiej żółtej.

• 119. min.

Ależ to była okazja! O mamusiu! Lucas musiał strzelić gola! Nie był pilnowany! W polu karnym! Za długo się zbierał do strzału... Zablokowany.

• 117. min.

Rzut wolny dla Atletico, szybko rozegrany, już wszyscy się słaniają na tym boisku, Juanfran prowadzi zmęczony atak, Griezmann do Saula, Saul w pole karne, piłka za linię końcową...

• 115. min.

Koke miał zostać zniesiony z boiska na noszach. Ostatecznie udało mu się zejść o własnych siłach. Bale'a łapią skurcze. Marcelo utyka. Teye wszedł za Koke. Zidane nie ma zmian.

• 114. min.

Cały Real słania się na nogach i porusza w mocno zwolnionym tempie, więc Atletico przejmuje piłkę w szesnastce Realu, ale jakoż, że robi to Torres - sędzia odgwizduje rękę. Będzie rzut wolny, a preparacje do niego gracze Atletico wykorzystują, żeby położyć się na trawie. I chcyba konieczna będzie zmiana, Koke jest już u kresu sił.

• 111. min.

Lucas wywalczył rożnego. Ramos pobiegł, Pepe też. Czy to ich czas?! Złe dośrodkowanie Modricia. Gabi wybiegł z piłką z pola karnego. Pepe brzydko sfaulował kapitana rywali. Kartka.

• 109. min.

Zmiana w drużynie Atletico. Schodzi Niguez, wchodzi... hmmm, jeszcze nikt nie wchodzi, decyzja o zmianie wstrzymana. No dobrze, teraz juz na pewno schodzi Filipe Luis, wchodzi Lucas Hernández.

• 108. min.

Ronaldo nie może nawet podbiec kilka metrów. Casemiro nie miał więc zbyt wiele możliwości w ataku. Strzelił. W trybuny, ale kontry nie będzie.

• 106. min.

Gramy!

• 105. min.

Mobilizacja w Realu.

• 105. min.

Griezmann spróbował nawet przewrotki, było to jednak dużo bardziej efektowne niż efektywne. Koniec pierwszej części dogrywki.

• 103. min.

Gabi z wielkim spokojem i wyczuciem zablokował podanie Marcelo.

• 101. min.

Gooola nie ma! Ronaldo popędził, uparł się strzelać, strzelił w obrońców, ale ci jeszcze odbili przed siebie i jeszcze raz popróbował Real i znowu bezskutecznie!

• 99. min.

Wielka interwencja Danilo. Kibice Realu zamarli. Griezmann ruszył do kontry i miał tylko Danilo obok siebie. Obrońca ma kartkę, ale zaryzykował wślizgiem. Opłaciło się.

• 98. min.

Atletico długo teraz rozgrywa na połowie Realu, Real dzielnie stoi i raczej mądrze, Carrasco wykaraskuje się z opresji obrońców Realu, podaje do Gabiego, potem Juanfran, Koke i znowu Gabi i zabawa w kolejne podania, ale kończy się to wszystko wybiciem piłki przez Daniło.

• 96. min.

Real gra bez Ronaldo. Portugalczyk gra z kontuzją. Znów dostał podanie na skrzydło i nie potrafił nic zrobić, nic. Atletico ma dogrywkę w swoich rękach. Real będzie próbował dotrwać do końca.

• 94. min.

I jeszcze raz z dystansu - tym razem Gareth Bale i tym razem niecelnie. Rzut rożny dla Realu, Isco dośrodkowuje zgrabnie, Ronaldo nie trafia, Ramos się rzuca, ale piłka trafia w ramiona Oblaka.

• 93. min.

Carrasco objechał Danilo. Obrońca Realu musiał ratować się faulem. Zasłużona kara.

• 91. min.

Strzał z dystansu Casemiro nie mógł zaskoczyć Oblaka.

• 91. min.

Zaczynamy bonusowe pół godziny zabawy.

• 90. min. + 4

Ostatni gwizdek. Będzie dogrywka!!!

• 90. min. + 3

Rzut wolny dla Realu z połowy boiska, Modric płasko w pole karne, gdzie wybijają gracze Atletico i leci kontraaaaa... i Ramos wycina Carrasco, sędzia pokazuje mu żółtą, Gabi domaga się dla niego czerwonej, więc też ogląda żółtą.

• 90. min. + 1

To jest cudowny obrazek! Carrasco po zdobyciu gola pocałował mamy nadzieję swoją dziewczynę. To był gorący pocałunek.

I kolejne świetne wyjście Oblaka, który złapał piłkę w ramiona jakby to było spadające z dachu bezbronne kociatko, a Ronaldo mógł tylko sciekle wykrzywić twarz w grymasie. Zapach dogrywki unosi się w powietrzu, chociaż będzie jeszcze rzut wolny dla Atletico po faulu na Carrasco, ale nic z tego wolnego nie wynika.

• 88. min.

Była okazja dla Realu po rzucie rożnym. Ramos uderzył nad bramką. Marcelo lewą stroną! Mocna wrzutka! Nikt nie zamknął akcji. Ronaldo utyka! On chyba ma jakiś problem z nogą... W tym meczu wygląda jakby grał z urazem.

• 86. min.

Real się postanowił odgryźć, Bale zakręcił obrońcami, dośrodkował, ale zmylił, bo strzelał, tylko, że Oblaka tak łatwo nie zmyli - kolejna świetna interwencja bramkarza Atletico!

• 83. min.

Ajjj! Ależ świetne podanie Juanfrana do Torresa, ale Torres kiksuje!

• 82. min.

To jest czas Atletico! Ronaldo nie przyjął piłki przy linii bocznej boiska. Bardzo głośne "oooooo" na trybunach. Nas też zaskoczył.

• 79. min.

Wreszcie im się udało! Świetne dośrodkowanie Juanfrana równoległe do linii bramkowej, Vasquez się spóźnia, Carrasco dokłada nogę do sunącej jeszcze w powietrzu piłki i bum! Mamy remis!

• GOOOOOOL

79. min.

1:1! Carrasco! Zaczynamy od nowa!

• 79. min.

Real powinien rozstrzygnąć ten mecz! Najpierw Ronaldo trafił prosto w Oblaka, potem Gabi najlepszym wślizgiem na świecie zabrał piłkę Lucasowi, a na koniec Ronaldo w kapitalnej sytuacji trafił w bramkarza, a Bale położył bramkarza i nie trafił do pustej bramki! Obrońca zablokował jego strzał! Niesamowite!

• 77. min.

Benzema schodzi z boiska, pojawia się na nim Lucas Vázquez.

• 76. min.

Mecz wkracza w decydującą fazę. Tutaj może przydać się charakter wilków Simeone. Oni potrafią wyrwać rywalom serca. Może gola w końcówce też wyrwą.

• 74. min.

Znów Atletico w ataku, ale znów niedokładnie, trudno się przedrzeć przez białe zasieki, więc faul w ataku odgwizduje pan Mark Clattenburg, ale nie daje się naciągnąć na nic więcej. Pepe wybija piłkę z szesnastki, Atletico uparcie powraca, Torres skacze do piłki, ale nie doskakuje, frustracja narasta.

• 72. min.

Toni Kroos zastąpiony przez Isco. To już 72. minuta meczu! Zasuwa nam ten czas!

• 70. min.

Świetne, szybka kontra Realu ale jeszcze lepsze, fenomenalne i genialne było wyjście Oblaka, który zablokował strzał Benzemy.

• 70. min.

To mogła być wielka chwila Ronaldo! Portugalczyk miał przed sobą w polu karnym już tylko jednego obrońcę. Nie udało się go minąć. Portugalczyk wciąż niepocieszony. Wciąż bez gola.

• 68. min.

Faulowany Ronaldo, rzut wolny dla Realu, do bramki jest blisko, bliziutko, Bale przy piłce, wysoko, łagodnie, po murze - na róg. W rogu oczywiście Kroos, na dalszy słupek i dla Atletico.

• 66. min.

Nie chcemy znęcać się już nad Torresem, ale ten chłop w 57. minucie wykonał pierwsze celne podanie w tym meczu. Real nieśmiało zaatakował. Był faul rozegrany na aferę - tyle.

• 62. min.

Atletico rwie, szarpie, rzuca się do ataku i podaje do tyłu, przyspiesza i waha się, a jak ma hektary miejsca to strzela pod nogi obrońców Realu...

• 61. min.

Na nieudanym pressingu Atletico skorzystał Marcelo. Brazylijczyk przebiegł kilkanaście metrów i wbiegł w pole karne. Akcję niedokładną wrzutką skończył Ronaldo. Chwilę później Ramos uprzedził Torresa i został sfaulowany. Kartka dla napastnika Atletico.

• 60. min.

Ajjj! Ależ szansa dla Atletico! Sliczne podanie, szybka akcja, Saul strzelił iiiii... minimalnie niecelnie.

• 57. min.

Pierwsza ofensywna akcja Danilo. Złe dośrodkowanie. Wywalczył rożnego, ale miał tyle czasu, że powinien podać dokładnie. Tymczasem w polu karnym rozpoczęła się kolejna wojna. Za agresywni byli piłkarze w białych strojach.

• 55. min.

Uporczywe teraz ataki Atletico, ale znowuż Griezmann albo nie dociera do dośrodkowań,, albo adresuje je niedokładnie, albo Atletico ma straszliwego pecha, tak jak teraz kiedy trzech zawodników miało szansę na uderzenie, zaskakująca bierność Realu, samotny Navas, a piłka i tak wędruje obok bramki. Na pocieszenie - strzał Bale'a po kontrze też niecelny.

• 52. min.

Carvajal kontuzjowany. Nie może grać. Pojawiły się łzy. Koledzy go pocieszają. Zmienia go Danilo. Co za emocje. Chwilę przerwy wykorzystuje Simeone, który z kolei motywuje Griezmanna i prosi go, żeby zapomniał o feralnym karnym.

• 49. min.

Casemiro traci piłkę, rzut wolny dla Atletico, Griezmann wychodził do dośrodkowania, ale nie dotarł, Marcelo zresztą też nie, piłkę łapie Navas, Juanfran w pojedynku z Benzemą, i rzut wolny dla Realu. Kroos dośrodkowuje, wybija Filipe Luis, Atletico niespiesznie wraca pod bramkę Realu.

• 48. min.

PUUUUUUDŁOOOO!!! POPRZECZKA GRIEZMANNA!! Tylko złapał się za głowę! Niesamowite!

• 47. min.

W międzyczasie kartka dla Navasa za przedłużanie i przeszkadzanie w wykonaniu karnego.

• 47. min.

I SIĘ TORRES POJAWIŁ! KARNY DLA ATLETICOOOO! Pepe sfaulował Hiszpana!

Atletico już po pierwszej zmianie - za Fernandeza wszedł Carasco.

Zaczęliśmy drugą połowę.

• Komentujemy na żywo na Facebooku:

• PRZERWA

Pierwsza połowa za nami, Real prowadzi 1:0 i czuje się dość pewnie, Atletico próbuje się odgryźć i czuje się dość rozpaczliwie, ale w drugiej połowie jeszcze się może coś odwrócić, przemieszać, powałkować i wykopyrtnąć, dlatego bądźcie z nami.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy! Real prowadzi z Atletico 1:0!

• 45. min.

Ach, rozpędził się Bale, szukał, wypuszczając daleko piłkę, nóg Augusto i znalazł je, sędzia jednak uznał, że było to szukanie celowe i nie podyktował wolnego. Atletico szuka jeszcze swojej szansy w końcówce, ale jakoś bez przekonania, więc na bramkę pomknął jeszcze Marcelo i.... Benzema do Carvajala, obiecująca wrzutka, było gorąco, ale Bale sfaulował Savicia, a Oblak się wybronił.

• 42. min.

Dobre prostopadłe podanie do Antoine'a Griezmanna. Francuz bez zastanowienia odwrócił się i oddał strzał. Obrońcy do niego nie zdążyli, ale na ich szczęście napastnik Atletico uderzył obok bramki.

• 40. min.

Griezmann uderza z dystansu, słabo, ale celnie, ale słabo, więc w Navasa. I trochę, naszym skromnym zdaniem - bez sensu, ale niech mu tam będzie do statystyk.

• 38. min.

Oglądając mecz szybciutko można dojść do wniosków, że do gry przegrywających kompletnie nic przez 38. minut gry nie wniósł Fernando Torres. Hiszpan cztery razy podawał i ani razu nie zrobił tego celnie. Zresztą spójrzcie na grafikę przedstawiającą jego kontakty z piłką. Marnie.

• 36. min.

Saul sam przeciw wszystk... no dobra, przeciw Casemiro i Ramosowi, ale dzielnie udaje mu się napsuć im krwi. Atletico atakuje, Grizemann strzela, słabo, niecelnie, ale zawsze. Trybuny ożywają. Leci kontra Realu, przerywa ją Atletico i zawraca, ale Carvajal gasi zapędy rywali odsyłając piłkę spod własnego pola karnego. Szaleje, szarzuje Felipe Luis, udaje mu się podać do Griezmanna, jest nadzieja, jest dośrodkowanie i strzał, jest spalony i obrona Navasa.

• 33. min.

30 minut gry mówi dużo. Real gra, Atletico stara się przerywać i nie potraf zagrozić bramce Navasa. Zidane zaskoczył Simeone, bo jego drużyna broni 4-4-2. Bale zasuwa w defensywie aż miło. Nie odpuszcza. Teraz mocno zaatakował Luisa.

PS. Jedna z fanek Atletico już płacze. Może ktoś jej powinien powiedzieć, że do końca meczu jeszcze sporo czasu.

• 31. min.

Posiadając piłkę Real zachowuje się buńczucznie i dostojnie, czyli podając po ziemi - przynudza. A biedne czerwonopasiaste koszulki drobią przy napompowanych godnością i jednobramkowym prowadzeniem białych figurach, ale przecież i im się udaje napędzić kibicom Realu stracha, a swoim - nadziei. Rzut rożny! Koke głęboko, Benzema wybija, Marcelo nie śpieszy się z kontra, piłka wraca do Koke, jeszcze edena wrzutka, trochę za głęboka, niecelny strzał, Navas zacznie od bramki.

• 27. min.

Koronkowo rozgrywa piłkę Real Madryt. Bale przedarł się lewą stroną (zamienił się pozycjami z Ronaldo). Benzema podholował futbolówkę dalej. Carvajal do Ronaldo. Portugalczyk miał czas i miejsce, aby dośrodkować. Za lekko to zrobił. Oblak zneutralizował zagrożenie.

• 26. min.

Benzema powstrzymany przez Gabiego, ale żeby kontra z tego wyszła, to nie, skrzydła Atletico jakby ściśnięte, krzyk zduszony, a jednak na tym ściśnięciu dobrnęli jakoś pod pole karne Realu, gdzie Juanfran wypluł daleka piłkę na wiwat, a realizator skwitował to ujęciem zapłakanej, rudej fanki Atletico.

• 23. min.

Powtórki rozwiały wątpliwości. Był spalony przy golu Sergio Ramosa. Możecie utwierdzić się w tym przekonaniu patrząc na poniższe zdjęcie.

• 21. min.

Ach, biedne, biedne Atletico nie może utrzymać się przy piłce, a Real drwiąco i okrutnie pogrywa sobie w środku pola, pogrywa sobie i na nosie piłkarzy zza miedzy i jeszcze Ramos chciał założyć Kokemu siatkę, ale co za dużo, to niezdrowo.

• 19. min.

Real po zdobyciu bramki pozwala pograć piłką. Czai się na kontrę. Tego Diego Simeone chciał uniknąć, ale nie ma wyjścia. Musi pobudzić drużynę do szybkiego odrobienia strat.

• 15. min.

Real rozgrywał piłkę stanowczo, acz ostrożnie i raczej niegroźnie, gdy przewrócił się, nie bez pomocy Juanfrana, Bale, więc sędzia odgwizdał rzut wolny i bum! Kroos dośrodkował, Ramos poprawił subtelnie, acz stanowczo, powtórki pokazały spalonego, ale Real prowadzi na San Siro 1:0.

• GOOOOOOL

15. min.

1:0! Ramos!

• 13. min.

Tak obronił strzał Benzemy Oblak. To on jest bohaterem tych pierwszych minut wielkiego finału.

• 11. min.

Zafurkotało od piłek, zapoziomiło sie od podań, ruchliwe sylwetki piłkarzy Realu uwijają się jak w ukropie i nagle bum! niemiły zgrzyt przerywa tę harmonię, Carvajal bardzo nieładnie wycina Griezmanna, sędzia ma oblicze groźne, a ręce nierychliwie ale sprawiedliwie sięgają do kieszeni po żółty kartonik.

• 10. min.

Real zabawił się w Atletico. Marcelo posłał długą piłkę do Benzemy. Savić dał sobie radę, ale "Królewscy" wciąż w natarciu. Kroos uderzył z dystansu i wywalczył rzut rożny. Nie było strzału. Wybita piłka.

• 8. min.

Ach, wspaniale i heroicznie Bale z Carvajalem w obronie wyszarpali piłkę spod nóg skrzydłowego Atletico, który zbyt śmiało, na ich gust, poczynał sobie pod polem karnym Realu i już Benzema prowadzi kontrę, już strzela niecelnie i już jesteśmy w połowie boiska, gdzie Sergio Ramos bardzo nieładnie nawiązuje kontakt z Fernando Torresem.

• 6. min.

Bale odważnie! Sfaulowany! Przez Gabiego! Rzut wolny dla Realu. Przy piłce stoi Walijczyk i Kroos... BALEEEEE!!! Benzema musnął piłkę! Oblak fantastycznie obił! ALEŻ OKAZJA!!

• 5. min.

Na stadionie głośne śpiewy i wspaniała atmosfera, na boisku raczej chodzenie i truchtanie, ale teraz dobra wrzutka z narożnika (choć nie z rzutu rożnego) do Koke, któremu jednak piłka "nie siadła" na nodze.

• 2. min.

Atletico rozpoczęło agresywnie. Już mamy pierwszy faul. Real buduje atak pozycyjny. Piłka wybita w aut po dośrodkowaniu Ronaldo. Jeszcze jedna piłka do Portugalczyka. Za mocna. Atletico przepycha się pod pole karne. Nieudana wrzutka. Od bramki Navas.

• 1. min.

GWIZDEK! ROZPOCZĘŁO SIĘ WIELKIE ŚWIĘTO FUTBOLU!

• Żarty się skończyły.

• Alicia Keys prezentuje się tak:

I śpiewa o niu jorku, mimo, że za plecami ma Mediolan.

• Zaczynają się występy taneczno-muzyczne, w roli głównej Alicia Keys.

• Znamy składy. Cristiano kontrrrraaaa Torrrrres od pierrrrwszej minuty, ole!

Finał Ligi Mistrzów. Znamy składy! Cristiano Ronaldo i Fernando Torres od początku

Zinedine Zidane i Diego Simeone odkryli karty przed wielkim finałem Ligi Mistrzów. Cristiano Ronaldo i Fernando Torres znaleźli się w wyjściowym składzie swoich zespołów. Początek wielkiego finału o 20:45. Relacja w Sport.pl - To jest Twój LIVE!

• Tutaj porównujemy składy, a tutaj rozpływamy się nad Oblakiem.

Liga Mistrzów. Jan Oblak - bramkarz z przyszłości

Atletico Madryt ma w bramce człowieka z przyszłości. Bramkarza, którego przez najbliższe lata będzie podziwiał cały piłkarski świat. Jan Oblak, skromny Słoweniec na dobre wszedł do grona najlepszych, a finał Ligi Mistrzów może to tylko potwierdzić. Relacja z wielkiego finału Ligi Mistrzów w sobotę o 20:45 w Sport.pl - To jest Twój LIVE!

• Jeśli nie możecie oglądać meczu ponieważ sobotnie wieczory zwykliście spędzać, bo ja wiem, w Bibliotece Narodowej, albo u mamy na kompocie, to wciąz możecie śledzić naszą relację zerkając z ukosa bądź pod ławki na ekran telefonu komórkowego. Wystarczy do tego nasza aplikacja Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y. Aplikacja jest, niczym majowy wieczór, melancholia i radość kibicowania darmowa i strasznie fajna.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Melancholia nabrzmiałego upałem sobotniego wieczora, goszczącego w promieniach zachodzącego słońca na mediolańskim San Siro finał Ligi Mistrzów byłaby zupełnie nie do zniesienia, gdyby ten przedwczesny finał nie był powetowany obietnicą Euro. Słowem - czy może być coś lepszego, niż wielki finał wielkiej Ligi Mistrzów w sezonie tuż przed Mistrzostwami Europy? Nie może - zapraszamy więc na wieczór pełen emocji!